Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Грибок шкіри - лікування, причини появи і небезпека захворювання

Грибок шкіри - лікування, причини появи і небезпека захворювання

Грибкові захворювання шкіри (в медицині - мікози) - це група захворювань, в основі яких лежить інфікування шкіри патогенними паразитарними грибами. Грибок гладкої шкіри часто проявляється у вигляді білих або коричневих плям, які можуть червоніти після контакту з водою, з холодним або гарячим повітрям.

Причини появи грибка на шкірі

Існує дві основні причини утворення грибка на шкірі:

1. Надмірний ріст власної мікрофлори. На шкірі людини живе величезна кількість патогенних грибів, мікроорганізмів, які в нормі не викликають ніяких запальних процесів.
Зниження імунітету чи погана якість харчування можуть стати причиною розвитку даного захворювання;

2. Потрапляння патогенної мікрофлори із зовнішнього середовища (від хворої людини, з ґрунту, від тварин).
Наприклад, якщо у людини вже є грибок стопи і він ходить босоніж, то при кожному кроці він втрачає близько 50-ти мікро-лусок, в кожній з яких є спори грибів, які зберігають свою життєздатність рік і більше.
Це не означає, що при попаданні на шкіру грибок відразу розвинеться. Він почне розвиватися лише за наявності сприятливих для цього умов.

Серед основних переносників грибкової інфекції варто виділити предмети, що близько контактують зі шкірою: чужі тапочки, рушники, манікюрні інструменти, гребінці, постільна білизна і т.д. Що стосується громадських місць, то це салони краси, басейни, сауни, лазні, громадські туалети, спортзали, готелі.

Симптоми і небезпека грибка шкіри

Залежно від різновидів патогенних грибів, можуть виникати такі скарги і відчуття: свербіж, печіння, лущення, зміна кольору шкірних покривів, поява виразок, потертостей, тріщин, запальних вогнищ (бульбашок) на шкірі. Підступність більшості грибкових уражень шкіри в тому, що на ранніх стадіях їх практично неможливо виявити, так як немає вищеописаних явних клінічних проявів.

При появі хоча б одного із симптомів необхідно відразу звернутися до фахівця і, ні в якому разі, не займатися самолікуванням! Ці симптоми також можуть бути присутніми при багатьох інших дерматозах. Проводячи самолікування ви можете стерти характерну клінічну картину захворювання. Навіть після одноразового нанесення будь-якого препарату втрачається сенс здачі діагностичних тестів, і цим утрудняєте точну діагностику і правильне лікування захворювання!

При відсутності належного лікування грибка шкіри, хвороба переходить в хронічну форму, а також, з великою ймовірністю, зі шкіри може поширитися на волосся і нігтьові пластини. Лікування грибка на нігтьових пластинах, на відміну від лікування грибка гладкої шкіри, процес більш тривалий і важкий. Крім того, грибкове захворювання - це не просто ураження шкірного покриву, але і місце можливого проникнення в організм різних хвороботворних бактерій, які можуть стати причиною ще більш важких захворювань.

Грибок шкіри
Приклад 1
Грибок шкіри
Приклад 2
Грибок шкіри
Приклад 3
Грибок шкіри
Приклад 4

Діагностика грибкових інфекцій

На консультації у лікаря збирається анамнез, виявляються фактори ризику, проводиться огляд шкірних покривів. Для підтвердження діагнозу може бути призначений лабораторний зішкріб або змив для ідентифікації виду збудника і визначення його чутливості до антимікотиків.

Лікування мікозу шкіри в Києві в Brenner Laser Clinic

Лікуванням грибка шкіри займається лікар-дерматовенеролог. Чим раніше розпочате лікування, тим успішніше буде результат! Тривалість курсу лікування визначається лікарем.

План лікування в першу чергу включає в себе лікувально-профілактичні заходи, що не дають розвиватися грибкової інфекції. Залежно від важкості та виду інфекції в лікуванні застосовується комплексний підхід: прийом протигрибкових препаратів, місцеве нанесення кремів, мазей, аерозолів, гелів, шампунів на уражені ділянки шкіри. З харчування необхідно виключити солодке, алкоголь, борошняне, жирне, смажене, газовані напої, продукти, що містять дріжджі і гриби.

Профілактика мікозів

Для уникнення зараження і профілактики грибкових захворювань слід дотримуватися запобіжних заходів, які можуть зводитися до наступних порад:

  • щоденно дотримуйтесь правил особистої гігієни;
  • витирайте досуха все тіло після миття;
  • не користуйтеся чужими рушниками, одягом, постільною білизною, взуттям;
  • носіть свіжу білизну, щодня міняйте шкарпетки;
  • Не можна носити мокрий одяг (наприклад, купальники, спортивний одяг);
  • Не носіть занадто вузьке взуття;
  • не ходіть босоніж в спортивних залах, басейнах;
  • використовуйте антибіотики тільки за призначенням лікаря.
# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30750
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30550
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30900
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30900
6 Консультація лікаря дерматоонколога30900
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30650
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30750
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла452400
10 Контрольний огляд лікаря30500
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30650
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451200
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30650
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601700
# Лабораторні дослідження (1 одиниця/ділянка) Тривалість (діб)Ціна, грн
1 Дослідження на паразитарні гриби (мікроскопія елементів гриба)3240
2 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на грибкову флору з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів10610
3 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7550
4 Мікробіологічне дослідження біологічного матеріалу на стафілокок з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів7510
5 Мікробіологічне дослідження лусочок шкіри на грибкову флору з вогнищ ураження, вмісту або гнійного відокремлення папул (везикул)10610
6 Забір біологічного матеріалу лікарем1 ділянка75

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Поширені запитання про грибок гладкої шкіри

У чому небезпека грибка гладкої шкіри?
У разі, якщо захворювання переходить у хронічну форму, можливе: - поширення на волосся, нігті (в рідкісних випадках навіть на внутрішні органи); - ускладнення бактеріальними та вірусними інфекціями; - розвиток захворювань кровоносних судин; - виникнення алергії (аж до бронхіальної астми).
Хто входить до групи ризику?
У групі ризику розвитку грибка шкіри перебувають спортсмени, військовослужбовці, моряки, люди з підвищеною пітливістю і ті, хто нехтує правилами особистої гігієни.
Неприємний запах від ніг може бути спричинений грибком?
Грибок може стати причиною неприємного запаху ніг, але не завжди запах вказує на наявність грибкової інфекції. Головною і найважливішою причиною появи запаху є надмірне потовиділення і активне розмноження бактерій на стопах. Високому розмноженню бактерій також можуть сприяти: - взуття з ненатуральних матеріалів, що призводить до недостатнього проникнення повітря; - шкарпетки із синтетичних тканин; - невиконання правил гігієни; - хронічні захворювання, які супроводжуються високим потовиділенням (захворювання щитоподібної залози, цукровий діабет, нервової та судинної системи).
Додати відгук
Лариса Бородай (28.03.23) StarStarStarStarStar
Тут мені допомогли позбутися грибка на ногах. Дуже неприємне захворювання. Влітку так взагалі було соромно показувати свої ноги в такому вигляді. Тому я вирішила, що час звернутися до лікаря і пройти курс лікування. Тільки не знала до якого саме і навіть у яку клініку краще піти. Подруга порекомендувала записатися на консультацію до Перехрестенко А. П. у клініку лікаря Бреннера. Вона до нього з іншою дерматологічною проблемою зверталася, але знає, що з грибками теж працює. Насправді лікар виявився чудовим, добре розуміє проблему і якісно лікує. Зараз розумію, що без його допомоги я б точно не впоралася. Тим більше, що самостійно перепробувала майже всі відомі засоби. Результат від них або короткочасний, або його і зовсім немає. Загалом, я дуже задоволена, що в клініці мені допомогли.
Сергій (08.12.22) StarStarStarStarStar
Грибка на шкірі допоміг позбутися Перехрестенко А. П. Якістю лікування задоволений. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Шановний Сергію! Дякуємо, що залишили свій відгук про лікування грибка шкіри на нашому сайті. Ви допомагаєте іншим людям зробити свій вибір. Ми завжди раді Вам допомогти у вирішенні дерматологічних проблем. Сміливо звертайтеся!
Ніна (21.11.22) StarStarStarStarStar
Пройшла лікування у Драганової Наталії Анатоліївни. Відмінний лікар-дерматовенеролог. Досить швидко привела мою шкіру до ладу. Окреме дякую за невелику ціну лікування грибка шкіри. Думала у всіх приватних клініках треба готуватися до гіршого щодо розцінок. Обов'язково вас рекомендуватиму.
Адміністратор BrennerClinic
Ніно, спасибі за Ваш відгук. Лікарю дуже приємно читати Ваші слова про її роботу. Ми дуже раді, що змогли Вам допомогти вилікувати грибок шкіри. Обов'язково дотримуйтеся рекомендацій лікаря: уважно стежте за гігієною тіла, не діліть із близькими предмети особистої гігієни та завжди насухо витирайте тіло після прийняття душу. Будьте здорові!
Федір (17.09.22) StarStarStarStarStar
У клініці допомогли позбутися грибка на ногах. Почалося все зі сверблячки між пальцями ніг. Потім з'явилося лущення, шкіра ущільнилася, згодом почали утворитися тріщини. Звернувся до лікаря Перехрестенко Андрія Петровича майже одразу. Лікар провів огляд і призначив зіскрібок, щоб визначити вид грибка. Коли результати прийшли, призначив протигрибковий препарат та мазь. Довелося тимчасово виключити з раціону багато продуктів, особливо ті, де є цукор та дріжджі. Грибок пройшов не швидко. Довелося набратися терпіння, і щодня виконувати призначення лікаря. Після закінчення курсу лікування фахівець дав багато корисних рекомендацій, як не допустити повторення захворювання у майбутньому. Андрію Петровичу, дякую за допомогу!
Адміністратор BrennerClinic
Доброго дня, Федоре! Дякуємо Вам за докладний відгук про лікування грибка шкіри. Ваш досвід може бути корисним іншим людям. Передали Ваші слова подяки Андрію Петровичу. Ми дуже раді, що змогли Вам допомогти. Завжди до Ваших послуг!
Дарина (04.02.21) StarStarStarStarStar
Купила абонемент в басейн і десь через 3 тижні відвідувань шкіра на ліктях і ногах почала свербіти. Спочатку не надала цьому особливого значення, але з часом свербіж посилився, з'явилося лущення і печіння. Звернулася в клініку доктора Бреннера, так як живу неподалік і часто бачила вивіску. На консультації у дерматолога виявилося, що у мене грибок. Добре, що прийшла не надто пізно, поки ще не з'явилися тріщини і бульбашки в місцях ураження. Так як захворювання тільки почало розвиватися, доктор виписав мені протигрибкову мазь і через два тижні все пройшло. Якби звернулася трохи пізніше, скоріше за все довелося б приймати ліки. Тому у кого є схожа проблема, раджу не затягувати і відразу звертатися до фахівця!
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Дарино! Ви правильно вчинили, що одразу звернулися по професійну дерматологічну допомогу. Лікування грибка шкіри в запущених станах може тривати до 6 місяців і навіть більше! У Вашому випадку терапія пройшла дуже швидко і гладко. Ми раді, що Ваша шкіра знову здорова! Тепер запрошуємо Вас на доглядові процедури, щоб зробити її ще красивішою!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)