Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Видалення рубців і шрамів

Видалення рубців і шрамів

Рубець (нім.- шрам) – це доброякісне сполучнотканинне утворення шкіри, що виникає у наслідок її пошкодження (порізів, опіків, травм) або після перенесення запальних процесів (глибоких пустул, виявлень, вузлів, тріщин). З погляду гістології (це наука про будову біологічних тканин), рубцева тканина – продукт неповної або патологічної регенерації тканини. Морфологічно вона складається переважно з колагену з мінімальним вмістом (або повною відсутністю) волосяних фолікул, сальних та потових залоз. Основною відмінністю рубцевої тканини від здорової шкіри є понижена функціональна здатність. Наприклад, рубці на обличчі, окрім косметичного дефекту, також характеризуються більшою чутливістю до ультрафіолетового опромінення, запальних процесів, пігментації і т. п.

Яких рубців можна позбутися за допомогою лазера?

Як правило, розмір та форма рубця прямо пропорційно залежать від ступеня пошкодження. Деякі автори пропонують розділяти рубці у залежності від кількості, що утворюється на місці дефекту сполучної тканини:

  • Нормотрофічний (фізіологічний) рубець – найбільш сприятливий варіант одужання після незначних пошкоджень (подряпини, забої, поверхневі опіки). Мимовільно загоюються майже не залишаючи слідів.
  • Атрофічний рубець найчастіше буває тілесного або білястого кольору, трохи втягнутий у шкіру. Такі рубці утворюються після обширного пошкодження шкіри та підшкірної клітковини, наприклад, після перенесення ускладнень вугрової хвороби або фурункула.
  • Гіпертрофічний рубець – зазвичай щільний, підноситься над поверхнею шкіри. Причиною його появи можуть стати порізи, укуси, наявність нагноєнь в рані, розташування рубця в рухомих зонах (шия, суглоби), несвоєчасна медична допомога після гострих травм і т. п.
  • Келоїдний (патологічний) рубець – найбільш несприятлива, опухлоподібна форма, що характеризується надмірним та нерівномірним ростом келоїдної тканини. Такий рубець значно виділяється над поверхнею шкіри, має щільну консистенцію, синювате або яскраво червоне забарвлення та горбисту поверхню. Пацієнти відчувають розпирання, свербіж, печіння або навіть біль в зоні келоїдного рубця. Аномальне розростання сполучної тканини найчастіше проходить на фоні генетичної схильності до келоїдозу в місцях хірургічних розрізів, татуювань, коагуляції родимок.

Якщо процес рубцювання уже почався, то вважається, що повністю уникнути появи рубцевої тканини неможливо. Зате можливо мінімізувати шрами, а часто навіть зробити їх непомітними. На сьогоднішній день для мінімізації наслідків рубцювання найбільш ефективним вважається лазерне лікування. Для кращого розуміння механізму лазерного лікування потрібно знати, що в процесі утрорення рубця виділяють три стадії:

  • 1. Збільшення об’єму рубця (триває 2-3 міс.)
  • 2. Зменшення об’єму рубця (триває 3-4 міс.)
  • 3. Утворення плоского шраму (триває від декількох місяців до одного року).

Лазерне видалення рубців та шрамів у Brenner Clinic

Як зазвичай буває в медичній практиці, тут діє правило: чим раніше почати лікування – тим кращий результат! Фракційний СО2 лазер ефективно застосовується для покращення зовнішнього вигляду рубців. Під дією лазера рубцева тканина змінюється та стає більш еластичною. За рахунок коагуляції судин, що живлять формуючу рубцеву тканину, шрам повільніше збільшується в об’ємі, змінює колір та перестає запалюватися. У цілому, рубець стає більш гладким та менш помітним.

Для досягнення найкращого результату, рекомендується проведення обробки на свіжих рубцях. При лікуванні старих рубців можлива комбінація із лазерним шліфуванням.

Видалення рубців та шрамів
Лазерне видалення постакне
Видалення рубців та шрамів
Лазерне видалення шраму на шиї
# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Лазерне омолодження і лазерне видалення косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 1 см21 зона500
2 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 5 см21 зона800
3 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 10 см21 зона1200
4 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 20 см21 зона1700

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Поширені запитання про видалення рубців і шрамів

Як дізнатися, скільки коштуватиме лазерне видалення шраму розміром 5 см?
Ціна лазерного видалення шраму розміром до 5 см2 - 600 грн за один сеанс. Число необхідних процедур озвучить дерматокосметолог на попередній консультації.
Який ефект дає лазерне шліфування шрамів?
Результатом 4-6 лазерних процедур стає: - освітлення і зменшення рубця в розмірах; - вирівнювання мікрорельєфу; - перетворення шкіри в ділянці впливу - вона стає рівнішою, гладшою, еластичнішою, вирівнюється її колір; - видалення до 90% рубцевої тканини.
Що заборонено робити після процедури?
Після лазерного видалення рубця заборонено: 1. Віддирати скоринки, що утворилися на місці обробки. Вони самі відпадуть протягом 3-4 днів. 2. Чесати й терти місце видалення. 3. Відвідувати сауну, лазню, солярій, басейн. У перші дні після обробки шкіра вкрай чутлива і схильна до запалення. Тому необхідно забезпечити їй спокій і намагатися не піддавати стресам. 4. Піддавати шкіру прямим сонячним променям, тим більше без використання сонцезахисного крему з високим рівнем захисту.
Додати відгук
Антоніна (21.03.23) StarStarStarStarStar
Давно марила лазерним шліфуванням обличчя. Але раніше для мене ця процедура була недоступна фінансово. Досить глибокі рубці на обличчі з'явилися після перенесеного акне ще у 2017 році. І ось стільки років я комплексувала з цього приводу. Коли я нарешті зрозуміла, що можу собі дозволити позбутися постакне, моєму щастю не було меж. Ціна лазерного шліфування рубців у різних клініках трохи відрізнялася, але я вирішила вже не заощаджувати, а знайти місце, де мені дійсно допоможуть. Саме таким місцем стала клініка лікаря Бреннера. Звичайно, для результату мені знадобилася не одна процедура. Їх кількість залежить від глибини і віку рубців. Мені знадобилося 3 сеанси. Що я можу сказати про саме шліфування? Обличчя після нього було дуже червоним і в квадратик. Але коли я йшла в клініку, то вже знала, що так буде, і що це цілком нормально. Почервоніння минуло не так швидко, обличчя вкрилося сукровицею і кірочками. Але коли вони почали відпадати і стали помітні результати, я вже не могла дочекатися повторної процедури. Клініка чудова, як і медичний персонал. Усім рекомендую!
Ірина (03.12.21) StarStarStarStarStar
Вперше була на такій процедурі. Звернулась через глибокі рубці на обличчі після перенесеного акне. Саме лікування вугрів проходила в іншій косметологічній клініці. На консультації лікар докладно розповіла про процедуру, відновлювальний період, продемонструвала приклади фото “до” та “після”. Результати справді вражали. Лікарка попередила, що рубці не нові і досить глибокі, тому однієї процедури може не вистачити. Додатково може знадобитися лазерне шліфування. Відразу озвучила ціну видалення рубців та лазерного шліфування обличчя. Процедура виявилася не найприємнішою. Відчувалося поколювання, але цілком терпиме. Але вже бачу результати. Рубці стали менш помітними, але, як і говорила лікар, додатково знадобиться лазерне шліфування. Клінікою задоволена. Наталії Анатоліївні велике спасибі!
Администратор BrennerClinic
Шановна Ірино! Дякуємо Вам за такий розгорнутий відгук про лазерне видалення рубців. Обов'язково передамо Вашу подяку лікарю Наталії Анатоліївні. Чекаємо Вас на лазерне шліфування!
Дарина (22.07.21) StarStarStarStarStar
Зверталася до клініки, щоб зменшити великий шрам на животі. Він утворився після серйозної операції, яку я перенесла три роки тому. Шрам був тілесного кольору і зазвичай прихований під одягом, але влітку на пляжі мені не було комфортно. Зменшити рубець вдалося за кілька процедур. Не скажу, що тепер його зовсім не видно, але різниця все одно величезна. У клініку Бреннера прийшла за рекомендацією подруги. Ставлення та якість послуг сподобалися.
Васса (28.01.21) StarStarStarStarStar
Вдячна клініці доктора Бреннера, особливо доктору Наталії Драгановой, за те, що допомогла позбавитися від жахливих рубців на тілі після опіку. Сліди, звичайно, залишилися, але тепер це просто плоскі шрами, а не об'ємні рубці. Лазерне лікування зайняло чимало часу. Спочатку, після першої обробки, вони стали ще більш помітними, тоді я мало не прийшла у відчай. Але через пару місяців почали стрімко зменшуватися, поки не стали практично плоскими. На лікування довелося витратити чимало грошей і нервів, так як спочатку я не була впевнена в результаті, але зараз рада, що зважилася.
Администратор BrennerClinic
Васса, дякуємо за Ваш відгук і оцінку ефективності процедури! Ми розуміємо, що ціна лазерного видалення рубців не найнижча, тому подвійно дякуємо Вам за довіру до нашої клініки. Будемо раді бачити Вас знову, сподіваємося, що вже на приємних косметологічних процедурах!
Марина (10.11.20) StarStarStarStarStar
Зверталася до клініки, щоб зменшити великий шрам на животі. Він утворився після серйозної операції, яку я перенесла три роки тому. Шрам був тілесного кольору і зазвичай прихований під одягом, але влітку на пляжі мені не було комфортно. Зменшити рубець вдалося за кілька процедур. Не скажу, що тепер його зовсім не видно, але різниця все одно величезна. У клініку Бреннера прийшла за рекомендацією подруги. Ставлення та якість послуг сподобалися.
Администратор BrennerClinic
Марино, дякуємо за відгук! Будемо й надалі виправдовувати Вашу довіру сумлінною працею. Сподіваємося, що тепер Ви зможете почуватися комфортно на пляжі. Усього вам найкращого!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Дмитро (18.08.20) StarStarStarStarStar
Класна процедура. Майже повністю прибрали мій рубець на підборідді, який я отримав ще в дитинстві. Рекомендую!
Администратор BrennerClinic
Дмитре, дуже раді, що нам вдалося Вам допомогти. Звертайтеся!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)