Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Дерматофіброма

Дерматофіброма

Дерматофіброма (dermatofibroma), синоніми: тверда фіброма шкіри, гістіоцитома, фіброксантома – доброякісна пухлина шкіри утворена із сполучної тканини у вигляді щільного внутрішньошкірного вузлика, яка виникає переважно на шкірі кінцівок. Зустрічається досить часто у людей обох статей середнього та старшого віку, особливо поширена у дорослих жінок.

Як впізнати дерматофіброму?

Дерматофіброми з’являються на поверхні шкіри (або в ній), мають темно-коричневий колір, круглу форму і щільну консистенцію. Зазвичай новоутворення не викликає ніяких відчуттів. Біль чи неприємне свербіння може з'явитися, якщо пухлина зачіпає довколишні нервові закінчення. Розмір вузликів від 2-3 мм до 10 мм., і часто візуально вони схожі на невеликі ґудзики. Більш точні межі утворення буває визначити складно, так як елемент розвивається всередині шкіри і на поверхні видно лише його верхню частину. Найчастіше дерматофіброма має округлу форму, трошки виступає над поверхнею шкіри. На практиці зустрічаються і протилежні випадки, коли пухлина росте всередину, в цьому випадку на шкірі з'являється ямка (поглиблення).

Дерматофіброма
Дерматофіброма
Дерматофіброма
Утворення поглиблення при здавлюванні

Дерматофіброма відноситься до категорії новоутворень шкіри з доброякісним перебігом. Це означає, що вона вкрай рідко переходить з категорії доброякісних у злоякісні, тому зазвичай не несе ніякої загрози для здоров'я. Проте, слід проявляти обережність, так як її легко можна переплутати з іншими доброякісними або навіть на злоякісними новоутвореннями.

Діагностика дерматофіброми в Brenner Clinic

Для постановки достовірного діагнозу фахівцеві досить проведення цифрової дерматоскопії зі збільшенням в 20 разів, іноді призначається гістологічне дослідження. Потім, при необхідності, пухлина швидко і безболісно видаляється з допомогою радіохвильового ножа. Процедура займає всього кілька хвилин, використовується місцеве знеболення. Згодом оброблена ділянка шкіри покривається кірочкою, яка сама відпадає через 7-10 днів. Вже приблизно через місяць уражена раніше ділянка шкіри стає абсолютно гладкою.

Дерматоонколог повністю видаляє новоутворення, не травмуючи при цьому здорову шкіру. Маніпуляція може бути проведена на будь-якій ділянці тіла, за виключенням слизових оболонок. Ризик потрапляння інфекції відсутній. Радіохвиля коагулює кровоносні судини, завдяки чому відсутня кровотеча.

Протипоказання до проведення процедури: інфекційні захворювання, проблеми з серцем або наявність кардистимулятора, період менструації чи вагітності.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лазерне видалення новоутворень та косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 2 мм500
2 Лазерне видалення одиничних папілом на тілі, безкровним методом1або2 шт.500 350
3 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 5 мм750
4 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 10 мм1000
5 Лазерне видалення папілом на тілі, безкровним методом, від 3 до 9 шт. 1 шт.250 150
6 Лазерне видалення множинних папілом на тілі, безкровним методом, від 10 шт. 1 шт. 200 135
7 Лазерне видалення множинних папілом на тілі, безкровним методом, від 20 шт. 1 шт.190 120
8 Лазерне видалення множинних папілом на тілі, безкровним методом, від 30 шт.1 шт.180 105
9 Лазерне видалення себорейних кератомдо 3 мм500
10 Лазерне видалення себорейних кератомот 3 до 10 мм750
11 Лазерне видалення себорейних кератомвід 10 до 20 мм1000
12 Лазерне видалення фібром на ніжцідо 2 мм400
13 Лазерне видалення фібром на ніжцідо 5 мм600
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
5 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
6 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
7 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
8 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
9 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
10 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Дерматофіброма. Часті питання

Як виглядає дерматофіброма?
Дерматофіброма часто нагадує невеликий рухливий ґудзик, може бути жовтувато-коричневого, темно-коричневого або такого ж кольору, як і решта шкіри. Центр вузлика зазвичай має більш світле забарвлення, а краї більш темне. Поверхня дерматофіброми може бути матовою або блискучою. Іноді пухлина покривається кірками або рубцями, як наслідок розчісування, гоління ураженої ділянки шкіри або іншого травматичного впливу.
Чи є у дерматофіброми характерні відмінності?
При стисненні між пальцями утворюється невелике заглиблення – вузлик при стисненні занурюється вглиб шкіри, в підшкірно-жирову клітковину. Це так званий "симптом ямки", який використовується дерматологами для ідентифікації дерматофіброми.
На яких ділянках тіла найчастіше з'являються новоутворення?
Найбільш часто дерматофіброма вражає гомілки, передпліччя і тулуб. Пухлина росте досить повільно, протягом багатьох місяців і може знаходитися на шкірі багато років.
Додати відгук
Софія (21.02.23) StarStarStarStarStar
Лікар дермато-онколог Ірина Васильєва - чудовий фахівець. Дуже акуратно і швидко видалила дерматофіброму. Після процедури дала рекомендації щодо догляду за місцем видалення.
Администратор BrennerClinic
Софія, велике спасибі за залишений відгук і увагу до роботи лікаря. Ми дуже цінуємо, що у нас є такі чуйні пацієнти, як Ви. Сподіваємося, Ви дотримувалися всіх рекомендацій Ірини Володимирівни і шкіра на місці видалення вже повністю відновилася.
Анна (26.09.22) StarStarStarStarStar
Довго турбувало червоне ущільнення на руці. З'явилося три місяці тому. Не боліло, але іноді трохи свербіло. Порилася в інтернеті, судячи з фото та описів зробила висновки, що у мене дерматофіброма. Дізналася, що це доброякісна пухлина, яка стає злоякісною досить рідко. Але все ж таки таке трапляється. Тому вирішила не затягувати та звернутися за медичною допомогою. Записалася на прийом до дерматоонколога Ірини Васильєвої. Молодий, але досвідчений фахівець, вона провела цифрове обстеження і того ж дня видалила пухлину з мого тіла. Не думала, що процедура така швидка. Місце видалення вкрилося скоринкою, яка відпала через 9 днів. Зараз на місці пухлини чиста шкіра, помітна лише невелика цятка.
Администратор BrennerClinic
Здрастуйте, Анно! Дякуємо Вам за добрі слова на адресу нашого дерматовенеролога. Нам приємно, що Ви залишилися задоволені процедурою лазерного видалення дерматофіброми. Ірина Володимирівна - уважний і компетентний лікар. Ми раді, що Ви потрапили саме до неї. Дякуємо, що обрали нас, ми цінуємо Вашу довіру і намагаємося бути кращими!
Маргарита (07.07.21) StarStarStarStarStar
Нарешті я позбулася цієї дерматофіброми на нозі. Діагноз мені поставили ще півроку тому в іншій клініці, але я все не наважувалася видалити. Навіть ходила на обстеження у кілька місць, щоб переконатися у правильності діагнозу. Може тому й наважилася, що знайшла потрібне місце, де все сподобалося. Лікарі добрі, адміністратори ввічливі, у самій клініці дуже чисто та затишно. Видалили пухлину за допомогою лазера лише за пару хвилин. Вилучення проводила Марина Голишкіна. Під час процедури не було ані крові, ані болю. Лікар використовувала місцевий анестетик. Тепер хоч не треба більше хвилюватись, що пухлина може стати злоякісною. Все нарешті позаду. Дякую клініці Бреннера за якісну медичну допомогу!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Маргарито! Дякуємо Вам за високу оцінку роботи фахівців нашої клініки! Ми дуже раді, що змогли допомогти Вам позбутися дерматофіброми і Ваша якість життя покращилася. Бажаємо Вам міцного здоров'я і всього самого доброго! Запрошуємо Вас на наші доглядові косметологічні процедури!
Аліса (06.12.20) StarStarStarStarStar
Спасибі Васильєвій Ірині Володимирівні, що допомогла позбавитися від цієї напасті. З'явилася вона у мене у вигляді звичайного прищика на гомілці, який повільно, але впевнено зростав. Але він не турбував, тому я й не надавала йому особливого значення. Та коли він досяг пристойних розмірів, я не на жарт занепокоїлася і побігла до лікаря. Я задоволена, що пощастило знайти хорошу клініку і лікаря, яка заспокоїла мене, що пухлина доброякісна і проблема швидко та легко вирішується. Я дуже довго готувалася до процедури, перечитала в Інтернеті напевно все що тільки можна. Видалення чогось з тіла, певно, лякає кожного, не тільки мене. Але, по факту, все пройшло швидко та безболісно. Після видалення на шкірі з'явилася темна кірочка, яка зійшла приблизно через тиждень. Зараз шкіра чиста, та якщо дуже добре придивитися можна помітити крихітні сліди, але такі дрібниці мене вже не хвилюють. Ще раз дякую!
Администратор BrennerClinic
Алісо, велике спасибі Вам за відгук. Ви мотивуєте нас рухатися далі і ставати кращими! Ірина Володимирівна - справжній професіонал своєї справи, і нам дуже приємно, що Ви відзначили це. Раді, що дерматофіброма Вас більше не турбує. Дякуємо, що довіряєте нашій клініці. Всього доброго!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Мирослав (05.07.19) StarStarStarStarStar
Видаляв дерматофіброму на нозі. Якось помітив, що у шкірі з'явився щільний темно-коричневий вузлик. Він не болів, але іноді трохи свербів. Думав, що через якийсь час він зникне самостійно, але цього не сталося. Тоді вирішив звернутись до дерматоонколога. Клініку вибирав за розташуванням та відгуками. Після огляду у Ірини Володимирівни Васильєвої з'ясувалося, що це дерматофіброма і її треба видаляти. Інакше є ризик, хоч і зовсім невеликий, що доброякісна пухлина перетвориться на злоякісну. Видалили за кілька хвилин. Місце обробки покрилося скоринкою, яка самостійно відпала за тиждень. Зараз все гаразд, від новоутворення не залишилося і сліду.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Мирославе. Дякуємо за високу оцінку роботи нашого лікаря. Ірина Васильєва - досвідчений дерматовенеролог, і ми раді, що її знання і досвід допомогли Вам вирішити проблему. Бажаємо Вам міцного здоров'я!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)