Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Меланома шкіри

Меланома шкіри

Що таке меланома?

Меланома шкіри (melanoma malignum); синоніми: злоякісна меланома, меланоцитома – це злоякісна пухлина шкіри, яка розвивається з меланоцитів (пігментних клітин шкіри).

Меланома відноситься до числа найбільш агресивних форм раку за рахунок поширеності, швидкості розвитку і ймовірності метастазування. Суттєвими факторами ризику появи меланоми є зловживання засмагою особливо для людей зі світлою шкірою, а також сонячні опіки, отримані в дитячому та підлітковому віці. Якщо в цьому віці у людини траплялися серйозні опіки з наявністю пухирів, це підвищує ризик виникнення меланоми в дорослому віці в 2 рази. Коли ж такі епізоди траплялися неодноразово, то ризик збільшується відповідно.

Захворювання може з'явитися в будь-якому віці. Найчастіше меланома з'являється спонтанно на незміненій шкірі. У певних випадках вона може виникати на тлі так званих меланомонебезпечних невусів – пограничного, диспластичного, вродженого гігантського пігментного невуса, з пігментної ксеродерми.

Класифікація злоякісної меланоми

Виділяють кілька форм меланоми:

- поверхнево розповсюджувана внутрішньо-епідермальна меланома – має двофазний розвиток: повільно розростається в ширину у вигляді коричневої бляшки і далі проростає в глиб шкіри. При своєчасній діагностиці має позитивний прогноз;

- вузлова меланома має вигляд синюшного вузлика або поліпа що підноситься над рівнем шкіри. Це більш злоякісна форма меланоми, яка відрізняється швидким вертикальним (інвазивним) зростанням і має більш високий ризик метастазування – проникнення злоякісних клітин в лімфатичні та кровоносні судини;

- акрально лентигіозна меланома (локалізується на долонях, підошвах, стопах, на ліктьовому згині), частіше спостерігається у пацієнтів старшого віку;

- лентіго меланома (меланотичні веснянки). Дуже повільно зростає, може трансформуватися, найчастіше виникає на обличчі у людей похилого віку, має переважно неагресивну форму.

Меланома
Поверхнева меланома
Меланома
Вузлова меланома
Меланома
Акрально лентигіозна меланома

Діагностика меланоми у Києві

Діагностика меланоми – шкіри досить складне і вкрай відповідальне завдання, оскільки "ціною питання" є людське життя. Існують "тривожні" симптоми, на які кожен повинен звертати увагу: раптова поява пігментованого новоутворення на шкірі, яке швидко або повільно починає зростати, кровоточить, змінює колір, форму, з'являється асиметрія. При виявленні хоча б одного цих ознак потрібно негайно звернутися до дерматоонколога для проведення обстеження меланоми та дерматоскопії шкіри.

Сучасні методи лікування меланоми

Якщо новоутворення виявлено на 0 або 1 стадії, єдиним і абсолютно достатнім методом видалення меланоми є ексцизіозна біопсія - тобто повне видалення новоутворення. Щойно пігментні клітини меланоми проростають у глибші шари шкіри, звідти вони можуть потрапляти у віддалені органи і давати метастази.

Залежно від патогістологічної стадії захворювання лікар підбирає імунологічну терапію. При визначенні другої стадії меланоми, крім операції з видалення меланоми, лікар порушує питання про призначення курсу Інтерферону. Застосування препарату дає змогу запобігти розвитку метастазів і відсіву злоякісних клітин в інші органи.

Якщо меланому визначають на стадії метастазування, видалення меланоми в Києві та приймання препарату буде недостатньо. У таких випадках вдаються до нових сучасних методик лікування метастазуючої меланоми. До них належать препарати таргетної терапії, які прицільно впливають на кожну клітину меланоми, і можуть її руйнувати. Ці препарати дають змогу істотно знизити летальність на пізній стадії меланоми і продовжити життя, зберігши його якість.

У складних і запущених стадіях лікар може комбінувати імунологічне лікування меланоми з хіміотерапією. У жодному разі не використовується чиста хіміотерапія, тому що її показники ефективності при меланомі дуже низькі.

Променева терапія використовується тільки в рідкісних випадках - у разі рецидиву меланоми на місці рубця після її видалення, або ж за наявності дистантних метастазів.

Після операції по видаленню меланоми

Ціни на діагностику меланомы

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
2 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
3 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
4 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
5 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
6 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
7 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Меланома шкіри. Часті питання

Чому з'являється меланома?
Причина появи і розвитку меланоми, як і для більшості злоякісних захворювань, достовірно не встановлена. Відомі лише чинники, які сприяють виникненню цієї небезпечної патології: расова та етнічна приналежність, негативний вплив ультрафіолетового випромінювання, споживання їжі багатої на білок, наявність на шкірі деяких типів родимок. Особливо небезпечним є надмірне захоплення засмаганням на пляжах і у соляріях для людей з 1 і 2 (світлими) фототипами шкіри. Така шкіра не може виробляти достатню кількість меланіну, у відповідь на ультрафіолет, що підвищує ризик розвитку злоякісних новоутворень.
Чи може меланома розвинутися не відразу після курсу солярію, а через кілька років?
Так. Дуже часто буває, що людина часто відвідує солярії в молодому віці, а меланома з'являється тільки в більш зрілому віці.
Як захистити шкіру від розвитку меланоми?
Дерматологи рекомендують не перебувати під сонцем в той час, коли інтенсивність ультрафіолетового випромінювання найбільш висока; використовувати сонцезахисні креми з високим рівнем захисту.
Додати відгук
Кирило (05.12.22) StarStarStarStarStar
Коли я помітив, що одна з родимок на тілі почала стрімко рости, одразу ж записався на прийом до дерматоонколога. Я чув багато хороших відгуків про клініку Бреннера серед знайомих, особливо про медичного директора клініки – Перехрестенко Андрія Петровича. Після обстеження лікар озвучив, що у мене злоякісна вузлова меланома шкіри. Метастазів поки що не було, але ризик їхньої появи був досить високим, тому лікування відкладати не можна було. Після видалення пухлини мені призначили променеву терапію та медикаментозне лікування. Терапія тривала досить довго. Ціна лікування меланоми шкіри теж була суттєвою. Але воно дало результати. Тому прийміть мою щиру подяку за допомогу. Бажаю вашій клініці успіхів та процвітання!
Адміністратор BrennerClinic
Кириле, добрий день! Дякуємо Вам за відгук. Раді, що нам вдалося допомогти Вам вирішити таку непросту проблему, як злоякісна меланома. Це чудово, що лікування дало позитивні результати. Дякуємо Вам за терпіння і бажання знову бути здоровим. Бажаємо Вам усього найкращого! Звертайтеся, ми завжди готові допомогти.
Андрій (12.11.22) StarStarStarStarStar
Риммі Петрівні вдалося позбавити мене злоякісної меланоми. Велика подяка лікареві за професіоналізм.
Адміністратор BrennerClinic
Андрію, дякуємо за позитивну оцінку роботи лікаря! Ми раді, що меланома Вас більше не турбує. Будьте здорові! Чекаємо Вас через кілька місяців на огляд.
Марина (25.08.22) StarStarStarStarStar
До Андрія Петровича звернулася, коли пігментна пляма на нозі почала збільшуватись у розмірах. Під час огляду мені провели цифрову дерматоскопію на німецькому апараті FotoFinder. Тоді лікар роздивлявся лише одне новоутворення. Пізніше, після лікування меланоми, я пройшла дерматоскопію всього тіла, щоб мати можливість стежити за станом усіх родимок. На той момент мені поставили діагноз – поверхнева внутрішньоепідермальна меланома. Я багато читала про цей різновид пухлини в інтернеті. При правильно підібраному лікуванні є висока ймовірність одужання та повернення до нормального життя. Мені пощастило і я потрапила до клініки, де якість та ціна лікування меланоми шкіри повністю мені підходили. Зараз я з полегшенням розумію, що все вже позаду і знову можу сказати, що здорова. Дякую лікарю та персоналу клініки за те, що допомогли мені позбутися цієї жахливої хвороби!
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Марино! Дякуємо, що поділилися своєю думкою про лікування меланоми в нашій клініці. Для нас важливий кінцевий результат, а це - Ваше повне одужання. Сподіваємося, що меланома Вас більше не потурбує. Не забувайте приходити до нас на профілактичні огляди.
Васса (06.04.21) StarStarStarStarStar
Проходила в Brenner Laser Clinic цифрову дерматоскопію на FotoFinder, коли з'явилася підозра на меланому. У мене на тілі завжди була величезна кількість родимок. Зараз я постійно за ними спостерігаю, як вони себе ведуть, чи не змінюються в формі і розмірах. Раніше ставилася до здоров'я більш байдуже, часто і багато засмагала, незважаючи на світлу шкіру, нерідко бували опіки. Мабуть це і вплинуло на утворення меланоми. Зараз проходжу курс лікування. В клініку буду періодично звертатися для проходження дерматоскопії. Коштує недешево, але дуже зручно і корисно для тих, у кого багато родимок на тілі.
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Васса! Дякуємо за зворотний зв'язок. Ми впевнені, що курс лікування від меланоми матиме позитивний результат. Ваша здорова шкіра - наше головне завдання, і ми зробимо все від нас залежне, щоб так і було! Ми розуміємо, що ціна лікування немаленька, тому просимо Вас ретельно стежити за станом своїх родимок і, після закінчення лікування, регулярно приходити до нас на дерматоскопічне обстеження. Всього Вам найкращого! До зустрічі!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)