Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Ботулінотерапія - ін'єкції краси в сучасній косметології

Ботулінотерапія - ін'єкції краси в сучасній косметології

Ботулінотерапія — мабуть найпопулярніша в усьому світі ін'єкційна косметологічна процедура. Найбільш важлива мета ботулінотерапії — швидке та ефективне омолодження шляхом усунення видимих зморшок, що досягається шляхом розслаблення підшкірних м'язів у результаті прицільного введення в них суворо вивірених доз препарату. Основною діючою речовиною якого є ботулінічний токсин типу А (БТА).

Окрім корекції мімічних та динамічних зморшок, у косметологічних клініках Києва уколи Ботокса (в даному контексті Ботокс, це збірна назва всіх препаратів на основі ботулотоксину А) застосовуються для зменшення надмірної пітливості, а також для корекції ясневої (гінгівальної) посмішки, несиметричної посмішки, нерівної лінії губ, а також для усунення гіпертонусу жувальних м'язів та поверхневих м'язів підборіддя чи шиї. Залежно від індивідуальних біологічних особливостей пацієнта, а також від застосованого препарату, ефект від процедури зберігається протягом 3-6 місяців.

Що таке Ботокс і як він діє?

Не секрет, що ботулотоксин є найсильнішим у природі нейротоксином — продуктом життєдіяльності бактерій Clostridium botulinum. У лікарських препаратах використовується лише нейротоксин типу А, що виробляється шляхом очищення первинного ботулінічного токсину від інших білкових домішок.

Білкові молекули БТА блокують передачу нервового імпульсу до м'яза безпосередньо у синапсі (на нервовому закінченні), що призводить до послаблення тонусу цілого м'яза або окремих його порцій. Це, у свою чергу, створює тимчасовий ефект розслаблення на м'язи (чи м'яз, або на окрему його частину) у цій локальній зоні. У медицині препарати на основі ботулотоксину А з успіхом використовуються починаючи ще з 1960-х років, наприклад в офтальмології, для лікування блефароспазму, а також косоокості, при якому необхідно відновити функціональний баланс між м'язами-антагоністами, що рухають очне яблуко. Крім цього, препарати на основі БТА часто використовуються ортопедами та невропатологами для усунення гіперактивності поперечно-смугастої мускулатури, лікування мігрені та різних больових синдромів спастичного характеру.

В естетичній медицині препарат з оригінальною назвою "Ботокс" (BTXA) успішно використовується з 1989 року: спочатку для усунення зморшок, а потім і для багатьох інших цілей, про які згадувалося вище. Після цього, вже в наступні кілька років, багато інших компаній у різних країнах зареєстрували свої препарати на основі БТА. Наразі популярність методики настільки велика, що у США щонайменше 9 мільйонів людей щорічно вдаються до ботулінотерапії.

Найчастіше ботокс вводяться у верхню третину обличчя - в області міжбрів'я, чола і зовнішніх куточків очей. Для середньої і нижньої третини обличчя препарат застосовують рідше. Крім того, ін'єкції ботулотоксину, з метою прибирання вертикальних тяжів, іноді робляться в область шиї та декольте, а також пахв, стоп і долонь для зменшення проявів надмірної пітливості.

Ботокс: протипоказання і обмеження

На результати корекції зморшок препаратами ботоксу не впливають ані сонячні промені, ані температура повітря. Ось чому ботулінотерапію обличчя можна проводити в будь-яку пору року. Серед протипоказань до ін'єкцій ботокса в медичному центрі відносяться будь-які захворювання в гострій формі, підвищений артеріальний тиск, вагітність чи годування грудьми, алергічні реакції на компоненти препарату, проходження курсу антибіотиків, рухові розлади, наявність проблем зі згортанням крові, а також нещодавнє отримання важких травм ( інсульт, струс мозку).

Уколи краси, щоб прибрати зморшки на обличчі, за медичними і косметологічними показаннями проводяться починаючи з 20-річного віку. Максимальних вікових обмежень до проведення ін'єкцій ботулотоксину не існує.

Проте треба мати на увазі певні обмеження після уколу: протягом декількох днів необхідно виключити інтенсивні заняття спортом та не вживати алкоголь.

Ін'екціі ботоксу препаратами: ботокс, диспорт, ксеомін

Ботокс, Диспорт і Ксеомін - найвідоміші препарати для проведення ботулінотерапії у косметології, які добре себе зарекомендували та перевірені часом. Всі три перераховані бренди, є високо-очищеним ботулотоксином типу А, а основна відмінність - тільки у виробнику. Ботокс виробляється американською компанією Allergan, Диспорт - французькою фірмою Ipsen, а Ксеомін - німецьким фармацевтичним концерном Merz Pharmaceuticals GmbH.

І все ж: чи є між ними істотні відмінності? Це відмінний розрахунок одиниць препарату і різні трохи різна швидкість реакції зморшок на ін'єкцію. Який саме препарат більше підійде пацієнтові вирішує лікар-косметолог перед процедурою.

Ціна ін'єкцій ботоксу, у першу чергу залежить від типу та необхідної кількості препарату. Тому для різних зон вона різна і вказана в прайсі клініки, відразу за цією статтею.

Як проводиться процедура ботоксу на обличчі?

Щоб виконати ін'єкцію ботокса, косметолог розводить ампулу Диспорт, Ксеомін або Ботокс безпосередньо перед процедурою за допомогою фізіологічного розчину. Процедура введення ботоксу проводиться спеціальним інсуліновим шприцом з дуже тонкою голкою. Дозування підбирається індивідуально, у залежності від вираженості зморшок і заломів на шкірі.

Укол краси (ботокс) виконуються на працюючій м'язі. Для цього косметолог просить пацієнта насупитися, потім розслабити шкіру, після чого уводить речовину. Введення препарату досить комфортне, тому анестезія використовується рідко (найчастіше потрібно в зонах пахв, долонь і стоп).

Ін'єкція проти зморшок відноситься до категорії так званих «процедур обідньої перерви», так як займають зовсім небагато часу і не вимагають періоду реабілітації. Після уколу на шкірі відсутні будь-які видимі пошкодження. Можливо лише легке почервоніння, яке зазвичай проходить хвилин за 30 (в залежності від чутливості шкіри).

Ботулінотерапія обличчя: скільки зробити уколів?

Ін'єкції ботулотоксину для усунення мімічних зморшок обличчя проводяться не частіше, ніж один-два рази у рік. Тривалість результату ботулінотерапіі для зменшення проявів гіпергідрозу в області пахв - також від 8 місяців до року.

Очікуваний ефект настає на 4-5 день після процедури, остаточний результат можна оцінити через 14 днів. Якщо терапія проводилася в нижній третині обличчя, то результати будуть найкращими вже за 2-3 тижні.

Ботулінотерапія
Результат 1
Ботулінотерапія
Результат 2

Ціна ін'екцій ботоксу препаратами: Ботокс, Диспорт, Ксеомін у Клініці лікаря Бреннера, Київ, Лівобережна

# Ін'єкційні методикиОдиницяЦіна, грн
1 Ботулінотерапия (Диспорт, Франція/Ксеомін, Німеччина)жін. / 1 зона3000
2 Ботулінотерапия (Диспорт, Франція/Ксеомін, Німеччина)чол. / 1 зона3900
3 Ботулінотерапия (3 та більше зон), Диспорт - Франція / Ксеомін - Німеччинажін. / 1 зона3000 2800
4 Ботулінотерапия (3 та більше зон), Диспорт - Франція / Ксеомін - Німеччиначол. / 1 зона3900 3700
5 Ботулінотерапія (Нейронокс, Корея)жін. / 1 зона2800
6 Ботулінотерапія (Нейронокс, Корея)чол. / 1 зона3700
7 Ботулінотерапія (3 і більше зон), Нейронокс, Кореяжін. / 1 зона2800 2600
8 Ботулінотерапія (3 і більше зон), Нейронокс, Кореячол. / 1 зона3700 3500
9 Знеболювальний крем-анестетик; включений до процедури - безкоштовно1 зона150

© Автор: Лікар-дерматокосметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій Білоус Алла Василівна

Поширені запитання про ботулінотерапію

Яким чином і коли препарат виводиться з організму?
Препарат виходить з організму природним шляхом. Він діє тільки в зоні його введення протягом 4 годин після уколу. Потім фільтрується нирками і виводиться з організму.
Чи можлива алергія на ботокс?
Алергічна реакція на ботулотоксин типу А мінімальна. Але бувають випадки рідкісної індивідуальної непереносимості препарату.
Чи потрібна підготовка до процедури?
Основна підготовка до процедури - це відвідування консультації лікаря-дерматокосметолога, який складе план лікування і переконається у відсутності протипоказань.
Що потрібно робити відразу після ін'єкцій ботокса?
- погримасничати, намагаючись максимально задіяти м'язи в ділянці ін'єкцій; - не приймати горизонтального положення протягом 4-5 годин після процедури; - охолодити зони ін'єкцій (можна за допомогою льоду) для запобігання утворенню набряків; - не терти, чіпати руками місце уколів протягом 2 днів; - виключити використання косметики протягом 2 днів після процедури; - відмовитися від відвідування басейнів, лазень, саун, солярію протягом 2 тижнів; - не використовувати фен для сушіння волосся 3 дні після процедури; - уникати сильних фізичних навантажень мінімум 2 дні після ін'єкцій; - зменшити споживання алкоголю протягом 2 тижнів; - не приймати ліки, які знижують згортання крові.
Додати відгук
Ірина С. (08.04.23) StarStarStarStarStar
Не перший рік обслуговуюся в клініці лікаря Бреннера - це одна з моїх улюблених косметологічних клінік! До цього зверталася за послугами до величезної кількості косметологів. Зараз мене влаштовує дерматокосметолог Марина. Я повністю задоволена якістю наданих послуг і результатами процедур. Звернутися в клініку мені порадила колега. Я шукала фахівця, з яким було б нестрашно спробувати ботулінотерапію. Марина дуже грамотна, працює сертифікованими препаратами, відповідає на запитання, цікавиться самопочуттям. Тепер буду ходити тільки до неї.
Богдана (29.11.22) StarStarStarStarStar
Ходжу до Ірини регулярно вже 3 роки на уколи ботокса. У мене досить рано, у 33 роки, почали проявлятися ознаки старіння. Зараз мені майже 40, до косметологів я звернулася не одразу. Не один рік рятувалася кремами. Але саме завдяки ботулінотерапії моя шкіра зараз виглядаэ на 25! Жодні, навіть найкращі креми, не дадуть такого результату, як ботокс! Так би мовити, результат на обличі!
Администратор BrennerClinic
Богдано, спасибі за те, що довіряєте нам свою шкіру вже протягом 3 років! Це дуже цінно! Нам дуже приємно, що Ви задоволені результатами ботулінотерапії! Навіть хороші креми не завжди дають необхідний ефект, тому ін'єкційні методики - справжній порятунок для багатьох людей, які не хочуть звертатися до пластичної хірургії.
Ангеліна (04.10.22) StarStarStarStarStar
Регулярно приходжу колоти ботокс у Brenner Clinic. Усі супер, дівчата працюють чудові. Вартість ботулінотерапії повністю окупається результатами. Рекомендую!
Администратор BrennerClinic
Ангеліно, дякуємо за гарні слова. Раді, що витрачені на ботулінотерапію кошти повністю окупилися. До скорої зустрічі!
Христина (17.08.22) StarStarStarStarStar
На ботокс прийшла вперше і зовсім не знала чого чекати. Коли справа доходить до шкіри обличчя, я завжди дотримувалася мінімалізму – мінімум косметики та доглядових процедур. Тож для мене це був непростий крок. Процедуру проводила Наталія Драганова. Попередньо було проведено консультацію. Лікар чудово обізнана про особливості процедури та виділила достатньо часу, щоб пояснити мені всі нюанси. Зараз я рада, що наважилася на цей крок. Мені 45 років і шкіра вже помітно в'яне. Але в мене завжди було якесь відторгнення від подібних процедур і навіть зневага до жінок, які їх роблять. Зараз, дивлячись на себе в дзеркало, розумію, що була неправа. Мені тепер більше подобається своє відображення у дзеркалі. Навіть чоловік звернув увагу і тепер постійно робить компліменти. Жінкам, які досі не наважуються на цей крок, раджу таки спробувати. Ви не пошкодуєте!
Администратор BrennerClinic
Шановна Христина! Дякуємо за детальний відгук. Дуже приємно отримувати такий зворотний зв'язок! Раді, що Ви на своєму досвіді переконалися, що ботокс - це безпечно і ефективно, і тепер можете рекомендувати процедуру іншим жінкам. Будемо раді бачити Вас знову!
Олександра (15.01.21) StarStarStarStarStar
Хочу поділитися своїм досвідом проходження ботулінотерапіі Brenner Laser Clinic. Мені 37 років, до проходження процедури були сильно виражені мімічні зморшки на лобі, між бровами і навколо очей. Косметолог використовувала ін'єкції Диспорта французького виробництва. Процедура проходила традиційно на робочий м'яз. Ніяких ускладнень не виникло. Шкіра у мене не особливо чутлива, тому не було навіть почервоніння. Від клініки залишилося хороше враження.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Олександро! Дякуємо Вам за відгук! Дуже раді, що Ви залишилися задоволені результатом ботулінотерапії! Рекомендуємо Вам також спробувати наші інші ін'єкційні та доглядові процедури - біоревіталізацію, карбоксітерапію, очищувальний догляд за чутливою шкірою обличчя. Будемо раді зустрічі з Вами знову!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)