Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Видалення рубців і шрамів

Видалення рубців і шрамів

Розтяжки (лат. striae), стрії– атрофічні рубці на поверхні шкіри у вигляді смужок різної довжини та ширини. Максимальна довжина стрій може досягати 10-15 см, ширина – до 5 мм. Вони бувають опуклі, втягнуті, а можуть бути на одному рівні зі шкірою. Розтяжки, що тільки що з'явилися, найчастіше мають багряне або навіть синюшне забарвлення. Поступово загоюючись вони знебарвлюються і врешті-решт набувають світлішого, ніж навколишня шкіра відтінку.

Іноді розтяжки стають причиною психологічного дискомфорту та невдоволення своїм тілом. У жінок рубці найчастіше утворюються у верхній частині ніг, на стегнах, сідницях, животі, молочних залозах, у поодиноких випадках можуть бути на попереку або спині. У чоловіків стрії з'являються значно рідше. Зазвичай, їх локалізація – живіт чи нижня частина спини.

Причини появи розтяжок шкіри

Розтяжки не несуть небезпеки для здоров'я, а є лише косметичним дефектом. Вони виникають внаслідок внутрішнього надриву сполучнотканинних елементів шкіри та подальшого її рубцювання.

З точки зору морфології (анатомії), стрії є результатом мікротравм, що виникають унаслідок перерозтягнення недостатньо еластичної шкіри. Їх теорію доповнюють фізіологи, які вважають, що спонтанне пошкодження мікроскопічного каркасу шкіри відбувається на тлі недостатньої кількості в ній колагену та еластину. Ці речовини виробляються спеціальними клітинами-фібробластами дерми, які з різних причин тепер синтезують їх у недостатній кількості. Серед фібробластів є й інші спеціалізовані клітини – фіброкласти, що виробляють руйнуючі колаген та еластин ферменти, і ось вони якраз працюють "добре". Таким чином, створюється дисбаланс, в результаті якого втрачається стійкість шкіри до розтягнення.

Існує низка гіпотез, про те що першопричиною появи розтяжок на шкірі можуть стати деякі гормональні зміни, такі як юнацький гіперкортицизм, фізіологічна гормональна перебудова у вагітних, інтенсивний прийом деякими спортсменами анаболічних стероїдів.

Найчастіше проблема виникає у дівчат під час пубертатного періоду та у жінок після пологів, коли шкірі не вистачає еластичності для необхідного рівня розтягнення. Має право на життя і версія про те, що значне збільшення площі (розтягнення) шкіри з наступною появою стрій також може наступити внаслідок різкого набору ваги.

Фракційне лазерне шліфування: як це працює?

В основі лазерного шліфування розтяжок лежить метод фракційного термолізу. Вуглецево-діоксидний (СО2) лазер генерує потужний світловий імпульс з довжиною хвилі 10600 нм (в інфра-червоному діапазоні спектру), який за допомогою спеціальної насадки-сканера поділяється на велику кількість окремих дуже тонких пучків світла (фракцій). Кожен з цих променів, протягом кількох мікросекунд, випарює (мед.: вапоризує) маленький стовпчик тканини. Як наслідок, на шкірі утворюються мікроскопічні отвори, що знаходяться на відстані приблизно 1 міліметр один від одного. Глибина проникнення променів знаходиться в межах епідермісу та верхньої частини дерми.

Принцип впливу на шкіру фракційного лазерного шліфування
Принцип впливу на шкіру фракційного лазерного шліфування

Таким чином, після обробки лазером на шкірі залишаються стерильні мікроушкодження у вигляді крихітних білих стовпчиків, які "йдуть" як би в шаховому порядку, чергуючись з ділянками незайманої (інтактної) шкіри. Сумарно обсяг вапоризованої тканини не перевищує 5-10%.

Обробка шкіри фракційним СО2 лазером стимулює проліферацію епідермісу, активує стовбурові клітини-фібробласти, включаючи таким чином природні процеси синтезу еластину та колагену. Відбувається потужне оновлення шкіри на обробленій ділянці, значно підвищується її еластичність та тонус.

Процес загоєння після фракційного лазерного шліфування.

Процес загоєння після фракційного шліфування вигідно відрізняється від інших лазерних методик, що базуються на суцільному випаровуванні (абляції) епідермісу. Пригадаємо, що обсяг вапоризованої біологічної тканини є вельми незначним. Це важливо, оскільки завданням процедури є не повна регенерація шкіри, а лише стимуляція роботи внутрішньоепідермальних стовбурових клітин-фібробластів, велика кількість яких міститься в ділянках неушкодженої шкіри.

Дроблення лазерного імпульсу на дрібні фракції помітно скорочує період реабілітації після процедури та забезпечує ефективне та довгострокове вирішення проблеми. Відновлення мікроструктури шкіри у зоні впливу відбувається швидко, як привило у межах одного тижня. При цьому ризик побічних ефектів у вигляді запалення (роздратування), чи наступної гіпо- або гіперпігментації шкіри, є мінімальним.

Як проходить процедура фракційного лазерного шліфування?

Перед обробкою дерматокосметолог очищує шкіру спеціальним гелем та антисептиком, щоб видалити залишки косметики та інших забруднень. Після цього, для зниження неприємних відчуттів, наноситься аплікаційна анестезія. У процесі лазерної шліфовки, на оброблювану ділянку шкіри, також весь час подається холодне повітря. Таким чином, процедура відбувається практично безболісно для пацієнта.

Відразу після процедури можлива поява невеликого почервоніння та/або відчуття легкого печіння (поколювання).

Який апарат використовується для видалення розтяжок?

Процедура проводиться з використанням фракційного CO2 лазера нового покоління MED-X Laser. Апарат чеської компанії AlviPrague схвалений міністерством охорони здоров'я України, має санітарно-епідеміологічний висновок державного зразка, сертифікати якості країн Європейського Союзу.

Лазер оснащений автоматичним скануючим пристроєм, що відповідає за миттєве переміщення лазерного променя. Тривалість впливу на одну ділянку не перевищує однієї мікросекунди, що разом із системою повітряного обдування шкіри, зводить до мінімуму больові відчуття під час маніпуляції.

Підготовка до проведення фракційного шліфування розтяжок

За 10 днів до проведення фракційного лазерного шліфування обов'язково слід виключити солярії, відвідування пляжів, проведення жорстких пілінгів і скрабів, що травмують шкіру. Протягом двох тижнів після обробки також слід уникати відвідування басейну та сауни, відмовитися від засмаги та від використання жорстких мочалок. Перед виходом на вулицю рекомендовано використовувати сонцезахисні креми з високим рівнем захисту SPF, а вдома бажано наносити зволожуючий чи регенеруючий крем.

Видалення рубців і шрамів
Приклад 1
Видалення рубців і шрамів
Приклад 2
# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Лазерне омолодження і лазерне видалення косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 1 см21 зона500
2 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 5 см21 зона800
3 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 10 см21 зона1200
4 Лазерне шліфування рубця/стрій розміром до 20 см21 зона1700

© Автор: Лікар дермато-онколог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Васильєва Ірина Володимирівна

Видалення розтяжок шкіри. Часті питання

Коли найкраще проводити видалення розтяжок?
Проводити лазерне шліфування розтяжок можна в будь-яку пору року, але оптимальним є період з вересня по квітень, коли шкіра найменше піддається впливу сонячного ультрафіолету.
Скільки лазерних процедур потрібно повного видалення розтяжок?
Кількість процедур залежить від глибини та віку розтяжок. Найлегше впоратися з новими розтяжками, які тільки-но утворилися на шкірі. У такому випадку часто достатньо кількох сеансів з інтервалом близько місяця. При видаленні застарілих стрій може знадобитися 4-5 процедур. Проте виражений результат помітний вже після першої маніпуляції.
Кому протипоказане лазерне шліфування розтяжок шкіри?
Процедура протипоказана вагітним жінкам і матерям, що годують, та людям з низьким рівнем імунітету. До протипоказань також відносяться бактеріальні та вірусні інфекції, грибкові захворювання, гепатит С, наявність злоякісних пухлин, відкриті рани на ділянці, що мала б оброблятися, вживання глюкокортикостероїдних препаратів та анаболічних стероїдів, системних ретиноїдів.
Додати відгук
Олена (10.01.23) StarStarStarStarStar
Від відвідування цієї клініки залишилися виключно гарні враження. Сподобався інтер'єр, сервіс, ставлення персоналу, а найголовніше - результат проведеної процедури. Я приходила на лазерне шліфування розтяжок на животі, які утворилися після вагітності. До цього випробувала різні мазі та креми, але, на жаль, нічого не допомогло від слова ЗОВСІМ. Після 3 процедур лазерного шліфування можу сказати, що розтяжки поки не зникли повністю, але стали набагато менш помітними. Думаю, після проходження всього курсу на їхньому місці залишаться лише невеликі сліди.
Администратор BrennerClinic
Олено, дякуємо Вам за зворотний зв'язок! Оскільки стриї у Вас з'явилися давно, для їх видалення необхідно 4-5 процедур. Тому ми впевнені, що результат Вам сподобається. З нетерпінням чекаємо Вас на наступну процедуру!
Олеся (11.07.22) StarStarStarStarStar
Хочу поділитися своїм досвідом лазерного шліфування розтяжок у клініці лікаря Бреннера. Вони з'явилися у мене ще в юному віці після необдуманих експериментів з вагою. Шрами покривали верхню частину ніг, стегна та груди. Прибрати я їх хотіла вже давно. Пробувала масаж, різні олії, креми, але вони не давали бажаного результату. Щоб зробити розтяжки менш помітними, знадобилося 3 лазерні процедури з переривом у півтора місяці. Цей час необхідний реабілітації шкіри, оскільки шліфування травмує шкіру. Вже після першої процедури я помітила, що вона стала більш пружною, гладкою, а розтяжки не такими помітними. Після 3 процедури я вже практично не звертала на них увагу. Окремо хочу відзначити якість обладнання у клініці. Все дуже сучасне та нове. Лікар працювала з апаратом дуже впевнено. Для мене це дуже важливо. Тому клініці ставлю найвищу оцінку!
Администратор BrennerClinic
Олесю, велике спасибі за те, що Ви змогли приділити час і написати відгук про нашу роботу. Дуже приємно, що Ви залишилися задоволені результатами лазерного шліфування розтяжок. Сьогодні це один з найефективніших безопераційних методів боротьби з цією проблемою. Сподіваємося побачити Вас у нашій клініці знову! Приходьте до нас на хімічний пілінг для тіла. Він додатково підвищить пружність і еластичність шкіри, що допоможе уникнути появи розтяжок у майбутньому.
Анна (24.07.21) StarStarStarStarStar
У клініці Бреннера мені допомогли прибрати стрії на животі, які з'явилися після пологів. Знадобилося 4 процедури. Ціна лазерного видалення розтяжок не мала, але після курсу моя шкіра виглядає майже як до пологів. Жінкам із аналогічною проблемою раджу також спробувати. Не пошкодуєте!
Администратор BrennerClinic
Анно, ми дуже раді, що нам вдалося вирішити Вашу проблему зі стриями. Незважаючи на доволі високу ціну, лазерне видалення розтяжок користується величезним попитом серед дівчат і жінок різного віку через свою високу ефективність. Тому окрема подяка Вам за цей відгук і рекомендацію. Обов'язково приходьте до нас на бандажне сповивання або водоростеві обгортання. Ці процедури дадуть змогу зробити Вашу шкіру ще більш здоровою та підтягнутою.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Віталія (01.06.20) StarStarStarStarStar
Все сподобалося. Лікарка Ірина Васильєва за кілька процедур майже повністю прибрала розтяжки на стегнах. Звертатимуся ще. Всім рекомендую!
Администратор BrennerClinic
Віталія, спасибі велике за Ваш відгук! Ми робимо все можливе, щоб кожен наш клієнт залишався задоволений на всі 100%. До нових зустрічей!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)