Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Лікування гіпергідрозу

Лікування гіпергідрозу

Що таке гіпергідроз?

За даними статистики, близько 5% чоловіків і жінок в усьому світі скаржаться на надмірну пітливість. Це і є гіпергідроз, який може бути як генералізованим – загальним для всього тіла, так і локальним – пов'язаним із підвищеним потовиділенням у якихось окремих його частинах. Крім цього, виділяють фізіологічний (функціональний) та патологічний (внаслідок захворювань) гіпергідроз. Останній поділяється на первинний, він же ідеопатичний (це самостійна форма) гіпергідроз, і на вторинний – у наслідок інших захворювань: ендокринних, порушень вегетативної нервової системи, туберкульозу, систематичного прийому медикаментів чи алкоголю та ін. Лікарю, у кожному окремому випадку, важливо з'ясувати форму проблеми та переконатися у присутності/відсутності причинно-наслідкового зв'язку з вищезгаданими небезпечними захворюваннями.

При малій фізичній активності людина виділяє від 0,5 до 1,5 літра поту на добу. Таким чином природа захищає наш організм від перегріву, а також виводить з нього деякі токсини, але... У міру зростання температури, а також під впливом фізичного чи психоемоційного навантаження або внаслідок основного захворювання цей обсяг може збільшитися до 10, або навіть, 15 літрів.

Дуже важливий аспект проблеми надмірного потовиділення знаходиться у психологічній площині. Здавалося б "невинну" пітливість починають помічати оточуючі, нерідко це озвучують, хоч і сам пацієнт, безумовно, вже давно про це знає. Таким чином, гіпергідроз починає заважати будувати кар'єру, псує відносини з оточуючими, негативно позначається на дружніх та інтимних відносинах.

Ідіопатичний локальний гіпергідроз

Ідіопатичний (первинний) гіпергідроз цілком виліковний. Як правило, він пов'язаний з підвищеною активністю симпатичної (вегетативної) нервової системи. Частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Це пов’язано з конституційними особливостями чоловічого організму, та з більшою кількістю в них потових залоз. У таких людей найчастіше відсутні якісь серйозні хронічні чи гострі захворювання. В основному первинний гіпергідроз передається генетично.

Патологія має такі п'ять найбільш поширених локальних форм, які пов'язані з зонами з найбільшою кількістю потових залоз:

 • долонь (пальмарна форма);
 • гіпергідроз стоп (плантарна);
 • гіпергідроз пахвових западин (аксілярна форма);
 • голови та особи (краніофаціальна форма);
 • гіпергідроз великих складок (зазвичай мається на увазі пах та промежина).

Найбільший психологічний дискомфорт зазвичай викликає пальмарна форма, тобто надмірна пітливість долонь, оскільки це неможливо приховати одягом. Хоча й інші форми гіпергідрозу перетворюють життя на суцільні муки: одяг постійно просочується потом, що призводить до появи неприємного запаху. Такі люди частіше схильні до стресових ситуацій, уникають суспільства, не люблять галасливих компаній, перебуваючи в суспільстві відчувають постійний соціальний дискомфорт. Це сильно позначається на суб'єктивному самовідчутті та якості життя.

Прийом антидепресантів чи заспокійливих засобів не вирішує проблему. Швидше навпаки, антидепресанти можуть стимулювати ще більш інтенсивне потовиділення. Таке лікування призводить до хронічного стресу та підвищеної нервозності, що у свою чергу посилює проблему гіпергідрозу. Виходить так зване "порочне коло" – стан з якого без адекватної медичної допомоги складно вийти.

Гіпергідроз долонь
Гіпергідроз долонь
Гіпергідроз ступнів
Гіпергідроз ступнів
Гіпергідроз пахв
Гіпергідроз пахв

Лікування гіпергідрозу в клініці лікаря Бреннера

Лікуванням гіпергідрозу займається лікар дерматокосметолог. Серед найпоширеніших способів терапії:

 • використання дезодорантів-антиперспірантів, до складу яких входять солі алюмінію (алюмохлориди, алюмосульфіди);
 • прийом системних препаратів аналогів атропіну (Глікопірролату), але вони впливають на весь організм (як побічні ефекти можуть виникнути сухість у роті, порушення зору, сонливість);
 • фізіотерапевтичне лікування – іонофорез антихолінергічних препаратів;
 • симпатектомія, це хірургічне втручання;
 • ін'єкції ботулотоксину А.

Ми у Brenner Clinic використовуємо саме останній метод. Хоча у більшості людей використання Ботокса асоціюється з усуненням зморшок, слід знати, що ботулінотерапія має набагато ширше застосування. Окрім естетичних, вона здатна вирішити багато неврологічних та фізіологічних проблем.

При лікуванні гіпергідрозу використовується крихітна кількість ботулотоксину А. Фахівець вводить строго розраховані дози препарату лише у найбільш проблемні ділянки. Ботулотоксин викликає блокування передачі імпульсу до потових залоз, що зупиняє (або сильно скорочує) у них виробництво та виділення поту. Введення Ботоксу в локальні зони шкірного покриву не спричиняє токсичного впливу на організм.

Лікування гіпергідрозу Ботоксом: як проводиться процедура?

На початку процедури проблемні ділянки обробляються антисептичним розчином. Потім проводиться так звана проба Мінора – досить простий тест із використанням йоду та крохмалю. Дерматокосметолог спочатку наносить на спітнілу ділянку шкіри йод, потім зверху посипає її крохмалем. Місця з підвищеним потовиділенням забарвлюються у темно-синій колір. Далі лікар маркером малює на шкірі сітку, яка дозволяє розрахувати кількість одиниць препарату, вводитиметься у кожний квадрант. Після застосування місцевої анестезії у вигляді крему починається безпосереднє виконання ін'єкцій. Після завершення процедури, шкіра знову обробляється антисептиком.

Однієї процедури достатньо, щоб позбавитися надмірного потовиділення на період орієнтовно від 4 до 8 місяців. Частішого втручання зазвичай не потрібно.

Проба Мінора

Від чого залежить вартість лікування гіпергідрозу?

Вартість лікування гіпергідрозу ботулотоксином А залежить від двох факторів: вартості конкретного препарату та тієї його кількості, яка буде потрібна для обробки певної зони (або зон). У нашій Клініці ми віддаємо перевагу фірмовим та сертифікованим в Україні препаратам від провідних світових виробників: Botox (США), Dysport (Франція), Xeomin (Німеччина), Neuronox (Південна Корея).

# Лікування гіпергідрозуСтать/тривалістьЦіна (грн.)
1 Лікування гіпергідрозу, 1 зона (2 пахви/ 2 ступні/ 2 долоні). Препарат: Диспорт, Францияжін. / 60 хв.9500 - 12000
2 Лікування гіпергідрозу, 1 зона (2 пахви/ 2 ступні/ 2 долоні). Препарат: Диспорт, ФранцияЧол / 60 хв.11000 - 13000
3 Лікування гіпергідрозу, 1 зона (2 пахви/ 2 ступні/ 2 долоні). Препарат: Нейронокс, Пд.Кореяжін. / 60 хв.8000 - 9500
4 Лікування гіпергідрозу, 1 зона (2 пахви/ 2 ступні/ 2 долоні). Препарат: Нейронокс, Пд.Кореячол. / 60 хв.9500 - 12000
5 Вартість 1 од. препарату Диспорт Жін / чол50
6 Вартість 1 од. Препарату НейроноксЖін / чол45

© Автор: Лікар-дерматокосметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій Білоус Алла Василівна

Лікування гіпергідрозу. Часті питання

Які переваги має лікування гіпергідрозу ботоксом?
 • - це найбільш дієвий, безпечний та консервативний спосіб усунення проблеми гіпергідрозу;
 • - однієї процедури достатньо, щоб забути про надмірне потовиділення на 4-8 місяців;
 • - локальна дія препарату, його нешкідливість для організму;
 • - на період дії ботулотоксину відпадає потреба в антиперспірантах;
 • - повторні процедури можна проводити необмежену кількість разів;
 • - препарат не викликає звикання.
Які протипоказання до процедури?
Протипоказаннями до лікування гіпергідрозу ботоксом є епілепсія, деякі онкологічні захворювання, важкі форми цукрового діабету, вагітність та період лактації, вогнища запалення на шкірі, порушення згортання крові, алергія на компоненти препарату, прийом антибіотиків, антиагрегантів, антикоагулянтів, блокаторів кальцієвих каналів.
Які рекомендації після процедури?
 • - очищати ділянку шкіри, куди вводилися ін'єкції, розчином хлоргексидину;
 • - протягом 2 тижнів відмовитись від відвідування лазні, сауни, басейну;
 • - на 2 тижні відмовитись від важких фізичних навантажень;
 • - намагатися носити одяг із натуральних тканин;
 • - протягом 14 днів припинити використання НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати), антикоагулянтів та антиагрегантів;
 • - не використовувати у місцях введення ботулотоксину подразнюючі та розігріваючі засоби;
 • - дотримуватись правил особистої гігієни.
Додати відгук
Ангеліна (27.03.23) StarStarStarStarStar
Раніше я навіть не підозрювала, що гіпергідрозу можна позбутися так легко. Звичайно, не на все життя, але як мінімум на 4 місяці про спітнілі пахви можна забути! У моєму випадку на процедуру пішов весь флакон на дві пахви. Перед введенням лікар кремом нанесла анестезію. Під час уколів Ботоксом я не мала жодних болючих відчуттів. Ін'єкції робилися інсуліновим шприцем, на місцях уколів з'явилися крихітні пухирці. Все пройшло дуже швидко та комфортно, самі ін'єкції зайняли не більше 10 хвилин. Через півгодини після процедури я відчула невеликий свербіж та легке печію, але вони досить швидко пройшли.
Михайло (21.03.23) StarStarStarStarStar
Зробив днями процедуру. Ціна усунення гіпергідрозу Диспортом трохи кусається, але результат перекриває цей недолік. Нарешті можна спокійно носити одяг, що облягає, і не хвилюватися постійно про мокрі круги під пахвами. Дякую!
Марія (18.03.23) StarStarStarStarStar
Я довго хотіла спробувати процедуру, але все ніяк не наважувалася. Потім проблема все-таки виявилася сильнішою за страх. Клініку доктора Бреннера знайшла за відгуками. Спочатку прийшла на консультацію, поспілкувалася з дерматокосметологом Наталією Анатоліївною та зрозуміла, що треба вже нарешті взяти й вилікувати цей гіпергідроз.
Готуватися до прицедури не треба було. На самому початку лікар нанесла анестезію у вигляді крему, після чого потрібно було трохи почекати, поки вона подіє. Завдяки їй ін'єкції не відчувалися. Відчувалося лише легке поколювання і все. Голка була крихітною. Вся процедура зайняла буквально хвилин 10. Після на шкірі було видно маленькі точки, але вони пройшли самі по собі розійшлися вже за 10 хвилин. Результат виявився просто чудовим. Спітнілі пахви більше мене не турбують, принаймні я на це сподіваюсь. Дякую!
Валентин (15.03.23) StarStarStarStarStar
Живу з гіпергідрозом з 15-ти років. Проблемні ділянки – долоні та пахвові западини. Постійна спітнілість завдає маси незручностей та комплексів. Радий, що прийшов на лікування гіпергідрозу ботулотоксином та шкодую, що не зробив цього раніше. Всім рекомендую!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)