Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Простий герпес

Простий герпес

Простий герпес (herpes simplex) – інфекційне вірусне захворювання, яке за статистикою, є найпоширенішим серед неконтрольованих інфекцій. "Неконтрольована інфекція" в медицині означає, що в даний час не існує ефективних щеплень або специфічного методу лікування, що дозволяв би повністю видалити збудника з організму людини. З цієї причини вірус герпесу присутній у 80% людей планети. Існує два антигенних серотипи вірусу простого герпесу (ВПГ): перший тип ВПГ-1 (зазвичай вражає верхню частину тіла) і другий тип ВПГ-2 (вражає нижню частину тіла).

Як передається герпес, його симптоми

Для ВПГ-1, у більшості випадків, зараження відбувається в дитинстві контактно-побутовим або повітряно-крапельним шляхом, або статевим шляхом для ВПГ-2. При первинному попаданні вірусу герпесу в організм людини як правило не виникає ніяких симптомів. Поступова персистенція (поширення) вірусу по організму також відбувається асимптомно (непомітно). У подальшому, та за певних (не)сприятливих для цього умов, інфекція може раптово проявити себе у виді висипки на шкірі, чи на слизових оболонках. Для прискореної репродукції вірусу та появи висипки, крім ослаблення загального імунологічного контролю, має відбутися і місцеве (епідермальне) порушення імунітету.

Зазвичай, як вже було сказано, інфекція вражає певні ділянки шкіри і слизові оболонки – навколо рота, слизову ротової порожнини, повіки, вушні раковини та статеві органи. Залежно від характеру, локалізації, ступеня ураження, а також від схильності до рецидивів виділяють герпес простий первинний і герпес простий рецидивний.

Головні симптоми герпесу: поява пухирців та виразок на ураженій ділянці. Перед появою видимих ознак шкіра з цих зонах зазвичай сильно свербить, поколює, з'являється відчуття печіння. Вміст пухирців спочатку прозорий, а через декілька днів стає каламутним. Приблизно через 5-7 днів пухирці підсихають з утворенням жовтих кірочок, а потім (ще через пару днів) відпадають, залишаючи за собою невеликі гіперпігментовані плями, які незабаром також зникають.

Герпес
Фото 1
Герпес
Фото 2
Герпес
Фото 3
Герпес
Фото 4

Лікування герпесу в клініці лікаря Бреннера

Для усунення первинних симптомів і при рецидивах герпесу використовуються противірусні препарати, такі як ацикловір ("Зовіракс", "Гевіран"), валацикловір ( "Вальтрекс"), фамцикловір ("Фамвір"), які застосовуються як у вигляді таблеток, так і в формі кремів і мазей. Також курс лікування включає прийом імуномодуляторів, вітамінів групи В і аскорбінової кислоти.

Людям із загостренням герпесу слід дотримуватися соціальної дистанції, і тим більше – утримуватися від поцілунків та статевих контактів, щоб виключити можливість інфікувати партнера.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Простий герпес. Часті питання

Як передається вірус герпесу?
По різному. Передача ВПГ-1 відбувається контактно-побутовим або повітряно-крапельним в дитячому віці, а ВПГ-2 - в основному статевим шляхом для дорослих. Для уникнення зараження важливо дотримуватися принципів безпечної побутової і статевої поведінки: це дистанціювання, моногамність та обов'язкове використання бар'єрних захисних засобів (презервативів).
Чи можна повністю вилікувати герпес?
Ні нажаль, інфекція залишається з людиною назавжди, але при доброму здоров'ї і належній якості життя вона може не проявлятися.
Які ускладнення можливі при герпесі?
Розвиток неонатального герпесу у новонароджених, коли немовля інфікується при пологах. Це може стати причиною серйозних неврологічних розладів і навіть смерті. Також часті рецидиви герпесу можуть стати причиною сильного психологічного стресу та депресії, як наслідок соціальної стигматизації (таврування), коли людину переслідує почуття сорому чи провини.
До кого звернутися, якщо герпес з'явився у вагітної жінки?
Потрібно обов'язково проінформувати про захворювання гінеколога. При появі генітального герпесу на пізніх термінах вагітності, підвищується ймовірність інфікування дитини неонатальним герпесом.
Що може спровокувати прояв герпесу?
Рецидив може статися в результаті переохолодження, надмірної інсоляції, стресу, перевтоми, порушення режиму сну, нестачі вітамінів і низької якості харчування, різкого зниження імунітету.
Додати відгук
Вадим (20.03.23) StarStarStarStarStar
Звернувся до клініки разом зі своєю другою половинкою через постійні рецидиви герпесу. Лікар призначив аналізи. За їхніми результатами виписав комплексну терапію. Останні півтора місяця герпес більше не давав про себе знати. Дуже сподіваюся, що так буде й надалі. Клініка чудова - сервіс першокласний, ціни нормальні, чисто і затишно. Моїм лікарем була Драганова Наталія Анатоліївна. За необхідності, буду звертатися ще.
Яна (15.12.22) StarStarStarStarStar
До моменту звернення до клініки я не знала, що герпес може з'являтися не лише на губах. Декілька вогнищ захворювання з'явилися на животі. У клініці призначили досить обширне лікування, яке не лише прибирає симптоми та вбиває інфекцію в організмі, а й мінімізує ризик зараження у майбутньому. Незважаючи на це, ціна лікування герпесу виявилася прийнятною. Спасибі за допомогу!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Яно! Дякуємо Вам за добрі слова. Ми раді, що Вам сподобалася якість і ціна лікування герпесу в нашій клініці. Дякуємо, що обрали нас, ми дуже цінуємо Вашу довіру. Будьте здорові!
Любов (05.12.22) StarStarStarStarStar
Була на прийомі у головного лікаря Перехрестенко А. П. Завдяки лікарю герпес пройшов досить швидко. Гарний спеціаліст.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Любов! Дякуємо Вам за відгук та що довірилися нам. Були раді Вам допомогти. Запрошуємо Вас на наші косметологічні процедури.
Андрій (10.11.22) StarStarStarStarStar
Звернувся до клініки з герпесом на губах. Інфекція з’явилася не вперше. Зазвичай проходила сама собою, але через місяць-другий вилазила на губах знову. На цей раз вирішив звернутися до фахівців. Потрапив до лікаря Голишкіної Марини Олександрівни. У якості лікування було призначено противірусний препарат "Зовіракс", засіб для покращення імунітету та вітаміни. Завдяки лікуванню герпес пройшов набагато швидше, ніж звичайно. Сподіваюся, це був останній раз, коли я зіткнувся з цією інфекцією. Якістю наданих послуг цілком задоволений. Мені все сподобалося. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Андрію! Велике спасибі за чудовий відгук. Ви правильно вчинили, що вирішили нарешті звернутися до фахівця. Бажаємо Вам більше не хворіти на герпес! Ми раді, що Вам усе сподобалося. Звертайтеся ще!
Сніжана (12.09.22) StarStarStarStarStar
Лікувала у клініці герпес. Відмінне місце, приємні ціни, досвідчені лікарі. За потреби можна звертатися.
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Сніжано! Дякуємо Вам за зворотний зв'язок і добрі слова на адресу нашої клініки. Нам дуже приємно отримувати такі відгуки від наших пацієнтів. Дякуємо, що обрали нас, ми цінуємо Вашу довіру.
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)