Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Оперізуючий лишай

Оперізуючий лишай

Оперізуючий лишай (herpes zoster, оперізуючий герпес) — гостре інфекційне захворювання, викликане нейротропним вірусом, який також є збудником вітряної віспи у дітей. Розвивається у дорослих людей, які раніше перехворіли на віспу. Існує гіпотеза, що після одужання від віспи, інфекція необмежено довго продовжує існувати в гангліях спинномозкових нервів, але перебуває у неактивному стані.

При латентному стані вірусів людина не відчуває жодних ознак хвороби. Саме перехід вірусу в активну фазу стає причиною розвитку оперізуючого герпесу. У найбільш типових випадках тривалість захворювання становить близько двох-трьох тижнів.

Як зрозуміти, що це оперізуючий герпес?

Захворювання супроводжується появою на тілі висипань, що нагадують висип при вітряній віспі — пухирців (везикул) з прозорою рідиною на тлі гіперемованої шкіри. Через тиждень вміст пухирців стає каламутним, вони лопаються і потім підсихають. На їх місці утворюються кірочки коричневого кольору, які з часом відпадають, залишаючи на поверхні шкіри буровато-червону пігментацію.

Оперізуючий лишай
Фото 1
Оперізуючий лишай
Фото 2

Дуже характерними провісниками захворювання є загальне нездужання, головний біль та підвищення температури тіла. Висипка з'являється раптово, вона дуже болюча, майже завжди одностороння, і має форму смужки, що йде по ходу нервів. Найчастіша локалізація ураження — проекція міжреберних нервів на шкірі грудної клітини. Через характерну форму висипки на цій ділянці недуга і дістала назву "оперізуючий лишай". Друге за частотою місце ураження — обличчя та/або шия, тобто ділянка, за іннервацію якої відповідають гілки трійчастого нерва. У деяких випадках, при ураженні трійчастого нерва, вельми болісна висипка може з'явитися й на слизовій оболонці рота.

Оперізуючий лишай
Фото 3
Оперізуючий лишай
Фото 4

Причини розвитку оперізуючого лишаю

Під впливом факторів, що послаблюють імунологічну резистентність організму, віруси віспи активуються й починають активно розмножуватися в нервових гангліях, викликаючи їх запалення. Далі віруси проникають в сенсорні нерви та шкіру, і це стає причиною відчуття печіння і невралгічних болів.

Вірус може перейти в активну фазу із однієї з наступних причин:

  • прийом сильнодіючих ліків, що знижують імунітет;
  • часті стреси та перевтома;
  • переохолодження організму (зокрема локальне);
  • наявність онкологічних захворювань;
  • проходження променевої терапії;
  • наявність в організмі ВІЛ-інфекції;
  • перенесення операції з трансплантації органів.

Як не заразити оточуючих?

Для людини, яка колись перехворіла на вітряну віспу і зараз контактує з хворим на оперізуючий герпес, ризик заразитися — мінімальний. Водночас люди, які раніше не хворіли на вітряну віспу, можуть заразитися нею від інфікованого оперізуючим лишаєм. Тому пацієнтам з гострими проявами герпесу необхідно уникати контакту з людьми, і в першу чергу з дітьми, які ще не перехворіли на вітряну віспу.

Ціни на лікування оперізуючого лишаю

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Оперізуючий лишай. Часті питання

Хто перебуває у групі ризику зараження оперізуючим герпесом?
У групі ризику перебувають люди зі слабкою імунною системою чи серйозними імунними захворюваннями. Також до захворювання схильні літні люди віком від 55 років та вагітні жінки.
Які є методи лікування?
Для лікування захворювання використовуються противірусні препарати, зовнішні креми та мазі. Одночасно з противірусною терапією використовуються імунотропні засоби, інтерферони та їх індуктори. При необхідності лікар може призначити знеболювальні засоби.
Чи може оперізуючий герпес з'явитися на тілі повторно?
Так, при слабкому імунітеті, а також у людей старшого віку захворювання може виникнути повторно.
Чи може захворювання з'явитися у людини, яка вакцинована від вітряної віспи?
Такі випадки трапляються досить рідко, але це можливо.
Додати відгук
Іван (31.01.23) StarStarStarStarStar
Цей лишай - ну дуже болюча річ! До того як потрапив до лікаря, навіть кілька ночей просто не міг спати. Радий, що допомогли позбутися.
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Іване! Ми розуміємо, наскільки оперізуючий лишай - неприємне і болісне захворювання. І дуже раді, що він Вас більше не турбує. Бажаємо Вам успіхів і здоров'я!
Ірина (27.12.22) StarStarStarStarStar
Оперезуючий лишай був у чоловіка. Дуже мучився від болю, доки не звернувся до лікаря. Призначили багато усяких ліків, ціна лікування була немаленькою. Але болі швидко минули, як і численні червоні прищі.
Адміністратор BrennerClinic
Дякуємо за відгук, Ірино! Ми раді, що змогли допомогти Вашому чоловікові вилікувати оперізувальний лишай. Нагадайте йому, будь ласка, про необхідність підтримки імунітету, щоб не допустити рецидиву в майбутньому. У будь-якому разі, ми завжди раді допомогти вирішити будь-яку дерматологічну проблему.
Антон (16.11.22) StarStarStarStarStar
Звернувся із проблемою до Перехрестенка А. П. Уважний та компетентний лікар. Запропонував дуже адекватну ціну лікування оперізувального лишаю та швидко допоміг вирішити проблему. Побільше б таких лікарів!
Адміністратор BrennerClinic
Антоне, Ваш відгук - найкраща оцінка якості нашої роботи. Будемо й надалі тримати високу планку. Раді, що вдалося знайти оптимальне рішення і допомогти. Сподіваємося, що оперізувальний лишай у Вас більше не виникне! Всього вам найкращого, будьте здорові!
Ванеса (16.11.22) StarStarStarStarStar
Дуже болісне запалення. Все почалося з відчуття оніміння на попереку. Потім почала трохи боліти шкіра, а наступного дня з'явилося безліч дрібних червоних прищиків. Згодом біль посилився, з'явився головний біль, загальна слабкість, трохи підвищилася температура. Ніхто в моїй родині не хворів на вітрянку, тому всіх довелося відправити до бабусі, щоб не заразити. На огляді у клініці мені призначили противірусний засіб, мазь та ще кілька препаратів. Лікування допомогло, дуже сподіваюся, що захворювання не повернеться.
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Ванессо! Дякуємо за відгук і довіру нашим фахівцям. При виконанні рекомендацій лікаря оперізувальний лишай не повинен з'явитися повторно. Будьте здорові!
Юлія (27.08.22) StarStarStarStarStar
Від оперізувального лишаю мене вилікувала Драганова Наталія Анатоліївна. Щира Вам подяка, лікарю! І успіхів у вашій добрій справі!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Юліє! Дякуємо Вам за відгук! Дякуємо що довірили своє здоров'я саме нам.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)