Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Лікування грибка волосся і шкіри голови

Лікування грибка волосся і шкіри голови

Мікози волосся (тріхомікози) - це збірне поняття, що об'єднує грибкові захворювання, що вражають поверхневий роговий шар і / або кутикулу волосся. Збудниками патологічного процесу на шкірі голови є різні патологічні паразитарні гриби - дерматоміцети. Існує кілька найбільш поширених захворювань шкіри голови і волосся, і кожне з них має окремого збудника і симптоми. Залежно від локалізації розрізняють мікози волосистої частини голови, бороди і вусів.

Причини появи і симптоми грибка волосся

Найчастіше зараження грибковою інфекцією відбувається на тлі ослабленого імунітету в результаті нездорового способу життя, шкідливих звичок, постійних стресів, порушення обміну речовин та хронічних хвороб в запущеній формі, тривалого прийому антибіотиків, нестачі в організмі вітамінів, неакуратне ставлення до особистої гігієни (використання чужих головних уборів, гумок, шпильок, гребінців, і т.д.).

Грибкові захворювання починаються поступово, і в більшості випадків на ранніх стадіях їх буває важко розпізнати. Проте, існує цілий ряд ознак, серед яких найбільш характерним є поява рясної лупи. Інтенсивне випадання волосся - інша частотна ознака, на яку слід звернути увагу.

Можливі також і менш поширені, але дуже важливі симптоми, що вказують на ураження шкіри голови і волосся:

  • Сухість, витончення, перетин кінчиків волосся, ламкість волосяного стрижня. Може спостерігатися часткове або повне випадання волосся в осередках ураження.
  • Почервоніння і сухість і шкірного покриву, свербіж, поява круглих бляшок рожевого відтінку, лупа у вигляді ороговілих лусочок білястого або сіруватого кольору.
  • Посилення секреції сальних залоз, волосся швидко стають жирними біля коріння.
  • При важких формах можуть спостерігатися гнійні запальні процеси.

Види грибка волосистої частини голови

1. Стригучий лишай.
Одна з найбільш складних грибкових хвороб волосистої частини шкіри. При зараженні спостерігається сильна втрата волосся, поява вогнищ облисіння. Хвороба може бути викликана двома видами патогенних грибків - Trichophyton і Microsporum. Залежно від різновиду збудника стригучого лишаю, форму що спричиняється грибками роду Trichophyton, називають трихофітія, а Microsporum - відповідно, мікроспорія. Нерідко інфікування відбувається у дітей від 3 до 12 років. Захворювання заразне, поширення відбувається при безпосередньому контакті з зараженим людиною і використанні його індивідуальних речей. Зараження може відбутися і при контактуванні з хворою твариною. Залежно від швидкості розвитку ураження розрізняють гострий і хронічний перебіг недуги.

При гострій формі захворювання перші її ознаки з'являються вже через 5-7 днів після зараження, а саме: лущення шкіри голови і ламкість волосся біля основи фолікулів. Розміри осередків ураження грибком і локальної втрати волосся досягають 2-3 см. в діаметрі. Вони можуть почервоніти, свербіти, з'являється набряклість.

При хронічній формі інкубаційний період глибокої форми стригучого позбавляючи до 2-х місяців. Спочатку захворювання себе не проявляє. Потім уражене волосся починає обламуватися на висоті 2-3 см. над рівнем шкіри, залишаючи характерні уламки у вигляді гачків. Іноді волосся обламуються на рівні шкіри утворюючи "пеньки" і "чорні цятки". Не рідко в осередку ураження з'являються малопомітні кірки, пухирці і навіть гнійнички.

Грибок волосистої частини голови
Фото 1
Грибок волосистої частини голови
Фото 2
Грибок волосистої частини голови
Фото 3
Грибок волосистої частини голови
Фото 4

2. Фавус (парша).
Характеризується аналогічними джерелами зараження, що і вищевказані грибкові захворювання. При інфікуванні на шкірі голови з'являються червоні плями, які згодом перетворюються в наслідок в вузлики. Потім, в центрі вузлика формується скутула, колонія грибка у вигляді брудно-сірої кірки діаметром 1-3 см., що має неприємний "мишачий" запах. Під кірочками поступово розвивається атрофія шкіри і рубцеве облисіння. Якщо захворювання не лікувати, воно швидко розповсюджується, формуючи значні площі рубцевої алопеції (облисіння). Решта волосся стає тьмяним, слабкими, легко висмикуються, зовні виглядають як перука.

Грибок волосистої частини голови
Фото 1
Грибок волосистої частини голови
Фото 2
Грибок волосистої частини голови
Фото 3

Діагностика і лікування грибка у Києві

Лікуванням грибкових уражень волосся і шкіри голови займається лікар-трихолог, тобто дерматовенеролог, який спеціалізується на лікуванні захворювань волосся. Спеціаліст оглядає уражені ділянки за допомогою тріхоскопа і лампи Вуда. Потім проводиться взяття біологічного матеріалу (волосся і шкіри голови) на аналіз для підтвердження наявності грибка і визначення його виду. Для вибору найбільш ефективного антимікотика, лабораторія визначає також ступінь чутливості збудника до цілого ряду протигрибкових препаратів.

Після отримання результатів аналізів дерматовенеролог призначає, в залежності від тяжкості, виду інфекції, прийом системних протигрибкових препаратів всередину, і зовнішнє лікування (шампуні, креми, мазі). Не рекомендується самостійно призначати собі лікування, так як багато сучасних протигрибкових препаратів все ще містять ряд токсичних компонентів. Також додатково до основного лікування, як правило, призначаються сувора дієта і препарати для підвищення імунітету, вітамінотерапія.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Первинна консультація лікаря-трихолога з проведенням цифрової трихоскопії 451200 1000
8 Консультація лікаря-трихолога30600
9 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
10 Цифрова електронна трихоскопія (FOTOFINDER, TrichoLAB)30600
11 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
12 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
13 Контрольний огляд лікаря30300
14 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3190
2 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7500
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7480
5 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10560
6 Мікробіологічне дослідження волосся на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10560
7 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка50

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Поширені запитання про лікування грибка волосся

Чи відросте волосся, що випало після зараження грибком?
Більшість грибкових захворювань волосся і шкіри голови спричиняють лише тимчасове випадіння волосся. Іноді під час лікування волосся відростає самостійно, але в деяких випадках може знадобитися додаткове лікування, яке дасть змогу повернути здорове й густе волосся.
Як не заразитися грибком шкіри голови?
Ніколи не використовуйте чужі головні убори, гребінці, шпильки та інші аксесуари для волосся.
Як розпізнати грибок волосся?
У разі зараження волосся тьмяніє і швидко жирніє. На шкірі голови можуть з'явитися сухі скоринки, схожі на лупу. Згодом волосся стає ламким біля основи, через що починає стрімко випадати. Часто ці симптоми приймають за авітаміноз або приховані гормональні порушення. За відсутності лікування, на місці найактивніших вогнищ захворювання з'являються бляшки і навіть виразки. Може змінитися колір шкіри голови, як за аутоімунних розладів та інфекцій.
Що робити в разі виявлення симптомів грибка волосся?
У разі виявлення симптомів грибка необхідно відразу ж звернутися до фахівця. Лікуванням цього захворювання займається трихолог. Щоб призначити ефективне лікування, необхідно точно визначити вид захворювання шкіри голови. З цією метою проводять візуальний огляд з використанням лампи Вуда, трихоскопічне обстеження, лабораторні аналізи.
Додати відгук
Микола (02.11.22) StarStarStarStarStar
Звернувся до трихолога Білоус Алли Василівни з діагнозом парша. Лікар допомогла вирішити проблему за прийнятну ціну. Дякую.
Администратор BrennerClinic
Здрастуйте, Миколо! Ми раді, що Ви залишилися задоволені результатом і ціною лікування грибка шкіри голови в Brenner Clinic!
Світлана (10.10.22) StarStarStarStarStar
Тиждень тому закінчився курс лікування грибка шкіри голови. Як і де я примудрилася його підхопити – розуму не прикладу. Добре, що подруга порадила звернутися до Алли Білоус. Вона допомогла їй рік тому зупинити випадання волосся. Подруга дуже добре відгукувалася про лікаря та взагалі про клініку. Скажу одразу, у мене склалося аналогічне враження. Лікар дуже грамотна та ввічлива. “Розжувала” мені інформацію про захворювання та лікування наскільки могла. Терапія включала протигрибкові таблетки, спеціальний шампунь, вітамінний комплекс та засіб для покращення імунітету. Результат виявився не відразу, але все ж таки хвороба пройшла. Дякую за це Аллі Василівні!
Администратор BrennerClinic
Шановна Світлана! Дякуємо Вам за позитивний відгук про роботу Алли Василівни Білоус. Лікар доклала всіх зусиль, щоб лікування грибка шкіри голови було максимально ефективним. Дякуємо Вам за терпіння і розуміння. Звертайтеся до нас ще!
Вікторія (23.08.22) StarStarStarStarStar
Дякую Білоус Аллі Василівні за ефективне та недороге лікування грибка волосся. Рада, що звернулася саме до вас. Ставлю вам оцінку 10 із 10!
Администратор BrennerClinic
Вікторія, ми раді, що лікування Вам сподобалося. Лікарю дуже приємно читати Ваші слова подяки. Будемо раді бачити Вас знову!
Вероніка (28.01.21) StarStarStarStarStar
Грибок волосся - це жах для будь-якої жінки! Не знаю точно, де і як примудрилася його підхопити, але вилікувати було ой як не просто! Величезне спасибі трихологу Андрію Петровичу Перехрестенко за професійний підхід до роботи. До того як звернутися в клініку доктора Бреннера, я пробувала різні шампуні, мазі і навіть пила таблетки (точну назву вже не пам'ятаю), назву яких знайшла в Інтернеті. Не рекомендую іншим повторювати мої помилки - краще відразу ж звернутися до фахівця. Це буде і правильніше, і дешевше, ніж купувати і труїти себе всім підряд. Крім того, перед лікуванням потрібно обов'язково здати відповідні аналізи і тільки тоді починати комплексну терапію. Тим, хто страждає від такої ж проблеми і не знає куди звернутися, можу з упевненістю рекомендувати Brenner Laser Clinic!
Администратор BrennerClinic
Доброго дня, Вероніко! Ми раді, що лікування грибка шкіри голови в нашій клініці залишило у Вас тільки позитивні емоції. Будемо вдячні, якщо порадите нас своїм друзям і знайомим. Ми завжди до Ваших послуг!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)