Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Карта родимок

Карта родимок
Цифрова дерматоскопія - це найсучасніший метод обстеження новоутворень шкіри без будь якого хірургічного втручання. Дерматоскопічне дослідження спрямоване на виявлення процесів злоякісного переродження родимок на ранніх стадіях, коли ще лікування є надзвичайно ефективним, і подальший прогноз для здоров'я - сприятливий.

Кількість випадків раку шкіри неухильно зростає у всьому світі, і в нашій країні зокрема. Так, лише за 2021 рік в Україні було проведено близько 480.000 оглядів, у ході яких було виявлено 1640 випадків меланоми та 24550 випадків інших форм раку шкіри. Більшість із цих пацієнтів не пред'являла жодних скарг, а отже — їм дуже пощастило, бо їм нададуть допомогу і вони будуть жити.

Декілька слів про меланому

Меланома — це дуже агресивна форма раку шкіри, що формується з меланоцитів, пігментних клітин шкіри. У більшості випадків вона виглядає як "дивна родимка" або пляма, що заново з'явилася на шкірі. Це новоутворення швидко збільшується у розмірі та поступово змінює свій колір. Злоякісна родимка може виникнути в будь-якому місці, наприклад, на спині, на волосистій частині голови або на стопах, і навіть під нігтями. З цієї причини самостійно побачити і відстежувати такий елемент іноді буває не так вже й просто.

Головна небезпека меланоми в тому, що на першому етапі вона майже ніяк себе не виявляє: не свербить, не болить і не кровоточить. Тим не менш, навіть у цьому періоді вона схильна до появи метастазів, які через лімфу та кров переміщуються в інші органи та утворюють у них вторинні осередки пухлини.

Картування всього тіла на апараті FotoFinder

На щастя, кожним роком все більше людей усвідомлюють ризики раку шкіри і звертаються до лікаря, а це означає своєчасно вирішені проблеми та врятовані життя. Проте іноді, особливо коли родимок дуже багато (наприклад, 50 і більше) навіть дуже грамотний фахівець не зможе уважно оглянути повністю все тіло. Чому? Пояснюється це просто – йому банально не вистачить людських сил та, можливо, часу. На щастя, тепер цю проблему вирішено за допомогою нових цифрових технологій, що використовують можливості штучного інтелекту (AI).

У нашій клініці для виявлення, ідентифікації та документування родимок дерматологи використовують німецький автоматизований цифровий комплекс FotoFinder. Ця інтелектуальна технологія поєднує фотографування всього тіла в поляризованому світлі з автоматизованим розшифруванням усіх даних. Це дуже полегшує роботу лікаря-дерматолога, а головне — значно підвищує ймовірність виявлення небезпечних новоутворень та пігментних плям, де б вони не знаходилися. Саме тому, якість FotoFinder провідні дерматологи та дермато-онкологи визнають найкращою у світі.

Як роблять карту родимок?

Картування родимок не вимагає від пацієнта жодної спеціальної підготовки. Від початку до кінця вся процедура займає близько 30-40 хвилин.

Спочатку апарат автоматично виконує серію знімків у поляризованому світлі. Для цього пацієнта фотографують у 8 стандартних положеннях тіла, що дозволяє машині відсканувати близько 95% поверхні шкіри. При необхідності лікар може виконати ще кілька додаткових фотографій в ручному режимі. Це робиться на ділянках, що ховаються у великих шкірних складках, наприклад, під молочними залозами або між сідницями.

Потім машина автоматично аналізує всі отримані зображення, і ґрунтуючись на трьох основних критеріях (розмір, форма, колір), підказує фахівцеві на які елементи потрібно звернути особливу увагу. Система автоматично маркує та виводить "підозрілі" зображення на екран монітора. Ці родимки повторно фотографуються, але цього разу, вже за допомогою більш потужного електронного дерматоскопа MediCam 1000. Цей прилад дає можливість отримати яскраві та контрастні фотографії зі збільшенням від 20-ти до 400 разів у якості Full HD.

Всі отримані знімки документуються та надалі зберігаються в надійно захищеній пам'яті машини. При наступних процедурах картування, які проводяться через певний інтервал часу (наприклад, за півроку), машина зможе порівняти нові фотографії зі зробленими раніше. Таким чином FotoFinder знаходить та вказує на новоутворення, що щойно з'явилися, а також наочно та в динаміці показує зміни у всіх раніше існуючих елементах.

Ціна карти родимок та цифрового дематоскопічного дослідження з консультацією лікаря-дерматолога у місті Києві (ст. метро Лівобережна)

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Карта родимок. Часті питання

На які родимки потрібно звертати увагу та як зрозуміти, що з ними щось не так?
Існує ряд ознак неблагополуччя родимки, які не можна ігнорувати. Найбільшу підозру має викликати родимка, що нещодавно з'явилася на незміненій шкірі, має несиметричні чи не чіткі краї та швидко росте. За статистикою, більше 70% випадків меланоми це ось такі нові утворення, а не злоякісна трансформація старої родимки.
Іншими тривожними ознаками є строкатий колір, свербіж або біль, почервоніння чи кровоточивість родимки. Будь-який із перелічених симптомів є серйозним приводом для термінового звернення до дерматолога.
Чи може самостійний огляд шкіри замінити карту родимок?
Так, частково може, і це справді дуже добра справа, особливо якщо хтось допоможе сфотографувати недоступні для самостійного огляду ділянки шкіри. У цьому випадку, при уважному спостереженні, та при порівнянні фотографій, слід шукати "підозрілі" утворення. Якщо такі знайдуться, то їх, звісно, варто показати фахівцю.
Хто входить до групи ризику меланоми?
Насамперед це люди, які мають особисту або сімейну історію раку шкіри, а також пацієнти, які приймають імуносупресивні препарати. Окрім цієї групи, в зоні ризику знаходяться світлошкірі люди, які мають на тілі 50 і більше родимок, особливо якщо розмір деяких з них перевищує 10 мм. у діаметрі. Завершують цей перелік любителі соляріїв та природної засмаги.
Як часто потрібно робити карту родимок пацієнтам із групи ризику?
Представникам групи ризику ми рекомендуємо робити карту родимок 1 раз на рік. Але в кожному конкретному випадку необхідну частоту дерматоскопічного обстеження регламентує лікар.
Додати відгук
Олег (13.07.23) StarStarStarStarStar
Доброго дня, у мене на шкірі тулуба десь 30 або, можливо, навіть трохи більше родимок, і я раніше раз на рік перевіряв їх у свого дерматолога. Він дивився на них своїм звичайним ручним дерматоскопом, щоразу запитуючи: "А ця родимка давно у вас з'явилася?". Останні 2 роки я проводжу карту родимок у цій клініці, у лікаря А.П. Перехрестенко. Після кожного дослідження на цифровому Фотофайндері добре видно появу нових родимок, а також можна відстежити в динаміці зміни всіх старих родимок. Це зовсім інший рівень!
Микола (02.04.23) StarStarStarStarStar
Зробив карту родимок у цій клініці. Не було жодних довгих розмов, розмірковувань та "локшини на вуха" – все чітко, конкретно, швидко. Візуалізація на апараті вражає! Наступного дня на e-mail надіслали документальний звіт на 5 сторінок з розмірами та розширеним описом моїх родимок. Я залишився дуже задоволений, буду рекомендувати!
Євгенія (15.12.22) StarStarStarStarStar
Залишилася дуже задоволена відвідуванням клініки. Робила карту родимок у Алли Василівни — дуже ввічливий, людяний та професійний лікар. Паралельно отримала поради щодо омолодження обличчя та зони декольте. А карту родимок було зроблено швидко і чітко, я такого навіть не очікувала. Загалом враження прекрасне, а мені є з чим порівнювати))).
Марія (26.07.22) StarStarStarStarStar
Зробила карту родимок і залишилася дуже задоволена. До процедури я морально готувалася цілий тиждень, але зрештою все пройшло так швидко, що я навіть не встигла зрозуміти, що все вже позаду. Дякую за професіоналізм та уважність, у вас чудова Клініка та чарівний колектив! Окреме спасибі Андрію Петровичу! Успіхів вам!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)