Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Видалення міліумів

Видалення міліумів

Міліум (ретенційна кіста, білий вугор, просянка) – це щільне епідермальне утворення розміром від 0,5 до 2мм., що має чіткі межі та трохи піднімається над рівнем шкіри. На вигляд утвір нагадує невелике світло-жовте зернятко, звідки й походить його друга – метафорична назва «просянка». Діагностика міліумів не викликає труднощів, і відбувається на основі візуального огляду шкірних покровів.

Найчастіше міліуми з'являються на обличчі та у зонах із відносно тонкою шкірою. Зазвичай це щоки (область вилиць), періорбітальна зона (у тому числі на повіках), дещо рідше – лоб та підборіддя. На тілі міліуми практично не трапляються. Самостійна елімінація висипки є вкрай малоймовірною.

Висипання безболісне та не несе жодних ризиків для здоров'я, оскільки не має схильності до злоякісного перетворення та не "передається" іншим людям. Здебільшого пацієнти відчувають психологічний дискомфорт через те, що шкіра їх обличчя виглядає не зовсім естетично і здається їм та навколишнім недоглянутою.

Будова та види міліумів

Будова утвору досить проста. Це маленька капсула (кіста) всередині якої знаходиться комбінація шкірного сала (себуму) і кератину (омертвілого рогового шару епідермісу). Після появи, міліуми протягом тривалого часу залишаються без змін.

Міліуми часто називають білими вуграми або закритими комедонами. І справді, етіологія та механізм їх утворення майже такий самий, як і у комедонів (чорних точок) при вугровій хворобі, але є невелика відмінність. Вона полягає в тому, що у разі просянки, кератинізований себум закритий у капсулі і має вигляд "кульки", що знаходиться в товщі епідермісу. Справжній же комедон, не має жодної капсули, і у вигляді сально-кератинової "корки" знаходиться у відритій протоці сальної залози. Наявність захисної капсули у міліумів обмежує контакт їхнього вмісту з навколишніми тканинами, і таким чином зменшує їхню схильність до запалення.

Множинні міліуми на обличчі
Множинні міліуми на обличчі

Клінічно міліуми умовно можна поділити на первинні та вторинні.

Первинні міліуми з'являються спонтанно на тлі неушкодженої шкіри в будь-якому віці (у тому числі і в дитячому), та найчастіше пов'язані з особливостями шкіри. Помічено, що висипу більше схильні люди з жирним типом шкіри, але можуть зустрічатися також і на тлі нормальної або комбінованої шкіри. Утворенню міліумів зазвичай сприяє комбінація гіперпродукції шкірного сала та гіперкератозу епідермісу.

Вторинні ретенційні кісти можуть з'явитися в результаті надмірної інсоляції або травмування поверхні шкіри, наприклад, в результаті неправильно проведених косметологічних процедур.

Причини появи міліміумів

Грунтуючись на великій кількості спостережень, дерматологи вважають, що серед основних причин появи міліумів найбільш ймовірними є такі:

  • спадкова схильність, у тому числі жирний тип шкіри та схильність до себореї;
  • деякі гормональні порушення (гіперадрогенія), захворювання шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, а також порушення обміну речовин у результаті яких у шкірі змінюються нормальні процеси виділення шкірного сала та ексфоліації кератиноцитів;
  • неправильний догляд за шкірою, а також використання невідповідної чи неякісної косметики;
  • неправильне харчування, газовані напої, дефіцит вітаміну А;
  • частий або інтенсивний вплив на шкіру ультрафіолетових променів, що призводить до гіперкератинізації шкіри.

Лікування міліумів у клініці лікаря Бреннера

Як вже було сказано, мілеумний висип не проходить самостійно. Ми дуже не рекомендуємо намагатися самостійно видавлювати міліуми, тому що це швидше за все призведе до травми шкіри, але не до позбавлення від просянки. Більшість аптечних косметологічних засобів для домашнього догляду також є малоефективними.

В нашій Клініці ми використовуємо наступні методи лікування міліумів:

  • кюретаж (механічне чищення);
  • електрокоагуляція.

Поверхневі хімічні пілінги найчастіше використовуються як допоміжний метод та як профілактика висипки в майбутньому. Натуральні AHA-кислоти цих пілінгів мають кератолітичні властивості та застосовуються на початковому етапі лікування. Це дозволяє звільнити шкіру від надлишкової маси змертвілих кератиноцитів та щоб частково розблокувати міліуми. Після цього жирові кісти стають більш податливими для механічного видалення, а також покращується місцевий метаболізм очищеної шкіри.

Протипоказання до видалення міліумів

Протипоказання такі ж, як при проведенні механічної чистки обличчя. Це – екзема, демодекоз у стадії запалення, герпес, хронічні захворювання шкіри (псоріаз, лишай, аутоімунні хвороби), ГРВІ, гемофілія, кауголопатія, онкологічні захворювання, гепатит, ВІЛ. Також не рекомендується проводити процедуру після нещодавно перенесених тяжких захворювань та під час вагітності, лактації, місячних.

Ціна видалення міліумів у Клініці лікаря Бреннера, Київ, Лівобережна

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30750
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30550
3 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30750
4 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15200
# Видалення косметичних дефектівОдиницяЦіна (грн)
1 Видалення міліумів (просянок) – механічне або електрокоагуляція1 - 2 шт.450
2 Видалення міліумів (просянок) у анатомічно складних ділянках (повіки, периорбітальна зона)1 шт.350
3 Видалення множинних міліумів (просянок) – механічне або електрокоагуляція1 зона (10х10 см)2500 1800

© Автор: Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій Зименкова Анастасія Миколаївна

Видалення міліумів. Часті питання

Які хімічні пілінги є найбільш актуальними при видаленні міліумів?
В даному випадку, найбільш ефективними є пілінги, що мають кератолітичні властивості – азелаїновий, саліциловий, мигдальний. Хімічний пілінг не вирішить проблеми повністю. Це скоріше додатковий варіант дії, який використовується попередньо перед проведенням механічного чищення.
Чи можуть з'явитися міліуми повторно після видалення?
Дерматокосметолог видаляє на міліуми, що вже є на шкірі, але це, нажаль, не гарантує, що вони знову не з'являться. Утворення можуть з'явитися як на цій же так і на іншій ділянці тіла. Якщо міліуми з'являються регулярно, то варто звернути увагу на стан жовчного міхура, печінки, харчування.
Чи можна проводити комбіноване чищення за наявності міліумів?
Так це можливо і, як правило, так і стається. Дерматокосметолог у процесі звичайної чи ультразвукової чистки, здійснює видалення міліумів.
Як відбувається механічне видалення міліумів?
Для ручного розтину та проведення кюретажу використовується голка Відаля. У разі більш дрібних висипань дерматокосметолог використовує терапевтичні або інсулінові голки. Розтин може бути:
- перпендикулярним, тобто з безпосереднім проколюванням на невелику глибину;
- вводити голку паралельно поверхні шкіри наскрізь через міліум, і витягувати вміст через отвори, що утворилися;
- вводити голку паралельно поверхні шкіри лише наполовину та розкривати утворення акуратним рухом вгору.
З якого віку можна видаляти міліуми?
Жодних регламентів у цьому випадку не існує. Вважається, що мінімальний вік, з якого можна виконувати легкі поверхневі пілінги, механічні нетравматичні чищення – 12-14 років. У такому разі обов'язково потрібна присутність та згода батьків на проведення процедури.
Додати відгук
Кирило (07.07.23) StarStarStarStarStar
Все відмінно. Анастасія Миколаївна – чудовий дерматокосметолог. Процедура пройшла швидко, якісно та у комфортній атмосфері. Також отримав корисні поради щодо подальшого догляду за шкірою. Клініку та фахівця однозначну раджу! Ставлю 5/5!
Олеся (23.06.23) StarStarStarStarStar
Процедуру провели дуже відповідально та доброякісно! Записалася спочатку на консультацію, наступного дня провели видалення. Прийняли вчасно, боляче не було. Процедуру проводили у затишному та світлому кабінеті. Порадував ввічливий адміністративний персонал. Найближчим часом планую звернутися ще й для карбоксітерапії.
Тетяна (14.03.23) StarStarStarStarStar
Дуже рада, що позбавилася цих білих крапок. Нарешті шкіра знову рівна. Дякую!!!
Марина (16.12.22) StarStarStarStarStar
Вперше звернулися з чоловіком до клініки. Рада, що потрапила на вилучення саме до Алли Василівни. Грамотний лікар і приємна жінка. Дякуємо Вам за увагу та акуратність! Рекомендую!
Олексій (20.09.22) StarStarStarStarStar
Процедура пройшла добре. У клініці чудова атмосфера та розумні ціни. Рекомендую до відвідування!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)