Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Перехрестенко Андрій Петрович

Перехрестенко Андрій Петрович
Перехрестенко Андрій Петрович Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Медичний директор клініки Стаж роботи 28 років

Серед понад 3-х тисяч дерматологічних захворювань, небезпечні новоутворення шкіри займають порівняно невелику частку, і це незважаючи на те, що практично всі люди мають декілька чи багато шкірних новоутворень. Більшість з них ніколи не звертаються до лікаря, оскільки всі вони переконані, що їх новоутворення доброякісні, і не несуть ніякої загрози для здоров'я.

Навіть, у медичному середовищі домінує думка, що лікар первинної ланки має відповідну підготовку та можливість відсортувати доброякісні новоутворення від злоякісних, чи потенціально злоякісних, за допомогою клінічного огляду. Проте, на мою думку, при всій величезній та щирій повазі до колег сімейних лікарів, здебільшого це не відповідає дійсності.

Що ж робити? Саме час, щоб згадати банальну фразу, що ми самі є відповідальними за своє життя. Нажаль, численні варіанти раку шкіри, є одними з найпоширеніших онкологічних захворювань. І тому все ж варто, хоча б раз за життя, звернутися до профільного спеціаліста. Навіть якщо ви не впевнені, що це зараз на часі, все ж дуже важливо звертати увагу на такі насторожуючі ознаки:

  • Родимка раптово з'явилися на фоні незміненої шкіри;
  • Якщо родимка існує з дитинства, проте останнім часом вона стала якось змінюватися;
  • Якщо одна з родимок стала несиметричною, її краї нерівні чи розмиті;
  • З'явилася нерівномірність забарвлення, чи можливо, колір родимки якось "дивно" змінився;
  • Розмір став більшим за 6 мм. у діаметрі;
  • З'явився свербіж чи кровоточивість родимки.

Що ми пропонуємо? На сам перед, необхідно вияснити: чи справді підозрілі родимки несуть небезпеку? Практика показує, що 90% дерматоскопічно перевірених новоутворень НЕ потрібно видаляти, оскільки вони виявляються ДОБРОЯКІСНИМИ. Проте, краще переконатися у безпечності свої родимок! І ми можемо швидко та ефективно у цьому допомогти.

Базова освіта:

1987 - 1994 рр. Український Державний медичний університет ім.акад. О.О.Богомольця. Спеціальність: лікувальна справа.

1994 - 1996 рр. Магістратура. Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю дерматовенерологія.

1996 - 1999 рр. Аспірант кафедри шкірних та венеричних хвороб з курсом проблем СНІДу при Національному медичному університеті.

2003 р. Присвоєно звання кандидата медичних наук зі спеціальності дератовенерологія.

2016 р. Підтверджена вища кваліфікаційна категорія за фахом дерматовенерологія.

2017 р. Присвоєне звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю: „Організація і управління охороною здоров’я” при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України.

Додаткова освіта:

2013 р. Базовий курс "Дерматоскопія", Інститут дерматології та косметології доктора О.Богомолець.

2016 р. Тематичне удосконалення "Дерматоонкологія в практиці лікаря дерматовенеролога".

2017 р. Тематичне удосконалення «Тяжкі та рідкісні хронічні дерматози».

2019 р. Клінічне стажування у "Advanced Medical Institute", Tel Aviv, Ізраїль.

Додаткова інформація:

Член Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів.

Регулярний учасник і доповідач множинних семінарів, конференцій, симпозіумів. Щорічний учасник конференцій "Дерматологічні дні", "Український дерматоскопічний Конгрес" та ін.

Відповіді на питання

Маргарита 02.08.2023
Як найкраще доглядати за своєю шкірою, щоб запобігти передчасному старінню?

Мені це здається досить дивним, але зараз всі у світі дерматологи знову прийшли до очевидного висновку, який нам залишив у спадок ще Гіпократ: "щоб запобігти появи проблем зі здоров'ям, потрібно щось робити, ще до їх появи".

Дедалі більше моїх пацієнтів вдаються до профілактичних процедур вже у віці 25+, і я це щоразу дуже підтримую. Мова йде не тільки видалення якихось конкретних косметологічних дефектів, а й за звичайні доглядові процедури (косметологічні чистки, поверхневі хімічні пілінги, профілактичні ін'єкційні процедури, тощо). У будь якому випадку, не потрібно відкладати вирішення питань на потім, бо значно ефективніше (та дешевше) відкоригувати все просто зараз, щоб уникнути дегенерації шкіри пізніше.

Сніжана 17.03.2023
Які природні чи побутові фактори є найбільш небезпечними для шкіри, та як себе від них захистити?

Дуже слушне запитання, і я радий, що мене про це запитують. Більшість з моїх пацієнтів так само задають запитання про те, яку наприклад, профілактичну косметику для запобігання старіння шкіри слід застосовувати.

Насамперед слід пам'ятати, що з усіх природних факторів, шкіра найбільш чутлива до пошкодження прямими сонячними променями. Не менш шкідливі й будь-які інші ультрафіолетові промені, наприклад, у солярії чи горах.

Ми можемо цього не відчувати, та ультрафіолет є головним агентом старіння шкіри. Попри передчасне старіння шкіри, будь-яка засмага також підвищує ризик розвитку руку шкіри. Виходячи з розуміння цих ризиків, я маю всього дві прості рекомендації:

  • щоденно, для відкритих ділянок шкіри застосовувати зволожуючі та захисні доглядові косметичні засоби, бажано з вмістом SPF (сонце-захистного фактору).
  • за несприятливих метереологічних умов слід обмежувати знаходження на подвір'ї. На сам перед це стосується – незвичайно холодної, занадто вітряної, чи навпаки, екстремально вологої та теплої (тропічної) погоди.
Олег 28.11.2022
Як часто ви рекомендуєте відвідувати дерматолога?

Це водночас просте та складне запитання. Найбільш простою, та водночас банальною, відповіддю було б сказати, що загальноприйнятим є щорічне відвідування дерматолога. Проте, я не буду на цьому наполягати.

Я вважаю, що в цьому питанні потрібно зважати на ризики – наприклад, якщо у вашому особистому чи сімейному анамнезі є (чи колись раніше була) якась форма раку шкіри, наприклад, плоскоклітинна карцинома, меланома, базаліома, синдром диспластичних невусів тощо, то пам'ятайте, – ви у групі ризику. У цьому разі слід з'являтися до лікуючого дерматолога якому ви довіряєте (на дерматоскопічне дослідження, чи карту родимок) раз на пів року. У всіх інших випадках, краще прийти до лікаря "швидше ніж пізніше", особливо якщо вас щось турбує.

Однак, найважливіше, про що прошу, – будь ласка не займайтеся самолікуванням, чи пошуком "корисних порад" у Інтернеті!!!!

Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)