Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Гемангіоми, телеангіектазії, лімфангіоми

Гемангіоми, телеангіектазії, лімфангіоми

Гемангіома (heamangioma) - це доброякісна неоплазія, утворена з кровоносних судин. З'являються гемангіоми на будь-яких ділянках шкіри, зазвичай відразу після народження або протягом життя, можуть поступово збільшуватися в розмірах. Значне зростання утворень може спостерігатися після травмування, а також після його сильного переохолодження або нагрівання.

Які бувають гемангіоми?

Гемангіоми бувають капілярні, артеріальні, венозні і кавернозні. Дрібні капілярні гемангіоми мають вигляд червоної плями, одиничної дрібної поверхневої судини або судинної сітки, павучка, зірочки тощо. Для цих капілярних судинних новоутворень існує спеціальна об'єднуюча назва – телеангіектазії.

Великі кавернозні гемангіоми можуть бути поодинокими або множинними, і найчастіше спостерігаються у новонароджених. Зазвичай гемангіоми раннього дитячого віку поступово збільшуються в розмірі пропорційно зростанню тіла, потім їх ріст припиняється. Приблизно в половині випадків гемангіоми дітей поступово регресують.

У практиці дерматологів часто зустрічаються вишневі гемангіоми. Ці абсолютно доброякісні судинні неоплазії (новоутворення) розташовуються переважно на шкірі тулуба і кінцівок. Вишневі гемангіоми зустрічаються практично у всіх людей білої раси у віці старше 30 років. Зовні, це невеликі, розміром від 0.5 до 4 мм. "Червоні крапки", мають колір від яскраво-червоного до темно бордового і трохи підносяться над рівнем шкіри.

Гемангіома
Гемангіома на волосистій частині голови
Гемангіома
Гемангіома у новонародженого

Більшість гемангіом мають доброякісний перебіг і не становлять небезпеки для здоров'я. Проте, з плином часу вони схильні до збільшення в розмірах і кількості, чим викликають певний естетичний дискомфорт. Досить рідко, при пошкодженнях, великі гемангіоми можуть стати причиною кровотеч. Тому гемангіому завжди краще видалити лазером до того, як вона досягне великих розмірів або їх стане занадто багато.

Що таке лімфангіома?

Лімфангіома – доброякісна неоплазія утворена з лімфатичних судин. Це вада розвитку лімфатичних судин, що зустрічається на будь-яких ділянках шкіри, частіше у жінок білої раси. Зовні, це невеличкі горбики еластичної консистенції з нечіткими краями на незміненій шкірі. Новоутворення повільно збільшується в розмірі, що викликано наростаючим застоєм лімфи і гідравлічним розтягуванням лімфатичних судин.

Лімфангіома

Діагноз встановлюється при огляді дерматоонкологом. Для визначення поширеності патології, глибини розташування у шкірі, наявності можливих патологічних включень (флеболіти) за потреби призначається УЗД, а в деяких спірних випадках, якщо вище вказані способи діагностики не дозволяють поставити точний діагноз, призначається МРТ.

Для лікування лімфангіом застосовується хірургічне видалення, ін'єкційна склеротерапія, високочастотна коагуляція, електрокоагуляція.

Ціна діагностики судинних новоутворень шкіри та консультації лікаря-дерматоонколога з проведенням дерматоскопічного дослідження у місті Києві (ст. метро Лівобережна)

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лазерне видалення новоутворень та косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення одиничних венозних озерець, гемангіом, судинних зірочок, телеангіектазій, ангіом, у залежності від розміру
Мінімальна вартість процедури - від 450 грн.
1 шт.від 250
2 Лазерне видалення судин на обличчіУсе обличчя3200 2500
3 Лазерне видалення судин на крилах носа1 зона1500 1100
4 Лазерне видалення судин (зона 3*3 см) 1 зона900
5 Лазерне видалення судин (зона 5*5 см)1 зона 1200
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
5 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
6 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
7 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
8 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
9 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
10 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук. Лікар-хірург, онкохірург, ендокринний хірург Ткаченко Римма Петрівна

Гемангіоми, телеангіектазії, лімфангіоми. Часті питання

Чи високий ризик переродження гемангіоми в злоякісну пухлину?
Ні, ризик низький. Злоякісне переродження гемангіом мало ймовірне, але іноді велика кількість капілярних гемангіом може бути ознакою захворювань печінки (цироз).
Яким способом краще видалити гемангіому?
Найсучасніший спосіб видалення гемангіом – метод лазерного склерозування. Суть процедури полягає в наступному: лазерний промінь "просвічує" шкіру досягаючи патологічно зміненої судини і нагріває його вміст. Під впливом тепла в порожнині судини відбувається коагуляція застійної крові і його просвіт запаюється. Метод діє делікатно та вибірково, тому ні шкіра, ані оточуючі судину тканини не ушкоджуються. Реабілітація після процедури не потрібна.
Існують й більш традиційні способи видалення гемангіом – хірургічне видалення, електрокоагуляція, трансдермальне склерозування рідким азотом. Попри значну травматичність, після використання цих методів на шкірі залишаються рубці, що неприпустимо, наприкла
Які протипоказання до лазерної терапії при гемангіомі?
Вагітність, інфекційні захворювання, герпес, загострення хронічних хвороб, туберкульоз, цукровий діабет, злоякісні новоутворення, захворювання крові, психічні розлади, прийом гормональних препаратів.
Які обмеження після лазерної терапії при гемангіомі?
Протягом тижня забороняються значні фізичні навантаження, сауни і лазні, використання травмуючих шкіру пілінгів (також і за тиждень до процедури), не дозволяється терти і піддавати ультрафіолетовому опроміненню місце обробки.
Додати відгук
Інна (09.03.23) StarStarStarStarStar
Перехрестенко А.П. я б поставила 10/5! Вразила кваліфікація лікаря і його вміння знаходити підхід до людини. Усі попередні лікарі, до яких я зверталася, вічно мене лякали, кажучи, що все дуже погано і треба багато грошей на лікування. Тому, коли йшла в клініку Бреннера, була налаштована досить скептично. Але Андрій Петрович, побачивши моє новоутворення, спокійно сказав, що це всього лише гемангіома, яку можна просто зараз видалити. І виявилося, що коштує видалення гемангіоми в клініці зовсім недорого. Загалом, я була дуже задоволена таким незвичайним візитом до лікаря. Звичайно ж, одразу погодилася. Процедура видалення зайняла хвилин 5-10. Було зовсім не боляче, я навіть можна сказати нічого не відчула! Почувалася в клініці дуже комфортно. Дякую, далі буду звертатися тільки до вас!
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Інно! Дякуємо Вам за зворотний зв'язок і добрі слова на адресу нашого лікаря. Ми раді, що Вам сподобалася якість і ціна видалення гемангіоми в нашій клініці. Нам дуже приємно отримувати такі відгуки від наших пацієнтів. Дякуємо, що обрали нас, ми цінуємо Вашу довіру.
Людмила (27.09.21) StarStarStarStarStar
Від щирого серця дякую лікарю Перехрестенко Андрію Петровичу за позбавлення від величезної гемангіоми на обличчі. Вона була зі мною довгі роки. Видаляти боялася, бо думала, що залишиться шрам. Але коли дізналася про сучасні лазерні технології, вирішила все-таки ризикнути і позбутися червоної плями. Дуже хвилювалася, але процедура виявилася зовсім нестрашною. Лікар уважно вивчив гемангіому, використав місцеву анестезію та акуратно видалив. Сьогодні я майже забула, що вона в мене взагалі була. На місці гемангіоми здорова чиста шкіра. Шкода, що не зробила процедуру раніше.
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Людмила! Дякуємо Вам за відгук. Ми раді, що прийом у Андрія Петровича Перехрестенко Вам сподобався. Дякуємо, що Ви оцінили уважний і правильний підхід нашого лікаря. Ми раді, що на місці видалення вже не залишилося й сліду. Будемо раді бачити Вас у нашій клініці знову на наших косметологічних процедурах. До зустрічі!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Маріана (19.07.20) StarStarStarStarStar
Видаляла місяць тому у клініці гемангіому. Спершу зробили місцеву анестезію, яка подіяла майже миттєво. Потім лікар Ірина Володимирівна приступила до самого видалення. Болю я не відчула, але трохи відчувався запах горілої шкіри. Процедура тривала максимум 5 хвилин. Потім лікар чимось обробила ранку і заклеїла лейкопластирем. Наприкінці процедури дала рекомендації щодо догляду за місцем видалення. Ціна дуже порадувала, особливо у поєднанні з гарним сервісом. Лікар теж дуже сподобалася. Обов'язково звернуся ще. Спасибі вам!
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Маріано, дякуємо Вам за теплі слова і такий докладний опис процедури лазерного видалення гемангіом. Запрошуємо Вас спробувати наші косметологічні процедури та лазерну епіляцію. Будемо раді побачити Вас знову!
Софія (01.10.19) StarStarStarStarStar
Звернулася до клініки лікаря Бреннера з метою видалити гемангіому на животі. З'явилася вона кілька років тому, але тільки зараз зважилася її позбутися. Зустріли мене в клініці дуже добре – попросили надіти бахили, запропонували каву, показали, де знаходиться вбиральня. Оглядав мене та видаляв гемангіому дуже досвідчений лікар. Під час процедури використовували місцеву анестезію, щоб прибрати болючі відчуття. Це був мій перший досвід лазерного видалення новоутворення. Виявилося, що це зовсім не страшно та не боляче. Рада, що обрала правильну клініку.
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Софія! Дякуємо Вам за відгук. Ми раді, що перший досвід лазерного видалення залишив у Вас позитивні враження. Дякуємо, що Ви високо оцінили наш сервіс і уважний підхід персоналу. До швидких зустрічей!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)