Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Видалення бородавок

Видалення бородавок

Бородавки (verrucea) - це доброякісні епідермальні утворення, викликані ВПЛ (вірус папіломи людини). Відомо про більш ніж 70 серотипів ВПГ, і більшість з них в тій чи іншій мірі, провокують гіперплазію епідермісу та слизових оболонок. Бородавки бувають вульгарними (їх ще називають простими), підошовними та плоскими (юнацькими).

Як відбувається інфікування бородавками?

Зараження відбувається контактним шляхом від хворої людини до здорової, при безпосередньому контакті (рукостисканні) або через побутові предмети. Садна, потертості, порізи, помітні і мікроскопічні, є воротами для проникнення інфекції. Нерідко зустрічаються випадки сімейного зараження та самозараження. Наприклад, коли у когось на руці є бородавка, – при митті чи при витиранні рук рушником вірус через вологе середовище поширюється на поки ще здорові ділянки шкіри або на інших членів сім'ї. Так само інфікування може відбутися і при відвідуванні басейну, тому що хлорована вода подразнює шкіру.

Інфекційний процес завжди обмежується шкірою та слизовими оболонками. Місцева або локальна імуносупресія (внаслідок стресів, тривалого впливу несприятливих кліматичних або робочих умов, ВІЛ-інфікування) часто є важливою умовою для персистенції вірусу. Інкубаційний період захворювання досить варіабельний – від декількох тижнів до року.

Види та симптоми бородавок

Симптоми бородавок також різні для різних типів:

1. Вульгарні бородавки найбільш поширені з усіх видів бородавок і частіше зустрічаються серед дітей та підлітків. В основному вони з'являються на кистях, ступнях, рідше на гомілках. Це округлі гіперкератотичні ущільнені вузлики тілесного кольору, з сосочками на поверхні, що нагадують кольорову капусту. Іноді, особливо навколо нігтьових пластинок, множинні вузлики з'єднуються в бляшки.

2. Підошовні бородавки через потовщення шкіри зовні дуже схожі на мозолі, але є і відмінності. Вони округлі, часто з чорними точками (тромбованими судинами) на вершині, можуть бути поодинокими чи/та множинними, зливатися в групи. Підошовні бородавки майже завжди викликають больові відчуття при ходьбі.

3. Плоскі бородавки майже виключно зустрічаються у дітей і підлітків, звідси і їх друга назва – "юнацькі". Проявляються у вигляді досить дрібних і пласких вузликів тілесного або світло-коричневого кольору. Переважна локалізація – на обличчі, шиї, та на тильній поверхні кистей.

Бородавки
Фото 1
Бородавки
Фото 2
Бородавки
Фото 3
Бородавки
Фото 4

Слід мати на увазі, що в зв'язку зі схильністю вірусу до персистенції (хронічного характеру патологічного процесу), будь-які методи боротьби з бородавками не мають 100%-ної ефективності. Також досі не існує і ефективних методів профілактики.

Лікування бородавок у клініці Бреннера

Основний традиційний спосіб боротьби з бородавками – нанесення соку чистотілу або аплікацій кератолітичних засобів на поверхню утворення. Ці засоби містять саліцилову або молочну кислоту, які повинні шар за шаром поступово руйнувати бородавку. На практиці ж, у переважній більшості випадків, ці кислотні засоби малоефективні та діють не вибірково, часто стаючи лише причиною хімічних опіків для оточуючих здорових тканин.

Так само не вибірково діє і інший поширений метод – кріодеструкція (руйнування) бородавки рідким азотом. Крім того, що припікання рідким азотом дуже травматична і вкрай болюча процедура, вона ще й вимагає багаторазового повторення. З цієї причини її вкрай не рекомендується застосовувати дітям і підліткам.

Найбільш сучасним методом видалення будь-яких бородавок є лазерне видалення. Сенс процедури полягає в тому, що лазерний промінь проникаючи вглиб бородавки та запаює судини, що її живлять. Через пару тижнів бородавка засихає і відпадає з поверхні шкіри. Це безконтактний, селективний (вибірковий), повністю безпечний метод лікування, в більшості випадків дозволяє видалити свіжу бородавку за один сеанс. Методика не порушує цілісності шкіри, не залишає ранових поверхонь. Після видалення на шкірі не залишається рубців, шрамів, кровотеч або опіків.

Бородавки
Фото 5
Бородавки
Фото 5

Ціни на лазерне видалення бородавок

# Консультації спеціалістівТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30650
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30500
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30850
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30550
5 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30850
6 Консультація лікаря дерматоонколога30850
7 Повторна консультація лікаря трихолога 30600
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30550
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30300
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15150
# Цифрова електронна дерматоскопіяТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45900
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
451000
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30600
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога вищої категорії, КМН, з фотофіксацією утворень)
601500
# Лазерне видалення новоутворень та косметичних дефектівОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 2 мм500
2 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 5 мм750
3 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 10 мм1000
# Радіохвильове видалення та гістологічне дослідження новоутворень шкіриКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
5 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
6 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
7 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
8 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
9 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
10 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Бородавки. Часті питання

Чи можна заразитися бородавками через використання загальних речей?
Так, бородавки передаються через використання предметів особистої гігієни – мочалок, манікюрних інструментів, рушників.
Чи можна вилікувати бородавку самостійно?
Так, можна, але ми не рекомендуємо. Бородавки відносно легко розпізнати, але в більшості випадків спроби самостійного лікування призводять до ще більшого їх поширення. Необхідно якомога раніше вжити дієвих заходів щодо їх ліквідації, а найефективніший спосіб лікування бородавок – лазерне видалення.
Чи достатньо просто видалити бородавку?
Лікування бородавок краще проводити комплексно, включаючи прийом вітамінів, препаратів для підвищення імунітету, а також застосування ряду гігієнічних та профілактичних заходів для уникнення рецидивів в майбутньому.
Додати відгук
Марина (23.02.23) StarStarStarStarStar
Лазерне видалення бородавки зробили швидко й акуратно. Тривалість процедури - не більше 10 хвилин. Дали рекомендації як доглядати за місцем видалення. Попередили, що бородавки зазвичай часто мають хронічний характер, тому можливий рецидив. Після видалення почуваюся чудово. Рада, що нарешті зважилася на цей крок. Клініку та дерматокосметолога обирала за відгуками в інтернеті.
Адміністратор BrennerClinic
Марино, дякуємо Вам за вибір нашої клініки і надану фахівцям довіру. Раді, що змогли допомогти Вам. Обіцяємо й надалі відповідати вашим очікуванням. Ми орієнтуємося на еталонні традиції світового медичного обслуговування і раді, що Ви це гідно оцінили. Будьте здорові та бережіть себе! Не забувайте дотримуватися рекомендацій лікаря - деякий час уникати ультрафіолету, ванни, басейну, сауни.
Борис (11.11.22) StarStarStarStarStar
Все сподобалося. Бородавки прибрали за 10 хвилин. Перед процедурою була консультація. Ціни та рівень обслуговування відмінні!
Адміністратор BrennerClinic
Борисе, дякуємо Вам за зворотний зв'язок. Ваші слова - найкраща похвала нашої роботи. Раді, що Вам сподобалася ціна видалення бородавок у нашій клініці. Звертайтеся, завжди готові прийти на допомогу!
Олена (11.10.22) StarStarStarStarStar
Довгий час мучилася від дискомфорту, пов'язаного з бородавками на пальцях рук. Вони викликали і фізичний, і естетичний дискомфорт. Тому я все-таки зважилася записатися на консультацію до дерматовенеролога, оскільки читала, що сучасна медицина дозволяє швидко їх позбутися. На огляді лікарка розповіла про методи видалення. Рекомендувала саме лазер. Процедуру провели наступного дня. Звичайно, я хвилювалася, але виявилося зовсім дарма. Видалення пройшло успішно. Бородавок більше немає, а ранки повністю загоїлися. Рада, що обрала саме вашу клініку. Процедуру проводила Голишкіна Марина Олександрівна. Лікарю окрема подяка!
Адміністратор BrennerClinic
Олена, спасибі за те, що поділилися з нами своїм враженням про роботу Марини Олександрівни. Приємно, що у нас є такі небайдужі пацієнти, як Ви. Обов'язково доглядайте за місцем видалення! Усього Вам найкращого!
Яна (15.09.22) StarStarStarStarStar
Бородавки мені видаляла дерматовенеролог Голишкіна Марина. Процедуру провела акуратно та швидко. Я залишилася задоволеною результатом. Місце видалення не турбує. Дякую!
Адміністратор BrennerClinic
Яна, дякуємо Вам за високу оцінку роботи лікаря. Раді, що були Вам корисні. Ми працюємо за найвищими стандартами якості і при цьому пропонуємо цілком демократичні ціни на лазерне видалення бородавок. Знайте, що Ви завжди можете на нас розраховувати! Будьте здорові!
Жанна (05.06.22) StarStarStarStarStar
Вперше познайомилася з клінікою кілька років тому. Приходила до Наталі Анатоліївни на лазерну епіляцію. На цей раз звернулася не з такої приємної причини. На стопі з'явилося кілька болючих бородавок. Довелося одразу йти до лікаря, бо при ходьбі виникали дуже неприємні відчуття. Цього разу мене записали до Перехрестенко Андрія Петровича – меддиректора клініки. Відмінний лікар з чудовим почуттям гумору. Видалив бородавки лазером дуже швидко. Вистачило однієї процедури, хоча мене одразу попередили, що іноді потрібно кілька. Вартість лазерного видалення двох бородавок була просто смішною. Я дуже рада, що знайшла клініку Бреннера, де працюють чудові дерматологи та косметологи.
Адміністратор BrennerClinic
Жанно, велике спасибі за те, що поділилися своїм враженням про нашу роботу. Приємно, що у нас є такі постійні пацієнти. Завжди раді Вас бачити!
Валерія (11.08.21) StarStarStarStarStar
Перші бородавки у мене помітили ще у дитинстві. Пригадую мати ще радила мазати їх чистотілом. Народні засоби – це, звичайно, непогано, але ефективність у них не дуже висока. Тому для видалення бородавок лазером я звернулася до клініки лікаря Бреннера. Як би було чудово, якби всі медустанови були такими. Чисто, просторо, світло, дівчина на рецепції ввічлива і пропонує чай/каву. Для людини, яка багато разів бувала в державних клініках, таке місце просто рай. І бородавок мене позбавили швидко і недорого. Дякую вам за якісні послуги!
Адміністратор BrennerClinic
Валерія, спасибі Вам величезне за приділений час і залишений відгук. Ми раді, що Вам сподобалася якість наших послуг і ціна видалення бородавок. Завжди раді Вам допомогти!
Неллі (30.12.20) StarStarStarStarStar
Видаляла в клініці бородавку на нозі. Вона там не дуже помітна, але постійно чіплялася за носок і періодично запалювалася. Видалення пройшло швидко і безболісно, доктор хороший фахівець, знає свою справу. Вона попередила, що може знадобитися ще одна процедура, тому що не завжди бородавки відпадають з першого разу, все індивідуально. Але мені пощастило, бородавка засохла і через два тижні відпала, не залишилося і сліду. Дякую вам!
Адміністратор BrennerClinic
Неллі, спасибі, що поділилися з відвідувачами сайту своїм відгуком. Ми раді, що Ви залишилися задоволені зверненням до нашої клініки лазерної косметології. Ми використовуємо тільки найсучасніші методики і намагаємося робити свою роботу максимально якісно. Завжди будемо раді Вас бачити!
Юлія (23.10.20) StarStarStarStarStar
Звернулася в клініку Бреннера в м. Києві для видалення бородавки на руці. Виглядає неприємно, та й незручностей завдає чимало - навіть рукавичку надіти було складно. Пожалкувала лише про одне, що не зробила цього раніше. Процедура видалення бородавок швидка і практично безболісна. Ранка не вимагала особливого догляду, зажила швидко. Звичайно, слід залишився, але він стає дедалі менш помітним. Та й порівняно з тим, що було, це майже не проблема.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, вдячні Вам за позитивну оцінку роботи нашої клініки. Раді, що допомогли Вам позбутися бородавки швидко і безболісно. Дуже скоро на Вашому тілі не залишиться і сліду. Завжди будемо раді Вам допомогти!
Юлія (08.09.20) StarStarStarStarStar
Записалася на мезотерапію в клініці лікаря Бреннера в Києві. Відмінне нове приміщення, прекрасні високопрофесійні лікарі. Тепер я вірю, що навіть після одного сеансу у досвідчених косметологів можна зовні помолодшати і мати чудовий вигляд.
Адміністратор BrennerClinic
Юліє, ми раді, що перше відвідування нашої клініки залишило у Вас тільки позитивні враження. Руками досвідченого дерматокосметолога можуть творитися справжні чудеса. Тепер Ви знаєте куди звертатися!
Тетяна (05.09.20) StarStarStarStarStar
На жаль, природа нагородила мене проблемною шкірою, занадто жирною, чутливою, схильною до утворення прищів. З віком ці проблеми тільки посилюються. Косметологи клініки лікаря Бреннера змогли показати, що навіть з такою шкірою, як у мене, можна бути по-справжньому красивою. Мезотерапія з індивідуальним підбором "коктейлю" для ін'єкцій - процедура надзвичайно ефективна. Самі по собі уколи дещо болючі, зате тепер я подобаюся сама собі і задоволена своїм відображенням у дзеркалі.
Адміністратор BrennerClinic
Добрий день, Тетяно! Дякуємо за вибір нашої клініки і довіру до наших фахівців! Будь-яка шкіра потребує допомоги і правильного догляду, і для Вашої мезотерапія - ідеальний варіант. На додаток рекомендуємо спробувати плазмоліфтинг (ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми). Вам обов'язково сподобається!
Олександр (21.08.20) StarStarStarStarStar
Олександре, ми раді, що візит до нашої клініки залишив у Вас позитивні враження. Ми працюємо за найвищими стандартами якості і робимо все можливе для комфорту наших пацієнтів. Звертайтеся до нас ще!
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)