Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Червоний плескатий лишай

Червоний плескатий лишай

Червоний плескатий лишай (ЧПЛ) – запальне захворювання шкіри, слизових оболонок і нігтів, яке проявляється мономорфними висипаннями у вигляді полігональних вузликів (папул). Природа патологічного процесу достовірно не встановлена, але більшість вчених схиляється до того, що це мультифакторне захворювання, яке виникає внаслідок генетичних аномалій і ряду інших як внутрішніх, так і зовнішніх причин. Часто початок розвитку червоного плескатого лишаю пов'язують із ураженням організму вірусним гепатитом, герпесом, бактеріальною інфекцією, нейрогенними порушеннями, і навіть з використанням деяких стоматологічних матеріалів і ліків.

Червоний плескатий лишай: клінічна картина захворювання

Червоний плескатий лишай зазвичай починається гостро, іноді з підвищенням температури тіла і швидкою появою висипань, які захоплюють всі великі ділянки тіла. З такою ж відносно високою швидкістю захворювання може і регресувати, однак найчастіше воно набуває хронічного перебігу.

Червоний лишай
Фото 1
 Червоний лишай
Фото 2
 Червоний лишай
Фото 3

При появі КПЛ на шкірі утворюються плоскі рожево-сірі вузлики діаметром від 2 до 5 мм, іноді з заглибленням в центрі, поверхня яких відрізняється блиском. Ці особливості висипань краще видно в бічному світлі або при змочуванні поверхні шкіри водою або вазеліновим маслом. Пацієнтів турбує інтенсивний свербіж.

Червоний лишай
Фото 4
 Червоний лишай
Фото 5
 Червоний лишай
Фото 6
 Червоний лишай
Фото 7

Характерно, що висипання можуть поширюватися по всьому тілу, крім обличчя. Папули можуть групуватися і утворювати невеликі бляшки, які можуть бути покриті лусочками. По периферії бляшок зазвичай утворюються нові папули. Якщо червоний пл. лишай вражає слизову оболонку рота (що трапляється приблизно в 30% випадків), в ній з'являються папули молочно-білого кольору. Вони не блищать і не підносяться над поверхнею ураженої ділянки. Висипання можуть бути як поодинокими, так і множинними, які покривають великі ділянки тіла.

Червоний лишай
Фото 8
 Червоний лишай
Фото 9

Лікування червоного плескатого лишаю в Brenner Clinic

Призначення лікування при КПЛ завжди складне завдання для лікаря, і в основному тому, що не існує достовірної інформації про причини і механізм розвитку захворювання. Тому тактика лікування визначається індивідуальними клінічними проявами, з урахуванням ймовірної причини і чинників ризику, супутніх хронічних захворювань, попереднього лікування тощо. Прогноз при правильно підібраному лікуванні – сприятливий.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Червоний плескатий лишай. Часті питання

На яких ділянках ротової порожнини найчастіше з'являється червоний пл. лишай?
Папули зазвичай локалізуються на внутрішній поверхні щік по лінії зубів, рідше зустрічаються випадки ураження язика, ясен і неба. Елементи мають сірувато-білий колір, мають тьмяну поверхню, чим виділяються на тлі яскраво-червоної блискучої слизової оболонки рота.
Як виглядає червоний лишай на нігтьових пластинах?
При ураженні нігтьових пластин на них з'являються борозни, поглиблення, ділянки помутніння. Нігті стають більш тонкими, повністю або частково руйнуються.
Чому червоний пл. лишай може з'явитися у дитини?
У дітей плоский лишай зустрічається тільки в 4% випадків, і частіше уражає слизову. У підлітків захворювання може виникнути при метаболічних порушеннях, наприклад, цукровому діабеті. Тому, при підозрі на захворювання, необхідно комплексне обстеження.
До кого звернутися при підозрі на червоний плоский лишай?
Діагностувати червоний плоский лишай може тільки лікар дерматовенеролог. У більшості випадків діагноз ставиться після бору анамнезу та візуального огляду. Додаткові дослідження призначаються тільки в сумнівних випадках, коли потрібно відрізнити червоний лишай від інших захворювань шкіри і слизової. В такому випадку проводиться гістологічне дослідження.
Які ділянки тіла вражає черв. плескатий лишай?
Червоний плескатий лишай частіше з'являється на зап'ястях, передпліччях, поверхні гомілки, в районі крижів, статевих органах у чоловіків, тулубі. Якщо захворювання вражає шкіру волосистої частини голови – можливе облисіння.
Додати відгук
Валентин (20.12.22) StarStarStarStarStar
Був на прийомі у дерматолога Голишкіної М. А. Допомогла вирішити мою проблему в найкоротші терміни. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Валентине! Дякуємо за те, що знайшли час залишити відгук про лікування червоного лишаю! Звертайтеся, завжди раді допомогти! Будьте здорові!
В'ячеслав (23.11.22) StarStarStarStarStar
Від червоного лишаю мене вилікувала Ірина Васильєва. Лікар майже відразу визначила захворювання та призначила необхідні препарати. Відмінний фахівець. Всім раджу!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, В'ячеславе! Дякуємо за Ваші добрі слова про лікування червоного лишаю в Ірини Володимирівни! Для нас дуже важливо чути, що Ви отримали правильне лікування в нашій клініці. Ми знаємо її як грамотного фахівця з детальним підходом до кожного окремого випадку. Ми дуже раді, що змогли Вам допомогти! Міцного Вам здоров'я!
Володимир (21.11.22) StarStarStarStarStar
Червоні плями з'явилися дуже різко. Кілька днів навіть була підвищена температура. Неймовірно свербіли! За кілька днів таких мук почав шукати дерматологічну клініку. Знайшов Brenner Clinic випадково. Один із позитивних відгуків був про схожі червоні плями, тільки на тулубі. Я живу поряд, тож прийшов на огляд без запису. Мені пощастило і в лікаря саме було вільне “вікно”. Фахівець уважно мене оглянув і діагностував червоний плоский лишай. Того ж дня призначив лікування. Пройшло близько трьох тижнів та плями пройшли. Я радий, що знайшов гарного лікаря, який зумів одразу поставити правильний діагноз та підібрати коректне лікування.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Володимире! Велике спасибі за Ваш відгук. Ми дуже раді, що Ви задоволені прийомом і саме у нас знайшли свого лікаря. Сподіваємося, Ви продовжуєте дотримуватися рекомендацій лікаря і червоний лишай більше не буде Вас турбувати. Будьте здорові!
Олена (06.09.22) StarStarStarStarStar
У мене плямами була обсипана частина обличчя, шия та живіт. Почувалася жахливо, коли на вулиці перехожі звертали на мене увагу. Було дуже соромно. Багато хто думає, що такі захворювання заразні і від таких людей треба триматися подалі. Лікування затяглося, бо одразу мені поставили неправильний діагноз. Після місяця такого лікування мені порадили звернутися до дерматовенеролога Перехрестенко Андрія Петровича. І ось цей лікар зумів чітко діагностувати захворювання і призначити відповідну терапію. Сподобалося, що ціну лікування червоного лишаю озвучили заздалегідь. Я студентка, і для мене це має велике значення. Рада, що мені порадили звернутися саме до цього лікаря.
Адміністратор BrennerClinic
Олена, добрий день! Дякуємо за теплі слова і добре ставлення до нашого лікаря і клініки. Андрій Петрович - лікар з великим досвідом і любов'ю до своєї професії. Ми прекрасно розуміємо, скільки дискомфорту в житті можуть приносити дерматологічні проблеми і розділяємо Ваші переживання. Ми дуже раді, що змогли допомогти Вам позбутися червоного лишаю швидко і недорого! Будьте здорові та завжди в гарному настрої!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)