Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 17.00

Себорейна алопеція

Себорейна алопеція

Себорейна алопеція (alopecia seborhoica) – захворювання, при якому випадіння волосся супроводжується себорейним дерматитом шкіри голови. Патологія частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. При розвитку захворювання волосся людини потоншується, швидко стає жирним і склеюється між собою, з'являється свербіж, лупа, запалення на шкірі голови, а іноді навіть неприємний запах.

З’являється переважно у віці від 25 до 35 років. Причиною появи можуть стати стресові ситуації, емоційні переживання, приймання гормональних препаратів та інших потужних ліків, хімієтерапія, наявність грибкових захворювань, сифіліс, герпес. Хвороба завдає негативного впливу на якість життя людини, її соціальні контакти. Внаслідок цього алопеція може стати причиною появи доволі важких психологічних проблем.

Діагностикою та лікуванням себорейної алопеції займається трихолог. Для постановки діагнозу використовується німецька цифрова система FotoFinder Trichovision.

Себорейна алопеція: лікування в Brenner Clinic

Особливість лікування себорейної алопеції полягає в тому, що паралельно призначаються два види терапії – від себореї і від випадіння волосся. Головний акцент робиться на лікуванні себореї, так як випадіння волосся – наслідок дерматиту який, крім того, не дозволяє рости новому волоссю. Лікування тільки випадіння волосся зазвичай не дає ніякого результату.

Щоб відновити ріст волосся, необхідно спочатку прибрати запалення, а потім нормалізувати імунні функції шкіри голови, щоб вона могла самостійно боротися із запаленням та оновлюватися. Нерідко себорея є побічним наслідком патології внутрішніх органів, тому пацієнтам в обов'язковому порядку призначаються консультації суміжних фахівців – гастроентеролога, ендокринолога, гінеколога. Бувають випадки, коли себорейний дерматит з'являється саме через використання засобів від випадіння волосся.

Комплексна терапія себорейної алопеції полягає в призначенні дієти з обмеженням споживання деяких жирів, вуглеводів і екстрактивних речовин; седативних засобів; пероральних препаратів, які поліпшують обмін речовин та мікроциркуляцію; а також зовнішніх засобів для лікування себореї і випадіння волосся. За умови вірно ідентифікованої причини і ефективного лікування себореї – прогноз сприятливий.

Себорейна алопеція
Себорейна алопеція
Себорейна алопеція
Себорейна алопеція
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30450
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30350
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30500
5 Консультація дитячого лікаря дерматолога 30650
6 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30650
7 Консультація лікаря дерматоонколога30450
8 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 45750
9 Повторна консультація лікаря-трихолога30450
10 Повторна трихоскопія30450
11 Контрольний огляд лікаря30250
12 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Вид дослідження (1 ділянка) Тривалість, добиЦіна, грн
1 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
2 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
3 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10480
4 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
5 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Лікар-дерматокосметолог, трихолог Білоус Алла Василівна

Себорейна алопеція. Часті питання

В якому віці найчастіше з'являється себорейна алопеція?
Часто патологічний процес починає розвиватися в підлітковому віці (при статевому дозріванні) і стає максимально вираженим до 25 років.
Які перші ознаки себорейної алопеції?
На початку розвитку захворювання шкіра голови гіперемійована, спостерігається надлишкова жирність і блиск волосся, які можуть склеюватися в пасма. На шкірі голови утворюються крупні лусочки, з'являється свербіж. Іноді голова свербить настільки, що пацієнти розчісують її до появи ран. Поступово волосся починає ставати тоншим, з'являються осередки його випадіння, зазвичай в центрально-тім'яній зоні голови.
Чому себорейна алопеція знову з'явилася після курсу лікування?
Захворювання може проявитися знову через себорею і / або запальний процес, який не вдалося повністю усунути під час лікування. Для уникнення рецидивів, потрібно не тільки прибрати запалення, але і відновити імунні функції шкіри та всього організму, нормалізувати роботу внутрішніх органів, дбати про правильне харчування і повноцінний відпочинок.
Як довго лікується себорейна алопеція?
Курс лікування може бути різним, залежно від симптомів, стадії та характеру перебігу хвороби. На початковій стадії може знадобитися близько 6 місяців, при більш запущених випадках – близько року.
Який фахівець займається лікуванням себорейної алопеції?
Лікуванням себорейної алопеції займаються трихолог і дерматолог. При призначенні комплексного лікування (для відновлення функцій внутрішніх органів), необхідні консультації відповідних лікарів.
Додати відгук
На цій сторінці поки немає відгуків. Ви можете бути першим!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01