Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 17.00

Акне і акнеформні захворювання

Акне і акнеформні захворювання

Акнеформні дерматози — це група захворювань, які об'єднує схожа клінічна картина: наявність папул (вузликів), пустул (гнійників), вузлів на обличчі, а також висипка часто вражає області грудей та спини. Але незважаючи на зовнішню схожість, ці захворювання мають різну етіологію і патогенез.

Відрізнити акне від інших акнеформних захворювань може тільки кваліфікований дерматокосметолог. Неправильно призначене лікування може погіршити ситуацію і привести до появи нових запальних елементів.

Причини появи акне, демодекозу та розацеа

Акне (вугрова хвороба) найчастіше з'являється у молодих людей на стадії пубертатного (підліткового) періоду через гормональний дисбаланс, порушення ліпідного обміну, збільшення активності сальних залоз, захворювань шлунково-кишкового тракту, недотримання гігієни. На шкірі з'являються яскраво виражені запальні елементи, нерідко відзначається надмірно жирна шкіра обличчя і голови.

Серед акнеформних захворювань варто також виділити розацеа і демодекоз. Розацеа (рожеві вугрі) найчастіше з'являється у людей середнього віку, зі світлими очима і кольором шкіри. Класичний перебіг розацеа починається з приливної еритеми — почервоніння шкіри, що триває від кількох хвилин до години. Далі з часом, як і при акне, на шкірі утворюються запальні вузлики, які за відсутності адекватного лікування з часом перетворюються в пустули (гнійні прищі). Причини появи і розвитку розацеа достовірно не відомі. Однак встановлено, що спадковість, неврози і стреси, шкідливі звички, захворювання шлунково-кишкового тракту можуть стати факторами, які посилюють патологічний процес.

Демодекоз - дерматологічне захворювання паразитарної природи, що виникає через надмірне розмноження в сальних залозах та устях волосяних фолікулів кліща виду Demodex folliculorum. Хвороба може з'явитися у людей будь-якого віку на фоні зниженого імунітету, онкологічних і автоімунних хвороб, проблем з шлунково-кишковим трактом, гельмінтозів, вірусних і мікробних захворювань.

Акне
Акне
Розацеа
Розацеа
Демодекоз
Демодекоз

Лікування акнеформних захворювань в клініці Бреннера

Лікування як акне, так  і інших акнеформних захворювань є доволі складним завданням і вимагатиме від пацієнта значної витримки та дисципліни. Терапія завжди проводиться комплексно і направлена на усунення внутрішніх і зовнішніх причин патології. Тому можуть знадобитися додаткові лабораторні дослідження та консультації профільних лікарів. Зазвичай терапія складається з використання зовнішніх засобів, перорального приймання ліків, проведення косметичних апаратних процедур.

Для успішного лікування акнеформних захворювань необхідно користуватися лише спеціальною лікувальною косметикою. Неправильний догляд за запаленою шкірою може тільки ускладнити ситуацію. Лікувальні косметичні засоби – це гелі для вмивання, креми, тоніки, пілінги тощо. Деякі виробники косметики створюють спеціальні антиакне лінійки, які надають шкірі належний догляд та прискорюють процес одужання.

# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30450
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30350
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30500
5 Консультація дитячого лікаря дерматолога 30650
6 Контрольний огляд лікаря30250
# ОдиницяЦіна по прайсу (грн)
1 Лазерне лікування акне (усе обличчя)1 зона1800 990
2 Лазерне лікування акне (окремо: щоки, чоло, підборіддя, скроні)1 зона500
# Вид дослідження (1 ділянка) Тривалість, добиЦіна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10480
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7460
6 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10480
7 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50
# ПроцедураКількістьЦіна, грн
1 Фототерапія акне/гіперпігментації обличчя1 зона1800
2 Фототерапія акне/гіперпігментації щік1 зона1200
3 Фототерапія судин та капілярів обличчя 1 зона1800
4 Фототерапія судин та капілярів щік1 зона1200
5 Фотолікування судин та капілярів носа 1 зона900
6 Фотолікування судин та капілярів (зона 10*10 см )1 зона900
# ПроцедураОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення поверхневих судин, венозних озерець, гемангіом, судинних зірочок, телеангіектазій, ангіом1імп.(від 4імп.) 150 100
2 Лазерне видалення судин на обличчіУсе обличчя2500 1800
3 Лазерне видалення судин на крилах носа1 зона900
4 Лазерне видалення судин (зона 3*3 см) 1 зона700
5 Лазерне видалення судин (зона 5*5 см)1 зона 1200
# ПроцедураОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне шліфування постакне на обличчі (все обличчя)1 зона3500
2 Лазерне шліфування постакне на обличчі (щоки)1 зона3000
3 Лазерне шліфування постакне на обличчі (чоло)1 зона2500
4 Лазерне шліфування постакне на обличчі (скроні)1 зона2500
5 Лазерне шліфування постакне на обличчі (підборіддя)1 зона2000
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Спеціалізований антиакне пілінг-догляд
601250 850

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Часті питання про акнеформні захворювання

Які процеси відбуваються в шкірі при появі акне?
Розвиток акне супроводжується збільшенням продукції шкірного сала, зміною його хімічного складу, ороговінням шкіри, наявністю запального процесу, розмноженням бактерій в шкірі.
Які перші симптоми розацеа?
Почервоніння шкіри в Т-зоні обличчя, утворення стійкої судинної сіточки (купероз), почервоніння і сльозоточивість очей, ущільнення шкіри в місцях запалення.
Які можуть бути ускладнення акнеформних захворювань?
Неправильне лікування розацеа може спровокувати появу абсцесів, інфекційних захворювань шкіри, психологічних проблем, і навіть - погіршення зору. Демодекоз може трансформуватися в бактеріальну інфекцію. При ураженні очей можуть випадати вії.
Чи потрібно дотримуватися дієти при акнеформних захворюваннях?
При демодекозі з раціону виключаються пряні і гострі страви, здобна випічка. При розацеа не рекомендується вживання гострих і кислих овочів, гарячого чаю та кави, цитрусових, солодощів, прянощів, яловичини і морепродуктів.
Додати відгук
На цій сторінці поки немає відгуків. Ви можете бути першим!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01