Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Догляд за операційною раною після малої електрохірургічної операції

Догляд за операційною раною після малої електрохірургічної операції

Що таке мала елекрохірургічна операція?

Малі електрохірургічні операції, що проводяться у клініці лікаря Бреннера – радіохвильове видалення та діатермокоагуляція, являють собою методи видалення патологічних утворень шкіри з використанням високочастотного електроструму. Вони дозволяють безкровно розсікати шкіру та видаляти патологічні утвори.

Операційна рана – це травма шкіри, що виникла в наслідок електрохірургічного лікування або внаслідок хірургічної обробки рани. Операційну рану в кінці втручання, закривають пов'язкою або стерильним пластиром, і вона повинна залишатися закритою для довкілля якнайменше протягом 24-48 годин.

Чого не можна робити після операції?

Існує ймовірність, що не до кінця загоєна рана на шкірі може травмуватися, чи навіть розкритися, що призведе до подовження терміну одужання. Тому необхідно уникати натирання рани та натискання на неї.

З цієї ж причини, особливо коли післяопераційна рана розміщена на рухомих поверхнях, її потрібно тримати вільною від зайвого напруження.

У перші 2 тижні варто запобігати фізичних навантажень, підйому важких предметів тощо. Ходити у лазню, приймати ванну та купатися у басейні чи природних водоймах дозволяється тільки після остаточного загоєння ран(и)!

Домашній догляд за післяопераційною ранкою.

При домашньому догляді операційна рана вимагає дотримання правил гігієни та спокою. Необхідно тримати рану чистою та, по можливості закритою до того часу, поки поверхня рани залишається вологою. Накладену на рану пов'язку (стерильний пластир) можна міняти, якщо через неї проникла кров або якщо пов'язка забруднилася чи намокла. При заміні, на рану накладають новий стерильний пластир або пов'язку таким чином, щоб її клейка частина приклеїлася до здорової шкіри, а пов'язка або тампон на пластирі знаходилися безпосередньо на рані. Не варто змінювати ранову пов'язку без необхідності!

Для самостійного медикаментозного лікування/догляду за раною потрібно знати, що воно буде різним упродовж процесу загоєння. Виділяють 3 послідовних та безперервних фази загоєння операційної рани.

Приведена нижче тривалість кожної фази є індивідуальною, оскільки вона залежить від глибини та об'єму втручання, а також від регенераторних спроможностей організму:

 • запальна (судинна), триває перші 1-3 дні;
 • регенераційна (відновлювальна), з 2-го по 8-10 день;
 • епітелізаційна (заповнення дефекту шкіри), орієнтовно з 8-го по 15 день.

У запальній фазі загоєння, у перші 3 доби дозволяється обробка рани водорозчинними антисептиками такими як Бетадин, Хлоргексидин, Декасан. У фазі регенерації, починаючи з 3-ї доби, застосовуються гіперосмолярні водорозчинні мазі такі як Бетадинова мазь, Офлокаїн, Мірамістин, Діоксизоль, Левомеколь, Левосин. У фазі епітелізації, коли певерхня рани вже буде повністю сухою, застосовуються препарати, що стимулюють відновлення тканин: Пантестин, Метилурацил, Солкосерил, Бепантен. Якщо епітелізація рани відбувається на відкритій ділянці тіла, то необхідно протягом місяця використовувати фотозахист, накшталт крему з високим вмістом SPF, краще не менше ніж 30-50 од. (наприклад, Bioderma).

Коли потрібно зв'язатися з лікарем?

У лікарській практиці, хоч і рідко, але трапляються випадки, коли "щось пішло не так". Такими неприємними явищами можуть бути:

 • місцеве стійке почервоніння, набряк чи біль;
 • не звичайне збільшення кількості рідкого, кровавого чи гнійного виділення з рани;
 • загальна слабкість чи підйом температури вище 37,5*С;
 • значно довший, ніж очікувалося, період загоєння.

Потрібно також мати на увазі, що навіть після повного загоєння, поверхня шкіри на місці видалення може залишатися досить чутливою. Тому намагайтеся запобігати її натирання тісною одежею та обмежуйте контакт із речами виготовленими із вовняних чи синтетичних тканин.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Контрольний огляд лікаря30300
5 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Радіохвильова вапоризація у паховій зоні1 утвореннявід 650
5 Радіохвильова вапоризація на обличчі, шиї, статевих губах, крайній плоті та анальній зоні1 утвореннявід 850
6 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
7 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Догляд за операційною раною. Часті питання

Як прискорити загоєння операційної рани?
Швидкість загоєння будь-яких травм, у тому числі операційних, в першу чергу залежить від загального стану імунітету. Щоб його покращити, ми рекомендуємо наступне:
 • • повноцінне харчування з достатньою кількістю поживних речовин, клітковини та вітамінів;
 • • підтримувати чистоту рук та тіла;
 • • місцеві антисептики та протизапальні препарати запобігають інфікуванню та/або запаленню рани, але в жодному разі не призначайте їх собі самостійно;
 • • прогулянки на свіжому повітрі сприятливо позначаться на функціях дихання та кровообігу, підвищать загальний тонус організму.
Скільки днів потрібно, щоб рана повністю загоїлася?
Процес регенерації будь-якої рани починається вже на другу добу після травми. Однак тривалість загоєння завжди залежить від виду (різана, опікова, рвана, укушена...), розміру травми, віку пацієнта, загального стану організму. Не ускладнені рани, як правило, відновлюються протягом 3-8 тижнів. Якщо рана не гоїться довше 2 місяців, вона вважається хронічною.
Додати відгук
Дар'я (14.02.23) StarStarStarStarStar
Велика щира подяка лікарю дерматовенерологу Перехрестенко Андрію Петровичу! Видаляла в нього кілька великих фібром на животі. Місця видалення лікар заклеїв пластиром, який не можна було знімати добу-дві. Також рекомендував обмежити фізичні навантаження, походи в басейн, прийняття ванни. Наразі все добре, від ранки не залишилося й сліду. Дякую Вам!
Адміністратор BrennerClinic
Дар'я, дякуємо за такий докладний відгук. Не можна не погодитися з тим, що в Андрія Петровича золоті руки! Ми дуже раді, що Ви старанно виконували всі його рекомендації, і зараз насолоджуєтеся повністю здоровою шкірою. Будемо раді бачити Вас на наших косметологічних процедурах. Приходьте до нас на консультацію, і наш дерматокосметолог підбере саме те, що Вам потрібно!
Олег (10.02.23) StarStarStarStarStar
Видалення пройшло без ускладнень. Доглядав точно, як рекомендував лікар. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Олеже, дякуємо Вам за відгук. Для нас важливо, що Ви дотримувалися рекомендацій лікаря після видалення. Бажаємо Вам здоров'я і чекаємо на профілактичних оглядах!
Катерина (25.01.23) StarStarStarStarStar
Мене турбувала родимка на обличчі. Виглядала негарно, тональним кремом повністю замаскувати не вдавалося. Під "справжній" ніж іти було страшно, знайомі порекомендували радіохвильове видалення. "Міні" операція пройшла швидко і безболісно, лікар залишила цілу низку рекомендацій щодо догляду за місцем видалення. Я усе старанно виконувала, зараз на обличчі залишився лише крихітний слід. Дякую лікарю і клініці за допомогу!
Адміністратор BrennerClinic
Катерино, дякуємо за відгук. Здоров'я пацієнтів дуже важливе для нас, тому лікар завжди залишає максимум рекомендацій щодо догляду за місцем видалення. Ми раді, що Ви їх виконували. Бажаємо Вам міцного здоров'я і чекаємо Вас у гості!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)