Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Видалення гемангіом

Видалення гемангіом

Гемангіома (лат. haemangioma) – доброякісне новоутворення шкіри, що походить з кровоносних судин.

Колір, форма, розмір, поверхневий рельєф гемангіом дуже індивідуальні і залежать від джерела проростання (капілярна, артеріальна, артеріо-венозна, кавернозна форми), віку новоутворення та його близькості до поверхні шкіри.

Як правило, шкірні гемангіоми не несуть небезпеки для здоров'я.

У більшості випадків вони спричиняють пацієнтам тільки естетичний дискомфорт.

Проте, іноді за несприятливих умов, як наприклад, при травмуванні або невмілих спробах видалення, гемангіоми можуть стати причиною досить рясних кровотеч.

Клініка та діагностика гемангіоми

Гемангіоми можуть локалізуватися на будь-якій ділянці шкіри. Зазвичай спочатку з'являється невеличка червона чи синюшного забарвлення пляма або горбок, що поступово збільшується в розмірі. У разі підшкірної гемангіоми утворення може нагадувати синець, який поступово збільшується в розмірі і піднімається над рівнем шкіри. В окремих випадках, особливо у дітей, також можливий поступовий самостійний регрес гемангіом.

Незважаючи на очевидність та не складне виявлення, достовірна діагностика гемангіом – досить складна справа. Існує ціла низка небезпечних онкологічних захворювань шкіри, що мімікрують (схожі на) під гемангіоми. Іноді поява великої кількості "зірчастих" гемангіом може бути пов'язана з цирозом печінки. Ось чому доказова клінічна діагностика гемангіом передбачає проведення апаратних досліджень – цифрової електронної дерматоскопії або ультразвукової ангіографії.

Лікування гемангіом

Як вже було сказано вище, зазвичай гемангіоми є безпечними для здоров'я, але все ж таки існують випадки, коли їх краще видалити. Ми рекомендуємо обов'язково звертати увагу на випадки, коли утворення з'явилося на новому місці та швидко зростає, якщо воно знаходиться на обличчі чи статевих органах, піддається тертю або травмуванню у великих шкірних складках або на згинах кінцівок.

На жаль, гемангіоми неможливо видалити звичайними косметичними засобами. Креми, пілінги, маски на них не впливають. На сьогодні існує всього 4 способи видалення гемангіом:

  • Кріохірургічний (рідким азотом);
  • Електрохірургічний (радіохвильове видалення та діатермокоагуляція);
  • Хімічне склерозування;
  • Лазерне видалення.
Фото 1. Поверхнева гемангіома на щоці до та після лазерної обробки
Фото 1. Поверхнева гемангіома на щоці до та після лазерної обробки
Фото 2. Результат лазерного лікування гемангіоми на лобі
Фото 2. Результат лазерного лікування гемангіоми у скроневій області

З усіх перерахованих способів лазерне видалення є оптимальним з наступних причин:

  • Процедура не вимагає підготовки, займає лише кілька хвилин і безболісна для пацієнта;
  • Проводиться без медикаментозної анестезії;
  • Має мінімальну кількість протипоказань, безпечна для навколишніх тканин;
  • Не залишає рубців;
  • Після процедури період відновлення відбувається дуже комфортно.

Важливо розуміти, що гемангіома не зникне миттєво після лазерної обробки, інволюція утворення може тривати до двох тижнів. Спочатку гемангіома змінить свій колір, потім підсохне, і нарешті її струп самостійно відпаде з поверхні шкіри. Не можна «допомагати» гемангіомі швидше видалитись зі шкіри за допомогою механічних або хімічних засобів, оскільки це може призвести до утворення рубця або зміни пігментації на цьому місці!

Протипоказання та догляд після лазерного видалення гемангіом

До протипоказань для лазерного методу видалення гемангіом, як і для інших лазерних процедур, відносяться загострення хронічних захворювань, локальні запальні прояви (подразнення шкіри, екзема, гнійнички), вагітність, "свіжа" засмага на місці гемангіоми.

Домашній догляд після процедури також є стандартним: потрібно обмежити потрапляння прямих сонячних променів на місце обробки, для відкритих ділянок шкіри слід використовувати сонцезахисний крем з максимальним вмістом SPF. Протягом 10 днів бажано уникати важких фізичних навантажень, не рекомендується приймати гарячу ванну, купатися у басейнах чи відкритих водоймах.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Лазерне видалення новоутворень та косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення одиничних венозних озерець, гемангіом, судинних зірочок, телеангіектазій, ангіом, у залежності від розміру
Мінімальна вартість процедури - від 450 грн.
1 шт.від 250
2 Лазерне видалення дрiбних множинних ангiом (розмiром до 1мм.), вiд 10 шт.1 шт250 150
3 Лазерне видалення судин на обличчіУсе обличчя3200 2500
4 Лазерне видалення судин на крилах носа1 зона1500 1100
5 Лазерне видалення судин (зона 3*3 см) 1 зона900
6 Лазерне видалення судин (зона 5*5 см)1 зона 1200
7 Лазерне видалення iнших новоутворень шкіри1 шт.від 250 грн.
8 Видалення новоутворень шкіри іншим методом1 шт.від 250 грн.
# Лазерне лікування куперозу і розацеаОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення дрібних множинних капілярних утворень (розмiром до 1мм.), вiд 10 шт.1 шт250 150

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Голишкіна Марина Олександрівна

Поширені запитання про гемангіоми

У чому полягає небезпека гемангіом?
Новоутворення має дуже тонку та ніжну поверхню, що підвищує ризик його механічного пошкодження. Контакти з одягом, потрапляння забруднень, подразнення можуть призвести до утворення виразок, виникнення кровотечі, інфікування. Усі ці ускладнення можуть призвести до переродження гемангіоми в злоякісну пухлину.
Яким лазером видаляють гемангіоми в клініці лікаря Бреннера?
Для видалення гемангіом наші фахівці використовують неодимову лазерну платформу Synchro FT італійської компанії DEKA. Лазер обладнаний вбудованою системою охолодження, тому процедура проходить максимально швидко і безболісно.
Що робити, якщо гемангіома збільшується в розмірах?
Обов'язково запишіться на консультацію до нашого дерматовенеролога. Лікар проведе огляд і дерматоскопію новоутворення і, з великою ймовірністю, призначить лазерне видалення.
Чи залишаться сліди на шкірі після видалення гемангіоми?
Якщо розмір гемангіоми менше 1 см, через 4-5 днів після видалення на шкірі не залишиться і найменшого сліду. Якщо новоутворення має більші розміри, деякий час шкіра на місці видалення може мати світліший відтінок через утворення нових тканин.
Додати відгук
Тамара (10.03.23) StarStarStarStarStar
Звернулася в клініку з гемангіомою на нозі. Лазерне видалення провели швидко й акуратно. Перед цим була консультація в Перехрестенко А. П. Болю не було ні під час, ні після процедури. Хороша клініка. Буду рекомендувати знайомим.
Світлана (02.08.21) StarStarStarStarStar
У мого сина була велика гемангіома на животі ще змалку. Коли він був зовсім маленьким, то вирішила не видаляти. Але згодом почала помічати, що діти у садочку звертають на неї увагу та цікавляться, що це таке. Тому, порадившись попередньо з чоловіком, я привела сина до клініки на лазерне видалення гемангіоми. Попередньо лікар Ірина Володимирівна Васильєва провела огляд та виключила протипоказання. Потім застосувала анестезію та прибрала гемангіому лазером. Виявилося, процедура дуже проста і зовсім не довга. Можна було так не перейматися. Дитині лікар сподобався. Незважаючи на те, що йому лише 5 років, не боявся і не плакав. Клініка чудова!
Администратор BrennerClinic
Світлано, вдячні Вам за вибір нашої клініки і надану фахівцям довіру. Раді, що змогли допомогти Вам із сином. Якщо буде потрібна кваліфікована дермато-косметологічна допомога в майбутньому, ми завжди готові вам допомогти. Будьте здорові та бережіть себе!
Марк (13.04.21) StarStarStarStarStar

Рекомендую доктора Голишкіну Марину Олександрівну всім хто збирається видаляти гемангіоми. Лікар дуже акуратна і уважна, видалення пройшло швидко, я навіть нічого не встиг відчути. Перед процедурою була невелика консультація, доктор детально розповіла як доглядати за місцем видалення, щоб все швидко зажило. Ціна адекватна, клініка затишна, так що раджу кому потрібно видаляти новоутворення йти сюди!

Администратор BrennerClinic
Шановний Марку! Дякуємо Вам велике за чудовий відгук. Раді, що Вам сподобалася якість і ціна видалення гемангіоми в нашій клініці. Ваші слова дають нам стимул ставати з кожним днем все краще! Приходьте, чекаємо Вас у гості знову!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Єлизавета (08.05.19) StarStarStarStarStar
Залишилася надзвичайно задоволена процедурою лазерного видалення гемангіоми на обличчі, яку проводив Перехрестенко Андрій Петрович. Після видалення не було ні набряку, ні сильного почервоніння. Результат дуже тішить. Раніше гемангіома значно виділялася над поверхнею шкіри. Нині видно лише невеликий слід. Лікар – майстер своєї справи. Відразу помітно досвідченого фахівця! Щодо решти моментів – теж усе гаразд. У клініці затишно та чисто, обладнання найсучасніше, привітні співробітники. Хотілося б прийти повторно, але вже з радіснішим приводом. Наприклад, на лазерну епіляцію або якийсь пілінг.
Администратор BrennerClinic
Велике спасибі Вам, Єлизавета, за залишений коментар, який можна вважати найвищою оцінкою роботи Андрія Петровича. Ми намагаємося, щоб відвідування нашої клініки приносило тільки позитивні емоції нашим пацієнтам. Ми працюємо за найвищими стандартами якості і при цьому пропонуємо доступні ціни на лазерне видалення гемангіом та інші процедури. Знайте, що Ви завжди можете до нас звернутися! І обов'язково слідкуйте за родимкою у Вас на нозі. Якщо помітите хоч найменші зміни, одразу приходьте до нас!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)