Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Люмінесцентна діагностика шкіри лампою Вуда

Люмінесцентна діагностика шкіри лампою Вуда

Перш ніж приступити до лікування якогось захворювання його необхідно виявити та ідентифікувати. Це логічне правило відноситься також і до всіх дерматологічних захворювань.

Незважаючи на те, що більшість дерматологічних проблем можна діагностувати за допомогою простого візуального огляду, на їх ранніх стадіях характерні ознаки патології видно далеко не завжди. У такому випадку, а також для ідентифікації багатьох схожих за клінічною симптоматикою патологій шкіри, можуть знадобитися додаткові методи діагностики. Одним із таких методів є люмінесцентна діагностика, що проводиться з використанням лампи Вуда.

Що таке лампа Вуда?

Лампа Вуда була винайдена ще 1903 року фізиком із Балтімора Робертом Вудом. Вперше вона була використана у дерматологічній практиці для виявлення грибкових інфекцій волосся. Сучасна лампа Вуда – це невеликий, безпечний і дуже простий у використанні прилад довгохвильового ультрафіолетового діапазону (довжина хвилі 360-400 нм., так зване "чорне світло"), що випромінюється ртутною лампою високого тиску.

Важливо розуміти, що використовується саме світлове, а не іонізуюче випромінювання. Воно повністю безпечне для здоров'я і не може спричинити опіку, або іншого пошкодження шкіри. Відсутність ризиків та протипоказань до процедури якраз і є однією з головних переваг люмінесцентної діагностики.

Коли проводиться діагностика лампою Вуда?

Під впливом лампи різні патології шкірного покриву підсвічуються різними відтінками. У тому числі, прилад провокує люмінесцентне "свічення" скупчень багатьох мікроорганізмів, що живуть на ній.

У дерматології люмінесцентна діагностика лампою Вуда використовується при:

 • появі ознак будь-яких дерматозів;
 • зараження лишаєм та іншими грибковими чи бактеріальними інфекціями;
 • порушеннях пігментації;
 • ознаках інфекційного ураження волосяного покриву голови, які супроводжуються рясною лупою, свербінням, випаданням волосся;
 • часті запальні процеси, надмірна чутливість або сухість шкіри;
 • для визначення типу шкіри.

Як проводиться люмінесцентна діагностика?

Діагностика потребує деякої попередньої підготовки. За кілька днів до процедури необхідно відмінити використання будь-яких препаратів, що наносилися на шкіру або волосся. Вони також можуть викликати флуоресцентну підсвітку і таким чином стати причиною помилкових результатів.

Перед діагностикою шкіра очищується. Потім дерматокосметолог закриває джерела освітлення в кімнаті (у приміщенні має бути темно) та прогріває лампу протягом кількох хвилин. Лікар проводить лампою над шкірою на відстані 15-20 см. Огляд невеликої ділянки зазвичай займає не більше кількох хвилин.

Лампа Вуда
Люмінесцентна діагностика різнокольорового лишаю
Лампа Вуда
Огляд шкіри голови під лампою Вуда

Діагностика в ультрафіолетових променях

Принцип роботи лампи Вуда ґрунтується на виявленні певних утворень на шкірі, які під впливом ультрафіолетових променів підсвічуються різними контрастними відтінками. Яскрава флюоресценція здорової шкіри відсутня (здорова шкіра підсвічується матовим біло-блакитним відтінком), тому реакція світовий відгук виникає тільки проблемних ділянках. Метод дуже простий та зручний для лікаря і пацієнта.

Світіння різного кольору відповідатиме різним захворюванням:

 • світло-фіолетовим підсвічується тонка, чутлива шкіра;
 • яскраво-синім – суха шкіра;
 • червоно-коричневим – пігментація;
 • жовтим - комедони та акне;
 • смарагдовим – стригучий лишай;
 • мідно-оранжевим та світло-жовтим – висівковий лишай;
 • коралово-червоним або цегляно-червоним – еритразму;
 • жовто-зеленим – псевдомонадна інфекція.
 • зеленим – грибкові ураження;
 • червоним – купероз.

Ціна дослідження лампою Вуда та консультації лікаря-дарматолога в місті Києві (ст. метро Лівобережна)

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря-трихолога30600
6 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
7 Контрольний огляд лікаря30300
8 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
9 Довідка для відвідування басейну20300

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Люмінесцентна діагностика. Часті питання

У чому полягає користь люмінесцентної діагностики?
Ультрафіолетові промені не проникають у глибокі шари шкіри, підсвічуються лише епідерміс та поверхневої структури дерми чи волосся. Але навіть така неглибока діагностична візуалізація дозволяє фахівцеві побачити те, що неозброєним оком помітити неможливо. Використовуючи лампу Вуда, можна діагностувати захворювання шкіри, волосся, брів, вій, нігтів. З її допомогою можна визначити як патології, так і діагностувати загальний стан шкіри.
Які протипоказання до процедури?
Єдине протипоказання – наявність на шкірі відкритих ран чи глибоких саден. У решті випадків обстеження є рекомендованим та безпечним для пацієнта.
Як записатись на люмінесцентну діагностику?
Необхідність проведення люмінесцентної діагностики визначає лікар дерматовенеролог. Для запису на консультацію до лікаря-дерматолога Клініки лікаря Бреннера, залишіть заявку на сайті або зв'яжіться з нами за номерами (050) 280-82-69, (044) 33-99-330, (095) 281-92-46, (068) ) 127-15-01.
Додати відгук
Катя (09.03.23) StarStarStarStarStar
Діагностику лампою Вуда проводила Наталя, перш ніж призначити лікування від акне. Вугрі світилися жовтим кольором і мали моторошний вигляд! Я рада, що вдалося їх позбутися! У Наталії Анатоліївни легка рука, вона чудовий дерматокосметолог. Усім рекомендую!
Адміністратор BrennerClinic
Катерино, дякуємо Вам за такий позитивний відгук! Нам приємно, що Ви знайшли час і поділилися своїми враженнями про процедуру і прийом у Наталії Анатоліївни! Ми раді, що лікар допомогла Вам позбутися вугрів! Тепер не забувайте про профілактичні доглядові процедури, щоб підтримувати шкіру в належному стані. Будемо раді бачити Вас знову! Приходьте!
Євген (10.02.23) StarStarStarStarStar
Дуже швидкий, недорогий і нетравматичний метод діагностики. Стикаюся з ним уже не вперше. Ефективна процедура!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Євгене! Дякуємо Вам за відгук про люмінісцентну діагностику. Процедура дійсно має невисоку вартість і повністю безпечна для шкірного покриву, тому має великий попит серед пацієнтів. Будемо раді бачити Вас на повторній діагностиці та профілактичних прийомах у нашій клініці!
Микола Федорчук (17.01.23) StarStarStarStarStar
Андрій Петрович проводив таку діагностику, коли я звернувся в клініку з грибком. Пройшло все швидко, відчуттів не було ніяких взагалі, ціна люмінесцентної діагностики невелика. Було видно, як грибок підсвічувався зеленуватим відтінком.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Миколо! Дякуємо Вам за вибір нашої клініки і позитивні висловлювання про діагностику лампою Вуда. Раді, що були Вам корисні. Процедуру часто проводять під час діагностики грибка нігтів, шкіри та волосся. Завдяки своїй ефективності та низькій ціні, вона дуже популярна. Будьте здорові та бережіть себе!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)