Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Себорейний кератоз

Себорейний кератоз

Себорейний кератоз (keratosis seborrhoicum), синоніми: кератопапілома, себорейне зроговіння, стареча бородавка – це доброякісне епідермальне новоутворення, яке складається з ороговілих клітин поверхневого шару волосяного фолікула.

Себорейна кератома – набута пухлина, яка зустрічається переважно у людей старше 45-50 років. Спочатку утворення проявляється у вигляді жовто-коричневої невеликої плями на шкірі обличчя та/або тулуба. Далі на цих плямах поступово утворюються лусочки, які склеюються липкою речовиною і відносно легко видаляються. З'явившись елемент поступово збільшується в розмірі, підноситься над рівнем шкіри, а згодом ще й набуває більш темного забарвлення.

Причини розвитку та види себорейної кератоми

Сучасна медицина не може вказати на точну причину розвитку себорейної кератоми. Але більшість вчених та медиків вважають, що захворювання розвивається через вікові зміни в організмі та гормональні порушення. Також свій внесок вносить генетична схильність до розвитку себореї, часте перебування під ультрафіолетом, постійні стресові ситуації, недостатня кількість в організмі вітаміну С.

Існує ряд різновидів себорейного кератозу:

- плаский – темна пляма з чітко окресленими межами;

- запальний – спостерігається набряк на місці утворення, можливі крововилив чи лущення;

- аденоїдний – наявність великих бляшок, які можуть тріскатися;

- папульозний – наявність виступаючих папул (вузликів);

- штукатурний – поява білих утворень, частіше зустрічається на гомілках.

Себорейний кератоз
Себорейний кератоз
Себорейний кератоз
Себорейний кератоз на спині

Себорейний кератоз зазвичай не перероджується в злоякісну пухлину. Якщо ж такий процес все таки відбувається, в області новоутворення спостерігається свербіж, печіння, больові відчуття, поява виразок. Ймовірність виникнення злоякісної пухлини збільшує постійне потрапляння на елемент сонячних променів. В такому випадку себорейна кератома трансформується в базаліому.

Лікування себорейного кератозу в клініці Бреннера

Видалити лускату поверхню з початкової кератоми можна використовуючи креми та мазі із вмістом молочної або саліцилової кислот, але така терапія не зупиняє її подальший розвиток. Новоутворення необхідно видалити повністю, і зробити це можна за допомогою рідкого азоту, радіохвильовим (електрохірургічним) методом, а також за допомогою лазера. Лазерна деструкція себорейної кератоми є найбільш сучасним, безболісним і безкровний методом, не залишає раневих поверхонь і не вимагає догляду. При видаленні себорейної кератоми рідким азотом на шкірі утворюється опік і шкіра може покритися пухирями, тому цей спосіб не прийнятний.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лазерне видалення новоутворень та косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення себорейних кератомдо 3 мм500
2 Лазерне видалення себорейних кератомот 3 до 10 мм750
3 Лазерне видалення себорейних кератомвід 10 до 20 мм1000
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
5 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
6 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
7 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
8 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
9 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
10 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Себорейний кератоз. Часті питання

Як виглядає себорейний кератоз?
При розвитку себорейного кератозу на шкірі утворюється коричнева або жовта пляма круглої або овальної форми, яка поступово збільшується в розмірі, темніє, стає більш щільною, покривається кірочками, лусочками, на ній утворюються тріщини. Розмір новоутворення найчастіше варіюється від 2 мм до 2 см.
Який лікарлікує себорейний кератоз і які аналізи потрібні?
Діагностикою та лікуванням себорейного кератозу займається дерматоонколог. Діагноз визначається після візуального огляду і проведення дерматоскопічного дослідження. Найбільш ефективний метод лікування себорейної кератоми - лазерне видалення.
В якому віці частіше з'являються себорейні кератоми?
За статистикою, себорейні кератоми є на тілі 80-90% відсотків людей, вік яких перевищує 50 років. Іноді ці новоутворення зустрічаються на шкірі молодих людей і навіть дітей.
Які ділянки тіла не вражає себорейний кератоз?
Себорейні кератоми не з’являються на стопах і долонях.
Які фактори ризику розвитку захворювання?
На розвиток себорейного кератозу може вплинути спадковість, часті інсоляції, мутації фібробластів шкіри. Також захворювання може розвинутися на тлі зниження імунітету внаслідок прийому гормональних препаратів або глюкокортикостероїдів, раку крові, молочної залози, шлунка.
Додати відгук
Андрій (20.02.23) StarStarStarStarStar
Хочу висловити подяку Андрію Петровичу за надану мені допомогу. Спокійний і компетентний лікар, справжній професіонал. Відповів на мої навіть найбезглуздіші запитання, приділив максимум уваги. Саме видалення провів швидко і точно. Не було ні крові, ні опухлості. Усім рекомендую!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Андрію! Ваш відгук - найкраща оцінка якості роботи Андрія Петровича. У лікаря понад 28 років досвіду роботи і, відповідно, дуже високий рівень компетенції та відмінні навички спілкування з пацієнтами. Ми раді, що Вам сподобалося, як було проведено процедуру. Зайдіть до нас через півроку на профілактичний огляд і постарайтеся регулярно оглядати шкіру на наявність новоутворень самостійно. Всього Вам найкращого і будьте здорові!
Борис (13.10.22) StarStarStarStarStar
Висловлюю величезну подяку Андрію Перехрестенко за якісну роботу. Від кератоми не залишилося й сліду. До цього використовував різні мазі, креми, таблетки - результату не було. Лазер впорався із завданням на всі 100%!
Администратор BrennerClinic
Доброго дня, Борисе! Дякуємо за відгук і довіру нашому фахівцеві. Будьте здорові!
Лариса (13.06.22) StarStarStarStarStar
Видаляли чоловікові у клініці кератому. Маніпуляцію проводила Ткаченка Римма Петрівна. Дуже досвідчений лікар та прекрасна людина. Чоловік майже все життя працював під відкритим сонцем, у нього засмагла шкіра. На думку лікаря, саме це стало головною причиною утворення себорейного кератозу. Пухлина з'явилася на плечі. Видаляли радіохвильовим методом. Зараз залишилася лише невелика пляма. Дякую лікарю за кваліфіковану допомогу.
Администратор BrennerClinic
Доброго дня, Ларисо! Дякуємо Вам, що знайшли час поділитися враженням про роботу Римми Петрівни. Дуже раді, що Вам із чоловіком усе сподобалося. Бережіть себе і намагайтеся захищати шкіру від ультрафіолету, особливо в періоди найбільшої сонячної активності! Чекаємо Вас із чоловіком через півроку на профілактичний огляд. Будьте здорові!
Андрій (19.07.21) StarStarStarStarStar
Хочу висловити подяку лікарю дермато-онкологу Драгановій Наталі Анатоліївні за безболісне видалення кератоми на щоці. Незважаючи на невеликий розмір і мій вже літній вік, новоутворення мене дуже бентежило. Крім того, я знаю, що така нешкідлива на перший погляд пляма може перетворитися на небезпечну пухлину. Видаляли радіохвильовим ножем. Лікар використовувала місцеву анестезію. Під час процедури не було ні крові, ні болючих відчуттів. Після видалення Наталія Анатоліївна дала рекомендації щодо догляду за місцем, де була кератома. У клініці був уперше. Порадила донька, бо ходить до вас на різні косметологічні процедури. Усе зробили на професійному рівні. Ще раз дякую!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Андрію! Дякуємо Вам за добрі слова. Так приємно, що Ви залишилися задоволені першим відвідуванням нашої клініки. Наталія Анатоліївна уважний і компетентний лікар. Ми раді, що видалення кератоми пройшло швидко, безболісно і результативно. Спасибі, що обрали нас, ми цінуємо Вашу довіру і намагаємося бути кращими! Завжди раді бачити Вас і Вау доньку Наталію в стінах нашої клініки.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Леонід (02.08.20) StarStarStarStarStar
Добрий день. Мені 58 років, звуть мене Леонід. Рік тому на руці утворилася жовто-коричнева пляма. Згодом вона почала збільшуватися у розмірах, вкрилася лусочками та потемніла. Звернутися до лікаря вмовила дружина. Вона прочитала, що новоутворення може стати злоякісним, особливо якщо воно знаходиться на ділянці шкіри, на яку потрапляє ультрафіолет. Записався на консультацію до головного лікаря клініки – Перехрестенко А. П. Лікар мене уважно вислухав, роздивився пухлину (спочатку візуально, потім за допомогою спеціального апарату) та діагностував себорейний кератоз. Сказав, що новоутворення доброякісне та підлягає видаленню. І запропонував декілька варіантів – видалити лазером чи радіохвильовим ножем. Все ж таки зупинилися на першому методі. Процедура тривала недовго. Я не відчув болю завдяки місцевій анестезії. Дякую лікарю за надане лікування!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Леоніде! Дякуємо Вам за високу оцінку роботи Андрія Петровича і нашої команди. Бажаємо здоров'я Вам і Вашим близьким! Заходьте до нас періодично, щоб ми могли тримати під контролем стан Вашої шкіри. З огляду на вік, це необхідно для підтримки Вашого здоров'я на якісно високому рівні.
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)