Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Папуло-сквамозні порушення

Папуло-сквамозні порушення

Папуло-сквамозні порушення - це ряд запальних мультифакторних захворювань шкіри об'єднаних за деякими зовнішніми ознаками, таким як доброякісна гіперпроліферація епідермісу, папуло-сквамозна (вузлики і лусочки) висипка, а також - стадійність перебігу. До таких хвороб відносяться псоріаз, червоний плескатий і рожевий лишаї. Причиною появи захворювань даної групи можуть бути багато внутрішніх і зовнішніх факторів, включаючи генетичні аномалії (спадковість), інфекційні ураження, токсико-алергічні впливи, стреси, порушення в роботі ендокринної та імунної систем.

Які бувають папуло-сквамозні порушення шкіри?

Найпоширенішим вважається псоріаз (лускатий лишай) - за статистикою, на нього хворіє близько 2% населення планети. За більш ніж 200-річну історію вивчення псоріазу висувалося безліч теорій його походження, проте вчені всього світу до цих пір так і не можуть прийти до єдиної думки щодо його етіопатогенезу. Захворювання з однаковою частотою виникає у жінок і чоловіків у будь-якому віці, може протікати роками зі перемінними ремісіями та рецидивами. Псоріаз переважно вражає симетричні частини волосистої частини голови, розгинальних поверхонь кінцівок і області суглобів. Проявляється у вигляді папульозних висипань і бляшок червоно-рожевого кольору, поверхня яких покрита сріблясто-білими лусочками. Хвороба прогресує під впливом стресу, травм, вагітності, при неправильному харчуванні, інфекційних захворюваннях, невралгії.

Псоріаз
Псоріаз
Псоріаз
Псоріаз

Червоний плескатий лишай (ЧПЛ) — хронічний дерматоз, що вважається своєрідною патологічною реакцією організму на ряд внутрішніх і зовнішніх несприятливих чинників. За статистикою ЧПЛ частіше з'являється у жінок у віці від 30 до 60 років. Захворювання досить легко визначити за специфічним висипанням, що вражає шкіру, слизові оболонки і навіть нігтьові пластини. Це яскраво-червоні невеликі вузлики, що мають чітко окреслений контур і сильно сверблять.

Червоний плескатий лишай
Червоний плескатий лишай
Червоний плескатий лишай
Червоний плескатий лишай

Рожевий лишай (РЛ) відноситься до категорії інфекційно-алергічних дерматозів. Причина РЛ, як і більшості інших папуло-сквамозних порушень, залишається нез'ясованою. Найбільш часто захворювання зустрічається у підлітків та жінок 10-50 років, і починається з появи характерної висипки (досить крупної "материнської " бляшки), яка далі протягом одного-двох тижнів поширюється по тілу у вигляді бляшок і папул жовто-коричневого і рожевого кольору. Разом з висипаннями, у пацієнтів спостерігається сильне свербіння в місцях ураження, втома, часто підвищена температура, інтоксикація, збільшення лімфатичних вузлів в області підборіддя та шиї.

Рожевий лишай
Рожевий лишай
 Рожевий лишай
Рожевий лишай

Сучасна дерматологія в своєму розпорядженні має достатньо ефективних методик симптоматичного лікування, які підбираються індивідуально і вимагають регулярного моніторингу лікаря-дерматовенеролога.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 451200 1000
8 Консультація лікаря-трихолога30600
9 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
10 Цифрова електронна трихоскопія (FOTOFINDER, TrichoLAB)30600
11 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
12 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
13 Контрольний огляд лікаря30300
14 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на демодекоз (Demodex follicullorum)3190
2 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
5 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
6 Мікробіологічне дослідження вмісту нігтьового карману з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
7 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
8 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
9 Мікробіологічне дослідження нігтьових пластин на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
10 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Часті питання

Що таке папуло-сквамозні захворювання?
Це дерматологічні захворювання, які об'єднує схожа клінічна картина, а саме наявність на шкірі бляшок і вузликів червоного і рожевого кольору, які покриті лусочками.
Чи впливає на лікування папуло-сквамозних порушень вживання алкоголю?
Вживання алкоголю, як і куріння, або інші токсичні впливи на організм істотно заважають ефективному лікуванню і можуть спровокувати загострення захворювання.
Чи заразні псоріаз, червоний плескатий і рожевий лишай?
Псоріаз - це генетично детерміноване (спадкове) захворювання, яке не передається при контакті. Контагіозність рожевого і червоного плоского лишаю достовірно не доведена, або ставиться під сумнів.
Які вітаміни корисні при червоному плескатому лишаї?
Вітаміни групи А зменшують запалення, покращують стан клітинних мембран, стабілізують процеси проліферації. Вітамін Е дозволяє скоротити термін прийому стероїдних препаратів. Проте, слід бути обережним з прийомом навіть цих корисних вітамінів, тому що неправильне призначення або передозування (гіпервітаміноз) більшості жиророзчинних вітамінів може мати дуже серйозні негативні наслідки для здоров'я.
Додати відгук
Ніна Яковенко (22.03.23) StarStarStarStarStar
Хочу всім порекомендувати Андрія Петровича як чудового дерматовенеролога. Син приніс із дитячого садочка рожевий лишай, тому нам довелося звернутися в клініку. Ми поруч живемо, тому, перш за все, нам зручно її розташування. Лікар прекрасний, знайшов підхід до дитини, оглянув її в ігровій формі, щоб вона не боялася, а сама все розповіла. Андрій Петрович нам усе дуже детально пояснив, і про дієту, і про гігієну, і про одяг. Призначив мазь, яка зніме запалення. Позбулися цієї гидоти досить швидко, у чому заслуга чудового лікаря.
Антон (20.12.22) StarStarStarStarStar
Лікуюсь у Драганової Н. А. Багато років тому мені поставили діагноз – псоріаз. Під її спостереженням захворювання вже давно перебуває у стадії ремісії. Відмінний фахівець, дуже рекомендую.
Администратор BrennerClinic
Доброго дня, Антоне! Спасибі Вам за теплі слова. Ми обов'язково передамо Ваші слова Наталії Анатоліївні. Будьте здорові! Ми завжди раді бачити Вас у нашій клініці!
Ярослав (17.11.22) StarStarStarStarStar
Проходив лікування у дерматовенеролога Голишкіної Марини Олександрівни. Уважний лікар, допомогла мені вирішити мою проблему. Якщо потрібний хороший фахівець – рекомендую!
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Ярославе! Дякуємо Вам за високу оцінку роботи Марини Олександрівни! Ми дуже раді, що змогли допомогти Вам і Ваша якість життя покращилася. Бажаємо Вам міцного здоров'я і всього найдобрішого.
Аліса (01.11.22) StarStarStarStarStar
Поділюсь своїм досвідом лікування рожевого лишаю. Захворювання почалося з появи на тілі трьох плям – однієї на стегні та двох на грудях. Намагалася прибрати їх за допомогою протигрибкової мазі, але нічого не вийшло. За тиждень помітила, що обсипало живіт. Цього разу плям було набагато більше, але вони були менші. На цьому етапі довелося йти до дерматовенеролога. Я не дуже позитивно ставлюся до лікарів, тому йшла налаштована досить скептично. Але, на мій подив, лікар виявилася приємною та грамотною жінкою. Дуже швидко визначила, що за плями покрили моє тіло та призначила лікування. Попри мої очікування, ціна лікування рожевого лишаю виявилася зовсім невеликою. За 10 днів терапії плями повністю зникли. Я дуже рада, що нарешті знайшла гарного лікаря.
Администратор BrennerClinic
Алісо, дякуємо Вам за відгук. Нам дуже приємно, що Ви відзначили професіоналізм наших лікарів. Ми раді, що рожевий лишай Вас більше не турбує. Дякуємо, що довіряєте Brenner Clinic. Всього доброго!
Аріна (07.10.22) StarStarStarStarStar
Лікар Перехрестенко А. П. – чудовий дерматовенеролог. У клініці я отримала всю необхідну допомогу. Дякую вам та успіхів у роботі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Аріно. Дякуємо за високу оцінку роботи дерматовенеролога Перехрестенко Андрія Петровича. Він досвідчений лікар, і ми раді, що його знання допомогли вирішити Вашу дерматологічну проблему.
Маргарита (05.09.22) StarStarStarStarStar
Мені поставили діагноз – червоний плоский лишай. Захворювання проявляється у вигляді численних червоних плям на різних ділянках тіла. У мене були обсипані руки. Плями дуже свербіли ввечері і вночі. На диво, вдень такої сильної сверблячки не було. Перед тим як звернутися до клініки лікаря Бреннера, пробувала лікуватися маззю від дерматиту. Звичайно, вона не допомогла, тому що діагноз я поставила собі неправильний. Після призначення коректно лікування настало одужання. З моменту закінчення терапії минуло 3 місяці. Нові плями не з'являються. Сподіваюся так буде й надалі. Співробітникам клініки велике спасибі. Лікарі чудові, добре знають свою справу.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Маргарито! Дякуємо, що ділитеся своїм враженням про лікування в нашій клініці - це дуже важливо для нас. Сподіваємося червоний лишай не турбуватиме Вас і далі. Намагайтеся дотримуватися рекомендацій, залишених лікарем. Прийміть від нас побажання міцного здоров'я і всього найсвітлішого Вам і Вашій родині!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)