Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Контактний дерматит

Контактний дерматит

Контактний дерматит — запальне дерматологічне захворювання, яке виникає при безпосередньому контакті шкіри з подразником, в результаті короткострокового або тривалого, а також сильного впливу на неї деяких безумовних подразників (тертя, дії доволі високих або низьких температур, ультрафіолету і т.д.).

Контактний дерматит може виникнути і в результаті алергічних реакцій.

Найпоширеніші алергени: синтетичні тканини, побутова хімія та косметика, а іноді і лікарські препарати (гормональні таблетки, антибіотики, креми та мазі).

Негативну реакцію можуть викликати також вироби з вовни, або з деяких металів (заліза, нікелю, хрому, срібла).

Класифікація контактного дерматиту

Залежно від природи подразнюючого фактору виділяють такі види контактного дерматиту:

- простий контактний дерматит — розвивається під впливом на організм певних фізичних чинників або при контакті з хімічними речовинами;

- алергічний контактний дерматит — виникає як реакція на алерген;

- фототоксичний дерматит — виникає під впливом надмірної дози ультрафіолету.

- фітодерматит та зоодерматит — розвивається при контакті з речовинами рослинного або тваринного походження.

Контактний дерматит
Контактний дерматит на руці
 Контактний дерматит
Контактний дерматит на стопі
 Контактний дерматит
Контактний дерматит меж пальцями

Як правило, хвороба розвивається гостро, відразу після контакту з подразнюючим агентом, не має періоду сенсибілізації (прихованого періоду перед появою перших клінічних симптомів). Осередок запалення завжди знаходиться в місці контакту з подразником, або поруч з ним. Уражена ділянка шкіри червоніє, з'являється свербіж, іноді біль. Характерними ознаками контактного дерматиту є однорідність запальної реакції (висипань) і відсутність тенденції до периферичного поширення.

Лікування контактного дерматиту в клініці Бреннера

Зазвичай визначити подразник досить просто, але бувають і виключення. Найчастіше запальна реакція шкіри виникає при тривалому або обмеженому безпосередньому контакті з речовиною, наприклад, при роботі на виробництві, де використовуються агресивні хімікати або нетривалому застосуванні "непідходящого" косметичного засобу.

Лікування контактного дерматиту проводить дерматовенеролог. Лікар збирає анамнез, виявляє підозрілі фактори подразнення, призначає необхідні дослідження. Після визначення подразнюючої речовини, вона максимально виключається з життя пацієнта. Також для лікування призначаються лікарські препарати внутрішнього та зовнішнього застосування.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Голишкіна Марина Олександрівна

Контактний дерматит. Часті питання

На яких ділянках тіла з'являється контактний дерматит?
За спостереженнями фахівців-дерматовенерологів, контактний дерматит найчастіше з'являється на руках, долонях, підошвах, шиї, голові, тобто в місцях найбільшої ймовірності контакту з подразнюючою речовиною.
Як можна розпізнати контактний дерматит?
Після контакту з подразником на шкірі з'являється невелика рожева або червона пляма з набряком. Згодом відчувається сильне свербіння або навіть біль. Зазвичай, після розчісування, уражене місце покривається саднами, через які проникає інфекція. Та навіть без додаткового пошкодження, можуть з'явитися пухирці з прозорою рідиною, на місці яких згодом утворюються жовті кірочки. Якщо їх пошкодити, на їх місці можуть виникнути виразки.
Чим відрізняється гостра форма від хронічної?
Гострий період характеризується появою червоних плям, які з часом набувають форму пухирців з рідиною. Коли хвороба переходить в хронічну форму, шкіра ущільнюється, на ній з'являються гіперпігментовані плями, змінюється шкірний малюнок.
Яка профілактика захворювання?
Після лікування захворювання рекомендується повністю виключити контакти з речовиною-подразником і з обережністю ставитися до контактів з незнайомими речовинами. При потраплянні на шкіру, місце контакту потрібно ретельно промити. Для виключення реакції на побутову або промислову хімію, обов'язковим є використання засобів захисту.
Додати відгук
Жанна Соломко (06.04.23) StarStarStarStarStar
У мене завжди була дуже чутлива шкіра. Реагувала висипаннями на продукти харчування, укуси комах, пилок рослин. Загалом, думаю, що з моїх слів стає зрозуміло, що я постійний відвідувач дерматолога. Контактний дерматит проявився роки 4 тому. Шкіра нереально свербіла і вкрилася червоними плямами. Шкода, що відразу не потрапила до Андрія Петровича. Він чудовий лікар, швидко зміг визначити таке лікування, яке зможе максимально стримувати прояв хвороби. Тільки після знайомства з клінікою Бреннера я змогла знову вести повноцінний спосіб життя. Перш ніж знайти свого лікаря, довелося звичайно поспілкуватися з м'яко кажучи непрофесіоналами. Дуже рада, що знайшла вас! Лікаря рекомендую абсолютно всім, оскільки на 100% впевнена в його компетентності!
Ірина (12.12.22) StarStarStarStarStar
Мучилася з контактним дерматитом, поки в клініці не з'ясували, що у мене негативна реакція на синтетику. Пройшла курс лікування, ношу тільки бавовну і тепер все чудово. Клініка вищий клас!
Адміністратор BrennerClinic
Ірино, спасибі велике за таку високу оцінку і за теплі слова на адресу нашої клініки! Ми пишаємося нашими лікарями і дякуємо Вам за довіру! Ми раді, що проблема контактного дерматиту Вас більше не турбує. Здоров'я Вам і всього найкращого!
Людмила (24.11.22) StarStarStarStarStar
Плями на обличчі з'явилися близько року тому. Проходила лікування в інших клініках, але результату не було. Тут мені нарешті змогли допомогти. Чудова клініка. Всім, безумовно, рекомендую.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Людмило! Спасибі за Ваш відгук і звернення за допомогою в нашу клініку. Ми раді, що Ви гідно оцінили якість наданої дерматологічної допомоги. Головне - намагайтеся повністю виключити взаємодію з алергеном, і тоді контактний дерматит не потурбує Вас ще довгий час! Бажаємо Вам міцного здоров'я і всього найкращого!
Ава (05.09.22) StarStarStarStarStar
Хочеться поділитися власним досвідом з людьми, які зіткнулися із проблемою контактного дерматиту. Алергічну реакцію спровокував прийом гормональних препаратів. Я знала, що вони можуть мати побічні ефекти, але що почнуться такі проблеми не очікувала. Почервоніння та свербіння з'явилися раптово, і не дразу після початку прийому гормонів. Тому я не здогадалася, в чому справа. Плямами покрилися кисті, потім дерматит почав розповсюджуватися вище по руках. Поставили діагноз і визначили алерген саме в клініці Бреннера. Гормональні таблетки я, звичайно, відразу приймати перестала. Вартість лікування контактного дерматиту виявилася мінімальною. Для одужання знадобилася лише протизапальна мазь. Незважаючи на те, що клініка приватна, лікарі тут дуже приємні та розуміючі. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Ава! Дякуємо за Ваш відгук і оцінку якості роботи співробітників нашої клініки. Нам важлива Ваша думка. Ми раді, що нам вдалося позбавити Вас від контактного дерматиту. Надалі, будьте обережнішими з прийомом гормональних препаратів. А ми запрошуємо Вас у нашу клініку на безпечні та недорогі доглядові процедури для обличчя. Приходьте, Вам обов'язково сподобається!
Лада (07.02.21) StarStarStarStarStar
У мене захворювання, як з'ясувалося, розвинулося через контакт з пральним порошком. Пройшла лікування у дерматовенеролога Драганової Наталії Анатоліївни. Здала всі алергічні тести, використовувала мазі, щоб прибрати зовнішні симптоми, ну і звичайно припинила використовувати побутову хімію, до якої звикла. Зараз користуюся рідким засобом для прання, працюю в захисних рукавичках. Поки що все добре, хвороба більше себе не проявляла. Спасибі за допомогу!
Адміністратор BrennerClinic
Ладо, спасибі, що поділилися своєю ситуацією з відвідувачами нашого сайту. Ми раді, що змогли Вам допомогти. Намагайтеся використовувати максимально натуральні побутові засоби і не забувайте завжди захищати шкіру. Удачі Вам і міцного здоров'я!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)