Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Сухий дерматит

Сухий дерматит

Сухий дерматит — симптоматична назва групи дерматологічних захворювань, що проявляються сухістю шкіри, обмеженим лущенням, виникненням тріщин на тлі запалення шкіри або без нього.

Причини виникнення та етапи розвитку сухого дерматиту

Джерелами розвитку сухого дерматиту є внутрішні або зовнішні подразники. Це може бути реакція на сухе, гаряче або морозне повітря, на деякі продукти харчування або ж на контакт з пилом, грибками, шерстю тварин, квітковим пилком, чи негативний вплив компонентів косметики або побутової хімії.

Супутні хронічні захворювання, порушення обміну речовин, спадкова схильність, психологічні проблеми (стреси, неврози) також стимулюють розвиток сухого дерматиту. Сухий дерматит найчастіше зустрічається у людей, схильних до алергічних реакцій, літніх людей та людей з сухою шкірою.

Розвиток хвороби починається з продромального періоду, коли виявляються перші клінічні ознаки, що дозволяють поставити діагноз. Найчастіше, якщо вчасно не звернутися до лікаря, симптоми перейдуть в хронічну форму. На цьому етапі відзначається: потовщення і лущення ураженої ділянки, сильний свербіж, зміна кольору шкіри, відчуття жару на місці запалення, можлива поява пухирців.

Сухий дерматит
Приклад 1
Сухий дерматит
Приклад 2
Сухий дерматит
Приклад 3

Лікування сухого дерматиту в Brenner Clinic

Лікуванням захворювання займається дерматовенеролог. Після постановки діагнозу і визначення форми захворювання (гостра або хронічна), пацієнту призначається дієта, внутрішнє медикаментозне та зовнішнє лікування. Важливим моментом терапії є усунення контакту з подразником.

Період одужання може розтягнутися від кількох тижнів до місяців, в залежності від тяжкості перебігу хвороби. При необхідності можуть бути призначені додаткові лабораторні дослідження.

Під час лікування захворювання необхідно дотримуватися дієти. Якщо сухий дерматит з’явився як реакція організму на алерген, його необхідно виключити з раціону. А ось нежирні види риби та мяса, огірки, вершкове масло, кабачки, свіжу капусту та сир слід додати до щоденного меню. Корисним буде вживання компоту з фруктів та зеленого чаю.

Якщо захворювання не має зв’язку з алергічною реакцією на продукти, необхідно просто дотримуватися здорового харчування, що також сприятиме одужанню. Несвоєчасне звернення до дерматовенеролога та затягування лікування може сприяти розвитку бронхіту, а з часом і бронхіальної астми.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30750
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30550
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30900
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30900
6 Консультація лікаря дерматоонколога30900
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30650
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30750
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла452400
10 Контрольний огляд лікаря30500
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30650
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451200
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30650
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601700
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3250
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3240
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10610
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7550
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7510
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7550
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10610
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10610
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10610
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка75

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Сухий дерматит. Часті питання

Що буде, якщо не лікувати сухий дерматит?
Якщо ігнорувати захворювання, є ризик розвитку інших форм дерматитів, хронічних хвороб імунної системи і обміну речовин, бронхіальної астми, серцево-судинних захворювань, хвороб легенів. Рекомендується при перших симптомах звертатися до дерматовенеролога.
Яка найпоширеніша причина розвитку сухого дерматиту?
Одна з найчастіших причин розвитку захворювання — сухе нагріте повітря (особливо в приміщеннях). Хвороба зазвичай розвивається та прогресує взимку, під впливом частої зміни сухого (теплого) і холодного повітря.
Які ділянки тіла вражає сухий дерматит?
Найчастіше патологія розвивається на стопах, гомілках, в області колін, але також може вражати інші ділянки тіла.
Чим відрізняється гостра форма від хронічної?
При гострій формі перші симптоми з'являються раптово і розвиваються досить швидко. Це почервоніння, свербіж і болючість ураженої ділянки, підвищення температури, поява сухості і тріщин на шкірі. Якщо хвороба знаходиться в хронічній формі, клінічна картина більш розмита і більш складно піддається лікуванню.
Додати відгук
Анфіса (20.12.22) StarStarStarStarStar
Добрий день. Страждаю від сухого дерматиту вже давно. Загострення завжди відбувається у періоди сильних психологічних навантажень чи стресі. У мене взагалі дуже суха шкіра, доводиться регулярно використовувати зволожуючі креми. Але якщо понервую, починається справжній жах. На початку завжди з'являється свербіж, потім шкіра червоніє, починає сильно лущитися. Якщо не розпочати лікування, утворюються тріщини, з’являєтьсявідчуття печіння. Одного разу навіть були пухирі, але більше я такого не припускаю. Відколи звернулася до Brenner Clinic про захворювання майже забула. Але якщо воно хоч трохи дається взнаки, одразу біжу до Марини Олександрівни за допомогою. Лікування сухого дерматиту під час загострення включало медикаменти, мазі, вітаміни та дієту. Коли запалення проходить, намагаюся все одно дотримуватись дієти. І це реально допомагає! Тому виходить, що ціна лікування сухого дерматиту загалом мізерна. Людям із такою ж проблемою, як у мене, дуже рекомендую клініку, а особливо лікаря Голишкіну Марину.
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Анфісо! Дякуємо, що поділилися своїм досвідом лікування сухого дерматиту в нашій клініці. Ми дуже раді, що воно дало позитивні результати. Ви правильно зробили, що звернулися до нас. За відсутності якісного лікування, сухий дерматит може перейти в хронічну форму і навіть інші важкі захворювання. Ми також раді, що ціна лікування не надто позначилася на Вашому бюджеті. Звертайтеся. Будемо раді зустрічатися з Вами знову!
Ілона (09.11.22) StarStarStarStarStar
Голишкіна Марина – чудовий лікар-дерматовенеролог. Я дуже задоволена швидким та якісним лікуванням.
Адміністратор BrennerClinic
Ілоно, дякуємо Вам за те, що поділилися враженнями про лікування сухого дерматиту. Передамо Ваші слова Марині Олександрівні, вона буде дуже рада. Чекаємо Вас цього місяця на лазерну епіляцію та чистку обличчя. До скорої зустрічі і всього Вам найкращого!
Ігор (18.10.22) StarStarStarStarStar
Був на прийомі у доктора Ткаченка Р. М. Швидко поставила діагноз та одразу призначила лікування сухого дерматиту. Плями повністю зникли за кілька тижнів. Лікар високого рівня.
Адміністратор BrennerClinic
Ігоре, дякуємо за такий чудовий відгук! Для нас особлива цінність - завоювати довіру пацієнта. Ми дуже раді, що кваліфікація нашого лікаря припала Вам до душі і сухий дерматит Вас більше не турбує. Ми завжди раді бачити Вас знову в Brenner Clinic!
Ліза (08.08.22) StarStarStarStarStar
Сухий дерматит супроводжує мене майже все життя. Шкіра так реагує на морозне повітря. Я жінка досить нервова та тривожна, що теж впливає на розвиток захворювання. Тому терапія завжди включає м'які заспокійливі засоби. У клініці Бреннера для лікування сухого дерматиту лікар призначив вітаміни та дієту для зниження можливості рецидиву. Дієта передбачає зелені овочі, нежирну рибу та м'ясо, сир, вершкове масло. Всі ці продукти я люблю, тому така дієта мені тільки на радість. Тим більше, що я вже бачу позитивні зміни. В результаті лікування шкіра перестала свербіти, затяглися тріщини, зникло відчуття жару на місці запалення. Рожеві плями ще залишилися, але зменшуються з кожним днем. Дієти планую дотримуватися і надалі принаймні взимку. Ірині Володимирівні велике спасибі. Якщо раптом захворювання знову себе проявить, одразу ж прийду до вас!
Адміністратор BrennerClinic
Лізо, ми раді, що лікування дає позитивні результати! Дякуємо за Ваш відгук, Ірина Володимирівна буде дуже рада прочитати Ваші добрі слова. Призначена лікарем дієта буде корисною не тільки для лікування і профілактики сухого дерматиту, а й матиме загальний позитивний вплив на здоров'я. У разі виникнення будь-яких запитань, одразу ж телефонуйте або приходьте. Завжди раді Вас бачити!
Тамара (17.04.21) StarStarStarStarStar
Голишкіна Марина Олександрівна допомогла мені позбутися від сухого дерматиту всього за кілька тижнів. Це правда, що захворювання загострюється взимку, щороку страждаю від цієї недуги. Навесні-влітку проходить, а в кінці осені, коли починає холоднішати, знову все починається. Не те що працювати, навіть спати заважає! Та й естетично виглядає жахливо. У мене дерматит з'являється на ліктях, благо в цей час одяг вже з довгими рукавами, але в тренажерній залі переодягатися завжди соромно, здається, що всі дивляться. Але це вже, напевно, психологічні наслідки хвороби. Зараз все добре. Якщо симптоми знову проявляться і в наступному році, обов'язково звернуся до "Клініки лікаря Бреннера".
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Тамара! Дякуємо, що поділилися своїми враженнями, нам завжди особливо приємно читати такі розгорнуті відгуки. Захищайте свою шкіру від морозного повітря, правильно харчуйтеся, якісно відпочивайте - і все буде добре. А ми чекаємо Вас незабаром на наші омолоджувальні процедури. Будемо раді Вас бачити знову!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)