Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 17.00

Лікування грибка нігтів у Києві в Brenner Laser Clinic

Лікування грибка нігтів у Києві в Brenner Laser Clinic

Грибок нігтів (в медицині - оніхомікоз) - це інфекційне захворювання нігтів, збудником якого є мікроскопічні паразитарні гриби.

Проявляється захворювання у вигляді білої, сірої, коричневої або жовтої плями на нігтях рук та ніг, супроводжується потовщенням та викривленням нігтьової пластини, появою ороговілих тканин під пластиною. Може бути присутнім запалення, свербіж, почервоніння нігтьового валика.

Можливі, як одиничне ураження нігтьових пластинок, так і тотальне розповсюдження інфекції. Згодом невелика пляма збільшується в розмірах, нігтьова пластина втрачає свою прозорість, стає тоншою або навпаки потовщується, може розшаровуватися і відокремлюватися від нігтьового ложа, аж до повної втрати нігтя.

Причини появи грибка на нігтях

За статистикою, грибкові захворювання нігтів турбують кожного 5-го жителя України, а 40% мікозів доводиться на ураження нігтьових пластин ніг і рук. Оніхомікоз частіше зустрічається у чоловіків і літніх людей, жінки та діти хворіють рідше.

Шляхів інфікування нігтя грибком може бути кілька:

  • 1. З навколишнього середовища. Зараження може відбутися при носінні чужих тапочок, шкарпеток, навіть власного старого взуття. Це також може статися при ходінні босоніж в басейні, на пляжі, в громадських душових, саунах, фітнес-центрах і ін.
  • 2. Самозаражения або повторне зараження. Таке може мати місце при недолікованому захворюванні, або недотриманні правил гігієни. Цьому сприяє місцеве ослаблення імунітету через погане харчування, наслідків травмування, недостатнього сну і відпочинку, постійних стресів, перенапруг та ін.

Іноді утворення грибка на нігтях може сигналізувати про наявність початкового діабету. Тому зазвичай при зверненні до дерматовенеролога, пацієнт в першу чергу спрямовується на відповідні аналізи.

Як лікувати грибок нігтів?

Головне правило боротьби з будь-яким грибковим ураженням - знищувати хворобу треба в зародку, тобто при перших ознаках ураження. Найчастіше грибок нігтів починається з ураження шкіри у міжпальцевих проміжках, на підошвах у вигляді невеликих тріщин і лущення. Поширюючись далі, грибок вражає нігтьові пластини на одному або декількох пальцях. В такому випадку треба терміново звернутися до дерматовенеролога і здати необхідні аналізи. При ранньому зверненні за медичною допомогою, прогноз до одужання хороший, але знадобиться зовнішнє лікування з використанням протигрибкових засобів.

Ігнорування проблеми появи грибка на нігтях або перерване лікування призводить до ускладнень і, відповідно, більш важкої і комплексної терапії із застосуванням препаратів для місцевої дії, таблеток і медичного лазера. Якщо первинне вогнище не лікується належним чином, то уражена ділянка стає «воротами» для подальшого поширення інфекції вглиб тканин, аж до грибкового ураження кісток і утворення виразок. Це так званий тотальний мікоз, лікування якого є вкрай важким завданням.

Оніхомікоз
Приклад 1
Оніхомікоз
Приклад 2
Оніхомікоз
Приклад 3
Оніхомікоз
Приклад 4

Лазерне лікування оніхомікозу в клініці

Нігтьова пластинка складається з щільного кератину, в ній немає кровоносних та лімфатичних судин. Тому лікарським засобам важко проникнути і, тим більше, затриматися у вогнищі ураження. Ця проблема успішно вирішується застосуванням спеціального лазера, для якого кератин - не перешкода. Лазерне лікування оніхомікозу зазвичай доповнюється зовнішньою медикаментозною терапією.

Взагалі, застосування неодимового лазера з довжиною хвилі 1064 нм. відкрило нову еру в лікуванні оніхомікозу. Виявилося, що лазерні промені добре поглинаються хроматофором ксантомегніном, що міститься в грибках. Така обробка призводить до швидкої загибелі грибіва комбінація лазерного лікування оніхомікозу і зовнішньої медикаментозною терапією дає максимальний ефект.

Основна перевага лікування оніхомікозу в "Клініці лазерної дерматології лікаря Бреннера" полягає в тому, що енергія лазера не пошкоджує навколишні тканини, лікування відбувається дуже дбайливо. Лікар обробляє лазерним променем інфіковану зону, в результаті чого ефективно знищуються і тіло гриба (міцелій), і його органи розмноження (спори). Цей метод є надійним, не інвазивним та повністю безпечним. Для пацієнта він безболісний, тому немає необхідності в анестезії. Після процедури відсутні будь-які побічні ефекти та відчуття дискомфорту. Лазерне лікування не має негативного впливу на зростання здорового нігтя. До повного знищення інфекції лазерне лікування грибка нігтів необхідно повторити від 6 до 10 разів з інтервалом приблизно в 14-21 днів.

Серед протипоказань до проведення процедури: цукровий діабет, онкологічні захворювання, вагітність і лактація, загострення інфекційного або запального процесу.

Кілька корисних правил, що впливають на ефективність лікування грибка на нігтях:

  • Правило 1. Лікування оніхомікозу на ногах або руках вимагатиме від пацієнта значно терпіння, тому що довести лікування грибка нігтів обов'язково потрібно до кінця, тобто до повного відростання здорового нігтя. На 1-2-му місяці ще може не бути видимого ефекту. Процес повного оновлення нігтя займає від 6-ти до 12 місяців.
  • Правило 2. Використовувати лікарські препарати строго за інструкцією і призначенням лікаря. Є ліки, які наносяться на уражену ділянку як два рази на день, так і раз в тиждень. Тому людина може вибирати той варіант, який найбільш узгоджується з його графіком і ритмом життя.
  • Правило 3. Необхідно максимально спиляти верхній шар ураженої нігтьової пластини за допомогою спеціальних інструментів. Це робиться для того, щоб проникнення ліків, розчинів, лаків було максимально ефективним. У зворотному випадку, в уражений ніготь проникає лише 20% лікарських препаратів.
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30450
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30350
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30500
5 Консультація дитячого лікаря дерматолога 30650
6 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30650
7 Консультація лікаря дерматоонколога30450
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30450
9 Контрольний огляд лікаря30250
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45750
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога Вищої категорії К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30500
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
601200
# ПроцедураОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне лікування грибка нігтів 1 ніготь1 ніготь350
2 Кожен наступний ніготь1 ніготь150
3 Лазерне лікування грибка нігтів 1 рука/нога1 зона 800
4 Лазерне лікування грибка нігтів 2 руки + 2 ноги4 зони 2500
# Вид дослідження (1 ділянка) Тривалість, добиЦіна, грн
1 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
2 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7460
5 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7460
6 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
7 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Додати відгук
Олександра (21.01.21)
Щіро дякую дерматовенерологам Brenner Laser Clinic за те, що допомогли вилікувати грибок на нігтях. Завдання було не з простих, я довго ігнорував захворювання, звернувся в клініку вже коли справа була погана. Терапія складалася з прийому таблеток, використання кремів і лазерної обробки уражених місць. Лікування розтяглося на довгих 8 місяців, знадобилося багато зусиль і терпіння. Зараз грибок відступив, в клініці мені дали ряд рекомендацій по профілактиці захворювання, відтепер буду ставитися до себе уважніше.
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01