Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 17.00

Бородавки

Бородавки

Бородавки (verrucea) - це доброякісні епідермальні утворення, викликані ВПЛ (вірус папіломи людини). Відомо про більш ніж 70 серотипів ВПГ, і більшість з них в тій чи іншій мірі, провокують гіперплазію епідермісу та слизових оболонок. Бородавки бувають вульгарними (їх ще називають простими), підошовними та плоскими (юнацькими).

Як відбувається інфікування бородавками?

Зараження відбувається контактним шляхом від хворої людини до здорової, при безпосередньому контакті (рукостисканні) або через побутові предмети. Садна, потертості, порізи, помітні і мікроскопічні, є воротами для проникнення інфекції. Нерідко зустрічаються випадки сімейного зараження та самозараження. Наприклад, коли у когось на руці є бородавка, – при митті чи при витиранні рук рушником вірус через вологе середовище поширюється на поки ще здорові ділянки шкіри або на інших членів сім'ї. Так само інфікування може відбутися і при відвідуванні басейну, тому що хлорована вода подразнює шкіру.

Інфекційний процес завжди обмежується шкірою та слизовими оболонками. Місцева або локальна імуносупресія (внаслідок стресів, тривалого впливу несприятливих кліматичних або робочих умов, ВІЛ-інфікування) часто є важливою умовою для персистенції вірусу. Інкубаційний період захворювання досить варіабельний – від декількох тижнів до року.

Види та симптоми бородавок

Симптоми бородавок також різні для різних типів:

1. Вульгарні бородавки найбільш поширені з усіх видів бородавок і частіше зустрічаються серед дітей та підлітків. В основному вони з'являються на кистях, ступнях, рідше на гомілках. Це округлі гіперкератотичні ущільнені вузлики тілесного кольору, з сосочками на поверхні, що нагадують кольорову капусту. Іноді, особливо навколо нігтьових пластинок, множинні вузлики з'єднуються в бляшки.

2. Підошовні бородавки через потовщення шкіри зовні дуже схожі на мозолі, але є і відмінності. Вони округлі, часто з чорними точками (тромбованими судинами) на вершині, можуть бути поодинокими чи/та множинними, зливатися в групи. Підошовні бородавки майже завжди викликають больові відчуття при ходьбі.

3. Плоскі бородавки майже виключно зустрічаються у дітей і підлітків, звідси і їх друга назва – "юнацькі". Проявляються у вигляді досить дрібних і пласких вузликів тілесного або світло-коричневого кольору. Переважна локалізація – на обличчі, шиї, та на тильній поверхні кистей.

Бородавки
Фото 1
Бородавки
Фото 2
Бородавки
Фото 3
Бородавки
Фото 4

Слід мати на увазі, що в зв'язку зі схильністю вірусу до персистенції (хронічного характеру патологічного процесу), будь-які методи боротьби з бородавками не мають 100%-ної ефективності. Також досі не існує і ефективних методів профілактики.

Лікування бородавок у клініці Бреннера

Основний традиційний спосіб боротьби з бородавками – нанесення соку чистотілу або аплікацій кератолітичних засобів на поверхню утворення. Ці засоби містять саліцилову або молочну кислоту, які повинні шар за шаром поступово руйнувати бородавку. На практиці ж, у переважній більшості випадків, ці кислотні засоби малоефективні та діють не вибірково, часто стаючи лише причиною хімічних опіків для оточуючих здорових тканин.

Так само не вибірково діє і інший поширений метод – кріодеструкція (руйнування) бородавки рідким азотом. Крім того, що припікання рідким азотом дуже травматична і вкрай болюча процедура, вона ще й вимагає багаторазового повторення. З цієї причини її вкрай не рекомендується застосовувати дітям і підліткам.

Найбільш сучасним методом видалення будь-яких бородавок є лазерне видалення. Сенс процедури полягає в тому, що лазерний промінь проникаючи вглиб бородавки та запаює судини, що її живлять. Через пару тижнів бородавка засихає і відпадає з поверхні шкіри. Це безконтактний, селективний (вибірковий), повністю безпечний метод лікування, в більшості випадків дозволяє видалити свіжу бородавку за один сеанс. Методика не порушує цілісності шкіри, не залишає ранових поверхонь. Після видалення на шкірі не залишається рубців, шрамів, кровотеч або опіків.

Бородавки
Фото 5
Бородавки
Фото 5
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30450
2 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога, дерматокосметолога30350
3 Консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30650
4 Повторна консультація лікаря дерматовенеролога вищої категорії, кандидата мед. наук30500
5 Консультація дитячого лікаря дерматолога 30650
6 Консультація лікаря дерматохірурга, онкохірурга, вищої категорії, кандидата мед. наук30650
7 Консультація лікаря дерматоонколога30450
8 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite (до 5 новоутворень)30450
9 Дерматоскопія у поляризованому світлі Dermlite, всього тіла451200
10 Контрольний огляд лікаря30250
11 Контрольний огляд лікаря з перев’язкою30390
12 Скорочена консультація лікаря перед процедурою видалення папілом, судин та бородавок15100
# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
45750
2 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(консультація лікаря дерматолога Вищої категорії К.М.Н., з фотофіксацією утворень)
45900
3 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (1-3 утворень)
(без консультації / повторна фотофіксація)
30500
4 Цифрова електронна дерматоскопія FotoFinder (4-8 утворень)
(консультація лікаря дерматолога з фотофіксацією утворень)
601200
# ПроцедураОдиницяЦіна, грн
1 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 2 мм500
2 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 5 мм750
3 Лазерне видалення вірусних бородавокдо 10 мм1000
# ПроцедураКількістьЦіна, грн
1 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 1-й клас складності1 утворення від 450
2 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 2-й клас складності1 утвореннявід 650
3 Радіохвильова вапоризація новоутворень шкіри, 3-й клас складності1 утвореннявід 850
4 Гістологічне дослідження видалених тканин1 утворення850
5 Шейв біопсія (тулуб, кінцівки)1 утворення700
6 Шейв біопсія (голова, шия, статеві органи)1 утворення800
7 Панч біопсія новоутворення1 утворення1500
8 Панч біопсія запальних дерматозів1 зона1500
9 Панч біопсія волосистої частини голови1 зона1900
10 Місцева анестезія1 утворення150

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Бородавки. Часті питання

Чи можна заразитися бородавками через використання загальних речей?
Так, бородавки передаються через використання предметів особистої гігієни – мочалок, манікюрних інструментів, рушників.
Чи можна вилікувати бородавку самостійно?
Так, можна, але ми не рекомендуємо. Бородавки відносно легко розпізнати, але в більшості випадків спроби самостійного лікування призводять до ще більшого їх поширення. Необхідно якомога раніше вжити дієвих заходів щодо їх ліквідації, а найефективніший спосіб лікування бородавок – лазерне видалення.
Чи достатньо просто видалити бородавку?
Лікування бородавок краще проводити комплексно, включаючи прийом вітамінів, препаратів для підвищення імунітету, а також застосування ряду гігієнічних та профілактичних заходів для уникнення рецидивів в майбутньому.
Додати відгук
Неллі (30.12.20)
Видаляла в клініці бородавку на нозі. Вона там не дуже помітна, але постійно чіплялася за носок і періодично запалювалася. Видалення пройшло швидко і безболісно, доктор хороший фахівець, знає свою справу. Вона попередила, що може знадобитися ще одна процедура, тому що не завжди бородавки відпадають з першого разу, все індивідуально. Але мені пощастило, бородавка засохла і через два тижні відпала, не залишилося і сліду. Дякую вам!
г. Киев, ЖК «Галактика»,
ул. Евгения Сверстюка, 6
(м. Левобережная)
Пн.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Вс.: с 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (многоканальный)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01