Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Хвороба Боуена

Хвороба Боуена

Хвороба Боуена, синоніми: дискератоз Боуена, внутрішньоепідермальний рак шкіри – новоутворення шкіри, яке розвивається з кератиноцитів і проявляється на шкірі у вигляді одного або декількох плямисто-вузликових утворень. При відсутності лікування захворювання переростає в плоскоклітинний рак шкіри.

Найчастіше зустрічається у жінок після 50-ти років. Новоутворення може з'явитися на будь-якій ділянці тіла, зазвичай у вигляді вогнищ (плям) неправильної форми жовто-червоного кольору, злегка підносяться над рівнем шкіри. Зверху бляшка покрита лусочками білого або жовтого кольору, які легко здираються і на поверхні новоутворення з'являється сукровиця. Поява вогнищ у шкірних складках супроводжується екзематозним процесом (мокнуттям) і різким неприємним запахом. Перебіг хвороби має хронічний характер. Захворювання розвивається поступово, триває багато років, та у більшості випадків закінчується розвитком плоскоклітинного раку шкіри.

Хвороба Боуена
Приклад 1
Хвороба Боуена
Приклад 2

Діагностика та лікування хвороби Боуена

Незважаючи на відмінності, самостійно діагностувати захворювання неспеціалісту неможливо, адже зовні хвороба Боуена дуже нагадує псоріаз і дерматити. Тим більше не варто займатися самолікуванням, адже воно може мати фатальні наслідки. При перших симптомах необхідно звернутися за консультацією до дерматоонколога.

Для діагностики захворювання проводиться дерматоскопічне дослідження. Багаторазове збільшення за допомогою дерматоскопа дозволяє розгледіти на поверхні новоутворення характерну судинну сіточку.

Лікування хвороби Боуена здійснюється шляхом видалення патологічних тканин. Процедуру варто проводити на початковому етапі розвитку захворювання, адже з часом новоутворення стає більшим та проростає глибше у шкіру.

Для профілактики хвороби рекомендовано відмовитися від частого перебування на сонці, наносити на шкіру захисні креми, намагатися закривати її від прямих сонячних променів за допомогою одягу та головних уборів. Якщо причиною появи новоутворення стали складні умови діяльності (наприклад, у хімічній промисловості), слід задуматися про зміну роботи на більш безпечну.

Чому розвивається хвороба Боуена?

Хвороба може виникнути через:

- потрапляння на шкіру великої кількості ультрафіолету (особливо небезпечно для світлої шкіри);

- вплив канцерогенів;

- наявність в організмі вірусу папіломи людини;

- травми, що призвели до появи рубців;

- приймання імунодепресантів.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
2 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
3 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
4 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
5 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
6 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
7 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Хвороба Боуена. Часті питання

Яка профілактика захворювання?
Для профілактики рекомендується максимально знизити час перебування під відкритим сонцем, прикривати шкіру одягом (в тому числі носити капелюхи для захисту голови та обличчя), використовувати сонцезахисні засоби з рівнем захисту SPF 30 і більше.
Хто перебуває в зоні ризику розвитку захворювання?
Точні причини розвитку хвороби Боуена на сьогоднішній день не встановлені. Але більш високий ризик появи новоутворення спостерігається у людей, схильних до раку і тих, що страждають на хронічні дерматози, особливо червоним пласким лишаєм і червоним вовчаком.
Які можуть бути ускладнення хвороби Боуена?
Серед можливих ускладнень: утворення виразок, інфікування вогнищ ураження, перетворення в злоякісну пухлину.
Якими методами лікується хвороба Боуена?
Хвороба Боуена лікується багатьма способами. Новоутворення можна видалити методами, електрокоагуляції, кріодеструкції, лазерної вапоризації, у хірургічний спосіб.
Додати відгук
Ольга (07.12.22) StarStarStarStarStar
Проходила лікування у Перехрестенко А.П. Діагноз хворобу Боуена мені поставили два місяці тому. Новоутворення видалили, рецидиву не було. Лікування дало відмінний результат. Величезна подяка лікарю!
Администратор BrennerClinic
Ольго, дякуємо Вам за зворотний зв'язок! Ми раді бути з Вами на шляху до одужання. Андрій Петрович - один із найкращих у своїй галузі, його лікування завжди дає прекрасні результати. Бажаємо Вам чудового самопочуття і запрошуємо до нас уже з більш радісного приводу - спробувати наші косметологічні процедури. Будемо раді бачити Вас знову!
Ярослав (15.11.22) StarStarStarStarStar
Лікуванням займалася дерматоонколог Ірина Васильєва. Гарний лікар, рекомендую.
Администратор BrennerClinic
Ярославе, дякуємо за зворотний зв'язок. Раді, що Ви позитивно оцінюєте роботу лікаря. До зустрічі на профілактичному огляді через півроку.
Анастасія (31.08.22) StarStarStarStarStar
Мені поставили досить рідкісний діагноз – хвороба Боуена. На руці з'явилася пляма жовто-рожевого відтінку. Вона трохи височіла над шкірою і була досить помітною. Спочатку подумала, що це якийсь дерматит і все пройде саме собою через тиждень-другий. Але згодом краще не стало. Навпаки, почала виділятися сукровиця, з'явився неприємний запах. Коли моє терпіння закінчилося, я таки звернулася до лікаря. Дерматоонколог клініки провів діагностику та констатував, що це не дерматит, а хвороба Боуена. Новоутворення несе небезпеку, тому що в деяких випадках перетворюється на рак шкіри. Щоб не допустити такого розвитку подій, лікар призначив висічення патологічних тканин і заборонив довго бувати на сонці. Новоутворення видалили без ускладнень. Ціну лікування хвороби Боуена лікар озвучив наперед, що дуже зручно. Жодних неприємних сюрпризів та прихованих платежів не було. Про клініку залишилося чудове враження.
Администратор BrennerClinic
Шановна Анастасія! Спасибі, що так докладно поділилися своїми враженнями і оцінили якість лікування хвороби Боуена в нашій клініці. Лікар завжди озвучує ціну наперед, щоб під час лікування не виникло непорозумінь. Ми зацікавлені, щоб лікування у нас проходило для Вас у максимально комфортних умовах. Раді, що у Вас склалося гарне враження про нашу клініку. Будемо раді бачити Вас знову!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)