Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Грибкові захворювання шкіри

Грибкові захворювання шкіри

Грибкові ураження (мікози) — це велика група інфекційних захворювань шкіри, її придатків і слизових оболонок, спричинених патогенними та умовно патогенними грибками.

Біологічне різноманіття грибів (грибків) в природі є величезним, і можливо навіть безмежним, але з точки зору дерматовенерології, має значення лише близько 400-500 видів патогенних грибів, що викликають розвиток мікозів. Від різних грибкових уражень, за статистикою, у світі страждає близько 25% населення.

Така епідеміологічна поширеність грибкових інфекцій пояснюється не тільки величезною різноманітністю видів, а й високою ймовірністю їх потрапляння на людину. В силу своєї інфекційної природи, грибкові патології приносять людині не тільки проблеми косметичного характеру, але і соціальні труднощі, значно знижуючи якість життя.

Причини розвитку мікозів

Поява і розвиток мікозів, з одного боку, пов'язано з вірулентністю (мед.-ступенем патогенності) грибка, а з іншого боку — здатністю організму до опору інфекції, та станом навколишнього середовища. Сприятливим ґрунтом для розвитку грибкових захворювань є:

- ослаблений імунітет, в тому числі в результаті тривалого прийому антибіотиків;

- нестача вітамінів та мікроелементів;

- проходження хіміотерапії;

- стрес і перевтома;

- хронічні захворювання;

- неякісна гігієна тіла;

- незахищені контакти шкіри з хімічними речовинами;

- надмірне потовиділення;

- травми.

Заразитися грибком можна в тренажерних залах, лазнях, саунах, басейнах (і інших місцях з підвищеною вологістю повітря), салонах краси, а також при використанні чужих засобів гігієни, тапочок, рушників. Також грибок передається при безпосередньому контакті з інфікованою людиною, а в окремих випадках і від тварин.

Симптоми та лікування грибкових захворювань в Brenner Clinic

При зараженні грибковою інфекцією на поверхні шкіри з’являються червоні плями та сип. Місце ураження може сильно свербіти. У деяких випадках може спостерігатися лущення. Якщо запалення виникло на стопі чи кистях, на цих ділянках шкіра починає відшаровуватися. Нігті змінюють своє забарвлення, на них з’являються жовті або темно-коричневі плями, їхня поверхня стає товстішою.

Оніхомікоз
Оніхомікоз
Грибок гладкої шкіри
Грибок гладкої шкіри
Грибок волосистої частини голови
Грибок волосистої частини голови
Стригучий лишай
Стригучий лишай

При підозрі на грибок, необхідно відразу ж звернутися до дерматолога, так як на ранніх стадіях захворювання легше піддається лікуванню. Для визначення виду грибка, який уразив шкіру, та призначення відповідної терапії, проводиться зішкріб запаленої ділянки. Лікування передбачає пероральне приймання ліків, використання гелів та кремів, лазерну терапію.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 451200 1000
8 Консультація лікаря-трихолога30600
9 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
10 Цифрова електронна трихоскопія (FOTOFINDER, TrichoLAB)30600
11 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
12 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
13 Контрольний огляд лікаря30300
14 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лазерне лікування мікозівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне лікування грибка нігтів 1 ніготь1 ніготь350
2 Кожен наступний ніготь1 ніготь150
3 Лазерне лікування грибка нігтів 1 рука/нога1 зона 800
4 Лазерне лікування грибка нігтів 2 руки + 2 ноги4 зони 2500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
2 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
5 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
7 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
8 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
9 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Грибкові захворювання шкіри. Часті питання

Які симптоми виникнення грибка?
Грибкові захворювання шкіри, в залежності від виду, локалізації і глибини ураження можуть мати найрізноманітніші клінічні прояви. Іноді поява грибка супроводжується свербінням, печінням, зміною кольору шкіри, лущенням, тріщинами і огрубінням шкіри. У разі грибкового ураження нігтів (оніхомікоз) втрачається прозорість, спостерігається зміна кольору і форми нігтьових пластинок.
Як підтверджується діагноз грибкового захворювання?
Оскільки клінічна картина грибкових уражень вельми різноманітна, у всіх випадках діагноз повинен бути підтверджений лабораторними методами дослідження. У дерматологічній практиці, як правило, використовується мікроскопія і культуральний посів часточок біологічного матеріалу, взятого з вогнища ураження.
На скільки швидко можна вилікувати грибок?
Тривалість терапії залежить від ступеня поширення захворювання і від стану здоров'я пацієнта, але в цілому, це зазвичай не швидкий процес. Основна причина тривалості лікування — несприятливі умови у вигляді значної глибини ураження та зниженого імунітету. Тому при лікуванні грибкових захворювань завжди використовується комплексний підхід. В середньому, терапія може зайняти від 6 до 12 місяців.
Як лікується грибок?
Лікування грибкових захворювань включає використання препаратів місцевої дії та преоральних ліків, лазерне лікування, імуно- та вітамінотерапію, також дієту.
Скільки лазерних процедур потрібно щоб прибрати грибок з нігтів?
Кількість лазерних процедур залежить від глибини ураження, а точно визначити її досить складно. Тому в середньому, може знадобитися від 5 до 10 процедур. Незважаючи на високу ефективність методу, додатково до лазерного лікування, обов'язково призначається місцева і загальна протигрибкова медикаментозна терапія.
Додати відгук
Андрій (30.12.22) StarStarStarStarStar
Лікування тривало довго – близько 8 місяців. Грибок з'явився на голові під волоссям. Моїм лікарем призначили лікаря трихолога Білоус Аллу Василівну. При першому відвідуванні був огляд, взяття зіскрібка для аналізів. За результатами було призначено тривале комплексне лікування, яке складалося із протигрибкових засобів, спеціального шампуню, вітамінів, імуномодуляторів, дієти. Якби звернувся раніше, вилікувати грибок було б простіше, і терапія зайняла менше часу. У ході лікування періодично приходив на огляди, щоб лікар могла відстежувати результати. Через 8 місяців все пройшло. Це було непросто, але хвороба відступила. Радий, що обрав саме вашу клініку. Спасибі за допомогу.
Адміністратор BrennerClinic
Дякуємо за Ваші слова, Андрію! У наших лікарів багато позитивних відгуків, але ми завжди дуже раді новим. Раді, що лікування грибка волосистої частини голови пройшло успішно. Ми завжди на зв'язку! Звертайтеся!
Віталій (03.11.22) StarStarStarStarStar
Клініка найвищого рівня. Відмінні лікарі та якість обслуговування. Швидко допомогли мені вилікувати грибок на нігтях. Продовжуйте у тому ж дусі!
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Віталію! Дякуємо Вам за високу оцінку роботи нашої клініки. Ми завжди готові допомогти з лікуванням грибка на нігтях і будь-якими іншими дерматологічними проблемами.
Ольга (14.10.22) StarStarStarStarStar
Грибок був на обох стопах. Звернулась до лікаря Драганової Н. А. Перед призначенням лікування було взято зіскрібок для проведення лабораторних аналізів. На повторному прийомі було призначено лікування, яке включало таблетки, мазь, вітаміни та лазерні процедури. Ціна лікування грибка мене влаштовувала. Терапія тривала приблизно півроку. Усім, хто планує пройти курс лікування, слід розуміти, що результати будуть не відразу і доведеться набратися терпіння. Але грибок відступив. Дякую за це чудовій клініці, в якій працюють грамотні лікарі. Усім раджу лікаря Драганову Наталю.
Адміністратор BrennerClinic
Ольго, добрий день! Дякуємо Вам за відгук, високу оцінку роботи лікаря дерматовенеролога Драганової Наталії Анатоліївни. Ми раді і вдячні Вам за те, що Ви проявили терпіння і закінчили лікування грибка нігтів. На жаль, це дійсно дуже не швидкий процес. Але головне - отриманий результат!
Станіслав (04.08.22) StarStarStarStarStar
Дякую за одужання лікарю-дерматовенерологу Перехрестенко Андрію Петровичу. Грибок на ногах повністю пройшов. Лікування було недорогим та ефективним.
Адміністратор BrennerClinic
Станіславе, дякуємо Вам за позитивний відгук і високу оцінку роботи лікаря! Ми завжди готові вирішити будь-яку дерматологічну проблему. Будемо раді бачити Вас і Ваших близьких у нашій клініці.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)