Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 17.00

Алергічний дерматит (кропив'янка)

Алергічний дерматит (кропив'янка)

Алергічний дерматит (кропив'янка) — поліетиологічне захворювання шкіри, що супроводжується раптовим специфічним (уртикарним) висипом із швидким поширенням, а також сильним свербінням. Захворювання може мати як гострий, так і хронічний характер і тривати від кількох годин до кількох тижнів або місяців.

Причини розвитку та види алергічного дерматиту

Відповідно до сучасних уявлень, причиною гострої кропив'янки є імунологічні реакції антиген-антитіло негайного типу, в результаті якої з лізосом пошкоджених клітин вивільняється велика кількість медіаторів запалення (гістамін, ацетилхолін, серотонін, цитокіни). Ці біологічно надактивні речовини різко підвищують проникність судин, що в свою чергу призводить до набряку шкіри та появи специфічної рожево-червоної висипки, що нагадує сліди від контакту з кропивою.

Кропив’янка
Аллергічний дерматит на ногах
Кропив’янка
Кропив’янка на грудях
Кропив’янка
Аллергічний дерматит на руці

Провокуючими гостру алергічну реакцію факторами можуть бути речовини екзогенного походження, що викликають сенсибілізацію (гіперчутливість): деякі лікарські речовини, укуси комах, деякі метали, латекс, побутова хімія, косметика та парфумерія (іноді навіть зубна паста), контакти з тваринами, синтетичний одяг та матеріали, а також рослини (борщівник, амброзія).

Причиною хронічної кропив'янки зазвичай стають алергени внутрішнього походження, які нерідко виникають при інфекціях (інфекційна алергія, паразитарні інвазії) і деяких внутрішніх захворюваннях (порушення функції нирок і/або органів травлення). Часто захворювання має аутоіммунну природу. Так в сім'ях, де дитина страждає від кропив'янки, швидше за все є родичі з аутоімунними захворюваннями. У вигляді кропив'янки можуть проявлятися також хвороби щитовидної залози або не сановані вогнища хронічної інфекції.

Ще одна особлива форма захворювання — механічна кропив'янка. Може виникнути при сильному механічному впливі (наприклад, при стисненні руки під час вимірювання артеріального тиску). Захворювання може проявитися під впливом низьких і високих температур: при контакті з холодом (наприклад, при зимових розвагах зі снігом) або після відвідування пляжу.

Симптоми гострої форми — поява пухирців нерівної форми, свербіння та сильний дискомфорт в місці ураження. Хронічна форма проявляється у вигляді плям, які можуть не свербіти, але все ж заважати нормальному життю. У деяких випадках кропив'янка , що несподівано виникла, може загрожувати життю. Гострий обмежений набряк на обличчі, гортані і язиці (набряк Квінке) може стати причиною асфіксії, і тому вимагає невідкладних заходів (трахеостомії).

Лікування кропив’янки в клініці Бреннера

Кропив'янку лікує дерматовенеролог. Після огляду уражених ділянок, лікар видає направлення на аналізи, необхідні для виявлення природи захворювання і подальшого лікування. Залежно від виявленого або не визначеного джерела, при подальшому лікуванні може знадобитися огляд і діагностична допомога інших фахівців.

Запорука успіху в лікуванні кропив'янки — усунення контакту з алергеном, дезинтоксикаційна терапія із застосуванням гіпосенсибілізуючих засобів. Також можливе призначення гіпоалергенної дієти.

# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30450
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30350
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30500
5 Консультація дитячого лікаря дерматолога 30650
6 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30650
7 Консультація лікаря дерматоонколога30450
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30450
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30250
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
603500 2900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45750
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога Вищої категорії К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
45900
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30500
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
601200
# Вид дослідження (1 ділянка) Тривалість, добиЦіна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7460
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7460
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10480
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Алергічний дерматит (кропив'янка). Часті питання

Що не можна робити при підозрі на кропив'янку?
При підозрі на кропив'янку не варто самостійно ставити собі діагноз і приймати антигістамінні препарати. Щоб призначити правильне лікування, потрібно достовірно визначити природу захворювання, і це може зробити тільки кваліфікований та досвідчений лікар.
Які ускладнення у кропив'янки?
Запущена кропив'янка може перерости в бронхіальну астму, набряк Квінке, анафілактичний шок, міокардит, хронічне гнійне ураження шкіри.
Які аналізи потрібно здавати?
Шкірні алергопроби, печінкові проби, загальний і біохімічний аналізи крові, аналіз на ТТГ. Вибір подальших аналізів залежить від виявлених симптомів.
Яка профілактика захворювання?
Перш за все необхідно знати, що кропив'янка має схильність до рецидивів. Тому після лікування від кропив'янки необхідно дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися і відслідковувати реакцію організму на різні алергени і подразники.
Додати відгук
Емма (07.12.20)
Ніколи б не подумала, що кропив'янка може з'явитися через парфуми. Місяцями шукала причину, а коли втратила надію звернулася в Клініку лікаря Бреннера. Мене направили на алергопроби і яким же було моє здивування! Після того, як припинила використовувати парфуми, пухирці почали швидко проходити, але я все ж користувалася і маззю, щоб прискорити ефект. Вдалося обійтися без прийому таблеток. Дуже рада, що позбулася кропив'янки. Ніколи раніше не страждала від дерматологічних захворювань, тому для мене це був жах. Дякую!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01