Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Базальноклітинний рак

Базальноклітинний рак

Базальноклітинний рак (carcinoma basocellulare); синоніми: БКР, базаліома, канкроід шкіри, базально-клітинний рак - злоякісне немеланоцитарне новоутворення шкіри, що утворюється з клітин глибоких шарів епідермісу.

Базаліома – злоякісне захворювання шкіри, що зустрічається частіше за інші пухлини. За статистикою, щорічно в світі діагностується близько 3,5 млн. випадків немеланоцітарних злоякісних новоутворень, 75% з яких базально- клітинний рак.

Клінічні форми базаліоми

Виділяється кілька клінічних форм захворювання:

Поверхнева – на шкірі з'являється обмежена рожева пляма з лусочками на поверхні, переважно на шкірі тулуба. Згодом воно набуває чітких контурів, по краях утворюються дрібні щільні вузлики, які зливаються в одне піднесене над рівнем шкіри утворення. Новоутворення можуть бути як поодинокі, так і множинні.

Пігментна - пухлина набуває синюватого, фіолетового або темно-коричневого забарвлення. Зовні дуже нагадує меланому, тому визначити цю форму базаліоми можна тільки при проведенні дерматоскопії.

Вузлова (пухлиноподібна) – на шкірі з'являється вузлик, розміром від сочевиці до горошини який поступово зростає. Зазвичай пухлина має гладку поверхню з телеангіектазіями, але іноді вона покрита сірими лусочками. У центрі утворення може з'явитися виразка з щільними кірочками.

Базаліома
Поверхнева базаліома
Базаліома
Пігментна базаліома
Базаліома
Вузлова базаліома

Виразкова – характеризується наявністю воронкоподібної виразки з твердою основою.

Склеродермоподібна (рубцево-атрофічна) – характеризується невеликим, чітко окресленим вогнищем (з вивищеними краями) ураження кольору "слонової кістки з восковим блиском".

Базаліома
Виразкова базаліома
Базаліома
Атрофічна базаліома

Діагностика та лікування базальноклітинного раку шкіри

У 98,4% випадків, при своєчасному зверненні до дерматоонколога і правильній постановці діагнозу – прогноз сприятливий. Достовірна діагностика базаліоми базується на дерматоскопічному дослідженні в поляризованому світлі і гістологічному аналізі. Лікування БКР - хірургічне та медикаментозне, і залежить від клінічної та гістологічної картини, а також локалізації та поширеності патологічного процесу.

Базальноклітинний рак може виникнути через високу сприйнятливість шкіри до ультрафіолету у поєднанні з постійним його впливом. Ризик розвитку захворювання збільшується при наявності імунодефіциту, пігментній ксеродермі, актинічних кератомах. У групі ризику знаходяться люди зі світлою шкірою, ластовинням, хімічними опіками та рубцями.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
2 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
3 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
4 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
5 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
6 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
7 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Базальноклітинний рак. Часті питання

На яких ділянках тіла з'являється базаліома?
Найчастіше базаліома з'являється на відритих ділянках тіла – обличчі, шиї, волосистій частині голови, рідше на руках, ступнях, тулубі, геніталіях.
Які фактори ризику розвитку базальноклітинного раку шкіри?
Найбільш несприятливі фактори ризику розвитку базаліоми: часте ультрафіолетове опромінення і травматизація шкіри, регулярна взаємодія із хімічними речовинами (хромом, берилієм і ін., 1 фототип шкіри – світла шкіра, волосся і очі), пігментна ксеродермія, проведена радіотерапія, спадковість, імуносупресивна терапії, себорейний кератоз.
Які ще існують методи видалення базаліоми?
Залежить від клінічної форми і поширеності процесу. Традиційно використовується радикальне хірургічне видалення з подальшою косметичною пластикою, кріодеструкція, хірургічна резекція за методом Моса (пошарове видалення пухлини), кюретаж з електрокоагуляції, променева і фотодинамічна терапія.
В яких випадках призначається місцева медикаментозна терапія?
Може бути призначений літнім ослабленим пацієнтам при наявності поверхневої форми базаліоми розміром не більше 2 см в діаметрі.
Додати відгук
Валентина (14.12.22) StarStarStarStarStar
У мого батька виразкова базаліома 3 стадії. Йому 72 роки, пухлина з'явилася на руці. Він її нікому не показував, тож помітили хворобу досить пізно. На той момент вона вже кровоточила, боліла, батько досить сильно схуд. Лікуванням займається Андрій Петрович Перехрестенко. Розуміємо, що прогноз на цій стадії вже не найкращий, але зараз завдяки терапії батько почувається значно краще. Лікар та інші співробітники клініки дуже дбайливі та уважні. Дякую вам за допомогу!
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Валентино! Дякуємо Вам за відгук. Ми раді, що Ви з батьком звернулися саме до нас! Ми дуже раді, що нам вдалося поліпшити його стан, адже випадок дійсно дуже непростий. Передавайте батькові наші найкращі побажання. Чекаємо Вас через місяць на огляді.
Ігор (23.11.22) StarStarStarStarStar
Базаліому у мене виявили на 1 стадії. Добре, що я звернувся вчасно. Якби затягнув, швидше за все знадобилася б променева терапія. Перша стадія лікується видаленням та прийманням медикаментів. Ціна лікування базаліоми у клініці мене цілком влаштувала. Дуже втішило ставлення до відвідувачів лікаря та решти персоналу. Одна з найкращих клінік, принаймні на лівобережжі. Рекомендую!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий вечір, Ігоре! Дякуємо велике за Ваші добрі слова! Для нас дуже важливо чути, що Ви отримали якісне і доступне за ціною лікування базаліоми в нашій клініці. Ми стараємося для Вас! Міцного здоров'я Вам і Вашим близьким!
Віктор (06.10.22) StarStarStarStarStar
Проходив лікування у Ткаченко Римми Петрівни. Залишився задоволений результатами терапії та обслуговуванням у клініці.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Вікторе! У Римми Петрівни золоті руки! І колектив нашої клініки цінує її як першокласного фахівця і прекрасну людину. Ми дуже раді, що вона допомогла Вам позбутися базальноклітинного раку шкіри. Бажаємо Вам міцного здоров'я і всього найкращого! Не забувайте, будь ласка, про регулярні профілактичні огляди у нашого дерматоонколога.
Христина (01.08.22) StarStarStarStarStar
Я добре запам'ятала день, коли мені поставили діагноз базальноклітинний рак шкіри першої стадії. Це було 3 лютого. Того дня я записалася до клініки, бо помітила ущільнення на шкірі. Прийшла на прийом до Перехрестенко А. П. Виявилося, що це вузлова базаліома. Якби вона була не на видному місці, я б швидше за все почекала зі зверненням до лікаря. Але вона з'явилася на обличчі та викликала сильний дискомфорт. Вона була досить помітною – розміром приблизно з горошину. Причиною появи найшвидше став ультрафіолет. Пухлину одразу видалили. Зараз на шкірі немає шраму, але все ще є маленький слід. Але це мене не турбує. Лікар все зробила добре, ціна видалення базаліоми нормальна. Людям із такою ж проблемою рекомендую це місце.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Христино! Дякуємо за добрі слова на адресу нашого фахівця! Перехрестенко Андрій Петрович - справжній професіонал з великим досвідом, любов'ю до своєї роботи і людей. Він знаходить індивідуальний і правильний підхід до кожного в кожному окремому випадку, і завжди отримує прекрасні результати. Ми щасливі, що базальноклітинний рак шкіри Вас більше не турбує і Ви можете знову насолоджуватися повноцінним життям. Міцного Вам здоров'я та всіх благ!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)