Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Вугри: ефективне комплексне лікування

Вугри: ефективне комплексне лікування
Перед процедурою обов'язково проводиться консультація лікаря-дерматолога!

Що таке акне та чому його потрібно лікувати?

Акне (син. вугрова хвороба, вугри, прищі) – поширена шкірна патологія, викликана комплексом обмінних порушень у шкірі, що супроводжується гіперпродукцією шкірного сала, порушенням процесів фолікулярної кератинізації, бактеріальною колонізацією (Propionbacterium acnes) та прогресуючим запаленням сальних залоз. Поступово описані дисфункції призводять до закупорки вивідних протоків сальної залози, набряку та утворення на поверхні гнійничка. За відсутності своєчасного лікування кількість гнійників буде зростати, а загальний стан шкіри погіршуватиметься.

За різними даними, понад 80% людей хоча б раз у житті мали епізод акне. Вугрова хвороба зазвичай вперше маніфестує в юному віці (10-18 років), коли в організмі відбувається активна гормональна перебудова та виробляється велика кількість статевих гормонів. В окремих випадках проблема переходить з юнацького до зрілого віку, супроводжуючись утворенням вузлів та кіст з наступним рубцюванням. Ці ускладнені форми вугрової хвороби нерідко призводять до появи суттєвих косметичних дефектів як помітних рубців.

Попри незначні зміни фізичного стану захворювання майже завжди негативно впливає якість життя, психо-емоційний стан пацієнтів, і навіть можливості соціальної адаптації у суспільстві. І це дуже суттєва причина через яку вугрова хвороба потребує активних терапевтичних підходів.

Методики лікування вугрової хвороби

У практиці лікаря-дерматолога зустрічаються різні форми акне. Виділяють як самостійні форми вугрової хвороби, так і такі форми акне, що можуть бути складовою багатьох внутрішніх патологій – збоїв у роботі ендокринної та репродуктивної системи, шлунково-кишкового тракту. Непоодинокі випадки, коли комедони та прищі з'являються внаслідок систематичного порушення дієти, використання неякісних або невідповідних косметичних засобів, механічного пошкодження шкірного покриву, надлишкового потовиділення.

Акне
Акне на щоці
Акне
Вугри на спині
Акне
Вугрова хвороба на чолі

Лікар-дерматолог обирає ту чи іншу стратегію лікування захворювання залежно від основної причини, а також від стадії та клінічної картини захворювання. Всі терапевтичні методики поділяються на місцеві і системні. Місцева терапія насамперед розрахована на легкі та помірні форми захворювання. У свою чергу, системна терапія є доречною при лікуванні більш важких форм. У будь-якому випадку, повноцінна програма лікування вугрової хвороби обов'язково має бути комплексною.

У клініці лікаря Бреннера ми застосовуємо протоколи терапії акне виключно з підтвердженою клінічною ефективністю. Нами використовуються наступні лікувально-профілактичні підходи, які можуть застосовуватись з різною частотністю та черговістю:

- лазерна терапія акне;

- Професійні доглядові антиакне процедури;

- Застосування лікарських препаратів;

- спеціальний домашній догляд за шкірою схильною до акне.

Зупинимося на кожному з цих методів більш докладно...

Лазерна терапія акне

Обробка уражених ділянок шкіри в нашій клініці проводиться новітнім німецьким напівпровідниковим лазером MeDioStar Next, що має сертифікований протокол (поясн. спеціальна програма) для лікування вугрової хвороби. Промені лазера, м'яко проникають углиб шкіри, викликаючи помірне склерозування судин сальних залоз. Таким чином, лазерний промінь пригнічує надмірну функцію сальних залоз, завдяки чому зменшується виділення себуму (мед. шкірного сала). Лазер також ефективно руйнує білкову оболонку бактерій та кліщів, що спричиняють інфікування елементів акне.

Сеанси лазерного лікування проводяться приблизно раз на десять днів. Як правило, пацієнти відзначають помітний регрес запальних елементів вже після першої процедури. Чим більший розмір мають елементи висипу, тим більше сеансів лазерної терапії потрібно їх пошарового прогріву і стерилізації. Залежно від стадії та форми захворювання потрібно провести від 3 до 5 процедур.

Акне
До та після 3 лазерних процедур
Акне
До та після курсу комплексного лікування акне

Професійні доглядові антиакне процедури

Лікувальні хімічні пілінги набули значної популярності в лікуванні вугрової хвороби, оскільки це відносно недорогі, ефективні та безпечні доглядові процедури. Здебільшого вони спрямовані на один із ключових патофізіологічних факторів вугрової хвороби – усунення надмірної кератинізації протоків сальних залоз.

Найбільш часто використовуваними засобами для поверхневого та середньо-глибокого пілінгу є різноманітні альфа-гідроксильні кислоти, такі як саліцилова (SA), азелаїнова (АА), гліколева (GA), молочна (LA) та інші натуральні кислоти. Попри кератолітичну дію, пілінги на основі альфа-гідрокислот мають ще й протизапальні та антибактеріальні властивості, зменшують вироблення шкірного сала, а також сприяють кращому проникненню вглиб шкіри топічних (мед. місцеві, поверхневі) лікарських засобів.

Застосування лікарських засобів

На даний час накопичилася значна кількість дієвих підходів щодо медикаментозної терапії акне. Як вже було написано вище, стратегія лікування завжди залежить від форми, стадії та клінічної картини захворювання. У нашому розпорядженні є ціла група сучасних препаратів із доведеною клінічною ефективністю, яка використовується залежно від конкретних медичних показань. Тому план медикаментозного лікування та профілактики загострень складається індивідуально для кожного за пацієнта.

Місцева зовнішня терапія акне включає препарати на основі бензоїлпероксиду, саліцилової та азелаїнової кислот, ретиноїдів (похідних вітаміну А), застосування топічних антибіотиків. Лікування середньо тяжких та складних форм вугрової хвороби вимагає застосування системних препаратів для перорального прийому. До цієї групи входять природні та синтетичні ретиноїди, антибіотики, антиандрогени, замісна гормональна терапія та кортикостероїди. Звичайно, чітко розуміючи токсичне навантаження цих препаратів на організм, ми максимально віддаємо перевагу засобам місцевої терапії.

banner1

Спеціальний домашній догляд за шкірою схильною до акне

Догляд за проблемною шкірою передбачає використання спеціальних косметичних засобів. Особливу увагу варто привернути на так звану "антиакне косметику", що присутня в асортименті багатьох виробників. Її можна знайти в аптеках чи замовити в Інтернеті.

Проте найкраще використовувати засоби, які призначив кваліфікований лікар-дерматокосметолог. Зазвичай вони мають натуральний гіпоалергенний склад, містять зволожуючі та відновлюючі компоненти, добре знімають запалення.

Важливе доповнення, яке не можна залишити без уваги

Щоб підвищити ефективність лікувально-профілактичних заходів, необхідно дотримуватися розумної дієти та здорового способу життя. У гострій та підгострій стадії захворювання протипоказані басейн, сауна, масаж обличчя, видавлювання прищів. За будь-якої форми вугрової хвороби слід максимально обмежити алкоголь, продукти з консервантами, газовані напої, надто гостру чи солону їжу, солодощі, копченості. Постарайтеся скоротити споживання рослинних і особливо тваринних жирів!

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
6 Контрольний огляд лікаря30300
# Лікувальні лазерні процедуриЦіна по прайсу (грн)
1 Лазерне лікування акне (усе обличчя)1 зона1800 1000
2 Лазерне лікування акне (окремо: щоки, чоло, підборіддя, скроні)1 зона500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
7 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50
# Процедури з використанням імпульсного світла (фотопроцедури на основі UPL технології)КількістьЦіна, грн
1 Фототерапія акне/гіперпігментації обличчя1 зона2500
2 Фототерапія акне/гіперпігментації щік1 зона1800
# Лазерне омолодження і лазерне видалення косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне шліфування постакне на обличчі (все обличчя)1 зона4000
2 Лазерне шліфування постакне на обличчі (щоки)1 зона3000
3 Лазерне шліфування постакне на обличчі (чоло)1 зона2500
4 Лазерне шліфування постакне на обличчі (скроні)1 зона2500
5 Лазерне шліфування постакне на обличчі (підборіддя)1 зона2000
# Традиційні та комбіновані косметологічні процедуриТривалість, хвЦіна, грн
1 Комбінований очищаючий догляд спини
Механічна + ультразвукова чистка
902500 1800
2 Антиоксидантний освітлюючий догляд POWER C+ (SKEYNDOR, Іспанія)
Професійна програма освітлення шкіри, що використовує антиоксидантні властивості вітаміну С
602200 1800

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Часті питання про лікування акне

Як діє лазерне лікування акне?
Промені лазера, м'яко проникають углиб шкіри, викликають помірне склерозування судин, що живлять сальні залози. Зменшення кровообігу у сальних залозах веде до зменшення продукції ними шкірного сала. Крім цього, лазер ефективно руйнує білкову оболонку бактерій і кліщів роду Demodex, і тим самим санує запальні елементи вугрової висипки.
Які аналізи здають під час лікування акне?

У кожному окремому випадку лікарю необхідно призначити пацієнтові ті чи інші аналізи. Від їх результатів залежить подальше лікування та, можливо, навіть залучення суміжних фахівців. Основу становлять такі аналізи та дослідження:

• Загальний аналіз крові, визначення рівня глюкози у крові;

• Біохімічний аналіз крові (печінкові проби);

• Визначення рівня вільного тестостерону в крові, фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), дигідротестостерону;

• Мікробіологічне дослідження пустул шкіри з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів;

• Зішкріб та мікроскопічне дослідження шкіри обличчя на Демодекоз;

• Ультразвукове дослідження органів малого тазу у жінок.

Скільки триває лікування акне?
Тривалість комплексного лікування дуже індивідуальна і залежить від клінічних форм та стадій акне. Послідовність, кількість та інтервали необхідних процедур (лазерна терапія акне, професійні доглядові антиакне процедури) визначається лікарем та обговорюється з пацієнтом на прийомі.
Як відбувається лікування акне?

Тільки комплексне лікування може призвести до позитивних результатів. Воно включає наступні етапи та лікувально-профілактичні заходи, які можуть застосовуватися з різною частотою та черговістю:

• Лазерна терапія акне;

• Спеціалізований антиакне пілінг-догляд;

• Застосування лікарських препаратів;

• Правильний домашній догляд за шкірою;

• Дієтотерапія.

Додати відгук
Тетяна Кукоба (04.04.23) StarStarStarStarStar
Жодні засоби не допомагали позбутися акне. До того як звернулася в клініку, випробувала напевно майже все. Це місце мені порадила подружка. У неї була така ж проблема і тут їй змогли допомогти. Записалася я одразу на консультацію до дерматокосметолога Наталії. Під час неї вибрали з лікаркою варіант лікування. У клініці є класні сучасні апарати, які покращують зовнішній вигляд шкіри (навіть з акне!!!). Після курсу лікування проблеми зі шкірою практично зникли. За це величезна подяка!
Міла (11.03.23) StarStarStarStarStar
Сьогодні була в клініці вдруге. Проходжу курс лікування акне у дерматокосметолога Голишкіної Марини Олександрівни. Лікарі в клініці Бреннера - професіонали! Я була в різних косметологічних центрах Києва, мені робили різні процедури і призначали косметичні засоби - але акне не проходило. Тут я побачила незначний результат уже після першого відвідування. Лікар-дерматокосметолог пояснила, що нам вдалося отримати такий ефект не тільки завдяки лазерній процедурі, а за допомогою комплексного лікування. Незважаючи на обмеження в їжі та чималі витрати, я дуже рада тому, що нарешті є результати. Дякую вам!
Наталія (13.09.21) StarStarStarStarStar
Я звернулася з проблемою акне на обличчі. Після огляду мені було призначено комплексне лікування, яке включало лазерні процедури. Курс складався із 5 сеансів. Паралельно приходила на хімічні пілінги, приймала медикаменти, використовувала зовнішні засоби. Значний результат з'явився не відразу, але покращення з'явилися досить швидко. На даний момент терапія закінчена. Я все ще використовую спеціальні засоби для догляду за шкірою з акне, але обличчя вже практично чисте. Тішить, що не залишилося глибоких шрамів. У клініці мені дуже допомогли.
Адміністратор BrennerClinic
Спасибі, Наталіє! Ваш відгук - найкраща оцінка якості нашої роботи. Приємно, що Ви задоволені результатами лікування. Сподіваємося, що Вас також влаштувала ціна лікування акне - наш лікар намагалася підібрати максимально зручний для Вас варіант. Будемо раді бачити Вас на профілактичних процедурах. Ми завжди до Ваших послуг, звертайтеся!
Анастасія (14.01.21) StarStarStarStarStar
У Brenner Laser Clinic прийшла по допомогу, так як вже кілька років не могла позбутися від акне. Щоб лікування було ефективним, доктор наполягла, щоб спочатку я здала всі необхідні аналізи (деякі у мене були, але старі), щоб правильно підібрати препарати і лікувати захворювання зсередини, а не тільки зовні. Прийом ліків поєднувався зі спеціальним очищуючим пілінгом. Коли перший етап лікування почав давати результати, я прийшла в клініку на лазерну обробку шкіри. Після курсу лікування моя шкіра стала виглядати набагато здоровішою і привабливішою. Залишилися ще незначні сліди від вугрів, тому хочу через півроку прийти на лазерну шліфовку обличчя. Дякую Марії Олександрівні за допомогу і такий професійний підхід!
Адміністратор BrennerClinic
Анастасія, ми щиро раді, що Марина Олександрівна змогла Вам допомогти позбутися вугрового висипу. Продовжуйте дотримуватися здорового способу життя і Ваша шкіра буде виглядати просто чудово. І звичайно ж, обов'язково чекаємо Вас на лазерне шліфування. До зустрічі!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Анна (03.08.20) StarStarStarStarStar
Я навіть не мріяла про такі результати. Коли дивлюся на свої фото півроку тому – не віриться, що так виглядала моя шкіра. Великі червоні прищі покривали всі щоки, чоло та підборіддя. Наразі від них майже не залишилося сліду. Терапія була важка і ціна лікування акне досить великий. Але я хотіла, щоб моя шкіра знову була красивою та здоровою, і налаштована була рішуче. Дерматокосметологу Марині Олександрівні Голишкіної величезна щира подяка за ефективне лікування!
Адміністратор BrennerClinic
Анно, ми шалено раді, що змогли вирішити Вашу проблему зі шкірою. Марина Олександрівна займається лікуванням вугрової висипки вже не перший рік і знає найефективніші методи комплексної терапії. Дотримуйтеся її рекомендацій й надалі, і Ваша шкіра буде просто сяяти! Всього Вам найкращого!
Мирослава (20.07.20) StarStarStarStarStar
Хочеться висловити глибоку подяку лікарю Драгановій Наталі Анатоліївні, яка допомогла мені вирішити проблему акне. Завдяки їй моя шкіра знову здорова і чудово виглядає. Спасибі вам!
Адміністратор BrennerClinic
Мирославо, дякуємо за відгук і за те, що обрали для лікування акне нашу клініку. Раді, що терапія Наталії Анатоліївни дала відмінні стійкі результати. Приходьте до нас на косметологічні процедури. У нашій клініці завжди діють дуже вигідні акційні пропозиції.
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)