Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Антивіковий догляд: чому старіє шкіра і як з цим боротися?

Антивіковий догляд: чому старіє шкіра і як з цим боротися?

Старіння організму є складним і багатогранним процесом, який протікає в кожній клітині нашого організму, починаючи з самого народження. Для підтримки нормального процесу життєдіяльності, одночасно повинні відбуватися процеси синтезу та деструкції білкових структур, які є біологічним «будівельним матеріалом» для клітинних структур живих тканин. Рівновага цих процесів регулює постійне оновлення популяцій клітин. Але, на жаль, рано чи пізно процеси руйнування та відмирання клітин починають переважати над процесами відновлення.

Чому відбувається старіння шкіри?

Науковцями доведено, що на швидкість старіння впливає безліч факторів, які умовно можна розділити на дві великі групи:

 • Внутрішні чинники (спадковість, внутрішні хвороби, порушення водно-сольового балансу, порушення тканинної мікроциркуляції рідини та іннервації шкіри і т. п.);
 • Зовнішні фактори (несприятливе екологічне середовище, ультрафіолетове випромінювання, неправильне харчування, гіподинамія, куріння і т. п.).

Появу стійких вікових змін шкіри необхідно розглядати лише як частину процесу старіння всього організму. Існує величезна кількість теорій старіння, з яких на сьогоднішній день найбільш ймовірними є дві: вільно-радикальна теорія Харман і теорія гликації Мейларда.

Відповідно до першої теорії, біологічні молекули під впливом несприятливих чинників можуть розпадатися на атоми кисню, так звані вільні радикали. Володіючи вільною валентністю, ці «уламки» здатні вступати в хімічні реакції, які супроводжуються пошкодженням різних клітинних структур. Вільні радикали найчастіше пошкоджують генетичний апарат клітини і наносять, таким чином, серйозну шкоду організму в цілому. Теорія Хармана досить правдоподібна, але якби все було так просто, то процес старіння можна було б зупинити простим прийомом речовин-антиоксидантів.

Теорія глікації Мейларда пояснює процес старіння частковою денатурацією білкових структур після зв'язування аміногруп білків із простими цукрами (моносахаридами). Швидкість такої хімічної реакції залежить від концентрації моносахаридів, тривалості протікання реакції, проникності мікроциркуляторного русла. У свою чергу, вільні радикали, що утворюються під впливом зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів, роблять білкові структури більш уразливими для простих цукрів. На сьогоднішній день достовірно відомий негативний вплив моносахаридів на порушення роботи транспортної системи клітин, та розвиток деяких хвороб (атеросклероз, ожиріння, цукровий діабет, глаукома та ін.).

Зовнішні ознаки старіння шкіри

На шкірі (найбільшому «зовнішньому» і великому органі) процеси старіння помітні неозброєним оком - на ній з'являється сітка зморщок, сухість, провисання, пігментні плями, різні новоутворення. Чому так відбувається? Як відомо, шкіра має тришарову будову і складається з епідермісу, дерми і гіподерми (підшкірної жирової клітковини). Розглянемо процеси старіння «пошарово».

Здоровий епідерміс містить збалансовану кількість вологи та шкірного ендогенного жиру - ліпідів. Ступінь гідратації епідермісу залежить від кількості вологи в його нижніх шарах і так званого «натурального зволожуючого фактора». У нормі, зволоженість (на рівні близько 20%) підтримується за рахунок балансу дифузії вологи через стінки судин дерми та випаровування води через епідерміс. Ліпіди ж виконують функцію склеювання між клітинами рогового шару - корнеоцитів, а також входять до складу клітинних мембран. Таким чином, «цементуючи» простір між клітинами рогового шару, ліпіди виконують бар'єрну функцію, перешкоджають випаровуванню води з організму. Деякі фактори, такі як вікове зниження функцій сальних залоз, різні порушення ліпідного синтезу, прямий вплив агресивних хімічних агентів на шкіру, призводять до руйнування ліпідних структур та прискорення втрати вологи. Через зменшення кількості вологи в епідермісі, порушуються процеси мітотичного поділу («народження» нових клітин), кератинізації (зроговіння) і десквамації (відлущування). Епідерміс стає більш тонким, нерівномірним, з'являються пігментні плями. У кореневих шарах епідермісу порушуються процеси утворення та диференціації нових клітин, що призводить до зниження швидкості відновлення епідермісу і порушення його бар'єрної функції.

У серединному шарі шкіри (дермі) процеси старіння протікають активніше. Це пов'язано, у першу чергу, зі значним зниженням кількості функцій найбільш важливих клітин дерми - фібробластів. Від «роботи» фібробластів залежить утворення фібрилярних білкових структур (колагену та еластину), які служать механічним скелетом дерми, забезпечують її стійкість до розтягування, а також відповідають за утримання в ній вологи. У результаті старіння і пошкодження фібробластів, порушується еластичність шкіри, її зволоженість, сповільнюються процеси загоєння ран, з'являються зморшки і «провисання».

Таким чином, процеси старіння шкіри можна охарактеризувати наступними явищами:

 • Пошкодження генетичного апарату клітин у результаті несприятливого впливу вільних радикалів;
 • Денатурація білкових структур у результаті глікації
 • Уповільнення процесів мітотичного поділу та диференціації клітин епідермісу, його витончення і порушення бар'єрних функцій
 • Відмирання та порушення функції фібробластів із подальшим порушенням еластичного каркаса шкіри та втратою тканинної вологи
 • Підвищення втрати води через стоншений і пухкий епідерміс.

Процедури для омолодження в клініці лікаря Бреннера

Беручи до уваги складність процесів старіння, косметолог зобов'язаний правильно оцінити процеси старіння у конкретного пацієнта і вибрати найбільш ефективний шлях боротьби із цими явищами. Для такої оцінки доктор Глогау (R.G. Glogau) запропонував виділяти чотири ступені старіння шкіри, згідно з якими підбираються методики лікування і профілактики.

 • 1-ий ступінь - «немає зморщок». Зморшки практично відсутні, є лише невеликі зміни пігментації. Для поліпшення шкіри такого типу досить застосування щоденної зволожуючої косметики. Рекомендується регулярна профілактична чистка обличчя, легкий скраб або ферментний пілінг.
 • 2-ий ступінь - «Зморшки в динаміці». Як правило, є ранні ознаки сонячного кератозу (нерівномірна пігментація, на дотик визначається шорсткістю поверхні епідермісу), а зморшки з'являються тільки при активності мімічних м'язів (навколо очей при посмішці, частково в кутку рота і на лобі). Для корекції подібних змін рекомендується кілька разів на рік біоревіталізація, гоммаж, поверхневий хімічний пілінг, мікрострумова терапія.
  Біоревіталізація
  Результат курсу біоревіталізації
 • 3-ій ступінь - «Зморшки в спокої». Характеризується нерівною пігментацією (або постійними пігментними плямами), наявністю телеангіоектазій (є розширені капіляри, видимі судинні зірочки, павучки ...), зморшки різного ступеня вираженості, помітні в стані спокою. Таким пацієнтам рекомендоване лазерне шліфування, фракційне лазерне омолодження, серединний хімічний пілінг, контурна пластика для заповнення зморщок.
  Лазерне шліфування
  До та після лазерного шліфування обличчя
 • 4-ий ступінь - «Суцільні зморшки». Незважаючи на наявність ділянок нормальної шкіри, велика частина обличчя покрита зморшками. Пацієнти більше не можуть використовувати декоративну косметику, оскільки вона забивається в шкірні складки і/або обсипається з поверхні. У даному випадку рекомендовані ін'єкційні наповнювачі зморщок, лазерне шліфування ербіевим лазером, хірургічна підтяжка шкіри.

Незважаючи на те, що в арсеналі сучасної косметології наявна велика кількість високоефективних засобів для боротьби з ознаками старіння, не слід забувати про профілактичні заходи та здоровий спосіб життя. Велике значення для попередження старіння мають раціональне збалансоване харчування, нормальний сон, захист від ультрафіолетового опромінення, регулярна і помірна фізична активність. Для жінок, які щодня наносять макіяж, важливо використовувати тільки якісну косметику, а для догляду за шкірою - професійні засоби, рекомендовані вашим косметологом.

# Традиційні та комбіновані косметологічні процедуриТривалість, хвЦіна, грн
1 Анти-віковий догляд з ретинолом (SKEYNDOR, Іспанія)
Омолоджуючий професійний омплекс. Здійснює глобальну омолоджуючу дію, зменшує кількість і глибину зморшок, покращує текстуру та мікрорельєф шкіри.
602200 1800

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Які найпопулярніші антивікові процедури?
Вибір процедури залежить від кількості та глибини зморшок. За перших ознак зморшок достатньо легкого чищення або пілінгу. Якщо з'явилися мімічні зморшки, проводять біоревіталізацію, мікрострумову терапію, хімічний пілінг. За більш виражених вікових зморшок популярне лазерне шліфування, фракційне лазерне омолодження і контурна пластика.
У якому віці починати колоти ботокс?
Зазвичай ін'єкції ботокса з метою омолодження починають застосовувати з 20-річного віку. Максимальних вікових обмежень щодо процедури немає.
Які є альтернативи пластичній операції?
Серед альтернатив пластичної хірургії безліч апаратних, ін'єкційних і косметологічних методик: чистки та пілінги, біоревіталізація, мікрострумова терапія, лазерне шліфування, фотоомолодження, ботулінотерапія.
Як до вас дістатися?
Клініка лікаря Бреннера розташована за адресою Євгена Сверстюка, 6 у новому сучасному ЖК "Галактика", за 10 хвилин ходьби від метро Лівобережна. Орієнтиром може слугувати супермаркет Novus.
Додати відгук
Ольга (17.01.23) StarStarStarStarStar
Я вважаю, що жінкам старше 35 років для догляду за шкірою недостатньо традиційного домашнього догляду. Якими б якісними не були креми, їхній ефект недостатній. Тому я звернулася в Brenner Clinic для проведення антивікових процедур. Лікар порекомендувала для початку курс біоревіталізації. Процедура зволожує і покращує колір шкіри, звужує пори, прибирає перші ознаки старіння. Мені потрібно пройти курс із трьох процедур. Ціна біоревіталізації в клініці залежить від препарату. Ми зупинилися на Stylage Hydro, який підходить мені за вартістю. Сподобалося, що в клініці є варіанти на будь-який гаманець.
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Ольго! Велике Вам спасибі. Ми дуже цінуємо кожен відгук про свою роботу. Для кожного пацієнта наші дерматокосетологи підбирають омолоджувальні процедури, які максимально відповідають стану та особливостям шкіри. Це дає нам можливість завжди отримувати чудові результати. Звертайтеся, завжди готові Вам допомогти! Бажаємо Вам міцного здоров'я та всіх благ!
Юлія (12.12.22) StarStarStarStarStar
Обслуговуюся в клініці вже рік. Дуже задоволена. Висококваліфіковані лікарі, сервіс чудовий. Комплекс омолоджувальних процедур, який пропонують у клініці, дуже щадний і ефективний. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Здрастуйте, Юліє! Ми вдячні Вам за те, що приділили час і оцінили якість нашої роботи та сервісу. Ми раді, що Ви залишилися задоволені зверненням до Brenner Clinic. Омолоджувальні процедури естетичної медицини - дійсно справжня знахідка. Приходьте до нас знову, нам є що Вам запропонувати!
Меліса (14.11.22) StarStarStarStarStar
Приходжу на антивікові процедури до Ірини Володимирівни кожні півроку. Дуже задоволена результатом. Завдяки їм шкіра виглядає значно краще.
Адміністратор BrennerClinic
Вітаємо вас, Мелісо! Дозвольте подякувати Вам за відгук. Ми раді, що наші антивікові процедури принесли Вам очікуваний результат. Ми робимо все можливе, щоб кожен пацієнт залишався задоволений на всі 100%. Передали слова подяки Ірині Володимирівні. Приходьте до нас знову!
Катерина (27.09.22) StarStarStarStarStar
Я така задоволена результатом, що навіть зважилася залишити відгук, хоча зазвичай цього не роблю. Клініка пропонує багато процедур, що омолоджують, відразу я навіть не знала яку вибрати. Тому записалася на консультацію до дерматокосметолога Марини Голишкіної. Фахівець порекомендувала для моєї шкіри спробувати саме комплексний антивіковий догляд, що включає проведення пілінгу, використання антивікового концентрату і маски, що стягує, а також проведення мікрострумової терапії. Усі етапи процедури зайняли близько години. Також порадувала ціна послуги. Майже півтори тисячі не за одну, а за чотири процедури – це дуже вигідна пропозиція. Спасибі вам!
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Катерино! Ви правильно зробили, що вирішили написати відгук. Завдяки йому та іншим відгукам людям буде простіше зробити свій вибір. Наш комплексний антивіковий догляд допоміг дуже багатьом жінкам виглядати молодшими, здоровішими і красивішими. А ціна омолоджувальних процедур робить його доступним практично для кожного. Приходьте до нас ще. Будемо дуже раді Вас бачити!
Ксенія (23.12.20) StarStarStarStarStar
Хочу поділитися своїм враженням від процедури антивікового ліфтінг догляду. Мені 37 років, я регулярно доглядаю за своєю шкірою - використовую креми, роблю косметологічні процедури. Завдяки цьому моя шкіра виглядає досить молодою і здоровою, але звичайно ж, вік дає про себе знати. Ін'єкційні процедури поки що не роблю, віддаю перевагу апаратній косметології. Антивіковий ліфтінг догляд в BrennerLaserClinic робила вперше, до цього відвідувала клініку тільки заради епіляції. Враження від процедури хороше. Косметолог розпочала процедуру з пілінгу, потім нанесла на шкіру антивіковий концентрат, провела мікрострумовий масаж і на завершення нанесла стягуючу маску. Всі маніпуляції зайняли близько години. Уже відразу після процедури шкіра стала виглядати більш гладкою і здоровою.
Адміністратор BrennerClinic
Ксенія, дякуємо Вам за відгук. Постараємося і надалі підтримувати надану нам довіру. Бажаємо Вам усього найкращого і запрошуємо до себе в гості!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)