Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 17.00

Ботулінотерапія - ін'єкції краси в сучасній косметології

Ботулінотерапія - ін'єкції краси в сучасній косметології

Ботулінотерапія - мабуть найбільш поширена у всьому світі ін'єкційна косметологічна процедура. Препарати ботулотоксину типу А блокують нейронно-м'язовий зв'язок, що призводить до розслаблення групи поверхневих м'язів у певній зоні. Методика, в основному, спрямована на те, щоб прибрати мімічні зморшки на обличчі.

Найчастіше ботокс вводяться у верхню третину обличчя - в області міжбрів'я, чола і зовнішніх куточків очей. Для середньої і нижньої третини обличчя препарат застосовують рідше. Крім того, ін'єкції ботулотоксину, з метою прибирання вертикальних тяжів, іноді робляться в область шиї та декольте, а також пахв, стоп і долонь для зменшення проявів надмірної пітливості.

Ботокс: протипоказання і обмеження

На результати корекції зморшок препаратами ботоксу не впливають ані сонячні промені, ані температура повітря. Ось чому ботулінотерапію обличчя можна проводити в будь-яку пору року. Серед протипоказань до ін'єкцій ботокса в медичному центрі відносяться будь-які захворювання в гострій формі, підвищений артеріальний тиск, вагітність чи годування грудьми, алергічні реакції на компоненти препарату, проходження курсу антибіотиків, рухові розлади, наявність проблем зі згортанням крові, а також нещодавнє отримання важких травм ( інсульт, струс мозку).

Уколи краси, щоб прибрати зморшки на обличчі, за медичними і косметологічними показаннями проводяться починаючи з 20-річного віку. Максимальних вікових обмежень до проведення ін'єкцій ботулотоксину не існує.

Проте треба мати на увазі певні обмеження після уколу: протягом декількох днів необхідно виключити інтенсивні заняття спортом та не вживати алкоголь.

Ін'екціі ботоксу препаратами: ботокс, диспорт, ксеомін

Ботокс, Диспорт і Ксеомін - найвідоміші препарати для проведення ботулінотерапії у косметології, які добре себе зарекомендували та перевірені часом. Всі три перераховані бренди, є високо-очищеним ботулотоксином типу А, а основна відмінність - тільки у виробнику. Ботокс виробляється американською компанією Allergan, Диспорт - французькою фірмою Ipsen, а Ксеомін - німецьким фармацевтичним концерном Merz Pharmaceuticals GmbH.

І все ж: чи є між ними істотні відмінності? Це відмінний розрахунок одиниць препарату і різні трохи різна швидкість реакції зморшок на ін'єкцію. Який саме препарат більше підійде пацієнтові вирішує лікар-косметолог перед процедурою.

Ціна ін'єкцій ботоксу, у першу чергу залежить від типу та необхідної кількості препарату. Тому для різних зон вона різна і вказана в прайсі клініки, відразу за цією статтею.

Як проводиться процедура ботоксу на обличчі?

Щоб виконати ін'єкцію ботокса, косметолог розводить ампулу Диспорт, Ксеомін або Ботокс безпосередньо перед процедурою за допомогою фізіологічного розчину. Процедура введення ботоксу проводиться спеціальним інсуліновим шприцом з дуже тонкою голкою. Дозування підбирається індивідуально, у залежності від вираженості зморшок і заломів на шкірі.

Укол краси (ботокс) виконуються на працюючій м'язі. Для цього косметолог просить пацієнта насупитися, потім розслабити шкіру, після чого уводить речовину. Введення препарату досить комфортне, тому анестезія використовується рідко (найчастіше потрібно в зонах пахв, долонь і стоп).

Ін'єкція проти зморшок відноситься до категорії так званих «процедур обідньої перерви», так як займають зовсім небагато часу і не вимагають періоду реабілітації. Після уколу на шкірі відсутні будь-які видимі пошкодження. Можливо лише легке почервоніння, яке зазвичай проходить хвилин за 30 (в залежності від чутливості шкіри).

Ботулінотерапія обличчя: скільки зробити уколів?

Ін'єкції ботулотоксину для усунення мімічних зморшок обличчя проводяться не частіше, ніж один-два рази у рік. Тривалість результату ботулінотерапіі для зменшення проявів гіпергідрозу в області пахв - також від 8 місяців до року.

Очікуваний ефект настає на 4-5 день після процедури, остаточний результат можна оцінити через 14 днів. Якщо терапія проводилася в нижній третині обличчя, то результати будуть найкращими вже за 2-3 тижні.

Негативний вплив ботулотоксину на організм і інші поширені міфи про процедуру

Міф 1. Введення ботоксу перетворює обличчя на маску і воно втрачає звичну міміку.
Відповідь: Препарати нового покоління, такі як Ксеомін, Диспорт і Ботокс, дозволяють зберегти обличчя живим, а міміку рухливою.

Міф 2. Ін'єкції ботулотоксину небезпечні для здоров'я, їх можна робити тільки в літньому віці.
Відповідь: Ботулінотерапія використовується в педіатрії для лікування дітей з дворічного віку і старше. Первісне призначення препарату - лікування деяких неврологічних захворювань, в тому числі для боротьби з ДЦП. Що стосується естетичних проблем, то чим старша людина і глибше зморшки, тим складніше буде з ними впоратися.

Міф 3. Після уколу проти зморшок для обличчя існує безліч обмежень.
Відповідь: Основна дія препарату відбувається протягом перших 90 хвилин після уколу. Єдині рекомендації (крім зазначених раніше) - трохи погрімаснічати та не терти ділянки шкіри, де були зроблені ін'єкції ботулотоксину.

Міф 4. Ботулінотерапія стає причиною атрофії м'язів.
Відповідь: В результаті численних досліджень було доведено, що ні обсяг, ні маса м'язів після уколів не змінюється. Препарати позбавляють м'язи від надмірного навантаження, але не порушують при цьому ніяких природних процесів.

# ПроцедураОдиницяЦіна, грн
1 Ботулінотерапія1 зона3500
2 Знеболювальний крем-анестетик; ввключений до процедури - безкоштовно1 зона250
3 Використання канюлі1 шт.450

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Додати відгук
Олександра (15.01.21)
Хочу поділитися своїм досвідом проходження ботулінотерапіі Brenner Laser Clinic. Мені 37 років, до проходження процедури були сильно виражені мімічні зморшки на лобі, між бровами і навколо очей. Косметолог використовувала ін'єкції Диспорта французького виробництва. Процедура проходила традиційно на робочий м'яз. Ніяких ускладнень не виникло. Шкіра у мене не особливо чутлива, тому не було навіть почервоніння. Від клініки залишилося хороше враження.
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01