Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Стрептодермія

Стрептодермія

Стрептодермія (стрептококова піодермія) – група гнійничкових захворювань шкіри, обумовлена патогенними формами бактерій стрептокока. З'являється переважно на ділянках гладенької шкіри та на місці складок. Найчастіше зустрічається у жінок і дітей у зв'язку з тим, що їхня шкіра ніжніша. Інкубаційний період триває від кількох днів до тижня.

У більшості випадків стрептококові ураження охоплюють обличчя, кінцівки та іноді тулуб. На гіперемованій і злегка набряклій шкірі з'являються ненапружені, наповнені прозорою або каламутною рідиною, пухирці і навіть пухирі (фліктени), величиною від сірникової головки до горіха. Пацієнтів турбує свербіж різної інтенсивності, відчуття печії, можливі також підвищення температури тіла та реґіонарний лімфаденіт.

Стрептококова піодермія досить заразна і в місцях масового скупчення людей може спричинити епідемічний спалах. Враховуючи, що захворювання переважно проявляється у дітей, найчастіше такі спалахи відбуваються у дитячих садках та школах.

Причини виникнення стрептодермії

У 90-95% здорових людей стрептококи присутні у невеликих кількостях на поверхні шкірного покриву і не викликають запальних процесів. Сапрофіти можуть набути патогенних властивостей під впливом низки негативних факторів, і в цьому випадку їх вірулентність (лат. "отруйність") різко збільшується. Такими факторами можуть бути:

 • недотримання правил особистої гігієни;
 • зниження імунологічної реактивності;
 • взаємодія з інфікованою стрептококами людиною;
 • низькокалорійна дієта, сильні психологічні та фізичні навантаження;
 • травми шкіри (укуси комах, розчіси, уколи, задири пальців тощо);
 • використання речовин та косметичних засобів, що порушують кислотно-лужний баланс шкіри.

Чи почнеться захворювання або ні (?), залежить від імунологічної стійкості організму, а також від кількості та вірулентності бактерій, що потрапили на шкіру. Речовини, що виділяють вірулентні форми стрептокока, є високотоксичними для організму. Ці токсини мають здатність розчиняти великі ділянки епідермісу, і навіть еритроцити та лейкоцити.

Види стрептококової піодермії

Захворювання має досить складну класифікацію, що поєднує десяток клінічних форм та стадій. Залежно від локалізації та глибини ураження шкіри стрептококові ураження бувають поверхневими та глибокими.

До групи поверхневих стрептодермій відносяться стрептококове імпетиго, щілиноподібне імпетиго (нар. заїда), поверхневий панарицій (ураження навколо нігтьових пластинок), інтертригенозна стрептодермія (нар. попрілість), папуло-ерозивна і хронічна дифузна стрептодермія.

До глибоких відносять дві хронічні форми – вульгарну ектиму та целюліт, а також бешихове запалення шкіри та підшкірної клітковини (в народі - рожа). Заради справедливості вкажемо, що для цих піодермій етіологічна роль патогенних стрептококів залишається під сумнівом.

У деяких випадках на уражених ділянках шкіри крім стрептококів виявляються й інші патогенні бактерії – стафілококи, вульгарний протей, кишкова або синьо-гнійна паличка... У цих випадках говорять про полімікробне або змішане зараження.

Стрептодермія
Імпетиго
Стрептодермія
Поверхнева дифузна стрептодермія на обличчі
Стрептодермія
Бешихове запалення ніг (рожа)

Лікування стрептодермії

При найбільш поширених гострих варіантах поверхневих срептодермій використовуються примочки з дезінфікуючими та в'яжучими розчинами (5% танінової або 2% борної кислоти). Необхідно мінімізувати контакти запалення з водою та регулярно підсушувати уражену ділянку шкіри.

Наступний етап лікування – використання антибактеріальних препаратів зовнішнього застосування, а у тяжких випадках системних антибіотиків відповідно з результатами антибіотикограми.

Хірургічне втручання може знадобитися у разі появи глибокого панарицію, фурункулів, абсцесів, карбункулів. Якщо захворювання переходить у глибоку або хронічну форму, призначаються гормональні засоби та ін'єкції стафілококового анатоксину.

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Карта родимок (FotoFinder)
(виявляє нові та змінені шкірні ураження на всьому тілі)
604200 3500
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
5 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Стрептодермія. Часті питання

Як проводиться діагностика?
Діагностика стрептодермії може включати проведення бактеріологічного дослідження, звичайний та розгорнутий аналіз крові, мікроскопічне дослідження мазка, скринінгове імунологічне обстеження.
Які можуть бути ускладнення?
Захворювання може мати ряд ускладнень, які можуть розвинутись при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою. Серед них:
 • - сепсис як наслідок генералізованого розвитку інфекції;
 • - довге загоєння виразок (особливо актуально для пацієнтів з цукровим діабетом);
 • - порушення роботи внутрішніх органів;
 • - дисбактеріоз;
 • - тромбофлебіт;
 • - ураження плода, якщо стрептодермія виникла під час вагітності.
Яка профілактика стрептодермії?
Для уникнення зараження необхідно ретельно дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при контакті з інфікованими людьми, своєчасно звертатися до фахівця при появі будь-яких ознак патології шкіри.
Додати відгук
Вадим (05.01.23) StarStarStarStarStar
Чудові фахівці працюють у цій клініці! Звернувся через дивне висипання на ліктях. Потрапив до медичного директора клініки Перехрестенко А. П. Після огляду дерматовенеролог поставив діагноз - стрептодермія. Чітко і дохідливо пояснив причини розвитку захворювання. Виписав необхідні ліки (зовнішні та внутрішні), дав корисні рекомендації. Не можна було не відзначити дуже уважне ставлення і високу кваліфікацію лікаря. На даний момент лікування ще не закінчено, але результати терапії обнадіюють. Дякую.
Администратор BrennerClinic
Вадиме, дякуємо за такий розгорнутий відгук! Для нас велика радість, коли пацієнти відповідально підходять до процесу лікування, особливо, бактеріальних захворювань. Ми бажаємо Вам комфортного завершення лікування і бажаного результату. Завжди раді допомогти!
Віолета (13.12.22) StarStarStarStarStar
Стрептодермію у клініці лікував чоловік. Лікарі допомогли незважаючи на те, що захворювання було у тяжкій стадії. Я його ледве вмовила звернутися до дерматовенеролога. Все повторював, що саме минеться, треба тільки почекати. Але нічого не проходило, а навпаки – висипання ставали дедалі страшнішими. Я шукала різні ліки та народні засоби в інтернеті, але результату не було. Якби звернувся раніше, можливо, допомогли б лише зовнішні препарати. Але в його випадку лікарю довелося призначити антибіотики, антибактеріальні засоби, примочки з в'язким та дезінфікуючим ефектом. Велике дякую, що допомогли моєму чоловікові і недорого вилікували стрептодермію. Обов'язково рекомендуватимемо вас своїм знайомим.
Администратор BrennerClinic
Віолетто, дякуємо Вам за довіру і зворотний зв'язок! Ви молодець, що вмовили чоловіка звернутися до фахівців. Чим більш запущена стадія стрептодермії, тим важче вона піддається лікуванню. Ми розуміємо, що у Вашому випадку лікування було доволі обширним, але ми зробили все можливе, щоб його ціна була для Вас із чоловіком прийнятною. Звертайтеся!
Сергій (26.11.22) StarStarStarStarStar
Лікував захворювання у лікаря Голишкіної М. А. Гарний лікар, швидко поставила діагноз, призначила недороге лікування.
Администратор BrennerClinic
Сергію, дякуємо за відгук і високу оцінку роботи співробітників нашої клініки. Для нас дуже цінний Ваш зворотний зв'язок!
Анна (04.10.22) StarStarStarStarStar
Була у клініці у лікаря Ткаченко Римми Петрівни. Допомогла вилікувати стрептодермію. Дякую. Все відмінно!
Администратор BrennerClinic
Анно, дякуємо Вам за відгук і позитивні слова про роботу нашого лікаря. Чекаємо нових зустрічей з Вами - запрошуємо на лазерну епіляцію і наші доглядові процедури за шкірою обличчя і тіла!
Оксана (12.08.22) StarStarStarStarStar
Стрептодермія з'явилася у дитини після того, як вона впала і розбила коліна. Я сама промила ранку перекисом і обробила зеленкою, але мабуть імунітет слабкий, і інфекція все-таки потрапила в організм. Діагноз стрептодермія поставила Римма Петрівна Ткаченко. Раніше чула про таке захворювання, але ніколи не стикалася, тому не заглиблювалася у подробиці. Лікарка сказала кілька разів на день протирати запалення дезінфікуючим розчином і намагатися його не мочити під час купання. Також призначила вітаміни та рекомендувала їсти більше корисних продуктів, щоб підняти імунітет. Мене приємно здивувала низька вартість лікування стрептодермії у приватній клініці. Сподіваюся, більше захворювання у дитини не з'явиться. Нині все пройшло. Дякую вам за допомогу!
Администратор BrennerClinic
Оксано, дякуємо за Ваш відгук. Для отримання стійкого результату, лікування стрептодермії має бути комплексним, тому лікар призначила не тільки зовнішні засоби, а й вітаміни для підняття імунітету. Ми раді, що Ваш син уже повністю здоровий. Звертайтеся! Тут Ви завжди отримаєте кваліфіковану дерматологічну допомогу!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Администратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Администратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (когда нет электричества)