Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Видалення пігментних плям

Видалення пігментних плям

Що таке пігментні плями на обличчі?

Пігментні плями на обличчі або на будь-якій іншій ділянці шкіри утворюються за рахунок меланіну – головного пігменту шкіри. Меланін (від грец. melas, melanos – темний, чорний) продукується спеціальними клітинами меланоцитами, які розташовуються у найглибшому – базальному шарі епідермісу.

Природне призначення меланіну полягає у захисті шкіри від шкідливого ультрафіолетового опромінення. Без меланіну шкіра була б повністю беззахисною перед сонячним промінням і мала б блідо-рожевий колір за рахунок кровоносних судин, що просвічуються крізь неї. Таке явище називається альбінізмом, а люди з низьким вмістом меланіну в тканинах – альбіносами.

Меланін міститься не тільки в шкірі, але і у волоссі, і навіть у райдужній оболонці ока. Цікаво, що у шкірі африканців та європеоїдів закладено приблизно однакову кількість меланоцитів. З цього випливає, що продукція меланіну меланоцитами схильна до впливу різних генетичних, хімічних, фізичних та інших факторів, про які буде сказано нижче.

Чому з'являються пігментації шкіри?

Саме наявність певної кількості меланіну у міжклітинному просторі визначає фоновий колір шкіри. Але, на жаль, той же меланін відповідальний і за появу пігментних плям, які на тлі навколишньої шкіри виділяються більш менш інтенсивним забарвленням. Колір пігментних плям залежить від локальної продуктивності меланоцитів, а також від концентрації та глибини залягання виробленого ними меланіну.

Дерматологи виділяють величезну кількість порушень пігментації, що називаються меланозами. Меланози можуть бути як префіксом гіпер- (посилення пігментації), так і гіпо- (зменшення).

У практиці косметолога найчастіше зустрічаються меланінові пігментні плями. Вони можуть бути різних відтінків: від світло- до темно-коричневого. Для того, щоб обрати правильну тактику усунення пігментних плям, потрібно максимально точно визначити причини їх виникнення.

Серед причин можна виділити такі:

  • генетичні (люди першого фототипу, за класифікацією американського дерматолога Фіцпатріка, мають спадково білу шкіру із безліччю ластовиння по всьому обличчю та тілу; вплив ультрафіолету у них не призводить до засмаги, а викликає сонячний опік та збільшення кількості веснянок). Генетичний фактор є причиною так званих первинних гіпермеланоз. До них також відносять пігментні невуси (родимки)
  • ультрафіолетове опромінення (сонячні промені можуть подарувати нам не тільки гарну засмагу, а й численні пігментні плями на обличчі та тілі. Це може статися у випадку порушення правил «спілкування» із сонцем - якщо засмагати під прямими сонячними променями, то навіть сонцезахисний крем не допоможе). Сонячне випромінювання призводить не тільки до активації меланоцитів, а й виникненню атипових (хворих) клітин, що небезпечніше, ніж будь-які пігментні плями (можуть розвинутися новоутворення шкіри)
  • гормональні зміни в організмі найчастіше проявляються на шкірі у вигляді хлоазм. Хлоазми - придбані пігментні плями коричневого кольору, розташовуються на щоках, повіках, підборідді, захоплюючи все обличчя. Під дією світла набувають більш темного відтінку. Причиною хлоазм можуть бути гормональні порушення в організмі в період вагітності, при кахексії, ураженнях печінки, хронічних розладах менструального циклу, гіперфункції щитовидної залози і т. п.
  • вік (шкіра з віком все більш сприйнятлива до зовнішніх подразників та сонця, швидко виникають вогнища гіперпігментації - називаються «сонячне або старече лентиго»). Більшість фахівців сходяться на думці, що лентиго - явище безпечне. Але лікування сонячного лентиго дозволить зберегти природню карсу та ефективно прибрати «натяк на вік»
  • пошкодження та захворювання шкіри (виникає посттравматична, постзапальна, постінфекційна гіпер- або гіпопігментація)
  • захворювання печінки, нирок та інших органів

Пігментація шкіри тісно пов'язана з вмістом в організмі вітамінів, ферментів. Нестача вітамінів А, С, РР підсилює меланогенез (утворення пігменту), нестача вітамінів групи В - знижує його. Підсилює ризик гіперпігментації прийом препаратів, що підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету (фотосенсибілізатори) – деякі антибіотики, рослинні екстракти, гормональні контрацептиви.

З огляду на всі перераховані чинники, для усунення пігментних плям може знадобитися допомога не тільки дерматокосметолога, а й гінеколога-ендокринолога, гастроентеролога. Ці фахівці допоможуть усунути проблеми з організмом, а косметолог займеться зовнішнім лікуванням.

Способи видалення пігментних плям на обличчі

Існує багато різних способів видалення пігментних плям від простих, домашніх косметичних за допомогою крему, до дуже високотехнологічних – лазерних. Всі вони зводяться або до спроб руйнування вже наявного в шкірі меланіну, або до зниження його виробництва меланоцитами.

Найкращий клінічний ефект досягається при лазерному лікуванню та фололікуванню та придбаних гіперпігментацій.

Лазерний вплив. Лазер випромінює світлову хвилю певної довжини, до якої сприйнятливий тільки пігмент шкіри - меланін.

Після процедур лазером пігментація стає світлішою або зникає зовсім, якщо світлові хвилі поглинаються ділянкою шкіри з підвищеним вмістом меланіну і, як наслідок, руйнують її. Навколишня шкіра при цьому не пошкоджується.

У зоні впливу може зберігатися відчуття тепла протягом 2-3 годин після процедури. Окрім цього, може виникнути незначне почервоніння шкіри, яке поступово проходить протягом 1-2 днів.

Зазвичай необхідно 2-3 процедури, що проводяться з інтервалом в 3-4 тижні. Після видалення пігментації за допомогою лазера, необхідно обмежити попадання сонячних променів на оброблену ділянку та наносити сонцезахисні фактори (з фільтром не менше 30) протягом 2 тижнів після процедури.

Фотолікування. Метод заснований на можливостях високоенергетичного потоку світла впливати на пігмент шкіри. При цьому вирішується проблема пігментних плям (у тому числі вікових), видаляються дрібні зморшки і стимулюється синтез колагену та еластину. Ця процедура, в залежності від складності, займає від кількох хвилин до години, але вона лише ініціює процес руйнування пігменту. Пігментні плями поступово руйнуються протягом 5-8 днів після сеансу. Можливі також почервоніння та невеликий набряк шкіри, які тримаються кілька годин. Оцінювання результатів проведеної процедури проводиться не раніше ніж за 3 тижні. Суттєвий та стабільний позитивний ефект, як правило, відзначається після 3-4-ох процедур.

Приклад:

Жінка 48 років, прибрана «сонячна» пігментація на правій щоці. Була застосована методика видалення пігментації з використанням блоку IPL (фотолікування). Були проведені 4 процедури обробки з інтервалом 15 днів між першою та і другою процедурами, наступні процедури відбувалися 1 раз в 30 днів.

Видалення пігментації
Лазерне видалення пігментації (до та після)
Видалення пігментації
Лазерне видалення пігментації (до та після)

Ціни на видалення пігментних плям

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Контрольний огляд лікаря30300
# Процедури з використанням імпульсного світла (фотопроцедури на основі UPL технології)КількістьЦіна, грн
1 UPL технологія видалення судин/ гіперпігментації (зона 6.2 кв.см. )1 спалах300
2 Фототерапія акне/гіперпігментації обличчя1 зона2500
3 Фототерапія акне/гіперпігментації щік1 зона1800
4 Фотоомолодження обличчя 1 зона3200 2500
5 Фотоомолодження (шиї, кистей рук, декольте)1 зона2800
6 Фотоомолодження обличчя та шиї1 зона3500

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Поширені запитання про видалення пігментації

Чи можливе фотовидалення пігментації влітку?
Фотовидалення пігментації бажано проводити в періоди, коли активність сонця мінімальна (з середини осені до початку весни).
Чи вистачить однієї фото процедури, щоб позбутися пігментних плям?
Для отримання бажаного результату може знадобитися від 3 до 5 сеансів. Число процедур залежить від поставлених цілей, стану та індивідуальних особливостей шкіри. Необхідну кількість відвідувань озвучить дерматокосметолог на консультації перед процедурою.
Чи боляче видаляти пігментацію?
Наш апарат оснащений охолоджувальною системою, що робить фото процедуру комфортною для людини.
Який вигляд має шкіра одразу після фотовидалення пігментації?
Одразу після сеансу можливе почервоніння і незначний набряк, який минає за кілька годин. Потім ділянка пігментації темніє і відлущується протягом 2-3 днів.
Додати відгук
Катерина (13.03.23) StarStarStarStarStar
Нічого не можу сказати, крім того, що співробітники клініки величезні молодці. Як медичний, так і адміністративний персонал. Усі дерматокосметологи з великим досвідом роботи (понад 10 років), що особисто для мене вкрай важливо. Адміністратор заздалегідь нагадала про візит. Я пройшла курс процедур для видалення з обличчя пігментації. Апарат одразу видно сучасний і дорогий. Незважаючи на це, розцінки в клініці прийнятні, в тому числі ціна фотовидалення пігментації. Ніхто не намагався мені нічого нав'язувати. Загалом, мені все дуже сподобалося!
Оксана (18.11.22) StarStarStarStarStar
Видаляла в клініці пігментні плями на обличчі. Була записана на 15:00, але лікар прийняв мене навіть трохи раніше. Приємно порадував рівень сервісу у клініці. Адміністратор попередньо нагадала про прийом і дуже виразно відповіла на всі запитання. Сама процедура теж пройшла чудово. Гарна клініка!
Адміністратор BrennerClinic
Спасибі, Оксано! Такі відгуки дають нам змогу пишатися своєю роботою! Раді, що у вас залишилися такі позитивні емоції після лікування пігментації в нашій клініці. Будемо раді бачити Вас знову!
Тіна (28.11.21) StarStarStarStarStar
Пігментація виникла під час вагітності. Великі коричневі плями були на лобі, щоках та підборідді. Пробувала різні пілінги та скраби – не допомагали. У результаті почала комплексувати і постійно замазувати тональним кремом. Звернутися до клініки умовив чоловік. Виявилося, що проблема не є смертельною і досить легко вирішується. Мені провели кілька фото-процедур, і плями стали майже непомітними. Ціна видалення пігментації – 1800 грн. за одне відвідування. Залишився ще один сеанс до закінчення курсу. Сподіваюся, після неї плями зникнуть повністю.
Адміністратор BrennerClinic
Тіна, дякуємо Вам за відгук! Нашим лікарям особливо приємно, коли пацієнти дякують їм на сайті та рекомендують іншим людям. Звичайно ж плями обов'язково пройдуть, адже ми у своїй роботі використовуємо тільки найефективніші та найсучасніші методи лікування. Але навіть після закінчення курсу терапії, дотримуйтеся рекомендацій лікаря - стежте за рівнем вітамінів в організмі та захищайте шкіру від ультрафіолету. Всього Вам найкращого!
Нора (12.03.21) StarStarStarStarStar
Пройшла фотовидалення пігментації на обличчі. Процедура досить швидка та недорога. У кабінеті було дуже чисто. Лікар робила все впевнено та акуратно. Після сеансу дала кілька корисних порад щодо догляду. Я звернулася до клініки відразу, як помітила пігментацію, тому одного відвідування було достатньо. Місце дуже сподобалося, планую прийти наступного місяця на омолоджуючі процедури.
Адміністратор BrennerClinic
Норо, Ви велика молодець, що звернулися до наших фахівців одразу, щойно помітили перші пігментні плями на обличчі. У результаті ціна лікування пігментації виявилася мінімальною, а результат на обличчя. Ми робимо все можливе, щоб дати нашим пацієнтам те, що вони хочуть за прийнятну ціну. Будемо дуже раді бачити Вас знову!
Жанна (05.01.21) StarStarStarStarStar
Ніколи не подобалися веснянки на обличчі, хоча дехто вважає їх привабливими й милими. Нарешті вирішила позбутися їх і зробити відбілювання. Почитала відгуки на сайті Brenner Laser Clinic, вирішила, що клинка непогана, нова, фахівці, судячи з відгуків, хороші. Про фотовидалення раніше тільки чула, але сама ніколи не робила такі процедури. На консультації лікарка сказала, що для потрібного ефекту слід пройти 2-3 процедури, з перервами в 3-4 тижні. Але потім я пройшла 3 сеанси, і ми вирішили, що цього достатньо. У мене високий больовий поріг, тому я під час процедур болю не відчувала, хоча шкіра після обробки завжди червоніла, і проходило почервоніння тільки через день. Ще було невелике лущення, але воно теж досить швидко минуло. Незважаючи на те, що зараз не літо, я про всяк випадок користувалася сонцезахисним кремом, щоб не з'явилися білі плями. Результат вийшов хороший, веснянки майже повністю зникли. Клінікою задоволена, спасибі!
Адміністратор BrennerClinic
Дякуємо за Ваш відгук, Жанна. Ми дуже раді, що лікування дало бажаний результат. Невелике почервоніння шкіри після процедури - цілком нормальне явище, особливо для чутливої шкіри. Ви молодець, що користувалися сонцезахисним кремом - після процедури це дуже важливо. Обов'язково приходьте до нас знову, будемо Вам дуже раді!
Катерина (10.12.20) StarStarStarStarStar
Одна з проблем моєї шкіри - веснянки. Ні про яку пікантність не йдеться, оскільки це нерівні руді плями, які розкидані по всьому обличчю. Нещодавно дізналася про лазерну клініку доктора Бреннера в Києві. Прийшла, особливо не сподіваючись на успіх. Клініка дуже сподобалася. Сама по собі процедура видалення пігментації не здалася мені дискомфортною. Після обробки обличчя трохи почервоніло, в принципі й усе. Почервоніння минуло приблизно через добу. Дерматоосметолог сказала, що це нормальна реакція шкіри на дію фотолампи. Після однієї процедури веснянки, звісно, зникли не повністю, але стали набагато менш помітними. Думаю, після наступної процедури зникнуть повністю.
Адміністратор BrennerClinic
Катерино, дякуємо, що звернулися саме в нашу клініку. Раді, що ми змогли забезпечити Вам бажаний результат. Будемо раді бачити Вас знову!
Марія (08.11.20) StarStarStarStarStar
На даний момент проходжу в клініці Бреннера курс процедур з видалення пігментних плям на обличчі та шиї. Завдяки лазеру пігментація стала не такою помітною, деякі плями вже зникли. Ефект відмінний, але курс все одно планую пройти до кінця.
Адміністратор BrennerClinic
Дякуємо Вам, Маріє! Отримати позитивний відгук від пацієнта після процедури - дуже цінно для нас. Сподіваємося, що Ви станете нашим постійним відвідувачем!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Маргарита (29.02.20) StarStarStarStarStar
Пігментні плями біля скронь - моя проблема з юності. Користувалася відбілювальними кремами, але повністю позбутися їх ніяк не виходило. Спасибі косметологу з клініки лікаря Бреннера (Київ), яка порадила IPL-метод (знебарвлення пігментних плям за допомогою фотолампи). Боялася, що буде боляче. Кілька яскравих спалахів, і все. Насправді, витримати невелике пощипування під час видалення пігментації не так вже й складно. Уся процедура зайняла трохи більше п'ятнадцяти хвилин. Ніяких ранок, нічого окрім легкого лущення, яке почалося на 3-й день і тривало близько 2-х тижнів. Результатом дуже задоволена, шкіра рівна, без плям. Вартість процедури цілком прийнятна, ніяких захмарних цінників. Одну зірочку зняла за те, що я не очікувала такого довготривалого лікування.
Адміністратор BrennerClinic
Маргарито, спасибі, що залишили відгук. На жаль, більшість пігментацій залягають у глибоких шарах епідермісу і тому позбутися пігментних плям за допомогою одних тільки кремів - неможливо, бо вони мають тільки поверхневу дію. Повне видалення пігментації - це як правило, серія процедур, і воно вимагає від пацієнта певної наполегливості. У такому разі потрібна серія фото-терапевтичних процедур, а ще краще комплексна терапія з додаванням косметологічних відбілюючих доглядів. Тільки в такому разі можна розраховувати на більш-менш стійкий результат. Раді, що зараз Вам подобається зовнішній вигляд Вашої шкіри, а також, що Вас задовольнила ціна видалення пігментації в нашій клініці. Будемо чекати на Вас знову!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)