Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Рак шкіри

Рак шкіри

Рак шкіри (лат: carcinoma cutaneum), карцинома шкіри – злоякісне новоутворення шкіри епітеліального походження. На даний час у світі різноманітні варіанти раку шкіри діагностують у більше ніж мільйона людей на рік. Карцинома шкіри займає третє місце серед найбільш поширених онкологічних патологій, після раку легенів та раку шлунка.

Незважаючи на те, що шкірні новоутворення відносно легко побачити, більшість пацієнтів звертаються до лікаря на пізніх та/або запущених стадіях захворювання. Ймовірно це відбувається через недостатню поінформованість про причини, симптоми і можливі наслідки на перший погляд "майже безвинних, але чомусь довго не загоюючих", невеличких виразок на шкірі, що можуть мати невиправні наслідки.

Як починається рак шкіри?

Враховуючи, що онкологічні захворювання шкіри є одними з найпоширеніших патологій шкіри, кожна людина повинна знати, як починається рак шкіри. Це дасть можливість своєчасно виявити проблему та звернутися за медичною допомогою.

Найбільш характерними загальними ознаками раку шкіри, що починається, можуть бути наступні явища:

 • швидке зростання сверблячого або болючого ущільнення або вузлика під шкірою;
 • виразка шкіри будь якого розміру;
 • ранка, що довго не гоїться, розташована на носі, щоках, губах, лобі, вухах, шиї або на інших відкритих ділянках;
 • підозріла зміна кольору, розміру або контуру вже наявної родимки;
 • постійний свербіж, мокнуття та кровоточивість пігментного утворення.

Злоякісна пухлина, що починається, може розташовуватися абсолютно на будь-якій частині тіла, включаючи волосисту частину голови або слизові оболонки рота або носа. Проте, найімовірнішими місцями появи раку шкіри насамперед є відкриті ділянки шкіри.

Причини захворювання

Незважаючи на широке поширення та серйозну небезпеку карциноми шкіри, причини її виникнення досі вивчені мало. Існує ціла низка статистично обґрунтованих припущень про причини та фактори ризику виникнення злоякісних новоутворень шкіри. Найбільш ймовірними причинами від чого може бути рак шкіри вважаються:

 • спадкова схильність (світла шкіра, рудий колір волосся);
 • надмірна тривалість чи інтенсивність впливу ультрафіолетових променів або іонізуючого випромінювання на відкриті ділянки шкіри;
 • імунодефіцитні стани або прийом препаратів, що пригнічують імунітет;
 • наявність на шкірі хронічних дерматозів або множинних родимок;
 • татуювання або рубці, що довго не гояться після видалення татуювань;
 • вік старше 60 років.

Види карциноми шкіри

Коли мова заходить про рак шкіри, то багато хто має на увазі злоякісну меланому шкіри. Тим часом, меланома – справді найнебезпечніша форма з усіх карцином, але за поширеністю вона посідає лише третє місце. В даний час виділяють 4 класи карцином шкіри:

Базально-клітинна карцинома (лат: carcinoma basocellulare), базаліома, базально-клітинна епітеліома – злоякісне новоутворення шкіри, що походить з базальних клітин епітелію. По частоті базаліома займає перше (непочесне) місце серед усіх випадків раку шкіри, зустрічаючись у 75-80% випадків. Базаліома росте повільно, рідко проростає за межі шкіри та ще рідше метастазує у віддалені лімфовузли або внутрішні органи.

Плоскоклітинна карцинома (лат: carcinoma planocellulare), епідермоїдний рак, плоскоклітинна епітеліома, спіналіома – злоякісне новоутворення, що виникає з керитиноцитів шкіри та слизових оболонок. Зустрічається у 10-15% випадків. Ця форма раку шкіри найчастіше виникає на обличчі (або інших відкритих ділянках шкіри) і зазвичай має вигляд бляшки або виразки, що тривало не гояться. У практиці лікаря-дерматолога зустрічається близько 10 різних клінічних форм епідермоїдного раку, кожна з яких має окремі назви.

Меланома шкіри (лат. melanoma malignum), злоякісна меланома, меланокарцинома, меланоцитобластома – новоутворення шкіри зі злоякісним перебігом, що розвивається з меланоцитів, пігментних клітин, що виробляють меланін. За частотою меланома займає лише близько 5-10 % випадків (до 200.000 хворих на рік у світі) раку шкіри, але при цьому вона є найбільш небезпечною з усіх раків шкіри. Злоякісність та агресивність меланоми пов'язана з її високою схильністю до метастазування. П'ятирічне виживання хворих на меланому пацієнтів не перевищує 50%, і це, як для сучасного рівня медицини, – дуже поганий показник. Меланома найчастіше розвивається з невусів (родинок).

І нарешті, остання (четверта), і на щастя така, що досить рідко (менше 1.5% випадків) зустрічається, форма - аденокарцинома шкіри (лат. adenocarcinoma cutaneum). Цей вид злоякісної пухлини походить із сальних та потових залоз.

Базально-клеточная карциномаБазально-клітинна карцинома
Базально-клітинна карцинома
Плоскоклеточная карциномаПлоскоклітинна карцинома
Плоскоклітинна карцинома
Меланома шкіри
Меланома шкіри

Стадії розвитку злоякісних пухлин

Злоякісні пухлини шкіри, як і більшість інших онкологічних захворювань, має 4 стадії:

 • 1-ша стадія. Розмір пухлини як правило не перевищує 4-14 мм. Глибина ураження обмежена епідермісом. Утворення безболісне та рухливе. Ефективність лікування на цьому етапі близько 90-100%;
 • 2-я стадія. Розмір пухлини понад 10-20 мм. Новоутворення проростає в дерму, тому його рухливість частково обмежена. Суб'єктивно відзначається свербіж, іноді біль. Можуть бути збільшені найближчі до пухлини лімфовузли, але метастазів ще немає. Прогноз умовно сприятливий – п'ятирічний показник виживання понад 50%;
 • 3-тя стадія. Пухлина проростає в навколишні підшкірні тканини і стає майже нерухомою. Дуже часто, поверхня пухлини виглядає як кровоточива виразка, що стає сверблячою чи болючою. Пацієнти можуть втрачати вагу, відчувають слабкість, температура тіла іноді підвищується до 38 градусів. Частинки пухлини по лімфатичним протокам потрапляють у віддалені лімфовузли, які збільшуються у розмірах, тобто з'являються перші метастази. Прогноз умовно несприятливий – п'ятирічний показник виживання менше 30%;
 • 4-та стадія. Пухлина, крізь шкіру та підшкірну клітковину, проростає у сусідні тканини, тому утворення стає повністю нерухомим. Поверхня шкірної рани має великі розміри, вкривається виразками, видає смердючий запах, болить та кровоточить. Метастази пухлини проникають у внутрішні органи, найчастіше у легені, печінку та у віддалені ділянки шкіри. Пацієнти відчувають виражену слабкість, зниження апетиту, озноби, значно втрачають у вазі. Прогноз несприятливий – п'ятирічний показник виживання не більше 10%.

Діагностика раку шкіри

Найважливіша роль у ранній діагностиці онкологічних проблем шкіри, як і будь-якого іншого дерматологічного захворювання, відводиться самодіагностиці. Для цього, з частотою хоча б один раз на місяць, потрібно уважно оглядати всю поверхню своєї шкіри. Мета самоогляду – помітити появу підозрілих новоутворень та відстежити зміни форми або забарвлення родимок. Для спини, сідниць, задньої поверхні стегон можна використовувати дзеркала або попросити допомоги у рідних.

Діагностикою всіх видів раку шкіри в умовах клініки займається лікар дерматолог, дермато-онколог чи хірург-онколог. Клінічна діагностика пухлин заснована на з'ясуванні характерних симптомів, фізикальному дослідженні та використанні ряду спеціальних діагностичних методів. До останніх відноситься епілюмінесцентна дерматоскопія, мазки-відбитки та зіскріби з пухлини, а також діагностична біопсія. Наша клініка обладнана найбільш досконалим у світі діагностичним інструментом – цифровим електронним дерматоскопом німецької компанії Fotofinder з програмним забезпеченням, що використовує технологію штучного інтелекту.

Лікування раку шкіри

Найважливіше, і це потрібно знати кожному, що встановлений діагноз онкологічного захворювання шкіри – зовсім не вирок! Результат та ціна лікування раку шкіри безпосередньо залежить від виду карциноми, його розміру та клінічної стадії хвороби. Якщо пацієнт звертається до клініки на ранніх стадіях, то прогноз дуже сприятливий – повне одужання настає більш ніж у 90% випадків.

На даний час в арсеналі ефективних методів лікування злоякісних новоутворень шкіри є такі методики:

 • медикаментозне лікування за допомогою спеціальних препаратів, що приймаються всередину або наносяться поверхнево;
 • хірургічне висічення з обов'язковим гістологічним контролем видаленого фрагмента, особливо країв висіченої тканини;
 • променева терапія може застосовуватися як самостійна методика, так і вкупі з хірургічним або електрохірургічним висіченням;
 • фотодинамічна терапія та лазерна деструкція пухлин;
 • кріодеструкція за допомогою різних джерел низьких температур.

Пацієнти, які успішно пройшли курс лікування від раку шкіри, незважаючи на відмінний результат, у майбутньому все одно повинні будуть постійно самостійно контролювати свій стан, і не рідше ніж раз на пів року проходити профілактичний (диспансерний) огляд у свого лікаря-дерматолога.

Вартість діагностики родимок та новоутворень шкіри з консультацією лікаря-дерматоонколога, а також проведення дерматоскопічного дослідження у місті Києві (ст. метро Лівобережна)

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лазерне видалення новоутворень та косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 2 мм500
2 Лазерне видалення одиничних папілом на тілі, безкровним методом1або2 шт.500 350
3 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 5 мм750
4 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 10 мм1000
5 Лазерне видалення папілом на тілі, безкровним методом, від 3 до 9 шт. 1 шт.250 150
6 Лазерне видалення множинних папілом на тілі, безкровним методом, від 10 шт. 1 шт. 200 135
7 Лазерне видалення множинних папілом на тілі, безкровним методом, від 20 шт. 1 шт.190 120
8 Лазерне видалення множинних папілом на тілі, безкровним методом, від 30 шт.1 шт.180 105
9 Лазерне видалення себорейних кератомдо 3 мм500
10 Лазерне видалення себорейних кератомот 3 до 10 мм750
11 Лазерне видалення себорейних кератомвід 10 до 20 мм1000
12 Лазерне видалення фібром на ніжцідо 2 мм400
13 Лазерне видалення фібром на ніжцідо 5 мм600
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Радіохвильова вапоризація на обличчі, шиї, статевих губах, крайній плоті та анальній зоні1 утвореннявід 850
5 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
6 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
7 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
8 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
9 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
10 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
11 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Рак шкіри. Часті питання

На яких ділянках може з'явитися рак шкіри?
Один з найбільш небезпечних факторів, що провокують рак шкіри, – інтенсивне сонячне опромінення. Тому найчастіше різні злоякісні новоутворення з'являються на відкритих ділянках шкіри – на носі, щоках, вухах, шиї, передпліччях. З цієї ж причини світлошкірі жителі спекотних (південних) регіонів хворіють частіше.
У якому віці може бути рак шкіри?
Злоякісні процеси на шкірі можуть з'явитися в будь-якому віці, особливо під впливом провокуючих факторів. Проте найчастіше це відбувається у людей 50+.
Як відрізнити родимку від меланоми?
Звичайна нешкідлива родимка не росте в розмірі, безболісна (не свербить), має рівномірне темне забарвлення з чітким краєм, що відокремлює її від навколишньої світлішої шкіри. Ракова родимка характеризується швидким зростанням, часто поліхромна (багатокольорова), не має чітких меж щодо навколишньої світлої шкіри. Останнє нагадує каву розлиту по білій скатертині.
Чи виліковний рак шкіри?
Однозначно, так! Прогноз лікування критично залежить від якомога раннього звернення за медичною допомогою.
Додати відгук
Тетяна (11.01.23) StarStarStarStarStar
Пройшла лікування у Перехрестенко Андрія Петровича. Діагноз рак шкіри мені поставили після огляду і здачі низки аналізів. Скажу правду - це було важко і фізично, і морально. Незважаючи на лояльні ціни в клініці, лікування все ж вдарило по гаманцю. Але головне, що зараз я здорова і можу знову жити повноцінним життям. Клініка дуже сучасна, жодних нарікань до якості обслуговування чи лікування в мене немає. Обирала за відгуками друзів і знайомих. Андрію Петровичу окреме спасибі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно. Дякуємо за високу оцінку роботи нашого лікаря. Андрій Петрович - досвідчений лікар, і ми раді, що його знання допомогли Вам впоратися з раком шкіри. Ми розуміємо що ціна лікування немаленька, тому намагаємося зробити її максимально доступною для наших пацієнтів. Здоров'я Вам і Вашій родині! Дякуємо, що обрали нашу клініку!
Алевтина (14.12.22) StarStarStarStarStar
Проходила лікування раку шкіри у Васильєвої Ірини Володимирівни. Лікар мені дуже допомогла. Тепер я знову живу повноцінним життям. Дякую вам!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Алевтина! Дякуємо, що ділитеся Вашою думкою про лікування раку шкіри в нашій клініці. Це дуже важливо для нас і відвідувачів нашого сайту. Ми передали Ваші добрі слова Ірині Володимирівні, їй дуже приємно. Прийміть від неї побажання міцного здоров'я і всього найсвітлішого Вам і Вашій родині!
Софія (01.11.22) StarStarStarStarStar
Хочу висловити щиру подяку Перехрестенко Андрію Петровичу за професіоналізм, розуміння та гарне ставлення. Лікар вилікував мене від раку шкіри, незважаючи на те, що я сама не вірила в одужання. Благослови Вас Господь!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Софія! Дякуємо за такий душевний відгук! Ми щасливі, що Ви знову здорові і можете насолоджуватися повноцінним життям без раку шкіри. Всього Вам найкращого! Чекаємо Вас через півроку на регулярний профілактичний огляд.
Наталія (18.10.22) StarStarStarStarStar
Діагноз рак шкіри мені поставили рік тому. Обстеження проходила у хірурга Ткаченко Римми Петрівни. Дуже досвідчений лікар, одразу викликала у мене почуття довіри. Діагноз поставили після проведення дерматоскопії та біопсії. Я звернулася до клініки, коли пухлина була на 1 стадії. Терапія не швидка, ціна лікування раку шкіри не маленька, але головне, щоб був результат. Онколог-хірург видалила пухлину, призначила медикаменти. Станом на сьогоднішній день я цілком здорова. Тепер постійно стежу за станом своїх родимок. Щорічно вирішила приходити до клініки на дерматоскопію всього тіла. Дякую Римму Петрівні за свій порятунок. Клініку рекомендую!
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Наталіє! Спасибі, що знайшли час написати нам. Від душі дякуємо за високу оцінку роботи нашого лікаря. Ми раді, що прийшовши до Римми Петрівни за рекомендацією, Ви залишилися задоволені результатами і ціною лікування раку шкіри. Бажаємо Вам здоров'я і нехай приводів для звернення до лікаря буде менше. Натомість, запрошуємо Вас на наші косметологічні процедури з догляду за шкірою обличчя і тіла. Будемо Вам дуже раді!
Ольга (26.09.22) StarStarStarStarStar
Була ситуація, коли я дуже сильно обгоріла на сонці. Шкіра була дуже червона, відчувалося сильне горіння. Потім вона почала злазити цілими пластами. Такий інцидент став для мене добрим уроком. З того часу я завжди використовувала сонцезахисний крем і обмежувала час перебування на сонці. Це сталося 2 роки тому, коли ми з подругою відпочивали на морі. А півроку тому я побачила, що на моєму плечі з'явилася родимка. Спочатку я не надала їй жодного значення. Вона мене не турбувала, дискомфорту не викликала. Але потім я помітила, що вона почала збільшуватися. Кілька разів навіть кровоточила, коли я її випадково зачепила. Тоді я й прийшла до клініки Бреннера на прийом до дерматоонколога Перехрестенко Андрія Петровича. Виявилось, що в мене меланома. На щастя, я звернулася вчасно, коли пухлина була ще на 1 стадії свого розвитку. Нині проходжу лікування. Звичайно, дуже хвилююся, але лікар запевнив, що на цій стадії прогноз терапії є сприятливим. Сподіваюся на швидке одужання. Дякую лікарю за допомогу. Клініка мені дуже подобається. До того ж ціна лікування раку шкіри в Brenner Clinic досить демократична.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Ольго! Дякуємо за такий щирий і детальний відгук! Вплив ультрафіолету - найчастіша причина розвитку раку шкіри. Незважаючи на те, що це загальновідомий факт, ми не завжди з обережністю до нього ставимося. Дуже добре, що Ви звернулися до нас, коли пухлина була на 1 стадії і прогноз ще максимально сприятливий. Ми раді, що Андрію Петровичу вдалося Вам допомогти. Він справді справжній професіонал своєї справи! Передаємо Вам від нього побажання міцного здоров'я і всього найкращого!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)