Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Плазмоліфтінг: омолодження збагаченою тромбоцитами плазмою

Плазмоліфтінг: омолодження збагаченою тромбоцитами плазмою

Багата тромбоцитами плазма (англ. PRP - platelet-rich plasma), синоніми: PRP-терапія, тромбоцитарний концентрат, аутоплазмотерапія, плазмоліфтинг, тромбоцитарний гель – це медична технологія, що використовує особливим чином виготовлений з крові пацієнта аутологічний препарат. У таких ліках концентрація тромбоцитів приблизно в 3-5 разів вища ніж у звичайній плазмі.

Як працює тромбоцитарний концентрат?

Всі ми знаємо, що тромбоцити виконують основну функцію у згортанні крові. Це дуже важливо для припинення кровотеч та для загоєння ран. Остання, і дуже суттєва, властивість тромбоцитів здійснюється завдяки деяким присутнім у них біологічно активним речовинам – специфічним білкам та гормонам, що називаються факторами росту.

Коли така збагачена тромбоцитами плазма повторно вводиться в організм, у певній ділянці відбувається різке підвищення концентрації вищезгаданих факторів росту. Саме вони стимулюють ріст нової тканини, ангіогенез (мед: процес відновлення та утворення кровоносних судин), а також міграцію та диференціацію стовбурових клітин, що допоки «відпочивали». Сукупність цих тканинних мікропроцесів сприяють якнайшвидшій репарації ушкоджень у певній ділянці.

Трохи історії та призначення PRP-терапії у дерматології

Вперше чудова здатність тромбоцитів до відновлення тканин була вивчена гематологами ще у 1970-х роках. Вже в 80-х і 90-х, ін'єкції PRP стали використовувати для лікування низки захворювань крові (тромбоцитопеній), а трохи згодом вони почали застосовуватися також і для відновлення після спортивних (опікових, військових та ін.) травм, а також після пластичних операцій.

В естетичній медицині та трихології тромбоцитарний концентрат почали використовувати лише у 2006 році. Спочатку його розглядали як потенційний засіб для покращення стану шкіри та стимулятора росту волосся, і це дуже добре спрацювало. Сьогодні аутоплазмотерапія застосовується для глибокого зволоження шкіри, для корекції вікових змін та овалу обличчя, усунення висипки, для лікування постакне, целюліту та стрій (розтяжок). Крім цього процедура помітно посилює ріст волосся, тому з успіхом застосовується для лікування різноманітних алопецій (мед: втрата волосся).

Як виконується процедура плазмоліфтингу?

PRP-терапія – це відносно проста та швидка процедура. Вся маніпуляція триває близько 30 хвилин і виконується за один прийом. Лікар бере з вени пацієнта невелику (18-20 мл.) крові та поміщає її у спеціальну центрифугу.

PRP-терапия

Протягом 5 хвилин під дією відцентрових сил у пробірці кров поділяється на формені елементи та плазму. У глибокій частині прозорої плазми знаходиться невелика фракція, що називається збагаченою тромбоцитами плазмою (ОТП), у складі якої є найбільша кількість тромбоцитів, і відповідно, факторів росту. Цей препарат набирають у шприц та потім за допомогою мікроін'єкцій вводять у проблемну ділянку. Процедура досить комфортна для пацієнта, практично безболісна і не вимагає від нього тривалого очікування підготовки крові.

Переваги лікування ін'єкціями збагаченої тромбоцитами плазми

Мабуть, найбільшим плюсом методики можна вважати відмову від штучно створених лікарських чи гормональних препаратів. Це повністю безпечно, оскільки аутоплазмотерапія використовує лише силу власних (аутологічних) загоюючих факторів. З точки зору терапевтичної ефективності PRP-терапія також має низку важливих переваг:

  • малоінвазивна (не травматична) методика, що гарантує точність потрапляння концентрованих порцій факторів росту в пошкоджену тканину;
  • виражений лікувальний ефект у зоні застосування;
  • знижується швидкість прогресування проблеми (захворювання) та/або зменшує ризик повторних загострень;
  • практично немає побічних реакцій.

Які протипоказання до виконання плазмоліфтингу?

Під час підготовки до процедури пацієнту необхідно провести загальне дослідження крові для виключення патологій крові та гострої фази будь-яких інших захворювань.

Аутоплазмотерапія має такі ж застереження, як і більшість лазерних, косметологічних або ін'єкційних процедур. До них відносяться гострі інфекційні захворювання, онкологія, цукровий діабет, порушення імунітету та зсідання крові, вагітність та період грудного вигодовування, а також психічні розлади.

Відносними протипоказаннями можуть вважатися погане самопочуття, невелике підвищення температури, запальні захворювання шкіри, гострі дерматити, рани та розчісування шкіри.

Реабілітація та догляд після процедури плазмоліфтингу

Незважаючи на те, що PRP-терапія має мінімальну кількість протипоказань та побічних ефектів для збереження позитивного результату все ж варто ознайомитися з тим, чого не слід робити у найближчий час до та після маніпуляції.

Після уколів можливі невеликі почервоніння та синці, але вони зазвичай проходять протягом двох-трьох днів. В усьому іншому реабілітація проходить легко. У перший тиждень під заборону потрапляють інтенсивні заняття спортом, відвідування саун, басейнів та відкритих водойм. Також не можна також засмагати під прямим сонячним промінням. Всі ці речі (як мінімум) можуть викликати подразнення шкіри, що значно знизить ефект від процедури або стануть причиною суперінфекції.

Вкрай небажане вживання спиртного за кілька днів до та після процедури. У цей же час варто обмежити споживання кави та енергетичних напоїв. Також краще відмовитися від нанесення макіяжу, тональних кремів, косметичних лосьйонів та скрабів. Доглядати шкіру дозволяється лише шляхом акуратного (без тиску) протирання антисептиком (наприклад, хлоргексидином).

Результат проведення плазмоліфтингу
Результат проведення плазмоліфтингу
До та після процедури аутоплазмотерапії
До та після процедури аутоплазмотерапії

Ціна PRP-терапії, плазмоліфтингу, ін'єкціями збагаченої тромбоцитами плазми в Клініці лікаря Бреннера, Київ, Лівобережна

# Ін'єкційні методикиОдиницяЦіна, грн
1 Аутоплазмотерапія випадіння волосся1 пробірка3200 2500
2 Аутоплазмотерапія омолодження шкіри обличчя /шиї /декольте / кистів рук1 пробірка3000 2500
3 Аутоплазмотерапия лікування стрій шкіри1 пробірка3000 2500
4 Аутоплазмотерапія постакне1 пробірка3000 2500
5 Плазмотерапія Regenlab1 пробірка3300 2800
6 Знеболювальний крем-анестетик; включений до процедури - безкоштовно1 зона150
7 Використання канюлі1 шт.450

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Плазмолiфтинг. Часті питання

Як підготуватись до плазмотерапії?
Зазвичай, від пацієнта не вимагається ніякої спеціальної підготовки. За день до процедури слід утриматися від вживання спиртного чи напоїв, що містять кофеїн. Бажано також розпланувати час після маніпуляції, щоб уникнути інтенсивного фізичного навантаження, як наприклад, тривалого пішого походу, тренування на велосипеді чи занять у спортзалі.
Коли з'явиться результат від ін'єкції плазмоліфтингу?
Важливо розуміти, що PRP-терапія неспроможна нічого зіпсувати, лише виправити. Перші видимі результати з'являються протягом 5-7 днів, оскільки для тканинної перебудови потрібен час. Потім ефект поступово наростатиме протягом місяця.
Скільки ін'єкцій плазми може знадобитися для досягнення стабільного результату?
Для усунення більшості дерматологічних проблем проводиться 3-4 сеанси з інтервалом у 2 тижні, хоча перші зміни стануть помітними вже через 5-7 днів після першої процедури.
Чи можна поєднувати плазмоліфтинг з іншими процедурами?
Однозначно так, причому практично з будь-якими. Процедура добре поєднується навіть з іншими ін'єкційними методиками: мезотерапією, біоревіталізацією, контурною пластикою. Також PRP-терапія відмінно зволожує та відновлює шкіру після хімічних пілінгів та лазерної шліфовки.
Додати відгук
Катерина (22.03.23) StarStarStarStarStar
Уперше відвідала Brenner Clinic, робила плазмоліфтинг. Результат на обличчя - шкіра підтяглася, розгладилися дрібні зморшки, зникли висипання, звузилися пори, навіть овал обличчя має по-іншому виглядає. Я задоволена!
Оксана (17.12.22) StarStarStarStarStar
Можливо, мій відгук принесе комусь користь при виборі лікаря-дерматокосметолога. Наталя Драганова - чудовий фахівець, майстер своєї справи. Перед тим як прийти в клініку на плазмоліфтинг, пройшла чимало консультацій у лікарів у різних клініках. І тільки тут мені все професійно пояснили і допомогли вирішити наявні проблеми. Процедура абсолютно безболісна, не залишалося синців. Результат видно одразу. Буду й надалі звертатися до Наталії. І готова рекомендувати її знайомим. Дякую!
Администратор BrennerClinic
Шановна Оксана! Дякуємо за відгук! Раді, що Ви оцінили високий професіоналізм дерматокосметолога Драганової Наталії Анатоліївни та залишилися задоволені результатами плазмоліфтингу. Ваш відгук дійсно може допомогти іншим жінкам наважитися на цю безпечну й недорогу процедуру. А особисто Вам рекомендуємо подумати про поєднання плазмоліфтингу з такими ін'єкційними методиками, як мезотерапія або беоревіталізація. Після цього, результат буде ще кращим! Приходьте!
Оксана (29.11.22) StarStarStarStarStar
Була на плазмоліфтингу вже неодноразово. Дізналася про процедуру від подруги. Результати мене вразили. Клініка непогана – затишно, ввічливий персонал, нормальні ціни приймають вчасно. Звертатимуся ще.
Администратор BrennerClinic
Здрастуйте, Оксано! Дякуємо за відгук і гарні слова про клініку. Раді, що Ви задоволені результатами і ціною плазмоліфтингу. Приходьте до нас ще!
Єлизавета (22.09.22) StarStarStarStarStar
Після процедури плазмоліфтингу друзі кажуть, що я знову виглядаю на 25! Це справжня знахідка. Шкіра помітно підтяглася, розгладилися глибокі заломи, майже повністю пройшли набряки під очима, з якими я мучилася майже все життя. Ціна плазмоліфтингу обличчя – 2000 грн за одну процедуру. Так, це чимало, але результат вражаючий. Загалом клініка Бреннера – місце, куди хочеться повертатися знову та знову.
Администратор BrennerClinic
Єлизавета! Дякуємо за такий теплий відгук! Ви дійсно маєте чудовий вигляд! Дякую, що так докладно описали ефект від плазмоліфтингу. Обов'язково повертайтеся до нас знову і знову. Буде раді Вас бачити!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)