Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00 Сб.: с 10.00 до 18.00 Нд.: с 10.00 до 15.00
Меню

Кератома

Кератома

Стареча кератома (кератоз) – доброякісне пухлиноподібне утворення на шкірі обличчя, шиї, тулуба, тильній стороні кистей, гомілках. Виникає частіше у віці після 50-ти років, але може з'являтися і в молодих людей. Чоловіки і жінки хворіють однаково часто.

До 30-х років минулого століття поєднувалося з такою нозологічною формою, як себорейний кератоз.

До цих пір деякі іноземні автори класифікують старечий кератоз і себорейний кератоз як єдине захворювання, що відноситься до групи передракових дерматозів.

Однак у клінічному відношенні старечий кератоз цілком сприятливий та буває злоякісним рідко, хоч і може бути спровокований тривалою травматизацією, інсоляцією та нерадикальною терапією.

Стареча кератома є досить добре обмеженим вогнищем гіперкератозу округлої форми, білястого або сірого кольору.

Вогнища зазвичай множинні (зріла форма), рідше - поодинокі (на початку захворювання), 0,5-2 см у діаметрі без вираженої тенденції до злиття.

При тривалому існуванні приймають вид досить щільних бляшок, покритих кірками брудно-сірого кольору, що помірно підносяться над поверхнею шкіри.

Гіперкератотичне нашарування відокремлюється силою, при цьому спостерігаються кровоточивість та схильність до запалення. Мимовільної регресії не відзначається.

Методи лікування

Найбільш ефективний спосіб лікування кератом – видалення їх лазером.

# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Лазерне видалення себорейних кератомдо 2 мм400.00
2 Лазерне видалення себорейних кератомот 3 до 10 мм500.00
3 Лазерне видалення себорейних кератомвід 10 до 20 мм750.00

Часті питання про видалення кератом

✔ Що таке кератома?
Кератоз (стареча кератома) - пухлиноподібне доброякісне новоутворення . Зазвичай з'являється на шкірі шиї та обличчі, тулуба, гомілках, тильній стороні кистей. Поширена у людей у віці за 50 років, але може утворитися і у молодих.
✔ Чим небезпечна кератома?
Причиною перетворення кератоми в злоякісну пухлину може стати активний вплив сонячних променів, тривала травматизація і нерадикальне лікування.
✔ До якого лікаря звернутися?
Лікуванням кератоми займається лікар дермато-онколог. Оскільки найефективнішим методом усунення кератоми визнана лазерна терапія, дермато-онколог також повинен бути фахівцем в області лазерних технологій.
✔ Як прибрати кератому?
Найбільш ефективний спосіб лікування кератоми - лазерний вплив. Лікар дермато-онколог, впливаючи на новоутворення лазерним променем, поступово «випаровує» уражені тканини, не зачіпаючи здорову шкіру. Процедура практично безболісна, не вимагає анестезії і не залишає рубців на шкірі.

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Додати відгук
Анна (26.10.20)
Моя благодарность — врачам клиники Бреннера в г. Киеве. Клинику порекомендовала приятельница, обратилась по поводу удаления кератомы на лице. Все мои беспокойства о том, что останется некрасивый след, оказались напрасными. Процедура почти безболезненная, ранка зажила в течение месяца, след почти не заметен. Персонал — очень приятный и компетентный. Врач подробно объяснила, что она будет делать, рассказала, как ухаживать за кожей после процедуры. Огромное спасибо!
Валентин (26.09.20)
До 50-летнего возраста не имел понятия о кератомах, после пятидесяти лет они появились. До обращения в клинику доктора Бреннера я уже имел не слишком приятный опыт удаления кератомы, с длительным заживления. Лазерное удаление помогло радикально решить проблему. Теперь о новообразованиях на коже напоминают чуть заметные шрамы. Врач сказала, что в течение полугода они станут совсем незаметными. Сама по себе процедура удаления сопровождается небольшим дискомфортом, но ради такого прекрасного эффекта можно и потерпеть.
Лев (07.09.20)
Благодаря специалистам клиники доктора Бреннера я в течение двух сеансов избавился от многочисленных кератом на спине. Сама по себе процедура удаления кератомы малоприятная, но делается все очень быстро и профессионально. Очень корректные и грамотные врачи. Предупредили о возможных покраснениях и отеке кожи после процедуры, но у меня ничего подобного не было. Заживление прошло быстро и без последствий. Для обработки мест прижигания пользовался тетрациклиновой мазью.
Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00
Сб.: с 10.00 до 18.00
Нд.: с 10.00 до 15.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01