Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Андрогенетична алопеція

Андрогенетична алопеція

Андрогенетична алопеція (alopecia androgenic) – це проблема прогресуючого випадіння волосся під впливом чоловічих статевих гормонів. Передчасне облисіння обумовлено генетично детермінованою підвищеною чутливістю клітин волосяних фолікулів до дії андрогенних гормонів. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків, але останнім часом стало поширене також і серед жінок.

Характер протікання захворювання – хронічний, з чергуванням періодів загострення і ремісії. Нерідко в стадії загострення спостерігається болючість, парестезії (розлади чутливості) супроводжуються онімінням, поколюванням або відчуттям "повзання мурашок" на волосистій частині голови.

Як діагностувати андрогенетичну алопецію?

Існує кілька критеріїв, за якими можна поставити діагноз андрогенетичної алопеції. Основна ознака захворювання – це локалізація проблеми, тобто волосся випадає тільки на окремих ділянках (найчастіше лобно-тім'яна і тім'яна області). Вкрай рідко патологічний процес розвивається на скронях. Інша типова ознака – характерне протікання даного захворювання. При гістологічному дослідженні спостерігаються дистрофічні явища в волосяних фолікулах.

Терапія при андрогенетичній алопеції

В даний час, на жаль, поки не існує ефективних способів повністю зупинити прогресуючий процес облисіння або повернути його назад. Проте, при ранньому зверненні, симптоматичне лікування андрогенетичної алопеції дозволяє затримати масове випадіння волосся на кілька років, а також подовжити стадії ремісії в активній фазі захворювання.

Використання у медичній практиці деяких препаратів має позитивний клінічний ефект. Знизити чутливість волосяного фолікула до тестостерону, а також підтримувати ріст волосся, переводячи його в фазу анагену, можна за допомогою гіпотензивного препарату Міноксидил (Регейн), який включений в різні засоби для мезотерапії. Для проведення процедури використовується готовий мезококтейль на основі міноксидила, олігопептидів, мікроелементів, амінокислот, антиоксидантів, вітамінів і гіалуронової кислоти. Курс лікування займає близько 2-3 місяців, невелика доза препарату ін'єкційно вводиться в волосяну частину щотижня.

Ефекту від пройденого курсу мезотерапії вистачає приблизно на період від 3 до 15 місяців. Помітний результат з'являється вже після 6-8 процедури. Останнім часом для відновлення волосся також широко стали використовуватися хірургічні методи (трансплантація волосся).

Андрогенетична алопеція
Фото 1
Андрогенетична алопеція
Фото 2
Андрогенетична алопеція
Фото 3
Андрогенетична алопеція
Фото 4
# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 451200 1000
8 Консультація лікаря-трихолога30600
9 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
10 Цифрова електронна трихоскопія (FOTOFINDER, TrichoLAB)30600
11 Контрольний огляд лікаря30300
12 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Андрогенетична алопеція. Часті питання

Як відбувається діагностика виду облисіння?
Трихолог проводить візуальний огляд, тріхоскопію волосяного покриву, а також мікроскопічно аналізує волосяні фолікули. Додаткові дослідження призначаються в разі якщо волосся випадає цілими пучками або призначене лікування не дає належного результату.
Які порушення в організмі впливають на швидкість андрогенетичного алопеції?
Крім підвищеної чутливості до чоловічих статевих гормонів, зумовленої спадковими факторами, на розвиток і перебіг алопеції, впливають шкідливі звички, захворювання шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи, стреси і перевтоми, неправильний раціон харчування, прийом гормональних препаратів і т.д.
Які можуть бути ускладнення?
Можливе ускладнення андрогенетичного алопеції - "швидкісне" раннє облисіння, парестезії, болючість в зонах випадання волосся.
Яка профілактика випадіння волосся?
Регулярне спостереження у трихолога і догляд за волоссям, правильне збалансоване харчування, що складається з переважно натуральних продуктів; вітамінотерапія, нормалізація психоемоційного стану.
Додати відгук
Людмила (11.10.22) StarStarStarStarStar
Залисина почала з'являтися на ділянці трохи вище чола. Виглядало просто жахливо! Після 3 місяців лікування є поліпшення. Приходила до клініки на процедури щотижня. Швидше за все, у майбутньому знадобиться повторний курс, але зараз результат мене повністю влаштовує.
Администратор BrennerClinic
Доброго дня, Людмило! Дякуємо Вам за зворотний зв'язок. Ми раді, що результати і ціна лікування андрогенетичної алопеції Вас повністю влаштовують. Нам дуже приємно отримувати такі відгуки від наших пацієнтів. Дякуємо, що обрали нас, ми цінуємо Вашу довіру.
Микита (13.09.22) StarStarStarStarStar
Звернувся до трихолога, коли на маківці вже почала просвічуватися шкіра. Лікар провела комп’ютерне обстеження та поставила діагноз “андрогенетична алопеція”. Відразу чесно попередила, що повністю та назавжди зупинити процес облисіння не вийде, але його можна значно уповільнити та підтримувати на стадії ремісії. На даний момент курс лікування ще триває, але вже можу точно сказати, що волосся стало випадати значно менше. Аллі Василівні дякую!
Администратор BrennerClinic
Здрастуйте, Микита! Дякуємо вам за такий розгорнутий відгук про Ваш досвід лікування андрогенетичної алопеції. Ми обов'язково передамо Ваші слова нашому трихологу Аллі Василівні. Будьте здорові!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)