Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Ботулінотерапія - ін'єкції краси в сучасній косметології

Ботулінотерапія - ін'єкції краси в сучасній косметології

Ботокс це...

Ботулінотерапія, або як ще іноді кажуть Ботокс (у даному контексті Ботокс, це збірна назва всіх препаратів на основі ботулотоксину А) — мабуть найпопулярніша в усьому світі ін'єкційна косметологічна процедура. Найважливіша мета ботулінотерапії — швидке та ефективне омолодження шляхом усунення видимих зморшок. У свою чергу, корекція небажаних зморшок досягається шляхом розслаблення підшкірних м'язів внаслідок прицільного введення в них суворо вивірених доз препарату, основною речовиною якого є ботулінічний токсин типу А (БТА).

Окрім усунення мімічних та динамічних зморшок, у косметологічних клініках Києва уколи Ботокс застосовуються для зменшення надмірної пітливості, а також для корекції ясенної (гінгівальної) посмішки, несиметричної посмішки, нерівної лінії губ, а також для лікування гіпертонусу жувальних м'язів та поверхневих м'язів підборіддя та шиї. Залежно від індивідуальних біологічних особливостей пацієнта, а також від вибраного препарату, ефект від процедури в середньому зберігається протягом 3-6 місяців.

Як діє Ботокс?

Не секрет, що ботулотоксин є найсильнішим у природі нейротоксином — продуктом життєдіяльності бактерій Clostridium botulinum. У лікарських препаратах використовується лише нейротоксин типу А, що виробляється шляхом очищення первинного ботулінічного токсину від інших білкових домішок.

Білкові молекули БТА блокують передачу нервового імпульсу до м'яза безпосередньо у синапсі (на нервовому закінченні), що призводить до послаблення тонусу цілого м'яза або окремих його порцій. Це, у свою чергу, створює тимчасовий ефект розслаблення групи м'язів, чи на один м'яз, або навіть на окрему його частину у цій локальній зоні.

Основна перевага методики у відносній простоті і в тому, що бажаний омолоджуючий чи лікувальний ефект, настає в найкоротші терміни. Крім цього всі якісні та високоочищені препарати практично не викликають алергічних реакцій та звикання, а також після застосування не мають реабілітаційного періоду.

Коротка історія ботулінотерапії

У медицині препарати на основі ботулотоксину А з успіхом використовуються починаючи ще з 1960-х років, наприклад в офтальмології, для лікування блефароспазму, а також косоокості, при якому необхідно відновити функціональний баланс між м'язами-антагоністами, що рухають очне яблуко. Крім цього, препарати на основі БТА часто використовуються ортопедами та невропатологами для усунення гіперактивності поперечно-смугастої мускулатури, лікування мігрені та різних больових синдромів спастичного характеру.

В естетичній медицині препарат з оригінальною назвою "Ботокс" (BTXA) успішно використовується з 1989 року: спочатку для усунення зморшок, а потім і для багатьох інших цілей, про які згадувалося вище. Після цього, вже в наступні кілька років, багато інших компаній у різних країнах зареєстрували свої препарати на основі БТА. Наразі популярність методики настільки велика, що у США щонайменше 9 мільйонів людей щорічно вдаються до ботулінотерапії.

Куди зазвичай колять Ботокс?

Найчастіше препарати ботоксу вводяться у верхню третину обличчя — в області міжбров'я, чола та зовнішніх куточків очей. Для середньої та нижньої третини обличчя препарати на основы ВТА використовуються дещо рідше. Крім того, уколи ботокса виконуються в область шиї та декольте для усунення вертикальних тяжів (вікових зморшок), а також у зони пахв, стоп та долонь для зменшення проявів надмірної пітливості.

Ботокс для обличчя

Ми щоразу вважаємо важливим донести до наших пацієнтів, що в естетичній косметології ін'єкції Ботокса не повинні застосовуватися просто «за побажанням» пацієнта, тим більше коли йдеться про обличчя. На нашу думку, ботулінічний токсин можна і потрібно застосувати виключно за медичними показаннями. До таких показань належать:

  • Яскраво виражені статичні та динамічні зморшки;
  • Виправлення несиметричних контурів або рис обличчя;
  • Корекція ділянок шкіри обличчя, що провисають.

Найчастіше лікарі нашої клініки займаються виправленням глибоких мімічних зморшок, які є наслідком гіпертонусу підшкірних м'язів обличчя. Зазвичай такі зморшки виникають на лобі, над переніссям між бровами, у куточках очей, у носогубному трикутнику.

Поширені зони застосування препаратів ВТА на обличчіПоширені зони застосування препаратів ВТА на обличчі

Залежно від локалізації та ступеня вираженості зморшок виконуються точкові ін'єкції певного препарату ВТА у проблемні зони, точніше у конкретні м'язи під цими зморшками. Після цього, як правило, протягом наступних 7-12 днів відбувається поступове розгладжування зморшок і настає видиме омолодження шкіри обличчя.

Найбільш популярні препарати для ботулінотерапії: Ботокс, Диспорт, Ксеомін

Ботокс, Диспорт і Ксеомін — найвідоміші препарати для проведення ботулінотерапії у косметології, які добре себе зарекомендували та перевірені часом. Всі три перераховані бренди, є високо-очищеним ботулотоксином типу А, а основна відмінність між ними — здебільшого тільки у виробнику та стандартних дозуваннях. Ботокс виробляється американською компанією Allergan, Диспорт — французькою фірмою Ipsen, а Ксеомін — німецьким фармацевтичним концерном Merz Pharmaceuticals GmbH.

І все ж: чи є між ними істотні відмінності? Це відмінний розрахунок одиниць препарату і різні трохи різна швидкість реакції зморшок на ін'єкцію. Який саме препарат більше підійде пацієнтові вирішує лікар-косметолог перед процедурою.

Ціна ін'єкцій ботоксу, у першу чергу залежить від типу та необхідної кількості препарату. Тому для різних зон вона різна і вказана в прайсі клініки, відразу за цією статтею.

Як проводиться процедура ботоксу на обличчі?

Щоб виконати ін'єкцію ботокса, лыкар дермато-косметолог розводить ампулу сухого препарату Диспорт, Ксеомін або Ботокс безпосередньо перед процедурою за допомогою фізіологічного розчину. Процедура введення ботоксу проводиться спеціальним інсуліновим шприцом з точною шкалою та дуже тонкою голкою . Дозування підбирається індивідуально, у залежності від выку пацыэнта, вираженості зморшок та глибини заломів на шкірі.

Укол краси (ботокс) виконуються на працюючій м'язі. Для цього косметолог просить пацієнта насупитися, потім розслабити шкіру, після чого уводить речовину. Введення препарату досить комфортне, тому анестезія використовується рідко (найчастіше потрібно в зонах пахв, долонь і стоп).

Ін'єкція проти зморшок відноситься до категорії так званих «процедур обідньої перерви», так як займають зовсім небагато часу і не вимагають періоду реабілітації. Після ін'єкції на шкірі відсутні будь-які видимі пошкодження. Можливо лише легке почервоніння, що зазвичай проходить хвилин за 30 (в залежності від чутливості шкіри).

Ботокс: протипоказання і обмеження

На результати корекції зморшок препаратами ботоксу не впливають ані сонячні промені, ані температура повітря. Ось чому ботулінотерапію обличчя можна проводити в будь-яку пору року. Серед протипоказань до ін'єкцій ботокса в медичному центрі відносяться будь-які запальні захворювання в гострій формі, підвищений артеріальний тиск, вагітність чи годування грудьми, алергічні реакції на компоненти препарату, проходження курсу антибіотиків, рухові розлади, наявність проблем зі згортанням крові, а також нещодавнє отримання важких травм (інсульт, струс мозку).

Теоретично уколи краси, щоб прибрати зморшки на обличчі, за медичними чи косметологічними показаннями можливо проводяти починаючи з 20-річного віку, але ми, як вже було сказано вище, рекомендуємо не поспішати з початком їхнього застосування і починати якомога пізніше. Максимальних вікових обмежень до проведення ін'єкцій ботулотоксину не існує.

Проте треба мати на увазі певні обмеження після уколу: протягом декількох днів необхідно виключити інтенсивні заняття спортом та не вживати алкоголь.

Ботулінотерапія обличчя: скільки зробити уколів?

Ін'єкції ботулотоксину для усунення мімічних зморшок обличчя проводяться не частіше, ніж один-два рази у рік. Тривалість результату ботулінотерапіі для зменшення проявів гіпергідрозу в області пахв - також від 8 місяців до року.

Зазвичай початковий ефект настає вже на 4-5 день після процедури, остаточний результат можна оцінити через 14 днів. Якщо терапія проводилася в нижній третині обличчя, то результати будуть найкращими вже за 2-3 тижні.

Ботулінотерапія
Результат 1
Ботулінотерапія
Результат 2

Ціна ін'екцій ботоксу препаратами: Ботокс, Диспорт, Ксеомін у Клініці лікаря Бреннера, Київ, Лівобережна

# Ін'єкційні методикиОдиницяЦіна, грн
1 Ботулінотерапия (Диспорт, Франція/Ксеомін, Німеччина)жін. / 1 зона3000
2 Ботулінотерапия (Диспорт, Франція/Ксеомін, Німеччина)чол. / 1 зона3900
3 Ботулінотерапия (3 та більше зон), Диспорт - Франція / Ксеомін - Німеччинажін. / 1 зона3000 2800
4 Ботулінотерапия (3 та більше зон), Диспорт - Франція / Ксеомін - Німеччиначол. / 1 зона3900 3700
5 Ботулінотерапія (Нейронокс, Корея)жін. / 1 зона2800
6 Ботулінотерапія (Нейронокс, Корея)чол. / 1 зона3700
7 Ботулінотерапія (3 і більше зон), Нейронокс, Кореяжін. / 1 зона2800 2600
8 Ботулінотерапія (3 і більше зон), Нейронокс, Кореячол. / 1 зона3700 3500
9 Знеболювальний крем-анестетик; включений до процедури - безкоштовно1 зона150

© Автор: Лікар-дерматокосметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій Білоус Алла Василівна

Поширені запитання про ботулінотерапію

Яким чином і коли препарат виводиться з організму?
Препарат виходить з організму природним шляхом. Він діє тільки в зоні його введення протягом 4 годин після уколу. Потім фільтрується нирками і виводиться з організму.
Чи можлива алергія на ботокс?
Алергічна реакція на ботулотоксин типу А мінімальна. Але бувають випадки рідкісної індивідуальної непереносимості препарату.
Чи потрібна підготовка до процедури?
Основна підготовка до процедури - це відвідування консультації лікаря-дерматокосметолога, який складе план лікування і переконається у відсутності протипоказань.
Що потрібно робити відразу після ін'єкцій ботокса?
- погримасничати, намагаючись максимально задіяти м'язи в ділянці ін'єкцій; - не приймати горизонтального положення протягом 4-5 годин після процедури; - охолодити зони ін'єкцій (можна за допомогою льоду) для запобігання утворенню набряків; - не терти, чіпати руками місце уколів протягом 2 днів; - виключити використання косметики протягом 2 днів після процедури; - відмовитися від відвідування басейнів, лазень, саун, солярію протягом 2 тижнів; - не використовувати фен для сушіння волосся 3 дні після процедури; - уникати сильних фізичних навантажень мінімум 2 дні після ін'єкцій; - зменшити споживання алкоголю протягом 2 тижнів; - не приймати ліки, які знижують згортання крові.
Додати відгук
Ірина С. (08.04.23) StarStarStarStarStar
Не перший рік обслуговуюся в клініці лікаря Бреннера - це одна з моїх улюблених косметологічних клінік! До цього зверталася за послугами до величезної кількості косметологів. Зараз мене влаштовує дерматокосметолог Марина. Я повністю задоволена якістю наданих послуг і результатами процедур. Звернутися в клініку мені порадила колега. Я шукала фахівця, з яким було б нестрашно спробувати ботулінотерапію. Марина дуже грамотна, працює сертифікованими препаратами, відповідає на запитання, цікавиться самопочуттям. Тепер буду ходити тільки до неї.
Богдана (29.11.22) StarStarStarStarStar
Ходжу до Ірини регулярно вже 3 роки на уколи ботокса. У мене досить рано, у 33 роки, почали проявлятися ознаки старіння. Зараз мені майже 40, до косметологів я звернулася не одразу. Не один рік рятувалася кремами. Але саме завдяки ботулінотерапії моя шкіра зараз виглядаэ на 25! Жодні, навіть найкращі креми, не дадуть такого результату, як ботокс! Так би мовити, результат на обличі!
Адміністратор BrennerClinic
Богдано, спасибі за те, що довіряєте нам свою шкіру вже протягом 3 років! Це дуже цінно! Нам дуже приємно, що Ви задоволені результатами ботулінотерапії! Навіть хороші креми не завжди дають необхідний ефект, тому ін'єкційні методики - справжній порятунок для багатьох людей, які не хочуть звертатися до пластичної хірургії.
Ангеліна (04.10.22) StarStarStarStarStar
Регулярно приходжу колоти ботокс у Brenner Clinic. Усі супер, дівчата працюють чудові. Вартість ботулінотерапії повністю окупається результатами. Рекомендую!
Адміністратор BrennerClinic
Ангеліно, дякуємо за гарні слова. Раді, що витрачені на ботулінотерапію кошти повністю окупилися. До скорої зустрічі!
Христина (17.08.22) StarStarStarStarStar
На ботокс прийшла вперше і зовсім не знала чого чекати. Коли справа доходить до шкіри обличчя, я завжди дотримувалася мінімалізму – мінімум косметики та доглядових процедур. Тож для мене це був непростий крок. Процедуру проводила Наталія Драганова. Попередньо було проведено консультацію. Лікар чудово обізнана про особливості процедури та виділила достатньо часу, щоб пояснити мені всі нюанси. Зараз я рада, що наважилася на цей крок. Мені 45 років і шкіра вже помітно в'яне. Але в мене завжди було якесь відторгнення від подібних процедур і навіть зневага до жінок, які їх роблять. Зараз, дивлячись на себе в дзеркало, розумію, що була неправа. Мені тепер більше подобається своє відображення у дзеркалі. Навіть чоловік звернув увагу і тепер постійно робить компліменти. Жінкам, які досі не наважуються на цей крок, раджу таки спробувати. Ви не пошкодуєте!
Адміністратор BrennerClinic
Шановна Христина! Дякуємо за детальний відгук. Дуже приємно отримувати такий зворотний зв'язок! Раді, що Ви на своєму досвіді переконалися, що ботокс - це безпечно і ефективно, і тепер можете рекомендувати процедуру іншим жінкам. Будемо раді бачити Вас знову!
Олександра (15.01.21) StarStarStarStarStar
Хочу поділитися своїм досвідом проходження ботулінотерапіі Brenner Laser Clinic. Мені 37 років, до проходження процедури були сильно виражені мімічні зморшки на лобі, між бровами і навколо очей. Косметолог використовувала ін'єкції Диспорта французького виробництва. Процедура проходила традиційно на робочий м'яз. Ніяких ускладнень не виникло. Шкіра у мене не особливо чутлива, тому не було навіть почервоніння. Від клініки залишилося хороше враження.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Олександро! Дякуємо Вам за відгук! Дуже раді, що Ви залишилися задоволені результатом ботулінотерапії! Рекомендуємо Вам також спробувати наші інші ін'єкційні та доглядові процедури - біоревіталізацію, карбоксітерапію, очищувальний догляд за чутливою шкірою обличчя. Будемо раді зустрічі з Вами знову!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)