Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Дерматити і екзема

Дерматити і екзема

Дерматит і екзема — запальні захворювання шкіри, що виникають внаслідок впливу на неї різних несприятливих зовнішніх (екзогенних) факторів. У більшості випадків запальний процес обумовлений неадекватно зміненими імунними реакціями організму у відповідь на деякі подразники. У зв'язку з цим, ця група шкірних захворювань також часто називається алергодерматозами. В Україні, серед усіх захворювань шкіри, алергодерматози є найпоширенішими, і разом складають близько 20% від всієї дерматологічної патології. За характером протікання алергодерматози діляться на гострі (до двох місяців) і хронічні (більше 2 місяців).

Причини виникнення дерматиту

Залежно від механізму патогенного впливу на шкіру несприятливі чинники, що спричиняють дерматити, поділяють на безумовні (облігатні) і умовні (факультативні). Безумовні подразники обов'язково викличуть запальну реакцію за умови досить сильного та тривалого впливу: механічне тертя, обмороження, опік, УФ і іонізуюче опромінення у великих дозах, потрапляння на шкіру лугів та кислот, а також деяких лікарських, миючих та дезінфікуючих засобів. Умовні або факультативні подразники спочатку стають причиною сенсибілізації (тобто підвищеної чутливості до певних речовин) і вже потім, при попаданні на шкіру в будь-яких кількостях, викличуть алергічну реакцію.

Чим екзема відрізняється від дерматиту?

Дерматити — це група гострих запальних захворювань шкіри, що спричиняються зовнішніми подразниками на тлі загального ослаблення імунної системи організму (вже існуючої сенсибілізації, за наявності в організмі джерела хронічної інфекції, порушення обміну речовин, нервового виснаження, неправильного режиму харчування і сну). Нерідко дерматит виліковується, або проходить самостійно, якщо правильно визначити і усунути причинний подразник.

У сучасній дерматології налічується більше десяти різновидів дерматиту, серед яких сухий, контактний, атопічний, себорейний дерматити, тощо. Головні ознаки захворювання — почервоніння, сильний свербіж і лущення шкіри на ураженій ділянці. У запущених випадках можлива поява набряків і сильного болю.

Дерматит
Атопічний дерматит
Дерматит
Контактний дерматит
Дерматит
Себорейний дерматит

Екзема — це хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється схильністю до запальних процесів у поверхневих шарах шкіри. Її поява або рецидив обумовлені підвищенням чутливості організму до окремих алергенів або наявністю ослабленого або алергічного стану у хворого. Ознаками екземи є лущення, свербіж і болючість, припухлість і набряклість шкіри, і навіть пухирці та тріщини шкіри. Захворювання найчастіше буває спадковим та нерідко безпосередньо пов'язане зі стресами, алергіями чи астмою.

Екзема
Екзема
Екзема
Екзема
# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 451200 1000
8 Консультація лікаря-трихолога30600
9 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
10 Цифрова електронна трихоскопія (FOTOFINDER, TrichoLAB)30600
11 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
12 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
13 Контрольний огляд лікаря30300
14 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Дерматити і екзема. Часті питання

Чому з'являється дерматит?
Головна причина розвитку захворювання набудь-який дерматит — тривалий (або не дуже) контакт з подразником. Як швидко хвороба дасть про себе знати залежить від стану імунітету або наявності сенсибілізації (підвищеної чутливості) до певних речовин. Також варто враховувати спадкову схильність до алергічних реакцій, порушення гормонального фону, наслідки тривалого прийому антибіотиків, дефіцит в організмі мінеральних речовин та вітамінів, аутоімунні захворювання та спосіб життя людини.
Як уникнути появи дерматиту та екземи?
Краща профілактика появи дерматиту — ведення здорового способу життя, уникнення перевтоми і стресу, повноцінний сон і харчування. Також рекомендується раз на рік відвідувати дерматолога для проведення профілактичного огляду.
Що робити, якщо з'явився дерматит або екзема?
При перших ознаках будь запалення на шкірі потрібно відразу ж звернутися до дерматовенеролога. Спеціаліст огляне уражену ділянку за допомогою дерматоскопа, збере анамнез і з'ясує природу виникнення патології, щоб прибрати подразник і спланувати ефективне лікування.
Як лікуються дерматит і екзема?
Перший крок до одужання — усунення подразника/алергену. Другий — зняття симптомів за допомогою прийому антигістамінних препаратів, використання протизапальних мазей і кремів, обробки уражених ділянок антисептичними засобами (при наявності виразок чи пухирців). Якщо причиною захворювання стала харчова алергія, має бути призначена відповідна дієта.
Додати відгук
Петро (03.11.22) StarStarStarStarStar
Лікар дерматолог Наталія Драганова призначила відмінне та недороге лікування від дерматиту. Звертатимуся в майбутньому і радитиму знайомим. Дякую.
Адміністратор BrennerClinic
Петре, велике спасибі за Ваш відгук про лікування дерматиту. Нам дуже приємно, що Ви так високо оцінили роботу дерматовенеролога Драганової Наталії Анатоліївни. Будемо завжди раді бачити Вас у стінах нашої клініки!
Микола (17.10.22) StarStarStarStarStar
У клініці працюють дуже приємні люди. Допомогли вирішити проблему із дерматитом. Щира вам подяка!
Адміністратор BrennerClinic
Миколо, дякуємо за Ваш відгук. Вітаємо Вас із завершенням лікування від дерматиту. Завжди будемо раді бачити Вас у Brenner Clinic!
Діана (03.09.22) StarStarStarStarStar
Ніколи не лікуйте дерматит самостійно. Не робіть моїх помилок! Я довго не хотіла звертатися до лікаря. Перечитала багато статей в інтернеті, мазала плями зволожуючими кремами, усілякими ранозагоювальними мазями. Загалом, пробувала майже всі поспіль. Звичайно, нічого не допомагало. В результаті я звернулася до Андрія Петровича, коли всі руки були покриті червоними плямами. Вони дуже свербіли, а в деяких місцях виділялася сукровиця. Лікар трохи вилаяв мене за мою безвідповідальність і приступив до огляду. Діагнозом став атопічний дерматит у занедбаній формі. Ціна лікування дерматиту виявилася немаленькою, але обсяг призначень також вражав. Лікар призначив протизапальні та протиалергічні препарати, засоби для детоксикації та дієту. Насамперед виключити потрібно було продукти, які можуть викликати алергічну реакцію. Саме вона спричинила хворобу. Але справа була не в продуктах харчування, а в пилку рослин, які я нещодавно почала вирощувати. Від квітів звичайно ж довелося позбутися. Лікування далося мені досить важко, але перші результати не змусили на себе чекати. Почав проходити свербіж, поступово почало спадати почервоніння, зникла сукровиця. Але мені довелося значно змінити свій спосіб життя і навіть після загоєння вогнищ запалення використовувати спеціальні зволожуючі засоби. Може воно і на краще. Лікарю велике спасибі. Ви мій рятівник. Шкода, що не звернулася до вас одразу.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Діано! Велике спасибі за такий докладний відгук і надану нам довіру. Ми обов'язково передамо Ваші слова Андрію Петровичу, він з великою увагою ставиться до зворотного зв'язку від пацієнтів. На жаль, самолікування дерматиту - досить поширена практика, яка призводить до негативних наслідків. Незважаючи на невисоку ціну лікування дерматиту в нашій та інших приватних клініках, багато людей вважають за краще обходитися без медичної допомоги. Можливо Ваш досвід допоможе відвідувачам нашого сайту прийняти правильне рішення. Спасибі Вам і до зустрічі в Brenner Clinic!
Інна (02.08.22) StarStarStarStarStar
З дерматитом зіткнулася на 19-20 тижні вагітності. Спочатку почали страшно свербіти руки та ноги. Думала алергія на солодощі чи косметику. Виключила все, що тільки можна було. Звернулася до гінеколога. Так як це не її спеціалізація, вона направила мене на прийом до дерматовенеролога. Запропонувала Brenner Clinic. Сказала тут трудяться досвідчені фахівці та ціни на лікування дерматитів прийнятні. Послухавши поради гінеколога, я записалася на прийом до Ірини Володимирівни Васильєвої. Після здачі аналізів знайшлася причина сверблячки – алергія була на ультрафіолет! Розвитку захворювання сприяли гормональні зміни під час вагітності. Лікар призначила зовнішній засіб, порекомендувала прикривати шкіру від сонця і рідше виходити на вулицю у години його максимальної активності. Після народження дитину попросила прийти на повторний огляд.
Адміністратор BrennerClinic
Інно, дякуємо за Ваш відгук і довіру! Алергія на сонце - досить поширене явище, і лікування сонячного дерматиту потребує особливої уваги. Ми раді, що Ви звернулися саме до нас, чекаємо Вас у недалекому майбутньому!
Жанна (29.12.20) StarStarStarStarStar
Давно страждаю від дерматитів, ще з молодості. Якщо стається найменший стрес або перевтома — відразу ж шкіра червоніє, починає лущитися, з'являється свербіж. Коли захворювання з'явилося вперше, я не звернула на це особливої уваги, думала само пройде. Але згодом на шкірі почали з'являтися тріщини та пухирці, і все-таки довелося звернутися до лікаря. Проходила лікування в багатьох клініках. Можу сказати, що Brenner Laser Clinic одна з кращих. Порадував професіоналізм дерматолога Перехрестенко А.П. Він майже моментально визначив проблему, але всі необхідні аналізи все одно зробили, щоб бути впевненими. Андрій Петрович призначив мені м'яке, але ефективне лікування і, звичайно ж, порадив берегти себе, та зайвий раз не нервувати. Спасибі Вам!
Адміністратор BrennerClinic
Жанно, дякуємо за Ваш прекрасний відгук! Ми раді допомогти Вам у лікуванні дерматиту. Бережіть себе й уникайте стресів. Будемо раді новим зустрічам з Вами на наших косметологічних процедурах і лазерній епіляції! Приходьте!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)