Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00 Нд.: з 10.00 до 17.00

Десять порад косметологів для тих, хто страждає вугровою хворобою

Десять порад косметологів для тих, хто страждає вугровою хворобою

Не дивлячись на те, що вугровою хворобою (мед. – акне) страждає кожний п’ятий підліток віком від 12 до 20 років, засоби масової інформації не приділяють належної уваги цій темі. Напевно, тому ми так часто спостерігаємо ускладнені форми цієї хвороби у молодого покоління, а також рубцеві зміни шкіри обличчя та спини у людей зрілого віку.

У 2008 році група швейцарських учених провела опитування у деяких навчальних закладах (у тому числі вищих), щоб вияснити які засоби застосовуються підлітками при перших симптомах вугрового висипу. Виявилось, що переважна більшість опитаних молодих людей зразу видавлюють прищі, а потім маскують сліди тональним кремом чи пудрою. При цьому ніхто з них на ранніх етапах розвитку проблеми не звертався за допомогою до лікаря. Основна група опитаних підлітків також відмітила, що у питаннях боротьби з вуграми вони більше довіряють порадам своїх друзів. У підсумку учені дійли висновку, що проблема акне не дістала б такого широкого поширення і таку велику кількість ускладнених форм, якби підлітки володіли елементарними знаннями основ гігієни та профілактики вугрової хвороби.

Щоб усунути цей недолік інформації, ми хочемо ознайомити відвідувачів сайту із десятьма провіреними рекомендаціями стосовно профілактики вугрової хвороби:

 • Не видавлюйте прищі – це небезпечно!

  Прищі – це результат закупорки сальної залози шкірним салом та ороговівшим епідермісом. Спочатку утворюються так звані чорні цятки – комедони. Це поки що незапалені елементи – первинний косметичний дефект. При недбалому поводженні, комедони з часом запалюються, перетворюючись у прищі, їх кількість збільшується. Спроба видавити прищ призводить до розповсюдження гнійного вмісту під шкірою, що розповсюджується на сусідні ділянки та веде до більшого запалення, появи стійких пігментацій та шрамів.

 • Користуйтеся одноразовими паперовими полотенцями.

  Після витирання обличчя звичайним полотенцем, на ньому залишаються колонії хвороботворних бактерій, шкірне сало та залишки епідермісу. Потім, в бактеріологічно сприятливих умовах теплого та сирого середовища ванної кімнати, полотенце стає джерелом реінфекції шкіри для кожного наступного застосування. Також варто обмежити перебування у місцях з підвищеною вологою та температурою, таких як кухня, баня, пральна кімната та ін.

 • Використовуйте тільки нейтральні та натуральні мила та косметичні продукти для догляду за Вашою шкірою.

  Продукти з вмістом природних масел, наприклад, чайного дерева, сприятливо впливають на запалену шкіру. По можливості умивайтесь теплою водою (не холодною й не гарячою) з косметичним молочком із маркуванням «SENSITIVE», призначеним для чутливої шкіри. Перед нанесенням декоративної косметики на шкіру переконайтесь, що вона не містить продуктів нафтопереробки.

 • Уникайте агресивних косметичних засобів – спиртовмісних лосьйонів та скрабів.

  Бажання підсушити жирну шкіру веде до ще більшого виділення шкірного сала та тільки посилює вугровий висип.

 • Пийте більше води.

  Недостатня кількість вологи в організмі перешкоджає процесам загоєння та самооновлення шкірних покривів. На сухій шкірі накопичується велика кількість ороговілих клітин, які перешкоджають нормальному відтоку шкірного сала.

 • Постарайтеся мінімізувати стрес.

  Стрес є однією із головних причин появи прищів. Стресові ситуації, як правило, супроводжуються інтенсивним виділенням гормону наднирників кортизолу, який суттєво знижує імунітет. Доведено,що заняття йогою, аутотренінг або інші техніки, направлені на розвиток самоконтролю, значно понижують вплив неспиятливих психічних факторів.

 • Обмежте вживання алкоголю, кофеїну та енергетичних напоїв.

  Продукти, що містять «стимулюючі» хімічні речовини, збільшують вміст токсинів у печінці, посилюють стресовий стан, понижують опірність організму.

 • Оптимізуйте свій харчовий раціон.

  Обмежте наскільки можливо вживання білого хліба, цукру, білого рису та макаронних виробів. Останні біохімічні досліди доводять, що існує безпосередній зв’язок між продуктами, що містять велику кількість простих вуглеводів та виділенням шкірного сала. Також продукти, що містять важкозасвоювані білки тваринного походження (червоне м’ясо, молоко та молочні продукти) погіршують процес травлення та сприяють затримці токсинів в організні. Найкориснішими продуктами для профілактики всіх хвороб, у тому числі акне, вважаються свіжі та сухі фрукти, овочі та горіхи, що містять у великій кількості корисні поліненасичені жирні кислоти, вітаміни (особливо А та Е) та всі необхідні мінерали.

 • Проводьте більше часу на свіжому повітрі.

  Відомо, що сонячне світло стимулює вироблення вітаміну D, необхідного для нормального функціонування шкіри. Трохи свіжого повітря та фізичних вправ підвищать рівень кисню у крові, сприятимуть процесам самолікування організму та покращенню самопочуття.

 • Не займайтесь самолікуванням.

  Якщо помітили перші ознаки запалення прищів, а саме почервоніння, опухлість, больові відчуття, довірте лікування компетентному лікарю-косметологу.

ЦІНИ НА ЛІКУВАННЯ ВУГРОВОЇ ХВОРОБИ

Додати відгук
На цій сторінці поки немає відгуків. Ви можете бути першим!
Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Сб.: з 10.00 до 20.00
Нд.: з 10.00 до 17.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01
(050) 280-82-69 (коли немає електрики)