Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00 Сб.: с 10.00 до 18.00 Нд.: с 10.00 до 15.00
Меню

Пілінг-догляд: профілактика старіння необхідна всім

Пілінг-догляд: профілактика старіння необхідна всім

Пілінг - одна з найефективніших процедур у косметології, що видаляє ороговілі товщі епідермісу, продукти життєдіяльності сальних залоз, прибирає дрібні зморшки, нерівності рельєфу шкіри, запускає процес оновлення, зволоження та омолодження шкіри. Біологічний механізм дії пілінгу заснований на регенеративній здатності тканин: на місці вилученої старої товщі шкіри незабаром з'являється прошарок молодих клітин, що заміщає собою штучно утворений дефіцит тканини. У перекладі з англійської пілінг (від to peel) означає відлущування, зняття шкірки, очищення, як, наприклад, чистять цибулину або мандарин. У косметології найбільшого поширення набули механічний та хімічний пілінги.

Механічний пілінг найчастіше є складовою частиною різних косметологічних процедур: антивікового та очищаючого догляду, а також перед нанесенням масок, масажем, іонофорезом і т. п. Для цього часто застосовується апаратний бросаж (або брашинг - апарат з обертовими насадками: щіткою або губкою) з абразивними кремами-скрабами. Найбільш поширеним сьогодні є ультразвуковий пілінг, коли за допомогою спеціальної високочастотної лопатки-скрабера з поверхні шкіри видаляється прошарок забруднень, відмерлих клітин епідермісу та «залежаного» шкірного сала. Механічний пілінг діє поверхово.

Хімічний пілінг (хемоексфоліація заснований на керованому хімічному розщепленні міжклітинних зв'язків у поверхневих шарах шкіри за допомогою різних натуральних фруктових кислот. Основною перевагою хімічних пілінгів є їх висока ефективність, вибірковість дії та безпека. За останні двадцять років провідними світовими лабораторіями розроблені спеціальні склади з комбінаціями різних хімічних агентів, призначених для лікування певних косметологічних проблем. На сьогоднішній день це добре вивчена процедура, тим не менш, вона вимагає від лікаря певної кваліфікації та досвіду.

Показаннями для застосування пілінгу є:

  • Суха шкіра. Поверхневий гліколевий пілінг застосовується з терапевтичною метою (концентрація гліколевої кислоти 25-70%). Він зменшує товщину рогового прошарку, викликає активацію розподілу базальних клітин, підсилює синтез епідермальних ліпідів. Гліколевий пілінг сприяє зволоженню шкіри та сприяє кращому проникненню у дерму поживних речовин, що містяться в косметиці домашнього виробничтва. Різноманітні терапевтичні ефекти гліколевої кислоти дозволяють віднести її до класу космецевтики, тобто до препаратів, що володіють одночасно косметичним та лікувальним ефектом. З метою регулярного догляду, між процедурами гліколевого пілінгу на шкіру корисно наносити склади на основі біологічно активних речовин (aloe vera, алантоїн та ін.) та вітамінних комплексів у вигляді лосьйонів, кремів не рідше, ніж один раз в три дні.
  • Шкіра з ознаками фото- та хроностаріння. При перших ознаках лентіго (дрібних старечих пігментних плям - «рябушках»), слід застосовувати пілінг на основі аргініну, молочної та гліколевої кислоти, що дає відбілюючу дію. Ці натуральні фруктові кислоти мають протизапальну, бактерицидну та антиоксидантну дію на зморшкувату та чутливу шкіру. Вони стимулюють синтез колагену та глікозаміну, попереджають появу нових зморщок та борються з існуючими.
  • Вугрова хвороба. Саліциловий пілінг застосовується при жирній та схильній до утворення акне шкірі. Позитивна дія пов'язана з очищенням закупорених проток сальних залоз та оновленням клітинного складу шкіри. Вже після першої процедури пілінгу на основі саліцилової кислоти відзначається поліпшення зовнішнього вигляду шкіри, а після проведення курсу процедур настає стійка ремісія.
  • Чутлива шкіра, купероз (судини на обличчі) та розацеа. Для боротьби з цими явищами потрібні особливі речовини, які не подразнюють чутливу шкіру та сприяють швидкому загоєнню. Пілінгові розчини на основі мигдальної та азелаїнової кислот ідеально відповідають цим вимогам. Ці натуральні фруктові кислоти володіють великими молекулами, що повільніше та більш рівномірно проникають у шкіру, гірше вступають в хімічні сполуки, ніж інші АНА-кислоти, тому безпечні для застосовання в літню пору.
  • Атрофічні рубці (поствугрові рубці). Цей вид ураження шкіри найчастіше є наслідком самолікування вугрової хвороби. Для лікування подібних наслідків застосовується розчин Джеснера (спеціальна суміш гідроксикислот та похідного фенолу - резорцину), а також хімічний пілінг на основі трихлороцтової кислоти для глибокого впливу на епідерміс та сосочковий прошарок дерми. Такі пілінги вже за 2-3 аплікації прибирають дрібні рубці та надають шкірі гладкості. Процедура повинна проводитися виключно кваліфікованим лікарем-косметологом, оскільки при невмілому застосуванні можливі серйозні пошкодження шкіри.

Найбільш важливим застереженням є те, що після проведення пілінгу шкіра стає беззахисною перед ультрафіолетом. Насьогодні не існує ефективних засобів, що поєднували б в собі альфагідроксильні кислоти та сонцезахисні засоби, оскільки сонцезахисні компоненти нестабільні при рівні рН, необхідному для ефективної дії АНА. Тому в періоди активної інсоляції (весняно-літній період) більшість відлущуючихх процедур варто обмежити. Застосування сонцезахисних засобів з SPF не нижче 15 обов'язкове після кожної процедури пілінгу.

Підсумки. У 1997 році Cosmetic Ingredient Review Panel (група при Всесвітній ї Асоціації косметологів, що займається наглядом за косметичними інгредієнтами) зробила висновок, що гліколева, молочна, трихлороцтова кислоти, а також їх хімічні похідні, навіть слабкі натуральні фруктові кислоти (АНА), безпечні для застосування тільки за умови їх використання кваліфікованими фахівцями.

Хроностаріння. До та після курсу гліколевого пілінгу.

Сонцеві пігментації. До та після курсу пілінгу.

Чутлива шкіра. До та після курсу пілінгу.

# ПроцедураТривалість, хвЦіна, грн
1 Лікувальний пілінг-догляд (Азелаїновий)
45800.00
2 Лікувальний пілінг-догляд (Мигдальний)
45800.00
3 Лікувальний пілінг-догляд (Феруловий)
45800.00
4 Лікувальний пілінг-догляд (Молочний)
45800.00
5 Лікувальний пілінг-догляд (Саліциливий)
45800.00
6 Лікувальний пілінг-догляд (Пілінг Джеснера)
451200.00
7 Лікувальний пілінг-догляд (Ретиноловий)
451400.00
8 Лікувальний пілінг-догляд (PRX-T33)
452400.00 1850.00
9 Лікувальний пілінг-догляд (PRX-T33 + мезоролер)
453000.00

© Автор: Лікар дерматовенеролог, дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій Драганова Наталія Анатоліївна

Додати відгук
Емілія (04.01.21)
Я завжди страждаю від надмірно сухої шкіри - без зволожуючого крему вся шкіра покривається білими "лусочками". Особливо проблема посилюється взимку, під час сильних морозів. Поверхневий хімічний пілінг допомагає боротися з цією проблемою, роблю його вже неодноразово. Крім глибокого зволоження, після процедури шкіра стає більш гладкою, на час зникають чорні крапки, стають менш помітними зморшки. Через сухість моя шкіра дуже чутлива, тому після пілінгу на короткий час стає червоною і трохи припікає. Хоча сама процедура - приємна.
Запис на консультацію
м. Київ, ЖК «Галактика»,
вул. Євгена Сверстюка, 6
(м. Левобережна)
Пн.-Пт.: с 10.00 до 20.00
Сб.: с 10.00 до 18.00
Нд.: с 10.00 до 15.00
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01