Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Алергічний дерматит (кропив'янка)

Алергічний дерматит (кропив'янка)

Алергічний дерматит (кропив'янка) — поліетиологічне захворювання шкіри, що супроводжується раптовим специфічним (уртикарним) висипом із швидким поширенням, а також сильним свербінням. Захворювання може мати як гострий, так і хронічний характер і тривати від кількох годин до кількох тижнів або місяців.

Причини розвитку та види алергічного дерматиту

Відповідно до сучасних уявлень, причиною гострої кропив'янки є імунологічні реакції антиген-антитіло негайного типу, в результаті якої з лізосом пошкоджених клітин вивільняється велика кількість медіаторів запалення (гістамін, ацетилхолін, серотонін, цитокіни). Ці біологічно надактивні речовини різко підвищують проникність судин, що в свою чергу призводить до набряку шкіри та появи специфічної рожево-червоної висипки, що нагадує сліди від контакту з кропивою.

Кропив’янка
Аллергічний дерматит на ногах
Кропив’янка
Кропив’янка на грудях
Кропив’янка
Аллергічний дерматит на руці

Провокуючими гостру алергічну реакцію факторами можуть бути речовини екзогенного походження, що викликають сенсибілізацію (гіперчутливість): деякі лікарські речовини, укуси комах, деякі метали, латекс, побутова хімія, косметика та парфумерія (іноді навіть зубна паста), контакти з тваринами, синтетичний одяг та матеріали, а також рослини (борщівник, амброзія).

Причиною хронічної кропив'янки зазвичай стають алергени внутрішнього походження, які нерідко виникають при інфекціях (інфекційна алергія, паразитарні інвазії) і деяких внутрішніх захворюваннях (порушення функції нирок і/або органів травлення). Часто захворювання має аутоіммунну природу. Так в сім'ях, де дитина страждає від кропив'янки, швидше за все є родичі з аутоімунними захворюваннями. У вигляді кропив'янки можуть проявлятися також хвороби щитовидної залози або не сановані вогнища хронічної інфекції.

Ще одна особлива форма захворювання — механічна кропив'янка. Може виникнути при сильному механічному впливі (наприклад, при стисненні руки під час вимірювання артеріального тиску). Захворювання може проявитися під впливом низьких і високих температур: при контакті з холодом (наприклад, при зимових розвагах зі снігом) або після відвідування пляжу.

Симптоми гострої форми — поява пухирців нерівної форми, свербіння та сильний дискомфорт в місці ураження. Хронічна форма проявляється у вигляді плям, які можуть не свербіти, але все ж заважати нормальному життю. У деяких випадках кропив'янка , що несподівано виникла, може загрожувати життю. Гострий обмежений набряк на обличчі, гортані і язиці (набряк Квінке) може стати причиною асфіксії, і тому вимагає невідкладних заходів (трахеостомії).

Лікування кропив’янки в клініці Бреннера

Кропив'янку лікує дерматовенеролог. Після огляду уражених ділянок, лікар видає направлення на аналізи, необхідні для виявлення природи захворювання і подальшого лікування. Залежно від виявленого або не визначеного джерела, при подальшому лікуванні може знадобитися огляд і діагностична допомога інших фахівців.

Запорука успіху в лікуванні кропив'янки — усунення контакту з алергеном, дезинтоксикаційна терапія із застосуванням гіпосенсибілізуючих засобів. Також можливе призначення гіпоалергенної дієти.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Алергічний дерматит (кропив'янка). Часті питання

Що не можна робити при підозрі на кропив'янку?
При підозрі на кропив'янку не варто самостійно ставити собі діагноз і приймати антигістамінні препарати. Щоб призначити правильне лікування, потрібно достовірно визначити природу захворювання, і це може зробити тільки кваліфікований та досвідчений лікар.
Які ускладнення у кропив'янки?
Запущена кропив'янка може перерости в бронхіальну астму, набряк Квінке, анафілактичний шок, міокардит, хронічне гнійне ураження шкіри.
Які аналізи потрібно здавати?
Шкірні алергопроби, печінкові проби, загальний і біохімічний аналізи крові, аналіз на ТТГ. Вибір подальших аналізів залежить від виявлених симптомів.
Яка профілактика захворювання?
Перш за все необхідно знати, що кропив'янка має схильність до рецидивів. Тому після лікування від кропив'янки необхідно дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися і відслідковувати реакцію організму на різні алергени і подразники.
Додати відгук
Ігор (13.01.23) StarStarStarStarStar
Лікував у Brenner Clinic алергічний дерматит. Висипання швидко минули завдяки уважному огляду і грамотно призначеному лікуванню.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Ігоре! Ми щасливі, що алергічний дерматит так швидко відступив. У разі потреби, одразу звертайтеся!
Аркадій (16.12.22) StarStarStarStarStar
Звернувся зі сверблячими червоними плямами до Андрія Петровича Перехрестенко. Видно, що лікар – професіонал. Кропивницю впізнав з першого погляду. Призначив тест на алергени. Виявилося причина в одеколоні, який мені нещодавно подарувала дружина. Після того, як перестав використовувати одеколон і пройшов курс лікування алергічного дерматиту, призначений лікарем, все пройшло. Дякую за ваш професіоналізм!
Администратор BrennerClinic
Здрастуйте, Аркадію! Дякуємо за вибір клініки та довіру до наших фахівців. Надалі, будьте обережні з використанням парфумованих засобів. У разі рецидиву алергічного дерматиту - відразу ж звертайтеся до нас!
Мілана (22.10.22) StarStarStarStarStar
Дерматовенеролог клініки Ірина Володимирівна Васильєва поставила діагноз кропив'янка чи алергічний дерматит. Висип на тілі з'явився раптово і неймовірно свербів. У мене завжди була чутлива шкіра, але такого раніше не відбувалося. Червоними плямами вкрилися майже всі ноги. І причина такого роздратування виявилася дуже смішною – на Хелловін я одягла латексні штани в нічний клуб. Під час танців було дуже жарко, мабуть, ноги сильно спітніли і почалося роздратування. Лікар призначив заспокійливий засіб і кропив'янка швидко пройшла. І хоч на прийомі я була всього раз, скажу, що співробітники клініки, як і саме місце, справляють чудове враження. Безперечно рекомендую!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Мілано! Ми дуже раді, що у Вас склалося приємне враження про клініку і лікаря. Обов'язково передамо слова подяки лікарю! Як Ви переконалися на своєму прикладі, лікування алергічного дерматиту може бути не тільки дуже швидким, а й зовсім недорогим. Головне - правильно визначити алерген і уникати взаємодії з ним. Бажаємо Вам міцного здоров'я та запрошуємо до Ірини Володимирівни на лазерну епіляцію.
Софія (02.08.22) StarStarStarStarStar
Кропивниця з'явилася на руках після того, як кілька разів використовувала побутову хімію без рукавичок. Проби на алергени не здавали, оскільки зв'язок був очевидним. Лікування кропив'янки включало препарати для дезінтоксикації та зовнішній засіб для зняття симптомів запалення. Захворювання пройшло дуже швидко. Вартість лікування алергічного дерматиту була взагалі не суттєвою. Клініка та лікарі просто супер. І говорять, і роблять усе лише по справі. Нічого зайвого не пропонують. Це зараз рідкість!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Софія! Ми раді, що результат лікування Вас порадував, і кропив'янка Вас більше не турбує. Ми намагалися, щоб ціна лікування була максимально доступною для Вас. Звертайтеся, будемо раді бачити Вас знову!
Емма (07.12.20) StarStarStarStarStar
Ніколи б не подумала, що кропив'янка може з'явитися через парфуми. Місяцями шукала причину, а коли втратила надію звернулася в Клініку лікаря Бреннера. Мене направили на алергопроби і яким же було моє здивування! Після того, як припинила використовувати парфуми, пухирці почали швидко проходити, але я все ж користувалася і маззю, щоб прискорити ефект. Вдалося обійтися без прийому таблеток. Дуже рада, що позбулася кропив'янки. Ніколи раніше не страждала від дерматологічних захворювань, тому для мене це був жах. Дякую!
Администратор BrennerClinic
Дякуємо Вам за відгук, Емма! Дуже раді, що лікар допоміг Вам позбутися кропив'янки. Надалі будьте обережнішими з використанням парфумованих засобів. Всього Вам найкращого!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)