Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Актинічний кератоз

Актинічний кератоз

Актинічний кератоз (keratosissenilis); синоніми: старечий, віковий, сонячний кератоз – передракове захворювання шкіри, викликане тривалим інтенсивним впливом на шкіру сонячного світла. Найчастіше сонячний кератоз має вигляд невеликого, щільного, круглої або овальної форми, з шорсткою поверхнею, запального вогнища – кератоми. Вогнище кератозу зазвичай не гоїться протягом тривалого часу і з часом покривається прозорою або жовтуватою лусочкою. При відділенні лусочок може з'явитися крапелька крові.

Діагностика та лікування актинічного кератозу

Актинічний кератоз розглядається як ранній інтраепідермальний попередник плоскоклітинного раку шкіри, cancer in situ. Поодинокі або множинні запальні вогнища зазвичай виникають у білих чоловіків, віком після 50-ти років. З'являється новоутворення найчастіше на обличчі, шиї, верхніх кінцівках, залисинах, тобто ділянках, на які найчастіше впливають сонячні промені. Іноді у людей, які люблять багато засмагати, новоутворення може з'явитися і на інших ділянках тіла – на спині, грудях або ногах.

Кератоз
Актинічний кератоз на носі
Кератоз
Старечий кератоз на руці
Кератоз
Сонячний кератоз на голові

Актинічний кератоз – захворювання до якого слід ставитися дуже серйозно, так як за відсутності адекватної терапії приблизно в 20% випадків, в одному або декількох осередках можливо злоякісне переродження. Тому, як можна більш рання діагностика і призначення лікування мають критичне значення для сприятливому прогнозу. У "Клініці лікаря Бреннера" достовірний діагноз ставиться на підставі епілюмінесцентної збільшувальної дерматоскопії на кращому в світі цифровому електронному дерматоскопі Fotofinder (виробництва Німеччини).

За допомогою ліків можна полегшити перебіг захворювання, зменшити симптоми та ризик появи нових кератозних елементів у майбутньому. Однак вже існуючі новоутворення краще видалити. Особливо у випадках, коли існує великий ризик їх перетворення у злоякісну пухлину.

Профілактика сонячного кератозу

Дотримуючись простих порад від лікарів, можна зменшити ризик появи актинічного кератозу або зупинити його переродження у плоскоклітинну карциному.

1. Уникайте відкритих сонячних променів в період з 11 до 15 години.

2. Намагайтесь максимально захистити тіло від сонця – носіть головні убори, штани та довгі спідниці.

3. Перед виходом на сонце наносіть захисний крем з SPF 30 і вище.

4. Відмовтеся від відвідування соляріїв.

5. Регулярно проводьте огляди шкіри. Хоча б раз у 3 місяці відвідуйте дерматоонколога.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
5 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
6 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
7 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
8 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
9 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
10 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Актинічний кератоз. Часті питання

Чи існують люди, які більше за інших схильні до утворення на шкірі актинічного кератозу?
Так, в зоні ризику знаходяться люди зі світлою шкірою, волоссям і очима (а також рудоволосі), які часто обгорають на сонці. Їх шкіра більш сприйнятлива до шкідливого впливу ультрафіолету, ніж шкіра смаглявих людей.
Що крім сонця може стимулювати розвиток пухлини?
Актініческій кератоз нерідко зустрічається у людей з сильно зниженим імунітетом – на тлі тривалого прийому сильнодіючих імуносупресивних препаратів (що пригнічують відторгнення трансплантата) після пересадки органів; при онкозахворюваннях, ревматоїдному артриті, ВІЛ інфікуванні.
Яка профілактика появи актинічного кератозу?
Щоб уникнути появи новоутворення, рекомендується не перебувати під сонцем в години його найбільш активного впливу і обов'язково користуватися сонцезахисними кремами.
Чи може актинічний кератоз пройти сам?
Так, іноді може. У частини хворих, які відмовилися від засмаги і захищають шкіру від ультрафіолету можливий регрес захворювання. Але, на жаль, в більшості випадків актинічний кератоз самостійно не проходить.
Чи може актинічний кератоз перетворитися в рак шкіри?
Так, актинічний кератоз часто називають попередником раку шкіри. Існує ризик, що через роки пухлина може трансформуватися в плоскоклітинний рак шкіри, з неконтрольованим зростанням і метастазами.
Додати відгук
Дмитро В. (25.11.22) StarStarStarStarStar
Мені сподобалася клініка лікаря Бреннера. Велику подяку висловлюю Ткаченко Риммі Петрівні за те, що вилікувала мене від актинічного кератозу. Її підхід та кваліфікація гідні найвищих похвал. Тепер рекомендую вашу установу всім знайомим. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Дмитре, дякуємо, що поділилися своїми враженнями! Ми раді, що лікування актинічного кератозу у Римми Петрівни мало позитивний результат. Дякуємо за рекомендації нашої клініки. Будемо раді бачити Вас за більш приємною нагодою, але й не забувайте про профілактичні огляди хоча б раз на рік.
Сергій (19.10.22) StarStarStarStarStar
Радий, що звернувся до Андрія Петровича. Грамотний лікар, зміг мені допомогти з кератомою. Рекомендую!
Адміністратор BrennerClinic
Сергію, дякуємо за відгук! Ми раді пройти з Вами цей шлях до одужання. Сподіваємося кератоз Вас більше не потурбує. Намагайтеся дотримуватися рекомендацій лікаря - уникайте відкритого сонця в години його найбільшої активності та використовуйте сонцезахисний крем з високим рівнем захисту. І будьте здорові!
Євгенія (13.09.22) StarStarStarStarStar
Кілька років тому на шкірі чола з'явилася рожева пляма. Згодом вона виросла і досягла розміру 1.4 см у діаметрі. Я звернулася до фахівця клініки лікаря Бреннера. Було поставлено діагноз – актинічний кератоз. Причиною захворювання став надлишок ультрафіолету. У мене дуже засмагла шкіра, часто проводжу час на відкритому сонці. Лікар Ірина Володимирівна запевнила, що лікування відкладати не можна, бо актинічний кератоз часто перетворюється на плоскоклітинну карциному шкіри. Існуючі осередки захворювання видалили за кілька днів. Також лікар призначила медикаментозне лікування актинічної кератоми, щоб знизити ризик появи новоутворення у майбутньому. На сьогоднішній день мене нічого не турбує. До лікаря приходжу раз на півроку на огляд, щоб переконатися, що з моєю шкірою все гаразд. Клініку рекомендую до відвідування. На мою думку, тут працюють найкращі дерматологи у Києві!
Адміністратор BrennerClinic
Євгеніє, дякуємо за теплий відгук. Ми раді були допомогти Вам у вирішенні такої делікатної проблеми, як передракове захворювання шкіри. Ви дуже вчасно до нас звернулися. Бережіть себе і свою шкіру. Ми раді, що Ви дотримуєтеся рекомендацій лікаря і регулярно приходите на огляди. Здоров'я Вам!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)