Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Міфи і факти про сонцезахисний крем

Міфи і факти про сонцезахисний крем

Із приходом весни теплих та сонячних днів стає все більше. Після 5 місяців, проведених у теплому одязі, так хочеться скинути все зайве та віддатися сонячним ваннам. І це виправдано – від сонця ми залежимо фізично та психологічно. Під час перебування на сонці активізується обмін речовин, укріпляється кістково-м’язова система, покращується настрій. У нормі, загораючи не більше 15 хв в день, ми даємо можливість нашому організму виробляти достатню кількість вітаміну D та гормону щастя – ендорфіну, а шкіра набуває приємного ніжно пронзового відтінку.

З іншої сторони, сьогодні абсолютно точно встановлено, що, окрім позитивного впливу, надмірне перебування під сонцем також шкідливе для шкіри агресивними ультрафіолетовими променями, що загрожує сонячним опіком, передчасним старінням та навіть раком шкіри. Безумовно, радує те, що кількість любителів позагорати до шоколадного відтінку шкіри з кожним роком меншає. Тим не менш, у весняно-літній період чи перебуваючи у відпустці, Ви не можете реально не перевищувати фізіологічно виправданий інтервал перебування під сонцем. Тому застосовувати сонцезахисні косметичні засоби просто необхідно! З підвищенням популірності сонцезахисних засобів, ця тема обросла міфами, з правдивістюя ких необхідно розібратися.

Мiф 1. Всі сонцезахисні кремі однаково захищають від ультрафіолету.

Факт. В залежності від ультрафіолетових хвиль, їх ділять на три спектральних групи А, В і С, причому довжина хвилі коротшає від А до С, росте енергія та безпека для організму. Під час вибору крему, зверніть увагу на захисні фільтри. Більшість сонцезахисних кремів містять тільки УФВ-фільтр (тобто можуть захистити тільки від ультрафіолету типу В, що спричиняє опік шкіри). Дорожчий у виробництві УФА-фільтр блокує ультрафіолетове випромінення гркпи А. Як зазначалося, спектр А є найменш шкідливим, але він також слугує захистом від раку шкіри та фотостаріння. Завжди підбирайте крем з найбільш повним спектром захисних фільтрів.

Мiф 2. Нема потреби у використанні сонцезахисної косметики, якщо у Вас смуглява шкіра або Ви вже «правильно» підзагоріли.

Факт. Люди зі смаглявою шкірою володіють більшою опірністю до сонясчних опіків, ніж світлошкірі. Тим не менш, після перевищення певного порогу інсоляції, без захисту сонячний опік відбувається за будь-якого типу шкіри.

Мiф 3. У результаті використання сонцезахисного крему організм не зможе виробляти достатньо вітаміну D.

Факт. Дійсно, частково блокуючи дію ультрафіолету на шкіру, ми заважаємо утворенню вітаміну D сонцезахисним кремом. З іншої сторони, фізіологічно необхідний час для цього процесу – не більше 10 хв. на добу. До того ж захист, як правило, не наноситься на все тіло повністю – завжди знайдеться відкрита ділянка.

Мiф 4. Водостійкий крем не змивається під час купання.

Факт. На жаль, кремів, що повністю не змиваються, поки не випускають. Тому, не дивлячись на напис на упаковці «waterproof», що значить «водонепроникний», після кожного купання, особливо в мовській воді, захисний шар варто оновити. Окрім цього, такий сонцезахисний засіб не підійде для щоденного застосування, оскільки утворює щільну плівку на шкірі.

Мiф 5. Крем із сонцезахисним фактором 30 удвічі краще захищає, ніж крем із сонцезахисним фактором 15.

Факт. На упаковці сонцезахисного крему вказується фактор захисту (SPF) від 5 до 100. Це умовне позначення, яке говорить тільки про процентне відношення захисту від UVB променів. Крем із сонцезахисним фактором 15 захищає шкіру від 93% ультрафіолетових променів, у той час як фактор 30 запезпечує 97%-ий захист. При цьому дія будь-якого сонцезахисного крему триває 2-2,5 год. Тому не можна розраховувати, що нанесення крему з більшим фактором захисту забезпечує триваліший час перебування під сонцем. До того ж ефективність засобу залежить від типу шкіри, товщини нанесення, давності нанесення.

Мiф 6. У хмарну погоду не можна дістати сонячний опік.

Факт. Це одна з найнебезпечніших помилок. На жаль, хмари не є перешкодою для ультрафіолетових променів, особливо типу В (є основною причиною опіків). Як відомо, саме такий тип ультрафіолету найбільш небезпечний через свою можливість відбиватися від води, піску та навіть асфальту.

Мiф 7. Сонцезахисний крем можна без проблем поєднувати з іншими засобами.

Факт. Більшість косметичних засобів, особливо спиртовмісні, помітно знижують ефективність сонцезахисних засобів. Особливо не рекомедується поєднувати сонцезахисний крем із засобом проти комах, що підвищує ризик обгоріти або бути покусаними комарами.

Додати відгук
На цій сторінці поки немає відгуків. Ви можете бути першим!
Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)