Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00 Сб.: с 10.00 до 18.00 Нд.: с 10.00 до 15.00
Меню

Лікування грибка волосся і шкіри голови

Лікування грибка волосся і шкіри голови

Мікози волосся (тріхомікози) - це збірне поняття, що об'єднує грибкові захворювання, що вражають поверхневий роговий шар і / або кутикулу волосся. Збудниками патологічного процесу на шкірі голови є різні патологічні паразитарні гриби - дерматоміцети. Існує кілька найбільш поширених захворювань шкіри голови і волосся, і кожне з них має окремого збудника і симптоми. Залежно від локалізації розрізняють мікози волосистої частини голови, бороди і вусів.

Причини появи і симптоми грибка волосся

Найчастіше зараження грибковою інфекцією відбувається на тлі ослабленого імунітету в результаті нездорового способу життя, шкідливих звичок, постійних стресів, порушення обміну речовин та хронічних хвороб в запущеній формі, тривалого прийому антибіотиків, нестачі в організмі вітамінів, неакуратне ставлення до особистої гігієни (використання чужих головних уборів, гумок, шпильок, гребінців, і т.д.).

Грибкові захворювання починаються поступово, і в більшості випадків на ранніх стадіях їх буває важко розпізнати. Проте, існує цілий ряд ознак, серед яких найбільш характерним є поява рясної лупи. Інтенсивне випадання волосся - інша частотна ознака, на яку слід звернути увагу.

Можливі також і менш поширені, але дуже важливі симптоми, що вказують на ураження шкіри голови і волосся:

  • Сухість, витончення, перетин кінчиків волосся, ламкість волосяного стрижня. Може спостерігатися часткове або повне випадання волосся в осередках ураження.
  • Почервоніння і сухість і шкірного покриву, свербіж, поява круглих бляшок рожевого відтінку, лупа у вигляді ороговілих лусочок білястого або сіруватого кольору.
  • Посилення секреції сальних залоз, волосся швидко стають жирними біля коріння.
  • При важких формах можуть спостерігатися гнійні запальні процеси.

Види грибка волосистої частини голови

1. Стригучий лишай.
Одна з найбільш складних грибкових хвороб волосистої частини шкіри. При зараженні спостерігається сильна втрата волосся, поява вогнищ облисіння. Хвороба може бути викликана двома видами патогенних грибків - Trichophyton і Microsporum. Залежно від різновиду збудника стригучого лишаю, форму що спричиняється грибками роду Trichophyton, називають трихофітія, а Microsporum - відповідно, мікроспорія. Нерідко інфікування відбувається у дітей від 3 до 12 років. Захворювання заразне, поширення відбувається при безпосередньому контакті з зараженим людиною і використанні його індивідуальних речей. Зараження може відбутися і при контактуванні з хворою твариною. Залежно від швидкості розвитку ураження розрізняють гострий і хронічний перебіг недуги.

При гострій формі захворювання перші її ознаки з'являються вже через 5-7 днів після зараження, а саме: лущення шкіри голови і ламкість волосся біля основи фолікулів. Розміри осередків ураження грибком і локальної втрати волосся досягають 2-3 см. в діаметрі. Вони можуть почервоніти, свербіти, з'являється набряклість.

При хронічній формі інкубаційний період глибокої форми стригучого позбавляючи до 2-х місяців. Спочатку захворювання себе не проявляє. Потім уражене волосся починає обламуватися на висоті 2-3 см. над рівнем шкіри, залишаючи характерні уламки у вигляді гачків. Іноді волосся обламуються на рівні шкіри утворюючи "пеньки" і "чорні цятки". Не рідко в осередку ураження з'являються малопомітні кірки, пухирці і навіть гнійнички.

2. Фавус (парша).
Характеризується аналогічними джерелами зараження, що і вищевказані грибкові захворювання. При інфікуванні на шкірі голови з'являються червоні плями, які згодом перетворюються в наслідок в вузлики. Потім, в центрі вузлика формується скутула, колонія грибка у вигляді брудно-сірої кірки діаметром 1-3 см., що має неприємний "мишачий" запах. Під кірочками поступово розвивається атрофія шкіри і рубцеве облисіння. Якщо захворювання не лікувати, воно швидко розповсюджується, формуючи значні площі рубцевої алопеції (облисіння). Решта волосся стає тьмяним, слабкими, легко висмикуються, зовні виглядають як перука.

Діагностика і лікування грибка у Києві

Лікуванням грибкових уражень волосся і шкіри голови займається лікар-трихолог, тобто дерматовенеролог, який спеціалізується на лікуванні захворювань волосся. Спеціаліст оглядає уражені ділянки за допомогою тріхоскопа і лампи Вуда. Потім проводиться взяття біологічного матеріалу (волосся і шкіри голови) на аналіз для підтвердження наявності грибка і визначення його виду. Для вибору найбільш ефективного антимікотика, лабораторія визначає також ступінь чутливості збудника до цілого ряду протигрибкових препаратів.

Після отримання результатів аналізів дерматовенеролог призначає, в залежності від тяжкості, виду інфекції, прийом системних протигрибкових препаратів всередину, і зовнішнє лікування (шампуні, креми, мазі). Не рекомендується самостійно призначати собі лікування, так як багато сучасних протигрибкових препаратів все ще містять ряд токсичних компонентів. Також додатково до основного лікування, як правило, призначаються сувора дієта і препарати для підвищення імунітету, вітамінотерапія.

# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Консультація лікаря трихолога30450.00
2 Консультація лікаря трихолога з проведенням трихоскопічного дослідження45750.00
3 Повторна трихоскопія30450.00

© Автор: Кандидат медичних наук, лікар-дерматовенеролог вищої категорії Перехрестенко Андрій Петрович

Додати відгук
Вероніка (28.01.21)
Грибок волосся - це жах для будь-якої жінки! Не знаю точно, де і як примудрилася його підхопити, але вилікувати було ой як не просто! Величезне спасибі трихологу Андрію Петровичу Перехрестенко за професійний підхід до роботи. До того як звернутися в клініку доктора Бреннера, я пробувала різні шампуні, мазі і навіть пила таблетки (точну назву вже не пам'ятаю), назву яких знайшла в Інтернеті. Не рекомендую іншим повторювати мої помилки - краще відразу ж звернутися до фахівця. Це буде і правильніше, і дешевше, ніж купувати і труїти себе всім підряд. Крім того, перед лікуванням потрібно обов'язково здати відповідні аналізи і тільки тоді починати комплексну терапію. Тим, хто страждає від такої ж проблеми і не знає куди звернутися, можу з упевненістю рекомендувати Brenner Laser Clinic!
Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00
Сб.: с 10.00 до 18.00
Нд.: с 10.00 до 15.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01