Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Диспластичний невус (Кларка)

Диспластичний невус (Кларка)

Диспластичний невус (neavus dysplastica), синонім: невус Кларка – це атипова родима пляма. Особливістю диспластичного невуса є висока ймовірність перетворитися в меланому. Це набуте утворення, представлене меланоцитами, які мають атипію, тобто з самого початку детерміновану тенденцію до переродження.

Невус Кларка може з'явитися на чистій неушкодженій шкірі, або як складова частина складного пігментного невуса, який поєднує в собі риси внутрішньо-епідермальних і пограничних невусів. Новоутворення з'являється протягом життя приблизно у 1% населення, зазвичай у людей білої раси зі світлим кольором шкіри; зустрічається як серед дітей, так і серед дорослих. За статистикою, диспластичний невус частіше зустрічається у людей, в сім'ях яких є/були хворі на меланому, тому у таких випадках можна говорити про генетичну схильність.

Клінічна картина та діагностика диспластичного невуса

Диспластичний невус може з'явитися в паху, на волосистій частині голови, з тильної поверхні стоп, на сідницях, але частіше спостерігаються на тулубі, руках, рідше на обличчі. Зовні це пляма з трохи піднятими ділянками, яка може бути різних відтінків коричневого кольору або жовто-коричнева. Якщо пігменту в плямі мало, вона може бути рожевою або червоною. Середній розмір утворень від 5 до 15 мм, форма округла або овальна, краї нерівні, що особливо добре видно при дерматоскопії. Чим більше розмір невуса, тим вище ризик його переродження в меланому.

Диспластичний невус
Приклад 1
Диспластичний невус
Приклад 2
Диспластичний невус
Приклад 3

Діагностика диспластичного невуса базується на клінічній картині і підтверджується при епілюменісцентній дерматоскопії. Біопсія протипоказана. У більшості випадків рекомендується повне видалення елементів в межах здорових тканин хірургічним методом з наступним гістологічним дослідженням посіченого матеріалу.

Причини розвитку диспластичного невуса

Поява на шкірі диспластичного невуса може супроводжуватися генетичною схильністю до захворювання, гормональними змінами у результаті вагітності або пубертатного періоду, регулярним знаходженням під відкритим сонцем. Необхідно негайно звернутися до лікаря у разі:

- зміни кольору, форми або розміру новоутворення;

- підсихання або збільшення щільності його поверхні;

- наявності свербежу та інших неприємних відчуттів;

- кровотечі.

Щоб запобігти перетворенню доброякісного новоутворення у злоякісне, рекомендовано регулярно відвідувати дерматоонколога та самостійно слідкувати за станом своїх родимок.

Ціна діагностики родимок та новоутворень шкіри з консультацією лікаря-дерматоонколога, а також проведення дерматоскопічного дослідження у місті Києві (ст. метро Лівобережна)

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
2 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
3 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
4 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
5 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
6 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
7 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Диспластичний невус (Кларка). Часті питання

В якому віці з'являються диспластичні невуси?
Найчастіше невуси Кларка з'являються в період статевого дозрівання і далі протягом усього життя. На відміну від інших видів невусів, диспластичні пігментні плями можуть з'являтися і рости навіть в літньому віці.
Як відрізнити диспластичний невус від пограничного?
Диспластичні невуси, на відміну від пограничних, мають неправильну форму і неоднорідне забарвлення. Часто в центрі такого новоутворення можна помітити невелику піднесеність, тому форму таких невусів іноді порівнюють з яєчнею.
Чи може диспластичний невус перетворитися в меланому?
Так, нажаль, такий ризик існує. Третя ступінь розвитку диспластичного невуса (за класифікацією професора З.В. Гольберт), при дерматоскопічному розгляді, дуже схожа на зображення поверхнево-зростаючої меланоми.
До якого лікаря звернутися і як відбувається діагностика?
При підозрі на диспластичний невус потрібно звернутися до дерматоонколога. Діагностика відбувається шляхом проведення цифрової електронної дерматоскопії, а також підтверджується гістологічним дослідженням видаленого матеріалу.
Додати відгук
Олег (13.03.23) StarStarStarStarStar
Я залишився повністю задоволений прийомом у дерматоонколога. На мою думку, лікар Ткаченко Р. П. компетентний і грамотний фахівець. Під час візиту в мене була первинна консультація, оскільки діагноз мені було уже поставлено, було потрібне лікування. Я бачив, що Римма Петрівна була щиро зацікавлена в якнайшвидшому вирішенні моєї проблеми. Я вважаю, що лікар провела видалення майстерно. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Олеже! Дякуємо, що ділитеся Вашою думкою - це дуже важливо для нас. Ми передали Ваші добрі слова Риммі Петрівні, їй дуже приємно. Прийміть від неї побажання міцного здоров'я. Обов'язково дотримуйтеся рекомендацій після видалення і не забувайте про регулярні огляди у дерматоонколога. Усього Вам найкращого!
Аліна (08.08.22) StarStarStarStarStar
Велике спасибі Ткаченко Риммі Петрівні за те, що позбавила мене диспластичного невуса. Дуже злякалася і засмутилася коли дізналася, що родимка може перетворитися на меланому шкіри. Добре, що лікар прибрала з мого тіла цю пухлину і я знову здорова і можу радіти життю. Дякую Риммі Петрівні та персоналу клініки за високу якість роботи та допомогу людям!
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Аліна! Дякуємо, що знайшли час написати нам. Від душі дякуємо за високу оцінку нашого лікаря. Ми раді, що прийшовши до Римми Петрівни за рекомендацією, Ви залишилися задоволені результатами видалення диспластичного невуса з Вашої шкіри. Бажаємо Вам здоров'я і нехай негативних приводів для звернення до лікаря буде менше, а позитивних - більше. Запрошуємо Вас спробувати наші косметологічні процедури, які зроблять Вашу шкіру здоровішою, красивішою, а настрій кращим!
Максим (08.11.21) StarStarStarStarStar
Діагноз поставили несподівано. Думав просто невинна родимка, але дівчина наполягла, щоб таки перевірив. Виявилося не дарма. Лікарі допомогли, пухлину вже видалили. Сподіваюся, більше такого зі мною не станеться. Клініка відмінна, все зробили на найвищому рівні.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Максиме! Дякуємо за відгук! Щоб уникнути рецидиву в майбутньому, дотримуйтеся рекомендацій дерматоонколога, відстежуйте стан своїх родимок і приходьте до нас на регулярні дерматологічні огляди.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Марк (21.06.19) StarStarStarStarStar
Думав, що на шкірі з'явилася родимка. Але в якийсь момент помітив, що вона почала збільшуватись у розмірах і забив паніку. Звернувся до клініки Бреннера до лікаря Андрія Петровича Перехрестенко. Фахівець провів комп'ютерне обстеження та озвучив, що в мене так званий диспластичний невус Кларка. Раніше я ніколи не чув про таке захворювання. Виявилося, що ця річ досить небезпечна, оскільки може швидко перетворитися на меланому. Що таке меланома я знаю, вона була у моєї матері. Вилучення проводила онкохірург Ткаченка Римма Петрівна. Все пройшло добре, шкіра відновлюється. Дуже радий, що вчасно звернувся до клініки. Дякую вам за роботу!
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Марку! Дякуємо Вам за відгук. Велике спасибі Вам за те, що довірили нам своє здоров'я і за теплі слова на адресу нашого лікаря! Ми обов'язково передамо Андрію Петровичу Вашу подяку. Ви правильно вчинили, що звернулися до нас одразу, щойно помітили зміни в новоутворенні. Завжди будьте так уважні до своїх родимок, але й не забувайте про регулярні профілактичні огляди у дерматолога.
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)