Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Вугрова хвороба

Вугрова хвороба

Вугрова хвороба (акне, acne) — одне з найбільш поширених уражень шкіри, що пов'язане з хронічним запаленням сальних залоз. Незважаючи на широке розповсюдження і уявну простоту проблеми, етіологія та патогенез акне на даний час вивчені недостатньо.

В основі вугрової хвороби знаходиться посилене виділення сальними залозами шкірного сала, з подальшим збільшенням їх розміру, закупоркою вивідних протоків і запаленням. Певна роль у розвитку захворювання приписується генетичній схильності, зміні гормонального і імунного статусу організму, а також інтенсивній колонізації сальних залоз особливими бактеріями (Propionibacterium acne). Також мають значення такі чинники як вік, гендерна приналежність пацієнта і навіть температура навколишнього середовища.

У якомі віці та чому розвивається вугрова хвороба?

Захворювання може початися вже в дитячому (10-літньому) віці. Пік розвитку вугрової хвороби припадає на підлітковий і юнацький вік (14-19 років). Саме в ці роки, під впливом гормональної перебудови організму, виробляється найбільше статевих гормонів (андрогенів), які стимулюють надлишкову роботу сальних залоз. У більшості випадків після цього періоду спостерігається подальший регрес висипки, і в цьому випадку лікарі говорять про фізіологічне акне. Однак бувають випадки, коли акне залишається з людиною до 30-35 років, а іноді навіть до похилого віку. У більшості таких випадків причина захворювання пов'язана зі "збоєм" в роботі внутрішніх органів.

Зміни складу шкірного сала, а також надмірна його продукція є важливими чинниками, що стимулюють гіперкератоз епідермісу в протоках сальних залоз. Ороговілі клітини епідермісу, які інтенсивно утворюються та злущуються, перемішуються зі шкірним салом і утворюють рогові пробки — так звані "закриті комедонами", що на поверхні шкіри мають вигляд чорних точок. У підсумку виходить, що залоза виробляє занадто багато шкірного сала, а рогова пробка не дозволяє йому виходити назовні. Згодом залоза збільшується, з'являється набряк, запалення і утворюється гнійничок. Ці елементі висипки називаються "відкритими комедонами".

Акне
Приклад 1
Акне
Приклад 2
Акне
Приклад 3
Акне
Приклад 4

У деяких випадках, причиною появи акне також стають захворювання внутрішніх органів та систем: ендокринної (гіперплазія надниркових залоз) і репродуктивної систем (полікістоз яєчника), неполадки в роботі шлунково-кишкового тракту, а також прийом деяких лікарських засобів або анаболічних стероїдів спортсменами. У нашій клінічній практиці також нерідко зустрічаються вугрі спровоковані застосуванням неякісних або невідповідних до конкретного типу шкіри косметичних засобів. Акне також може бути викликано різними механічними або фізико-хімічними факторами (видавлюванням, тертям, підвищеною пітливістю).

Лікування акне в Brenner Clinic

Залежно від причини розвитку та особливостей перебігу захворювання, для кожного пацієнта нами застосовується індивідуальний підхід. На консультації дермато-косметолога оцінюється стан шкіри, переважання певних клінічних проявів і ступінь їх тяжкості. Зазвичай стандартне лікування неускладненого акне включає використання зовнішніх засобів, пероральний прийом деяких лікувально-профілактичних препаратів і спеціальні доглядові процедури. Дуже ефективним методом є лазерне лікування акне!

На жаль, при середньо-важкому і важкому перебігу вугрової хвороби елементи висипу резистентні до зовнішньої терапії. Тому класичні (міжнародні) протоколи лікування складних форм вугрової хвороби передбачають застосування антибіотиків, ретиноідов, а також препаратів, що мають антиандрогенну дію.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 451200 1000
8 Консультація лікаря-трихолога30600
9 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
10 Цифрова електронна трихоскопія (FOTOFINDER, TrichoLAB)30600
11 Контрольний огляд лікаря30300
12 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Лікувальні лазерні процедуриЦіна по прайсу (грн)
1 Лазерне лікування акне (усе обличчя)1 зона1800 1000
2 Лазерне лікування акне (окремо: щоки, чоло, підборіддя, скроні)1 зона500
# Процедури з використанням імпульсного світла (фотопроцедури на основі UPL технології)КількістьЦіна, грн
1 Фототерапія акне/гіперпігментації обличчя1 зона2500
2 Фототерапія акне/гіперпігментації щік1 зона1800
# Лазерне омолодження і лазерне видалення косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне шліфування постакне на обличчі (все обличчя)1 зона4000
2 Лазерне шліфування постакне на обличчі (щоки)1 зона3000
3 Лазерне шліфування постакне на обличчі (чоло)1 зона2500
4 Лазерне шліфування постакне на обличчі (скроні)1 зона2500
5 Лазерне шліфування постакне на обличчі (підборіддя)1 зона2000
# Традиційні та комбіновані косметологічні процедуриТривалість, хвЦіна, грн
1 Очищуючий догляд (механічна ручна чистка обличчя), 1-й клас складності
501000
2 Очищуючий догляд (механічна ручна чистка обличчя), 2-й клас складності
751200
3 Очищуючий догляд (механічна ручна чистка обличчя), 3-й клас складності
901300
4 Ультразвукова чистка обличчя
45800
5 Комбінований очищаючий догляд
Механічна + ультразвукова чистка обличчя
901200 1000
6 Комбінований очищаючий догляд спини
Механічна + ультразвукова чистка
902500 1800
7 Лікувальний пілінг-догляд (Азелаїновий)
45900
8 Лікувальний пілінг-догляд (Мигдальний)
45900
9 Лікувальний пілінг-догляд (Феруловий)
45900
10 Лікувальний пілінг-догляд (BioRePeelCl3)
451800
11 Лікувальний пілінг-догляд (Саліциливий)
45900
12 Лікувальний пілінг-догляд (Пілінг Джеснера)
451600
13 Лікувальний пілінг-догляд (Ретиноловий)
451400
14 Лікувальний пілінг-догляд (PRX-T33)
452400 1850
15 Лікувальний пілінг-догляд (PRX-T33 + мезоролер)
453000
16 Антиоксидантний освітлюючий догляд POWER C+ (SKEYNDOR, Іспанія)
Професійна програма освітлення шкіри, що використовує антиоксидантні властивості вітаміну С
602200 1800

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Голишкіна Марина Олександрівна

Вугрова хвороба. Часті питання

Як підібрати засіб для очищення шкіри при акне?
Очищуючий засіб для шкіри з вугривим висипом повинен бути нелужним, мати слабо-кислий рівень pH. В іншому випадку, якщо пересушити шкіру, вона буде прагнути відновити свої бар'єрні властивості і виділятиме надмірну кількість шкірного сала. До такого ж результату приведе часте використання спиртових тоніків. Залежно від форми акне, ми рекомендуємо нашим пацієнтам спеціальні доглядові засоби, що містять органічні АНА-кислоти (саліцилову, азелаінову, мигдалеву). Ці засоби повинні володіти трьома клінічними ефектами: знімати запалення, зволожувати шкіру і гальмувати розвиток патогенних мікроорганізмів.
Чи можна при акне засмагати і відвідувати солярії?
Ні, людям з вуграми на шкірі засмагати не слід. Спочатку може здаватися, що вплив на шкіру ультрафіолету має позитивний результат — незначний бактерицидний ефект і підсушування. Але в довгостроковій перспективі вплив сонячних променів призводить до ще більш інтенсивного виділення шкірного сала і запалення.
Чи потрібно дотримуватися дієти під час лікування вугрової хвороби?
Жорстка дієта під час лікування не потрібна, але є обмеження у вживанні алкоголю, простих вуглеводів (цукру, солодощів, борошняних виробів) і газованих напоїв. В іншому, дієта підбирається індивідуально. Якщо загострення акне відбувається після вживання шоколаду, жирної або гострої їжі — обмежуються саме ці продукти.
Чи можна повністю вилікувати вугри?
При дотриманні всіх рекомендацій дермато-косметолога, в більшості випадків вдається повністю вилікувати акне, або ж значно поліпшити стан шкіри. Однак лікування часто займає не один місяць і тому вимагає від пацієнта терпіння та дисципліни.
Додати відгук
Марія Тупікіна (03.04.23) StarStarStarStarStar
Чудовий дерматокосметолог Наталія Анатоліївна Драганова. І клініка теж класна. Звернулася з вугровим висипом на обличчі. Він почав з'являтися близько півроку тому, перепробувала безліч спеціальних косметичних засобів, але нічого не допомогло. У якийсь момент зрозуміла, що пора йти до лікаря. Наталія Анатоліївна дуже докладно розповіла мені про таке дерматологічне захворювання, як акне. Потім призначила досить велике лікування, яке я проходжу донині. Воно охоплює не тільки прийом медикаментів і використання противугрової косметики, а й курс лазерних процедур. Результати, які я бачу в дзеркалі, мені до душі.
Артем (12.12.22) StarStarStarStarStar
Місце, де працюють чудові лікарі! Дуже допомогли мені з вуграми на спині. Дякую.
Адміністратор BrennerClinic
Артеме, дякуємо за залишений відгук! Ми раді, що лікування акне було ефективним і вугрі Вас більше не турбують. Приходьте до нас знову!
Маргарита (25.11.22) StarStarStarStarStar
Борюся з прищами з 14-річного віку. Що тільки не перепробувала – професійна косметика, чищення тощо. Витратила дуже багато грошей. Ефект був, але дуже незначний. Перші гарні результати вдалося отримати у Brenner Clinic. Ціна лікування акне була пристойною, але мені не звикати. Терапію призначили комплексну. Вона включала і косметику, і таблетки, і процедури. Можу впевнено сказати, що так добре моя шкіра не виглядала вже давно. Усім, хто не знає куди звернутися з вугровою хворобою, рекомендую відвідати клініку Бреннера.
Адміністратор BrennerClinic
Маргарито, дякуємо за детальний відгук! Нам важливо знати, що саме сподобалося нашим пацієнтам. Раді, що Вам вдалося переконатися в ефективності нашого лікування від вугрового сипу. Ми розуміємо, що його ціна доволі висока, але результат цього вартий. Чекаємо Вас на лазерне шліфування, щоб закріпити отриманий результат. До скорої зустрічі!
Аліна (05.10.22) StarStarStarStarStar
Лікарі клініки допомогли мені вилікувати вугрову хворобу. Результат – просто клас. Всі друзі у захваті від мого перевтілення. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Аліно, дякуємо за відмінну оцінку! Раді, що Ви залишилися задоволені лікуванням вугрової хвороби в нашій клініці. Сподіваємося, що майбутні відвідування залишать ще більше гарних вражень! Прекрасного Вам здоров'я та чудового настрою!
Камілла (14.09.22) StarStarStarStarStar
Позбутися акне було непросто. Терапія тривала майже півроку, ціна лікування акне може багатьох налякати. Але результат того вартий, повірте! Зараз у мене чиста шкіра, про яку я давно мріяла. Моїм лікарем була Наталія Анатоліївна Драганова. У мене знайшлися проблеми зі ШКТ та гормональною системою, тому паралельно з лікуванням у дерматовенеролога, я проходила курс терапії у гастроентеролога, ендокринолога та гінеколога. Більше двох місяців я приймала таблетки, які зняли запалення та блокували появу нових прищів. Крім того, я використовувала спеціальні косметичні засоби та приходила на лазерні процедури. Якщо ви збираєтесь пройти той самий шлях, вам доведеться запастися терпінням. Лікарю дякую за допомогу. Ви мені дуже допомогли!
Адміністратор BrennerClinic
Камілло, дякую, що наголосили на тривалості та ефективності лікування. Людям, які тільки планують до нас звернутися, буде корисно знати такі подробиці. Нам було дуже приємно читати Ваш відгук. Ми дійсно дуже стараємося і підбираємо лікування, яке матиме 100% результат. Будемо раді бачити Вас знову на наших доглядових процедурах для обличчя і тіла. Здоров'я Вам і побільше посмішок!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)