Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00 Сб.: с 10.00 до 18.00 Нд.: с 10.00 до 15.00
Меню

Грибок шкіри - лікування, причини появи і небезпека захворювання

Лікування грибка гладкої шкіри

Грибкові захворювання шкіри (в медицині - мікози) - це група захворювань, в основі яких лежить інфікування шкіри патогенними паразитарними грибами. Грибок гладкої шкіри часто проявляється у вигляді білих або коричневих плям, які можуть червоніти після контакту з водою, з холодним або гарячим повітрям.

Причини появи грибка на шкірі

Існує дві основні причини утворення грибка на шкірі:

  • 1. Надмірний ріст власної мікрофлори. На шкірі людини живе величезна кількість патогенних грибів, мікроорганізмів, які в нормі не викликають ніяких запальних процесів. Зниження імунітету чи погана якість харчування можуть стати причиною розвитку даного захворювання;
  • 2. Потрапляння патогенної мікрофлори із зовнішнього середовища (від хворої людини, з ґрунту, від тварин). Наприклад, якщо у людини вже є грибок стопи і він ходить босоніж, то при кожному кроці він втрачає близько 50-ти мікро-лусок, в кожній з яких є спори грибів, які зберігають свою життєздатність рік і більше. Це не означає, що при попаданні на шкіру грибок відразу розвинеться. Він почне розвиватися лише за наявності сприятливих для цього умов.

Серед основних переносників грибкової інфекції варто виділити предмети, що близько контактують зі шкірою: чужі тапочки, рушники, манікюрні інструменти, гребінці, постільна білизна і т.д. Що стосується громадських місць, то це салони краси, басейни, сауни, лазні, громадські туалети, спортзали, готелі.

Симптоми і небезпека грибка шкіри

Залежно від різновидів патогенних грибів, можуть виникати такі скарги і відчуття: свербіж, печіння, лущення, зміна кольору шкірних покривів, поява виразок, потертостей, тріщин, запальних вогнищ (бульбашок) на шкірі. Підступність більшості грибкових уражень шкіри в тому, що на ранніх стадіях їх практично неможливо виявити, так як немає вищеописаних явних клінічних проявів.

При появі хоча б одного із симптомів необхідно відразу звернутися до фахівця і, ні в якому разі, не займатися самолікуванням! Ці симптоми також можуть бути присутніми при багатьох інших дерматозах. Проводячи самолікування ви можете стерти характерну клінічну картину захворювання. Навіть після одноразового нанесення будь-якого препарату втрачається сенс здачі діагностичних тестів, і цим утрудняєте точну діагностику і правильне лікування захворювання!

При відсутності належного лікування грибка шкіри, хвороба переходить в хронічну форму, а також, з великою ймовірністю, зі шкіри може поширитися на волосся і нігтьові пластини. Лікування грибка на нігтьових пластинах, на відміну від лікування грибка гладкої шкіри, процес більш тривалий і важкий. Крім того, грибкове захворювання - це не просто ураження шкірного покриву, але і місце можливого проникнення в організм різних хвороботворних бактерій, які можуть стати причиною ще більш важких захворювань.

Діагностика грибкових інфекцій

На консультації у лікаря збирається анамнез, виявляються фактори ризику, проводиться огляд шкірних покривів. Для підтвердження діагнозу може бути призначений лабораторний зішкріб або змив для ідентифікації виду збудника і визначення його чутливості до антимікотиків.

Лікування мікозу шкіри в Києві в Brenner Laser Clinic

Лікуванням грибка шкіри займається лікар-дерматовенеролог. Чим раніше розпочате лікування, тим успішніше буде результат! Тривалість курсу лікування визначається лікарем.

План лікування в першу чергу включає в себе лікувально-профілактичні заходи, що не дають розвиватися грибкової інфекції. Залежно від важкості та виду інфекції в лікуванні застосовується комплексний підхід: прийом протигрибкових препаратів, місцеве нанесення кремів, мазей, аерозолів, гелів, шампунів на уражені ділянки шкіри. З харчування необхідно виключити солодке, алкоголь, борошняне, жирне, смажене, газовані напої, продукти, що містять дріжджі і гриби.

Профілактика мікозів

Для уникнення зараження і профілактики грибкових захворювань слід дотримуватися запобіжних заходів, які можуть зводитися до наступних порад:

  • щоденно дотримуйтесь правил особистої гігієни;
  • витирайте досуха все тіло після миття;
  • не користуйтеся чужими рушниками, одягом, постільною білизною, взуттям;
  • носіть свіжу білизну, щодня міняйте шкарпетки;
  • Не можна носити мокрий одяг (наприклад, купальники, спортивний одяг);
  • Не носіть занадто вузьке взуття;
  • не ходіть босоніж в спортивних залах, басейнах;
  • використовуйте антибіотики тільки за призначенням лікаря.
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30450.00
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30350.00
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650.00
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30500.00
5 Консультація дитячого лікаря дерматолога 30650.00

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Додати відгук
Дарія (04.02.21)
Купила абонемент в басейн і десь через 3 тижні відвідувань шкіра на ліктях і ногах почала свербіти. Спочатку не надала цьому особливого значення, але з часом свербіж посилився, з'явилося лущення і печіння. Звернулася в клініку доктора Бреннера, так як живу неподалік і часто бачила вивіску. На консультації у дерматолога виявилося, що у мене грибок. Добре, що прийшла не надто пізно, поки ще не з'явилися тріщини і бульбашки в місцях ураження. Так як захворювання тільки почало розвиватися, доктор виписав мені протигрибкову мазь і через два тижні все пройшло. Якби звернулася трохи пізніше, скоріше за все довелося б приймати ліки. Тому у кого є схожа проблема, раджу не затягувати і відразу звертатися до фахівця!
Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00
Сб.: с 10.00 до 18.00
Нд.: с 10.00 до 15.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01