Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Лікування врослого волосся

Лікування врослого волосся

Вросле волосся – це патологічний стан шкіри, коли стрижнева частина волосини повністю або частково залишається в глибині шкіри, а не знаходиться у вільному стані над її поверхнею. Як правило, у місці врослого волосся з'являється тілесного кольору горбок (папула). Шкіра на місці вросла волосся може запалюватися, і тоді це утворення зовні матиме вигляд невеликої почервонілої напівсфери, гнійничка або навіть фурункула. Зазвичай ці горбки доставляють значний дискомфорт та роздратування, іноді шкіра в такому місці свербить і болить.

Вросле волосся, це досить поширене явище, і зустрічається однаково часто як у жінок, так і у чоловіків. Проблема частіше виникає у людей з жорстким та/чи кучерявим волоссям. Як правило, горбики врослого волосся досить легко розпізнаються самими пацієнтами, тому що більшість з них вже мають відповідний досвід.

Причини та механізм появи врослого волосся

Вросле волосся може з'явитися на будь-якій ділянці тіла, але найчастіше виникає в місцях, де раніше проводилося механічне видалення волосся (висмикування, воскова депіляція, шугарінг) або внаслідок гоління. Найчастіша локалізація у жінок – внутрішня частина стегон, гомілки, пахви та зона бікіні; у чоловіків це найчастіше обличчя, а також пахова область.

Механізми утворення врослого волосся
Малюнок. Механізми утворення врослого волосся.

Існує кілька причин появи врослого волосся, і в кожному випадку «включаються» різні патологічні причинно-наслідкові механізми.

Так, наприклад, у результаті механічної депіляції (при висмикуванні) дистальна частина волосяного стрижня стоншується та підкручується у місці розриву. Розрив може утворитися, як над поверхнею так і в глибині шкіри. Потім, продовжуючи рости в зміненому напрямку, гострий кінчик волосся встромлюється в епідерміс або ззовні, або зсередини (як показано на малюнку).

Іноді, під час гоління, верхівка волосини притуплюється, і це може стати причиною зупинки її подальшого вільного проростання, оскільки «капелюшок» що утворився, застрягає у просвіті волосяного каналу. Схожий механізм блокування може виникнути коли, наприклад, через тертя тісним одягом об шкіру, гирло каналу волосини виявиться «зацементованим» щільною сумішшю корнеоцитів (ороговілих клітин епідермісу) та шкірного сала. Всі разом, або окремо, ці фактори перешкоджають нормальному руху зростаючого волосся та сприяють його вростанню.

Як лікується вросле волосся?

Існує кілька корисних порад, які можна застосовувати навіть у домашніх умовах. Це досить прості способи, тому ми також рекомендуємо їх використовувати у разі підготовки перед відвідуванням дерматолога:

  • Припиніть депілювати або збривати волосся, дайте їм трохи відрости;
  • Для укорочення довжини небажаного волосся краще використовуйте електричний тример (НЕ депілятор!!!), але утримуйте його трохи далі від поверхні шкіри;
  • На уражені ділянки на 10-15 хвилин накладайте теплі компреси з мильною водою, щоб полегшити звільнення врослого волосся з ороговілого шару епідермісу;
  • Щоб уникнути інфікування та інших запальних ускладнень, не потрібно розчісувати, дряпати і тим більше не намагайтеся самостійно розсікати горбки гострими предметами.

Якщо ситуація протягом тижня не покращиться, ми рекомендуємо звернутися до медичного закладу. Можливо фахівець спочатку призначить ліки для усунення симптомів запалення або інфікування утворень. У деяких випадках лікар може використовувати стерильний хірургічний інструмент для невеликого локального розрізу, з метою видалення гнійничка та звільнення врослого волосся.

Лазерна епіляція – найкращий спосіб назавжди позбутися врослого волосся

Лазерна епіляція – дійсно найкращий та єдиний ефективний спосіб радикально позбутися врослого волосся. Механізм профілактичної дії лазерної епіляції простий: якщо ділянка шкіри більше не містить продуктивних волосяних фолікулів, то з них більше не виросте волосся. І тому їх не потрібно буде більше ні депілювати, ні збривати.

Тим не менш, багаторічна практика показує, що через якийсь тривалий час на ділянках шкіри, де раніше проводилася лазерна епіляція, знову може з'явитися деяка кількість волосся. Однак це волосся вже буде набагато більш тонким та м'яким, і тому не схильним до вростання.

© Автор: Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій Зименкова Анастасія Миколаївна

Лікування врослого волосся. Часті питання

Чи може лазерна епіляція спричиняти появу врослого волосся?
Ні, лазерна епіляція (ЛЕ) ні якому разі не може спричинити вростання волосся. Тут ще важливо розуміти різницю між, на перший погляд подібними, термінами – депіляція та епіляція, які означають принципово різні методики:
  • • депіляція – тимчасове усунення небажаної рослинності, без руйнування волосяного фолікула. Виконується за допомогою традиційних методик (віск, шугарінг, гоління);
  • • епіляція – перманентне (назавжди) видалення волосся шляхом руйнування фолікулів. Епіляція може бути лазерною чи електричною. Остання, з ряду об'єктивних та цілком виправданих причин, нині виконується дедалі рідше.
Тому, навпаки, ЛЕ – це найкращий спосіб назавжди позбутися врослого волосся та уникнути розвитку цієї проблеми в майбутньому.
Як виглядає вросле волосся?
Вросле волосся зазвичай утворює невелику підняту червону «гульку» (горбок), у вигляді півсфери розміром від 2 до 5 мм. Шкіра в ураженій ділянці виглядає майже нормальною, але може бути й роздратованою. Іноді вросле волосся може виглядати як прищі, що містять гній. Якщо залишити проблему поза увагою, то надалі місце запалення може інфікуватися, потемніти або знебарвлюватися, та навіть можуть залишитися неестетичні шрами.
Чи можна висмикнути вросле волосся?
Не рекомендується самостійно витягувати або вищипувати вросле волосся. Шкіра навколо ураженого фолікула зазвичай запалена та схильна до інфікування. Висмикування врослого волосся, та навіть гоління, на цій ділянці збільшують ризики, пов'язані з інфекцією, гіперпігментацією та утворенням рубців.
Чи заразним є вросле волосся?
Ні! Точно ні. Однак, у разі гнійного запалення врослого волосся, проблема вже не може вважатися настільки невинною. У цьому випадку можливе бактеріальне зараження близьких через, наприклад, спільно використовувані банні речі чи постільну білизну.
Додати відгук
Світлана (14.08.23) StarStarStarStarStar
Багато років боролася із врослим волоссям на ногах. Хоча я була в курсі, що від цього потрібно робити лазерну епіляцію, та я довго не наважувалася. Червоні прищики дуже свербіли та боліли, а після гоління взагалі починався жах(.
Після трьох сеансів ЛЕ відразу все пройшло. І було зовсім не боляче. Дерматокосметолог Анастасія Миколаївна – ввічлива та розумна молода жінка. Провела процедуру на найвищому рівні. Решта персоналу – теж супер, і клініка також дуже сподобалася (скрізь дуже чисто і все красиво, але без зайвого пафосу). Рекомендую до відвідування!
Олена (07.04.23) StarStarStarStarStar
Прийшла до клініки через занепокоєння, що з'явилися та довго не проходили червоні гульки біля трусиків. Виявилося, що це волосся, яке вросло у шкіру. Процедуру провели професійно, швидко та ефективно. Дякую!
Олександра (07.10.22) StarStarStarStarStar
Видаляла за допомогою лазера вросле волосся в ділянці бікіні. Хвилювалася, що буде боляче, але процедуру провели дуже швидко та безболісно. Втішило, що ціна лазерного видалення врослого волосся невелика. Звертатимуся ще.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)